Студопедия
Случайная страница | ТОМ-1 | ТОМ-2 | ТОМ-3
АрхитектураБиологияГеографияДругоеИностранные языки
ИнформатикаИсторияКультураЛитератураМатематика
МедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогика
ПолитикаПравоПрограммированиеПсихологияРелигия
СоциологияСпортСтроительствоФизикаФилософия
ФинансыХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника

Операционалды компетенция 5 страница

Операционалды компетенция 1 страница | Операционалды компетенция 2 страница | Операционалды компетенция 3 страница | Ксантин туындыларына | Операционалды компетенция | Максималды балл-100 | Ломустин, кармустин 5. циклофосфан, меркаптопурин |


Читайте также:
  1. 1 страница
  2. 1 страница
  3. 1 страница
  4. 1 страница
  5. 1 страница
  6. 1 страница
  7. 1 страница

8. Ницерголин

 

№2 сабақ

1.Тақырыбы: «Ми қабығының қабыну ауруларының этиопатогенитикалық және симтоматикалық емнің негізгі бағыттары»

2. Мақсаты: Ми қабығының қабыну арауларында қолданылатын дәрілік заттардың фармакокинетикалық және фармакодинамикалық негізгі заңдылықтары жайлы білімді қалыптастыру.

3. Оқыту міндеттері:

1. Ми қабаыну араулары кезінде қолданылатын дәрілік препараттардың жалпы сипаттамасына арналған білімдерін меңгеру, әсер механизмін, заттардың фармакологиялық және жанама әсерлерін түсіну.

2. Ми қабынуы арулуары кезіне қолданылатын дәрілік препараттардың негізіг принциптерін білу.

3. Қолданылатын дәрілік заттардың қалыптарын, қабылдау тәсілдерін, және рецепт жазу дағдыларына үйрену.

4. Ми қабатының қабыну ауруларында дәрілік препараттың қолдануға қарсы көрсетулерді анықтауға үйрену, жағымсыз жанама әсерлерін ажырата білу және оларды дер уақытында реттеу.

5. Дәрілік заттардың әсерлерін күшейту үшін жұптастыруын таңдауды немесе кейбір препараттардың жағымсыз жанама әсерлерін жоюды үйрену.

Операционалды компетенция:

1. Ми қабатының патологиясында қолданылатын дәрілік заттарға рецепт жаза білу және талдау дағдысын қалыптастыру.

2. Ми қабатының қабыну ауруларында препараттардың бір реттік мөлшерін анықтау.

Коммуникативті (аксиологиялық) компетенция:

1. Сауатты және жетік түрде сөйлеуді игеру.

2. Даулы жағдайларды шешу және оның алдын алу.

3. Ұжым мүшелерінің арасындағы қарым-қатынасқа әсер етуді ынталандыру мақсатында мотивация сұрақтарын қолдану.

4. Жеке ой-пікірін жеткізе білу.

5. Фармакология мәселері бойынша логикалық ойлау, еркін түрде пікірталас жүргізе білу

Өзіндік даму (үздіксіз оқу және білім алу):

1. Өзіндік қазіргі замандағы зерттеу әдістерін, компьютерлік технологиялар қолдану, ақпарат жинау және оларды өңдеу және талдау жасау (оқулықтар, анықтамалық әдебиет, нормативті құжаттар, ғылыми әдебиет және интернет-қоры)

2. СӨЖ-ның түрлерін орындай білу (эссе, тесттік тапсырмаларды, презентацияларды, рефераттарды құрастұру).

Хронометраж

Сабақтың ұзақтығы 2 сағат (100 мин.)

· Ұйымдастыру бөлімі – 3 мин.

· Бастапқы білім деңгейін бағалау – 10 мин.

· Инновациялық әдісті қолдану арқылы тақырыптың негізгі сұрақтарын бақылау – 37 мин.

· Студенттің өзіндік жұмысы – 25 мин.

· Білімнің соңғы деңгейін бақылау - 20 мин.

· Жалпы білімді бағалау – 3 мин.

· Өзіндік дайындыққа тапсырма – 2 мин.

 

4. Тақырыптың негізгі сұрақтары:

1.Ми қабатының қабыну арурулары кезінде қолданатын дәрілік заттар. Классификациясы.

2.Ми қабатының қабыну аурулары кезінде қолданылатын препараттардың әсер ету механизмі және принциптері.

3. Ми қабатының қабыну аурулары кезінде қолданылатын антибактериялдық препараттардың салыстырмалы сипаттамасы.

4. Бас ми тінін және ми қабығының микроцеркуляциясын және қанның реалогиялық қасиетін жақсартатын заттар, қабылдау ерекшеліктері.

5. Ми қабатының қабыну аурулары кезінде патогенетикалық емнің негізгі бағыттары..

6. Дезинтоксикациялық терапия кезінде қолданатын дәрілік заттар, препараттардың сипаттамасы.

