Читайте также: |
|
ПОЧЕСНІ ГРОМАДЯНИ МІСТА ХАРКОВА
У XIX — на початку XX століття звання «Почесний громадянин міста Харкова» отримали видатні харків'яни, серед яких, зокрема, всесвітньо відомі лікарі В. А. Франковський, Л. Л. Гіршман.
Традиція встановлення почесного звання була відновлена у 1998 р. З 1999 р. цього звання удостоєні видатні учені-медики Л. Т. Мала та О. О. Шалімов; відомі державні діячі А. П. Бездєтко,. П. Т. Тронько, К. А. Трусов; Герої Радянського Союзу, фронтовики — М. М. Андрейко, С. М. Остащенко. Званням від-
... значені відомі харків'яни-науковці О. В. Погорєлов, В. В. Біблик, В. Г. Сер-
гєєв, В. В. Сташис, О. М. Бандурка. ^
Ушановані також видатні митці: кіноактриса Л. М. Гурченко, співачка Є. С. Мірошниченко, балерина С. І. Коливанова, актор Л. С. Тарабаринов. За великі заслуги у розбудові та розвитку міста почесними громадянами стали - Ю. А. Гуровий, Л. О. Ісаєв, М. С. Конарєв, В. О. Реусов; видатний спортсмен, багатократний чемпіон Європи, світу та олімпійських ігор Ю. М. Поярков, митрополит Харківський і Богодухівський Никодим та П. Л. Слонім — художній керівник першого у світі Палацу піонерів.
У ювілейному для міста 2005 р. звання «Почесного громадянина міста Харкова» отримали видатний спортсмен-альпініст С. І. Бершов, міністр транспорту України Г. М. Кірпа, видатний, піаніст сучасності В. В. Крайнєв, відомий учений-юрист В. Я. Тацій та заслужений машинобудівник О.П. Шпейєр.
— Хто із видатних чи широко відомих людей навчався у вашій школі?
Урок 35. 28.05
Тема: ПЕРЕВІР СВОЇ ЗНАННЯ
Мета: перевірити знання учнів з предмета; розвивати вміння співставляти, порівнюй вати, виділяти головне; виховувати патріотичні почуття.
Тип уроку: підсумковий
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні у нас —підсумковий урок. -
III. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1. Робота за підручником (с. 138-139)
1) Доведи, що людина є частиною суспільства та природи.
2) Розглянь малюнки на с. 138 угорі. Доведи, що людина може рости й розвиватися.
3) Спираючись на малюнки на с. 138 унизу, поясни, як можна розвивати свої здібності.
4) Що таке характер? Розкажи про риси характеру на прикладі героїв казки «Золотий ключик, або Пригоди Буратіно».
5) Розглянь малюнки на с. 139. Кого з цих дітей ти вважаєш самостійним?
6) Кого ти можеш назвати успішною людиною? Із чого складається успіх людини?
7) Про яку людину можна сказати, що вона вміє вчитися?
8) Доведи, що сім'я важлива для кожної людини.
9) Про які людські чесноти ти знаєш?
10) Кого можна назвати справжнім другом?
11) Назви правила поведінки в громадських місцях.
12) Яку людину вважають толерантною?
13) Які державні символи України ти знаєш?
14) Розкажи про права й обов'язки громадянина України.
15) Розкажи про улюблені свята українців.
16) Які винаходи людства тебе найбільше вразили?
17) Хто зі славетних українців тебе зацікавив?
2. Фізкультхвилинка
Дата добавления: 2015-09-05; просмотров: 58 | Нарушение авторских прав
<== предыдущая страница | | | следующая страница ==> |
Урок 34. 14.05 | | | Тестування |