|
Тема: ПРАВИЛА КУЛЬТУРНОЇ ПОВЕДІНКИ
Мета: систематизувати й розширити знання учнів про правила поведінки в громадських місцях: музеї, бібліотеці; розвивати спостережливість; прищеплювати бажання дотримувати правил поведінки в музеї, бібліотеці.
Тип уроку: комбінований
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Творча вправа «Сонечко»
— У нас на дошці є сонечко, але воно без промінців. А у кожного з вас є промінчик, на якому ви запишете риси характеру, які допоможуть вам підтримувати дружні стосунки у класі.
— Щоб у класі панувала злагода, щоб дружно працювалося в гурті, учні повинні бути уважними одне до одного і ввічливими.
2. Гра «Світлофор ввічливості»
— Те, що є ввічливим,— позначте зеленим кольором, неввічливим — червоним.
О Під час розмови розмахувати руками.
О Голосно розмовляти, галасувати, верещати.
О Кепкувати над кимсь у гурті.
О Уступати дорогу старшим і дівчаткам.
О Показувати на когось або на щось пальцем.
О Сперечатися на кожному кроці з будь-якого приводу.
О Перебивати розмову дорослих або ровесників.
О Говорити погано про відсутніх.
О Іронічно посміхатися над кимось.
О Грюкати дверима.
О Вітатися, усміхаючись.
О Повчати і критикувати друга на людях.
О Попросити пробачення у свого товариша.
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про правила культурної поведінки.
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Робота за підручником (с. 70-73)
— Розгляньте малюнок на с. 70 угорі.
— Що роблять діти? Складіть речення до кожного з них.
— Чи потрібні правила поведінки за столом? Чому?
— Розгляньте малюнок на сі 70 унизу. Куди прийшли діти? Як ви вважаєте, який це музей?
— Чи потрібні правила поведінки в музеї? Чому?
— Прочитайте текст на с. 71 і поділіться своїми думками щодо прочитаного.
— Що із прочитаного було вам знайоме?
— Що нового ви дізналися?
— Навіщо люди склали правила культурної поведінки?
— Які громадські місця ви знаєте? Розкажіть, скориставшись схемою на с. 71.
— У громадських місцях є свої правила поведінки. Кожна вихована людина повинна їх дотримувати. Ці правила культури поведінки прийшли до нас з давніх часів і за традицією вони продовжують існувати і служити людям. Дотримуючись правил культури поведінки в громадських місцях, ми висловлюємо повагу до людей.
Але, на жаль, у нашому суспільстві є люди, які не знають, як правильно поводитися в громадських місцях, або ж не бажають цього робити. Вони думають тільки про своє благополуччя, а не про те, що відчувають люди, які поруч із ними.
— Що таке музей?
— Прочитайте правила поведінки в музеї на с. 72. Які з них ви виконували, коли були в музеї?
— Прочитайте текст про бібліотеки на є. 72-73.
— Що із прочитаного було вам знайоме?
— Що нового ви дізналися?
— Що таке бібліотека?
— У нас, у Харкові,— одна з найбільших бібліотек країни, — державна наукова бібліотека імені В. Г. Короленка. Вона відкрита 1886 р. У 1901 р. на кошти, зібрані у населення, за проектом архітектора Бекетова споруджено будинок, в якому вона розміщена і зараз.
У кожному районі міста є свої районні бібліотеки. У нашій школі теж є шкільна бібліотека і читальна зала.
— Які правила поведінки в бібліотеці ви запам'ятали?
— Розгляньте спеціальні знаки на с. 73. Про які правила поведінки в бібліотеці розповідають ці знаки?
— Чому треба дотримувати цих правил?
— До яких наслідків призведе порушення правил поведінки в бібліотеці?
2. Фізкультхвилинка
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
Рольова гра «У бібліотеці»
1) Учитель — бібліотекар. Учні в класі — читачі у читальні. Учні по черзі звертаються до бібліотекаря (1-3 учні)
2) Робота в парах:
1 варіант — бібліотекарі;
2 варіант — читачі.
3) Складання правил поведінки у бібліотеці.
• Заходячи до бібліотеки, слід привітатись з бібліотекарем.
• Коли просиш у бібліотекаря книжку або допомогу в пошуку книжки, не забувай про слова ввічливості: «будь ласка» та «дякую».
• До бібліотекаря звертайся на ім'я по батькові.
• Якщо книжку тобі видали у читальній залі — тихо сядь за вільний стіл.
Читай книжку не вголос. Не висловлюй своє захоплення або незадоволення
вголос. Пам'ятай, поруч є й інші читачі — їм твої репліки заважатимуть.
• Не можна приходити до бібліотеки з їжею.
• Бібліотека — не спортивний майданчик, не можна бігати, штовхатися, голосно розмовляти. Краще зверніть увагу на книжки. Ви можете взяти додому почитати 1-2 книги.
• Коли ти вже йдеш з бібліотеки, не забудь сказати «дякую» та «до побачення».
VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
— Які правила поведінки запам'ятали?
— Наведіть приклади правил поведінки, яких ви дотримуєте.
• — Які нові правила поведінки ви почули на уроці?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 70-73.
Дата добавления: 2015-09-05; просмотров: 61 | Нарушение авторских прав
<== предыдущая страница | | | следующая страница ==> |
Тестування | | | Урок 19. 05.02 |