Читайте также:
|
|
Розв’язування задач на опрацювання рядкових величин.
Мета.
Навчальна. Удосконалювання навичок впорядкування алгоритмів і програм на мові Паскаль для комп'ютера.
Розвиваюча. Розвиток алгоритмічного мислення, пам'яті, уваги, логічного мислення.
Виховна. Виховувати наполегливість, зібраність, уважність, грамотно висловлювати свої думки, вміння раціонально використовувати час.
Тип уроку. Засвоєння нових знань, вмінь і навичок.
План
1 Перевірка домашнього завдання.
2 Актуалізація опорних знань.
3 Викладення нового матеріалу.
4 Розв’язування вправ.
5 Підсумки уроку.
6 Домашнє завдання.
Пам’ятка для учня!
1 Пригадайте правила техніки безпеки при роботі з ПК.
2 Через кожні 15 хв виконуйте вправи для очей та для зняття м’язової втоми.
Хід уроку
Доброго дня, сідайте будь ласка. Назвіть будь ласка відсутніх.
Перевірка домашнього завдання.
1. Наявність.
2. Питання.
Актуалізація опорних знань.
І. Питання.
1. Що ми називаємо строковими даними?
2. Що виконує функція Length(x)?
3. Чи можна порівнювати рядки між собою? У чому суть порівняння, наприклад, рядки 'Слон' і рядки 'Соска'?
4. Що виконує функція Сорy(х, n, k)?
5. Що утвориться в результаті виконання присвоюванні в перемінної Y? Х:='автомобиль';
Y:=Copy(X, 3, 3);
6. За допомогою якої функції можна дізнатися, чи є в заданому рядку дана подстрока?
7. Як називається операція, позначена символом "+"для строковых даних?
8. Що виконує процедура Delete(X, n, k)?
9. Що виконує процедура Insert(X, Y, n)?
Запишіть будь ласка в зошити тему сьогоднішнього уроку: «Розв’язування задач на опрацювання рядкових величин». Сьогодні на уроці ми познайомиємося з типовими алгоритмами опрацювання даних типу рядок (string), дізнаємося, для яких конкретних задач можна застосовувати той або інший тип стандартного алгоритму, поповнимо скарбничку своїх програм.
Викладення нового матеріалу.
1. Підрахунок кількості входжень підрядка в текст.
Задача-приклад.
Скільки разів у заданому тексті зустрічається слово «он»?
Наприклад, у рядку
«корона» - 1 раз,
«молоко» - 0 раз.
Вхідні дані: t - заданий текст(тип string).
Результат: k - кількість слів «он» (тип integer).
Зв’язок: x:=Copy(t, I, 2), Якщо х=’он’ то k:=k+1 | Для всіх I від 1 до n-1, де п-кількість символів у заданому тексті |
Дата добавления: 2015-07-15; просмотров: 147 | Нарушение авторских прав
<== предыдущая страница | | | следующая страница ==> |
Это намного серьезнее, чем прибыль по контракту в принципе. Именно поэтому и дали налоговые льготы, а не для того, чтобы пропихнуть контракт любой ценой. | | | Расчет величины прямого и косвенного экологических рисков |