Читайте также:
|
|
Тема: Державні символи України
Мета: розширити знання учнів про державні символи України: Герб, Гімн, Прапор; сприяти формуванню національної свідомості учнів; виховувати повагу і любов до України; державних символів.
Обладнання: прапор України, малий Державний герб України, Державний гімн України (аудіозапис), аркуші паперу, запис теми та акровірша на дошці.
Хід уроку
І. Організація навчальної діяльності учнів
(Читання акровірша дітьми з дошки)
У всіх людей одна святиня,
К уди не глянь, де не спитай,
Р ідніша нам своя пустиня,
А ніж зелений в чужині рай.
Ї м красить все їх рідний край.
Н ема без кореня рослини,
А нас, людей, без Батьківщини.
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів
Ø Знайдіть назву Батьківщини в цьому вірші.
Ø Чи погоджуєтесь ви з тим, що Батьківщина є святинею для кожної людини? Поясніть.
Ø Перевірка виконання домашнього завдання. (Учні демонструють малюнки із зображенням народно-поетичних символів України. Пропонують однокласникам загадки, прислів’я, легенди про них).
Ø Як ви розумієте вислів «Україна – незалежна держава»?
Ø Діти, ви вже добре знаєте про народні символи України. А які державні символи України ви знаєте? (Герб, прапор і гімн).
Ø Поміркуйте, для чого державі мати свої символи? Де ви зустрічалися з державними символами України?
ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку
Діти, ми сьогодні поглибимо наші знання про державні символи України.
ІV. Основна частина уроку
Учитель. Кожний народ намагається виявити себе і свою суть у державних символах. У статті 20 (розділ 1) Конституції України записано:«Державними символами України є Державний прапор України, герб і гімн».
Словничок
Державний символ – знак, зображення або мелодія, які відображають якісь суттєві прикмети певної держави.
Я пропоную розповісти про державні символи України на сторінках спеціального випуску журналу «Моя Батьківщина», який називається «Державні символи України». Цей випуск журналу ми здійсним разом з вами на уроці. Але спочатку я хочу дізнатися, чи знаєте ви, як створюються справжні журнали, хто працює над їхніми випусками? (Демонструю журнал).
Так, щоб журнал побачив світ, потрібно докласти чимало зусиль багатьом людям. Над його створенням працюють журналісти, редактори, коректори, художники-дизайнери, верстальники та інші спеціалісти. (З’ясовуємо з дітьми, що робить кожен член редакції).
Тож, сьогодні у кожного із вас є гарна можливість попрацювати у складі редакції уявного журналу, відчути себе в ролі редактора, журналіста, художника-оформлювача.
Організація роботи учнів у проекті «Сторінки журналу
«Державні символи України»
Діти, наш журнал складатиметься із трьох сторінок:
Перша сторінка «Державний Прапор України»;
друга - «Герб – тризуб»;
третя «Гімн України».
Кожну сторінку випускатиме своя «редакційна група».
Об’єднання дітей у групи. Розподіл ролей і обов’язків у групах. Групи отримують матеріал для створення своєї сторінки: інформаційну статтю, ілюстрації, додаткові матеріали. Діти мають вирізати та наклеїти все на великий аркуш паперу, оформити матеріал як журнальну сторінку. Основну увагу групи мають приділити підготовці до усного представлення своєї сторінки.
Дата добавления: 2015-11-16; просмотров: 54 | Нарушение авторских прав
<== предыдущая страница | | | следующая страница ==> |
Типи і класифікація файлів. Формати файлів. | | | Робота у групах |