Студопедия
Случайная страница | ТОМ-1 | ТОМ-2 | ТОМ-3
АрхитектураБиологияГеографияДругоеИностранные языки
ИнформатикаИсторияКультураЛитератураМатематика
МедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогика
ПолитикаПравоПрограммированиеПсихологияРелигия
СоциологияСпортСтроительствоФизикаФилософия
ФинансыХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника

Основна частина

Читайте также:
  1. I. Основная часть
  2. I. Основная часть
  3. I. Основная часть
  4. III. Похід на Крим. Зустріч в австрійськими галицькими частинами та російським відділом полк. Дроздовського. Конфлікт з німецько-австрійським командуванням
  5. Kawarimi - основная техника нинджутсу. Когда нинзя в опасности, он быстро заменит себя на другой близлежащий объект
  6. Аромат---Основная-нота---Стойкость---Акцент-в-композиции
  7. ІІ. Основна частина

Сюжетне заняття з фізичного виховання

за казкою «Троє поросят»

для дітей молодшого віку 5-го року життя

Програмовий зміст: навчити метати шишки способом«прямою рукою знизу» в горизонтальну ціль та стрибкам через мотузок,покладений на підлогу здійснити вплив на біологічно-активні точки організму, за допомогою масажу вух, долонь, стоп. Розвивати такі фізичні якості: силу,спритність, гнучкість, швидкість, витривалість. Сприяти формуванню правильної постави та склепіння стопи шляхом застосування різних видів ходьби, бігу та загально розвиваючих вправ. Продовжувати вчити володіти власним тілом (удосконалювати навички рівноваги, координації рухів, швидкості реакції) у грі «Вовк і поросята», виховувати чуйність, небайдужість до чужого горя, почуття колективізму та згуртованості.

Інвентар: шишки по кількості дітей, мотузок, «Доріжка здоров’я», волоські горіхи, емблеми поросят, обручі, маска вовка.

Місце проведення: музична зала

Одяг: футболки, шорти, чешки, емблеми поросят.

Хід заняття

Вступна частина

Діти у супроводі інструктора з фізичного виховання по команді: «Лівою, лівою, раз-два-три!» заходять до музичної зали, та шикуються в колону по одному.

Далі відбувається рівняння та перешикування у шеренгу по команді: «Стрибком наліво – раз!»

Інструктор: Добрий ранок, любі діти!

У рядочок гарно встали -

по носочках підрівнялись.

Ви сьогодні не малята,

а маленькі поросята.

В гості казка кличе нас -

Вирушить в дорогу час.

Далі даються наступні команди: «Стрибком направо - раз!», «На місці кроком руш - лівою, лівою - раз, два,три!», «В обхід наліво - кроком руш - лівою, лівою-раз-два-три!»

Ходьба:

звичайним кроком -

«Ми крокуємо рівненько,вище ніжки піднімай!

Лівою,правою,лівою,правою - прямо голову тримай!»

на носках - (руки на поясі)

По стежинці вузенькій,

На носочках йдемо тихенько!

з високим підніманням колін -(руки вперед)

Вище ніжки піднімай -

Та горбки переступай!

Малими кроками - (руки в сторони)

Поросятка вправні,друже,

Малими кроками йдуть гарно дуже!

Широкі кроки - (Руки на поясі)

А тепер широкі кроки -

Свої ручки ставим в боки!

 

Біг зі зміною темпу: «І побігли всі тихенько, а тепер разом - швиденько!». Повторити 2 рази.

«Кроком руш - лівою, лівою - раз-два-три!». Вправи на відновлення дихання.

Перешикування в коло. Розмикання.

Комплекс загально-розвивальних вправ

Інструктор: У казці «Троє поросят» наші герої будували собі хатинки. Давайте і ми з вами спробуємо це зробити!

«Солом’яний будиночок»

1 «Наріжемо трави»

В. п - основна стійка,руки в сторони,долонями донизу,вдих.

1- схрещення прямих рук на рівні грудей,права рука згори,видих.

2- в. п.

3-4- те ж з іншим положенням рук.

Повторити 6 разів

2 «Сушимо сіно»

В. п- ноги нарізно,руки на поясі,вдих.

1- поворот тулуба направо,відведення прямих рук долонями догори вправо,видих.

2-В.п.

3-4 те ж в інший бік.

Повторити 6 разів

 

3 «Складаємо в купки»

В. п- ноги на ширині плечей,руки на поясі.

1-нахил тулуба до правої ноги,видих.

2-В.п,вдих.