7. Дегидратациялық терапия кезінде қолданатын негізгі дәрілік заттар, қолдану ерекшеліктері.

 

5. Оқыту әдістері: тақырыптың негізгі сұрақтары бойынша ауызша сұрау, тесттік тапсырмалар мен жағдайлық есептерді, нұсқаулықтар бойынша тапсырмаларды шешу және қорытынды беру, талдауымен және бір реттік мөлшерін анықтауымен бірге рецепт жазу, пікірталастар, кіші топтарда жұмыс жасау, көрнекті құралдармен жұмыс жасау, кейс-стади.

6. Әдебиеттер:

Негізгі:

1. Фармакология: оқулық /Д.А. Харкевич; жауапты редактор С.Б.Сламжанова. – 11ші басылым және толықтырылған. – М.: ГЭОТАР-Медиа, 2014. - 784 б.

2. Харкевич Д.А. Фармакология. Жоғары оқу орындарына арналған оқулық.. Мемлекеттік тілдегі аудармасы. – Алматы, 2009.-608 б.

3. Машковский М.Д. Лекарственные средства. – 16-е изд., перераб., испр. и доп. - М. Новая волна: издатель Умеренков, 2012.- 1216 б.

Қосымша:

1. Клиническая фармакология: Учебник, 4-е издание, перераб. и доп.\ Под ред. В.Г.Кукеса.– М: ГЭОТАР-МЕДИА, 2009, - 1056 б.

2. Клиническая фармакология. \Под ред.Ю.Б.Белоусова, В.Г. Кукеса, В.К. Лепахина, В.И. Петрова. – М: ГЭОТАР-МЕДИА, 2014. – 976 б.

3. Венгеровский А.И. Лекции по фармакологии для врачей и провизоров: уч. пособие.-М.: Гэотар-Медиа. 2012.- 726 б.

4. Р.Н. Аляутдина. Фармакология.4-е изд. перераб. и доп. «ГЭОТАР-МЕД». 2013.- 832 б.

5. Руководство к лабораторным занятиям по фармакологии.\ Под ред. Д.А. Харкевича, «ГЭОТАР-МЕД». 2012.- 488 б.

Бағдарламалық препараттар: бензилпенциллин натрий тұзы, оксациллин, уназин, карбенециллин, цефотаксим, цефтриаксон, цефтазидин, цефепим, меропенем, тиенам, ванкомицин, левомицетин, ципрофлоксацин, моксифлоксацин, метронидазол, интерферон, метилпреднизолон, гепарин, реополиглюкин, маннит.

Рецепт жазуға арналған препараттар: бензилпенициллина натрий тұзы, цефтриаксон, меропенем, ванкомицин

7.Бақылау: Тақырыптардың негізгі сұрақтары бойынша ауызша сұрау, тесттік тапсырмалар мен жағдайлық есептерді шешу.

«Жүйке жүйесі» модулі бойынша оқытушының жетекшілігімен студенттің өзіндік жұмысына арналған әдістемелік нұсқаулар

№1 сабақ

1.Тақырыбы. «Жүйке жүйесі» модулі бойынша аралық бақылау

2.Мақсаты: Ми қанайналымы бұзылыстарында, тырысу синдромында қолданылатын препараттар тобының, нейроинфекциялар кезінде қолданылатын бактерияға қарсы заттардың фармакокинетикасы мен фармакодинамикасы ерекшеліктері туралы, сәйкес патологиялық үдерістерді түзетуге бағытталған препараттарды таңдаудың негізгі принциптері туралы білімді жалпыландыру, сондай-ақ студенттердің «Жүйке жүйесі» модулі бойынша материалды игеруі барысында қалыптасқан компетенцияларды бағалау

3.Оқытудың міндеттері:

Когнитивті компетенция:

1. Ми қанайналымы бұзылыстарында, тырысу синдромында қолданылатын препараттар тобының, нейроинфекциялар кезінде қолданылатын бактерияға қарсы заттардың ФК және ФД заңдылықтарын білу

2. Ми қанайналымы бұзылыстарында, тырысу синдромында қолданылатын препараттар тобының, нейроинфекциялар кезінде қолданылатын бактерияға қарсы заттарды таңдау және қолдану мүмкіндіктерін білу

3. Ми қанайналымы бұзылыстарында, тырысу синдромында қолданылатын препараттар тобының, нейроинфекциялар кезінде қолданылатын бактерияға қарсы заттардың қолдануға негізгі көрсетулері мен қарсы көрсетулерін, жағымсыз жанама әсерлерін білу

4.Дәрілік қалыптарды жазу ережелерін білу.


Дата добавления: 2015-11-14; просмотров: 56 | Нарушение авторских прав


<== предыдущая страница | следующая страница ==>
Операционалды компетенция 4 страница| Операционалды компетенция

mybiblioteka.su - 2015-2024 год. (0.009 сек.)