Студопедия
Случайная страница | ТОМ-1 | ТОМ-2 | ТОМ-3
АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Заочна подорож

Читайте также:
  1. Б) заочная форма обучения
  2. Дневная, заочная формы обучения
  3. Загальна характеристика розвитку подорожей в стародавньому світі
  4. Заочная форма
  5. Заочная форма
  6. Заочная форма обучения

Межова - 2013

 

Тема: Загальна характеристика класу Земноводних.

Урок з використанням ІКТ

Мета уроку: розкрити особливості зовнішньої та внутрішньої будови жаби у зв’язку із середовищем життя;

продовжувати формувати вміння порівнювати, робити висновки;

вчити учнів працювати із додатковою літературою під час підготовки до уроку;

виховувати в учнів дбайливе ставлення до природи рідного краю.

Обладнання: таблиці «Клас Земноводі», таблиці «Кровоносна система», мультимедійна презентація, фотознімки та малюнки земноводних.

 

Базові поняття й терміни уроку: амфібії, легені, трикамерне серце, два кола кровообігу, кістки кінцівок та їхніх поясів, шкірне дихання.

 

ХІД УРОКУ:

 

І. Актуалізація опорних знань, мотивація навчальної діяльності учнів. (слайд)

1. Дайте стислу характеристику кистеперих риб?

2. Особливості будови дводишних риб.

3. Як риби пристосувалися до життя у воді?

4. Чи можемо вважати, що риби є прабатьками інших тварин?

5. Чому риби вийшли в наземне середовище, чим воно їх привабило.?

 

ІІ. Повідомлення теми, мотивація навчальної мети.

Слово вчителя.

Планета людей неможлива без тваринного та рослинного світу. У біологічному плані людина - це також частина екологічнї системи. Нам у житті часто хочеться чогось незвичайного та дивного, адже тоді цікаво жити. Але дивне й незвичайне завжди поряд з нами- потрібно лише трішки притишити, придивитися, і з’явиться маса питань, на які хочеться знайти відповідь. Світ живої природи дивний тим, що допитливим і кмітливим він ставить питання.

 

Загадка (слайд)

Хтось живе отам в болоті

Й вечорами все кричить

І з болота не вилазить,

Вдень чомусь завжди мовчить. (Жаба).

 

Сьогодні ми з вами вирушимо у світ земноводних тварин, познайомимося із представниками, цього класу.

Зараз, ми переглянемо відеоматеріали. Прошу звернути увагу на наступні ключові питання.:

 

1. Особливості зовнішньої будови.

2. Опорно - рухової системи.

3. Травної системи.

4. Дихальної системи.

5. Кровоносної системи.

6. Нервової системи.

7. Особливості органа слуху.

8 Органів нюху та дтику.

 

2.(Перегляд презентації № 2 «Ряди земноводних».)

 

Земноводні об’єднані у три ряди.

1. Ряд Хвостаті амфібії.

2. Ряд Безхвості амфібії.

3. Ряд Безногі амфібії.

- Випереджаюче питання.(слайд)

Поясніть, чому земноводні отримали таку назву? (Назва земноводних пов’язана з їх способом життя: і розмноження і розвиток відбувається у прісній воді, а життя в дорослому стані - на суходолі). Які ж еволюційні зміни пройшли з земноводними?

Еволюцій особливості будови:

1. Поява парних важільних суглобових кінцівок.

 

2. Добре розвинена мускулатура.

 

3. Розвиток комірчастих легенів.

 

4. Трикамерне серце.

 

5. Поява середнього вуха.

 

6. Збільшення маси головного мозку.

 

Заочна подорож

Для кращого розуміння походження прцесів життєдіяльності ми вирушаємо у подорож.

 

1. Перша зупинка станція «Географічна».

(Доповідь учня з використанням додаткової літератури.)

2. Наступна зупинка станція «Історична.»

3. Станція «Дослідна».

 

Перегляд презентації № 3 «Внутрішня будова земноводних»

Для кращого розуміння матеріалу учнів об’єдную у тимчасові групи.

 

Самостійна робота з підручником.

1. Особливості зовнішньої будови земноводних.

2. Опорно- рухова система.

3. Будова травної системи.

4. Особливості дихальної системи.

5. Кровоносна система земноводних.

6. Особливості будови нервової системи.

7. Органи слуху та дотику.

 

Учні роблять повідомлення по кожній системі органів.

Як видно з повідомлень, земноводні мають більш складну будову. Це свідчить про те, що ці тварини в еволюційному розвитку стоять на вищому ступені розвитку.

По плану уроку ми маємо виконати лабораторну роботу № 12

«Порівняння скелетів земноводних та риб».

Відкрийте зошити для лабораторних робіт, поставте дату. Ознайомимося з метою. (Зачитати). Чи зрозуміла вам мета? На виконання роботи відводиться 10 хвилин.

Не забудьте оформити висновок.

 

ІІІ. Домашнє завдання.

 

П. 36, повтори ти пп. 34, 35.

 

ІV. Закріплення вивченого матеріалу.

 

· Чому жаби належать до класу Земноводні?

· У чому відмінність між будовою скелета земноводних і риб?

· Дихальна система жаби і окуня.

· Які пристосування мають земноводні для життя на суші та в воді?


Дата добавления: 2015-11-26; просмотров: 99 | Нарушение авторских прав



mybiblioteka.su - 2015-2024 год. (0.009 сек.)