Студопедия
Случайная страница | ТОМ-1 | ТОМ-2 | ТОМ-3
АрхитектураБиологияГеографияДругоеИностранные языки
ИнформатикаИсторияКультураЛитератураМатематика
МедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогика
ПолитикаПравоПрограммированиеПсихологияРелигия
СоциологияСпортСтроительствоФизикаФилософия
ФинансыХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника

Урок 31. 30.04

Урок 19. 05.02 | Тестування | Робота над загадками | Фронтальне опитування | Урок 24. 12.03 | Урок 25 19.03 | Урок 26. 26.03 | Урок 27. 02.04 | Урок 28. 09.04 | Урок 29. 16.04 |


Тема: Я ВИВЧАЮ РІЗНІ КРАЇНИ І НАРОДИ

Мета: продовжити ознайомлення учнів з різноманітністю країн і народів; вчити наво­дити приклади звичаїв інших народів; виховувати повагу до національних традицій, звичаїв та обрядів інших народів.

Тип уроку: комбінований

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

— Поміркуйте, що спільного між усіма людьми на Землі і чим вони відріз­няються одне від одного.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся більше про різноманітність країн і на­родів.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 120-125)

— Прочитайте власні назви на с. 120. Знайдіть у кожному ряді «зайву»
назву. Поясніть свій вибір. (Київ, Париж, Африка).

— Розгляньте фотографію на с. 120. Розкажіть про споруду, яку визнано новим чудом світу.

— Великий китайський мур — це воістину дивовижна споруда нашої ци­вілізації. Загальна довжина Великого китайського муру становить 8851 км і 800 м.

Великий китайський мур — найдовша штучна споруда у світі.

При укладанні кам'яних блоків муру застосовували клейку рисову кашу з домішкою гашеного вапна.

Великий китайський мур — найбільший і найдовший цвинтар у світі. За численними даними, його будівництво коштувало життів понад мільйона осіб.

Великий китайський мур було включено до списку Всесвітньої Спадщини ЮНЕСКО в 1987 р. як одну з найбільших китайських історичних пам'яток. До того ж, це одна з найвідвідуваніших пам'яток у світі — щороку тут бувають близько 40 млн туристів.

— Прочитайте текст нас. 121-124 і поділіться своїми думками щодо про­читаного.

— Що із прочитаного було вам знайоме?

— Що нового ви дізналися?

— Розкажіть, як у різних куточках Землі люди по-різному пристосову­ються до умов життя.

— Розгляньте малюнки різних жител. Наведіть приклади, як у різних ку­точках Землі люди по-різному влаштовують своє житло.

Робота в парі

— Розгляньте фотографії і таблицю на с. 123. Розкажіть про найвищі хма­рочоси світу.

— Народи, що населяють нашу планету, мають різні вірування та релігії'. У світі є такі основні релігії: християнство, іслам, іудаїзм, індуїзм і буддизм. Вибір релігії — особиста справа кожної людини, і цей вибір треба поважати.

— Ознайомтеся із культовими спорудами основних релігій на с. 124.

Робота в парі

— Розгляньте малюнки на с. 125. Розкажіть, як називаються танці й му­зичні інструменти різних народів. (Індійський танець, африканський танець, іспанський танець «пасадобль», шотландський танець; африканський ба­рабан джежбе, волинка)

— Чи зацікавила вас якась країна? Якщо так — дізнайтеся про неї більше.

2. Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Бесіда з елементами розповіді

— Більшість країн світу є багатонаціональними. Україна — теж багатона­ціональна держава. («Багатонаціональна» (про країну, державу)яка скла­
дається з багатьох націй.)

Чи згодні ви з висловом французького письменника Антуана де Сент-Екзюпері: «Якщо я на тебе не схожий, я цим тебе зовсім не ображаю, а, нав­паки, обдаровую»? Як ви розумієте ці слова?

— Які народи, що проживають на території України, ви знаєте? Як ви вва­жаєте, вони мають однакові з нами права? Як ми до них повинні ставитися?

— Кожен народ має свою культуру, свої звичаї. Як проявити повагу до національних традицій, звичаїв та обрядів інших народів?

— Знання культурних цінностей різних народів, національних свят до­зволяє глибше пізнати душу народу, краще порозумітися. Народи, які про­живають в Україні, повинні вивчати українську культуру. Якщо основою тра­диції якогось народу є загальнолюдські цінності, то вони сприймаються всіма народами і потребують толерантного ставлення.

2. Робота над прислів'ями

— Як ви можете пояснити такі прислів'я: «Кожен край має свій звичай», «Що сторона, то новина», «Чия хата, того і правда»?

— Чому в Україні дуже важливо знати звичаї різних народів?

— Які приклади звичаїв різних народів, що живуть в Україні, вам відомі?

— Як потрібно ставитися до звичаїв інших народів?

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Що нового про різноманітність країн і народів ви дізналися?

— Як потрібно ставитися до культури різних народів?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 120-125.


Дата добавления: 2015-09-05; просмотров: 188 | Нарушение авторских прав


<== предыдущая страница | следующая страница ==>
Урок 30 23.04| Урок 32. 07.05

mybiblioteka.su - 2015-2024 год. (0.014 сек.)