Читайте также:
|
|
План заняття №6
Вид заняття: Практичне заняття
Тема: Оцінка радіаційної та хімічної обстановки у надзвичайних ситуаціях.
Мета заняття: Ознайомитись з методикою та змістом оцінки радіаційної обстановки при аваріях на радіаційно-небезпечних об’єктах. Навчитись визначати можливі дози опромінення населення і особового складу формувань ЦО, розраховувати допустимий час перебування людей на зараженій місцевості, визначати можливі радіаційні втрати.
Матеріально-технічне забезпечення та дидактичні засоби, ТЗН: Роздатковий матеріал, ознайомча презентація, проектор, комп’ютер, екран.
Література (основна та додаткова): Русаловський А.В. Київ 2006 « Оцінка радіаційної обстановки в надзвичайних умовах»
Структура заняття
1)Організаційна частина. 3 (хв)
Перевірити присутність студентів
Привітати студентів з початком нового навчального тижня
Перевірити чи розміщення студентів в аудиторії дозволяє приступити до роботи.
2) Повідомлення теми, формулювання мети та основних завдань. 2 (хв)
Озвучую тему і мету практичної практичної роботи. Демонструю відповідний слайд.
Розказую про необхідність і актуальність вивчення даної теми і її прикладне значення.
Тема: Оцінка радіаційної та хімічної обстановки у надзвичайних ситуаціях.
Мета: Ознайомитись з методикою та змістом оцінки радіаційної обстановки при аваріях на радіаційно - небезпечних об’єктах.
Завдання: Навчитись визначати можливі дози опромінення населення і особового складу формувань ЦО.
Розраховувати допустимий час перебування людей на зараженій місцевості.
Визначати можливі радіаційні втрати серед людей.
3) Актуалізація опорних знань. 10 (хв)
Проводимо шляхом встановлення причинно-наслідкового шляху між моделлю життєдіяльності і навколишнім середовищем.
За допомогою проектора на екран виводиться картинка з наслідками (Результатами) прояву небезпек
Студентам необхідно класифікувати і описати особливості прояву небезпеки, її вплив на
людей тварин і об’єкти економіки.
Слайд 1 – Землетрус
Слайд 2 – Морська транспортна аварія
Слайд 3 – Аварія з викидом РР
4) Контроль вихідного рівня знань студентів. (5 хв)
Контроль вихідного рівня знань проводимо шляхом опитування проблематики 3 слайду.
Шляхом опитування студентів встановлюємо:
1) Випромінювання, джерела характер впливу і наслідки.
2) Основні терміни і поняття
- Категорії людей, які можуть потрапити під опромінення
- Групи критичних органів
- Зони радіаційного забруднення
5) Інструктаж вступний. Формування умінь та навиків. Перелік практичних завдань. (30 хв.)
Під оцінкою радіаційної обстановки розуміють розв'язання задач з визначення можливих доз радіації, допустимої тривалості перебування людей, можливих втрат особового складу формувань та населення в умовах радіаційного забруднення, аналіз отриманих результатів та вибір найбільш
доцільного варіанту дій, при якому виключається радіаційне ураження людей.
Типові задачі оцінки радіаційної обстановки
1. Визначення можливих доз радіації під час перебування в зоні радіаційного забруднення.
2. Визначення припустимої тривалості перебування людей в зоні радіаційного забруднення при встановленій дозі радіації.
3. Визначення можливих втрат людей під час перебування на забрудненій місцевості.
Методика виконання роботи:
Задача 1. Розв'язання цієї задачі дозволяє оцінити ступінь небезпеки перебування людей на забрудненій місцевості та своєчасно здійснити заходи щодо їх захисту.
Вихідні дані:
Pвим - виміряний рівень радіації та час, коли його виміряли (tвим), Р/год;
tп - час початку перебування людей в зоні відносно часу аварії, год;
tp - задана тривалість роботи, год;
Косл - коефіцієнт ослаблення радіації спорудою, де перебувають люди;
Дуст - установлена гранична доза опромінення персоналу на одну робочу
зміну.
Розв'язок:
Розрахунок базуються на закономірності спаду рівня радіації, який описується емпіричною формулою:
Дата добавления: 2015-07-11; просмотров: 67 | Нарушение авторских прав
<== предыдущая страница | | | следующая страница ==> |
Загальні відомості про бур’яни. | | | Практическая работа №1. Решение задач на масштабы. |