3-4-те ж до іншої ноги,видих

Повторити 6 разів

«Будинок із гілок»

4 «Дерева хитаються»

1-В.п - ноги нарізно,руки вгору, долонями всередину,вдих.

2-нахил тулуба вправо,видих.

3-4- те ж,в інший бік.

Повторити 4 рази

5 «Збираємо гілки»

1-В.п- середні карачки,вдих.

2-випад тулуба вперед,праву руку вперед,видих.

3-В.п,вдих.

4-те ж в інший бік,видих.

Повторити 6 разів

«Будинок із цегли»

6 «Складаємо цеглинки»

В.п- ноги нарізно,руки на поясі,вдих.

1-присісти,руки вперед,видих.

2-випрямитись,вдих.

Повторити 5разів

7 «Радіємо зробленій роботі»

В.п-ноги разом,руки на поясі.

Стрибки на місці у чергуванні з ходьбою.

Повторити 4рази

Основна частина

Перешикування в колону по одному. Команди: «В колону по одному шикуйсь!»,розмикання: «Приставними кроками вліво-розімкнись!»

Інструктор: Послухайте, поросятка,ви чуєте - хтось кличе на допомогу?

Діти:Ні.

Інструктор: Для того,щобкращечути і не хворіти,давайте зробим нашим вушкаммасаж!

Масаж вух

Є у кожного два друга-

Ними чуємо – це уха!

Треба вуха доглядати,

Кожен ранок промивати,

І,щоб,краще чути й не хворіти-

І масаж почнем робити:

Швидко в трубочку скрутили,

Раз - і вушка відпустили.

Посмикаєм за мочку декілька разочків-

Смик-смик-смик!

Двома пальцями взяли -

Козелочок покрутили.

Долоньки швидко розтираємо -

Та до вушок прикладаємо

І бадьорість й гарний настрій на весь тиждень маємо!

(Голос із далини: «Допоможіть! Допоможіть!)

Інструктор: А тепер,чуєте?

Діти: Так!

Інструктор: Хто ж це кличе? (Показує іграшкову білочку). Їй потрібна наша допомога, сірий вовк хотів наздогнати бідолашну білочку та з’їсти, але вона кожний ранок робить зарядку, і тому встигла втекти, по дорозі розгубивши усі назбирані шишки. Давайте допоможемо білці їх зібрати. Вовчисько виявився хитрим та підступним - він зачарував доріжку, нагромоздивши усіляких перешкод на нашому шляху. Та ви, поросятка, спритні і вправні, тому все здолаєте і врятуєте білчині припаси, я у цьому впевнена.

Смуга перешкод:

1 Пройти по «Доріжці здоров ’я», поставивши руки на пояс.

2 Стрибнути на двох ногах через «гілочку» - мотузку, покладену на підлогу.

3 Метнути «правою рукою знизу» шишку у горизонтальну ціль.

Потоковий спосіб виконання завдань.

Перешикування в колону по одному.

Інструктор: Молодці, поросятка, ви всі дуже гарно впоралися із цим завданнням, виявили спритність, мужність, співчуття до біди ближнього.

Білочка вами дуже задоволена і взнак подяки - дає по ось такому горішку, яким ми помасажуємо ручки.

Масаж долонь волоськими горіхами:

1. Стискання горіха двома руками, наступним розпрямленням долонь.

2. Колоподібні рухи горіхом по правій та лівій долоні.

3. Катання волоського горіха вперед та назад по долонях.

4. Перебирання горіха пальцями правої та лівої руки.

Рухлива гра: «Вовк і поросята»

Правила: Із наявної кількості дітей обирається «Вовк», який займає визначене місце. Усі інші - «поросята». У кожного поросятка є свій будинок (обруч на підлозі), де він ховається від «вовка». На слова: «Вовк у лігвищі дрімає, а поросята - бігають, стрибають, жолуді шукають» - діти виконують відповідні імітаційні рухи, покидаючи свої будинки. Після слів: «Вовк прокидається- мерщій в будинки всі ховаються» - діти поспішають зайняти кожен свій будинок. Завдання «вовка» - спіймати «порося» і відвеси у своє «лігво». Після того, як вовк спіймає 2-3 поросят, гру повторюють, але вже переобравши «вовка».

Повторити 2-3 рази

 


Дата добавления: 2015-10-28; просмотров: 47 | Нарушение авторских прав


<== предыдущая страница | следующая страница ==>
Задание № 3. Мамино поручение.| От навесні дід з бабою розбагатіли, а влітку Курочка Ряба по двору курчаток водила.

mybiblioteka.su - 2015-2024 год. (0.01 сек.)