Читайте также:
|
|
СПІВВІДНОШЕННЯ БУКВ І ЗВУКІВ. ЗВУКОВЕ ЗНАЧЕННЯ БУКВ Я, Ю, Є, Ї
Мета: поглибити й систематизувати знання учнів з теми «Спів- відношення звуків і букв. Звукове значення букв я, ю, є, ї»; навчити учнів визначати звукове значення букв я, ю, є, ї залежно від їхньої позиції у слові; формувати загальнопізнавальні вміння аналізувати звуки, букви, зокрема літери я, ю, є, ї; за допомогою мовленнєво-комунікативного дидактичного матеріалу виховувати в учнів почуття поваги до захисників Батьківщини.
Внутрішньопредметні зв’язки:
Культура мовлення: правильна вимова букв і звуків; використання ло- гічного наголосу для виділення у вимові смислового на- вантаження.
Текст (риторичний аспект): удосконалення вміння правильної вимови голосних і приголосних у процесі виступів учнів із пові- домленнями.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Перевірка домашнього завдання.
1. Прослуховування зв’язної розповіді учня про знаки письма.
2. Рецензування розповіді.
3. Пошук-редагування.
1. Прочитати текст. Знайти в ньому пунктуаційні й орфографічні помилки. Відредаговане записати.
В. О. Сухомлинський нас учить, що любити батьківщину це і пізнати свій народ. Людина, що пізнала свій народ, свою вітчизну, говорив
Василь Олександрович, пізнає саму себе, осмислює свою особистість, як частину народу, осягає найніжніше й найсуворіше почуття — почуття обов’язку і відповідальності перед народом, перед батьківщиною (З журналу).
2. Знайти порушення у записі прізвищ видатних педагогів. Записати їх в алфавітному порядку.
Макаренко А. С., Амонашвілі Ш. О., Сухомлинський В. О., Сковорода Г. С., Розов В., Скопенко В., Курило В., Шевченко Г.
III. Установчо-мотиваційний етап
1. Ознайомлення учнів із структурою теми.
2. Внутрішня мотивація навчально-розвивальної діяльності учнів з теми
«Співвідношення звуків і букв. Звукове значення букв я, ю, є, ї»
IV. Повідомлення теми, мети й завдань уроку. Оголошення епіграфа уроку
Летять, летять роки! В історію вони Неначе птах у вирій відлітають. Для нас, людей, лиш пасма сивини Та біль душі і пам’ять залишають.
Іван Меркотан
V. Актуалізація опорних знань, умінь і навичок п’ятикласників
Бліц-опитування
4 Дати якнайшвидше відповіді на питання:
1) Скільки звуків в українській мові? (38)
2) Яку кількість становлять приголосні, голосні? (32, 6)
3) Скільки букв в українському алфавіті? (33)
4) Яку кількість становлять приголосні, голосні? (23, 10)
VI. Сприймання й усвідомлення учнями нового матеріалу
Створення проблемної ситуації
4 П’ятикласникам пропонується з’ясувати, чому звуків більше, ніж букв. Матеріал для пошуку — опорні схеми «Звуки мовлення», Позна- чення звуків мовлення на письмі. Алфавіт»).
«Український алфавіт» (див. урок з теми «Звуки мовлення.
Дата добавления: 2015-07-12; просмотров: 61 | Нарушение авторских прав
<== предыдущая страница | | | следующая страница ==> |
медицинское сопровождение при перевозках организованных детских коллективов железнодорожным транспортом | | | Пошуково-вибіркова робота |