|
Тема: Я ВИВЧАЮ ПРАВИЛА КУЛЬТУРНОЇ ПОВЕДІНКИ
Мета: систематизувати й розширити знання учнів про правила поведінки в громадських місцях; розвивати спостережливість; прищеплювати бажання наслідувати зразки культурної поведінки.
Тип уроку: комбінований
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Вправа «Мікрофон»
— Що таке громадські місця? (Місця, якими користується громада,
тобто люди.)
-- Які ви знаєте громадські місця? (Магазин, ринок, театр, пошта, банк, музей, транспорт...)
— У яких громадських місцях вам доводилося бувати?
— А чи говорили вам батьки, як потрібно там поводитися?
— Які правила культурної поведінки ви вивчили на попередньому уроці?
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ви продовжите вивчення правил культурної поведінки
в громадських місцях.
І& ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Робота за підручником (с. 74-77)
— Розгляньте малюнки на с. 74. Складіть речення.
— Які правила культурної поведінки порушують діти?
— До яких наслідків може призвести порушення правил культурної поведінки?
Робота в групі
— Розгляньте схему. Розкажіть про види транспорту.
— Прочитайте правила поведінки в міському транспорті на с. 75. Які правила ви виконуєте? Про які правила поведінки в міському транспорті розповідають ці знаки?
— Прочитайте правила поведінки в міжміському транспорті на с. 76. Які правила ви виконуєте? Про які правила поведінки в міжміському транспорті розповідають ці знаки?
— Розгляньте малюнки на с. 76. Хто з цих дітей дотримує правил поведінки в транспорті?
— Прочитайте правила поведінки в театрі, на концерті на с. 77. Які правила ви виконуєте? Про які правила поведінки в театрі розповідають малюнки нас. 77?
2. Фізкультхвилинка
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1. Гра «Доповни правила»
1) Правила поведінки в тролейбусі, автобусі, трамваї, маршрутному таксі.
• Чекаючи транспорт, не можна стояти... (на краю тротуару).
• Під час посадки не можна... (штовхатися).
• Слід поступатися місцем людям... (похилого віку).
• Якщо в салоні немає вільних місць, тримайся за... (поручні).
• Обов'язково потрібно проплачувати... (проїзд).
• (Не можна)... галасувати в салоні, висовувати руки та голову у відчинені вікна.
• Під час руху... (не можна) стояти на східцях і притулятися до дверей.
2) Правила поведінки в метро
• Спускаючись ескалатором, потрібно триматися за... (поручні).
• Підходити до дверей вагону можна тільки після... (повної зупинки потягу).
• Входити до вагону можна тільки після того, як... (вийдуть пасажири).
• Якщо щось упало на колію, не... (діставай річ самостійно), повідом про це... (працівника станції).
2. Гра «Так чи ні?»
• На вулиці голосно розмовляю, галасую, сміюся.
• Поступаюся місцем старшим.
• На вулиці гризу насіннячка, недогризки від яблук.
• Під час відвідування кінотеатру не галасую, не бігаю, не затіваю ігри.
• Розштовхую інших дітей, займаючи місце.
• Кидаю папірці від цукерок у магазині.
• Під час перегляду кінофільму не заважаю глядачам, не свищу, не тупочу.
• У салоні автобуса голосно розмовляю.
• Поводжуся чемно, дисципліновано.
• До кінозали приходжу вчасно.
VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
— Які правила поведінки вивчали на уроці?.
— Наведіть приклади правил поведінки, яких ви дотримуєте.
— Які нові правила поведінки ви запам'ятали?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 74-77.
Урок 20 12.02
Тема: Я В СУСПІЛЬСТВІ
Мета: сформувати в учнів поняття суспільства як єдності людських спільнот, розповісти про їх різноманітність; допомогти школярам усвідомити свою належність до українського суспільства; виховувати патріотичні почуття.
Тип уроку: комбінований
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
— Чим людина відрізняється від інших істот? (Людина є членом суспільства)
— Оберіть ознаки людини як представника суспільства.
Народжується, харчується, росте, розмовляє, дихає, міркує, плаче, розмножується, радіє, працює, спілкується, помирає.
— Що ми називаємо суспільством? Позначте правильні відповіді.
• Об'єднання людей, які взаємодіють, залежать один від одного, називають:
а) суспільством;
б) колективом;
в)родиною.
• До суспільства належить:
а) людина;
б) тварина;
в) рослина.
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про правила існування людей у суспільстві.
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Робота за підручником (с. 78-81)
— Чи погоджуєтеся ви з думкою, що жодна людина не існує сама по собі, і кожен із нас може жити лише серед людей? Кожен із нас належить до певного колективу, групи, вікової категорії.
— Розгляньте малюнки на с. 78. Ким є діти в різних ситуаціях?
— Що таке суспільство?
— Прочитайте текст на с. 80 і поділіться своїми думками щодо прочитаного.
— Що із прочитаного було вам знайоме?,
— Що нового ви дізналися?
— Розгляньте малюнки на с. 79. Доведіть, що люди живуть у світі не відокремлено.
— Що таке толерантність?
— Які існують правила, щоб співіснувати в суспільстві мирно й щасливо?
Робота в порі
— Прочитайте історію на с. 80 й обміркуйте.
— Чим, на вашу думку, завершилася ця історія? Яке правило порушила Оксана?
— Які три «Не можна» слід запам'ятати?
Робота із словничком
— Знайдіть у словничку (с. 140-141) слово толерантність. Дізнайтеся його значення.
— Прочитайте твердження на с. 81. Спробуйте до кожного твердження додати слово Я. Оцініть себе: якщо твердження правдиве — молодець. Ти — толерантна людина. Якщо ні — подумай, чого тобі потрібно навчитися.
— Ознайомтеся з думками Григорія Сковороди та Антуана де Сент-Екзюпері. Чи погоджуєтеся ви з цими думками? Поясніть свою думку.
2. Фізкультхвилинка
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
, Вправа «Чим ми схожі?» (робота в парах)
— Усі люди різняться між собою. Одні мають білий колір шкіри,
інші — чорний або жовтий. Одні люди високі, інші — невисокі. Одні стрункі,
інші — гладкі. Люди звертають увагу на відмінності, але це не означає, що
хтось є кращим за інших.
Учитель пропонує учням знайти спільні і відмінні риси з товаришем (смаки, уподобання, заняття). Необхідно назвати 5 відмінностей і 5 спільних рис.
— Цією вправою ви довели, що ми є різними, але у нас багато спільного, того, що нас об'єднує, тому не варто ображати інших. Дуже важливо сприймати людей такими, якими вони є, навіть коли їх уподобання відмінні від твоїх.
— Навчіться поважати тих, хто відрізняється від вас!
VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
— Які правила стосунків між людьми в суспільстві ви знаєте?
— Яких правил дотримуєте?
— Що таке толерантність?
— Яку людину вважають толерантною?
— Що сприяє порозумінню між людьми? (Повага, любов, компроміс)
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 78-81.
Урок 21. 19.02
Тема: УКРАЇНА — НЕЗАЛЕЖНА ДЕРЖАВА
Мета: формувати в учнів уявлення про Україну як незалежну державу; розвивати творче мислення, уяву; виховувати патріотичні почуття.
Тип уроку: комбінований
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Дата добавления: 2015-09-05; просмотров: 176 | Нарушение авторских прав
<== предыдущая страница | | | следующая страница ==> |
Урок 18 29.01 | | | Тестування |