Читайте также:
|
|
з дисципліни «ОСНОВИ ПЕДАГОГІЧНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ»
Уклав викладач ВАСИЛЕНКО М.М.
м. Красноармійськ
ОСНОВИ ПЕДАГОГІЧНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ
Курс IІІ, VІ семестр
«___» ______20 група ______ заняття № 19-20
Тема: ДИХАННЯ І ГОЛОС ЯК ЕЛЕМЕНТИ ПЕДАГОГІЧНОЇ ТЕХНІКИ
Мета: Познайомити студентів з поняттями «техніка мовлення», «фізіологічне дихання», «фонаційне дихання», « динаміка (сила) голосу», «витривалість голосу», «гнучкість голосу», «тембр голосу». Розглянути види дихання (верхнє (ключичне), грудне (реберне), черевне (діафрагмове). Навчити студентів розрізняти дихання за якістю.
Вид заняття: практичне заняття
Міжпредметні зв’язки: Педагогіка, психологія, педагогічна практика.
Методичне забезпечення та візуальний супровід: опорний конспект, ноутбук, презентація, листки аркушів, схеми вправ.
Література:
1. Бабич Н.Д. Основи культури мовлення. – Львів: Світ, 1990. – С. 165
2. Іржі Т. Мистецтво говорити. – К., 1986. – С. 99-100.
3. Кучерявець В.Г. Основи педагогічної майстерності. Практикум. Навчально-методичний посібник для студентів філологічного факультету заочної форми навчання. – Ніжин: Редакційно-видавничий відділ НДПУ ім. М.Гоголя, 2002.
4. Педагогічна майстерність: Підручник /І.А.Зязюн, Л.В.Крамущенко, І.Ф.Кривонос та ін.; За ред. І.А.Зязюна. – К.: Вища шк., 1997.
5. Основы педагогического мастерства: Учеб. пособие для пед. спец. высш. учеб. заведений / И.А.Зязюн, И.Ф.Кривонос, Н.И.Тарасевич и др.; Под ред. И.А.Зязюна. – М.: Просвещение, 1989. – С. 87
Ключові поняття:
фізіологічне дихання, техніка дихання, фонаційне дихання, часте дихання, коротке дихання, голос, правильне дихання, своєрідна лікувальна терапія, захисна функція голосу.
ЗМІСТ ЗАНЯТТЯ
І. Організація початку заняття:
§ перевірка присутності студентів на занятті;
§ перевірка готовності до заняття студентів, аудиторії, обладнання;
ІІ. Актуалізація опорних знань.
1. Назвіть елементи зовнішньої техніки вчителя.
2. Яке місце невербальної комунікації у встановленні продуктивної взаємодії між людьми?
3. Обґрунтуйте значення невербальної комунікації в діяльності педагога.
4. Які складові невербального спілкування Ви знаєте?
5. Які вимоги до зовнішнього виду сучасного вчителя висуває суспільство?
ІІІ. План практичного заняття:
1. Обговорення теоретичних положень з даної теми.
2. Виконання вправ на розвиток фонаційного дихання
3. Виконання вправ на розвиток голосу
ІV. Підведення підсумків заняття.
проаналізувати відповіді студентів, обґрунтовуючи оцінний бал;
дати основну консультацію (тим, хто погано засвоїв тему);
зробити висновки і зауваження щодо засвоєння вивченого матеріалу.
ХІД ЗАНЯТТЯ
Дата добавления: 2015-07-19; просмотров: 70 | Нарушение авторских прав
<== предыдущая страница | | | следующая страница ==> |
Занятие 16 (II). Водно-солевой обмен. Особенности обмена веществ в почечной ткани. | | | Обговорення головних теоретичних положень |