Читайте также: |
|
Автор: Смілянська Тетяна Анатоліївна,
учитель біології Володарського ліцею
смт. Володарка Володарського району
Тема уроку. Різноманітність птахів.
Тип уроку: урок формування вмінь і навичок.
Програма біології для загальноосвітніх навчальних закладів, К.: Перун, 2005.-85с.
Тема. Різноманітність птахів
Мета:
· розширити знання учнів про представників класу птахів; показати їх різноманітність, особливості будови та способу життя, пристосування до середовища; дати поняття про класифікацію птахів.
· Розвивати вміння порівнювати, аналізувати, узагальнювати; удосконалювати вміння працювати з текстом та малюнками підручника, науково-популярною літературою, таблицями, комп’ютером, вміння працювати в групах.
· Виховувати взаємоповагу, взаємодопомогу; формувати екологічне мислення та свідомість, любов до рідного краю
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування умінь та навичок.
Місце уроку
в навчальній програмі: поточний
.
Форма роботи: групова.
Методи, форми та прийоми:
1. Інформаційно-рецептивний:
а) мовний (розповідь, пояснення, робота з текстом підручника);
б) наочний (демонстрація малюнків, таблиць, презентацій).
2. Репродуктивний (заповнення таблиць, схем у робочому зошиті,
актуалізація знань).
3. Пошуковий (підготовка повідомлень про надряди та ряди класу
птахів).
Міжпредметні зв’язки: міжциклові
Обладнання: зоокартинки із зображенням птахів різних видів, опудала птахів,
комп’ютерна презентація «Різноманітність птахів» пір’я птаха,
чорна скринька, мультимедійний проектор, конверт, карточки із
зображенням частин тіла різних птахів їх середовищ існування, гнізда, магнітофонні фонограми із записом голосів птахів, виставка книг і малюнків.
Терміни і поняття: класифікаційні одиниці(надряди, ряди, види птахів), біоніка,
екосистема (біогеоценоз), спосіб живлення, екологічні групи,
ареал.
СТРУКТУРА УРОКУ, ОСНОВНИЙ ЗМІСТ І МЕТОДИ РОБОТИ
I. Етап орієнтації
1. Організаційний момент
2. Ліричний настрій до співпраці
(слова учителя супроводжуються демонстрацією на екран через мультимедійний центр пейзажів природи, птахів)
Надзвичайно багата і різноманітна природа нашої країни Вона дивує багатством видів, форм, барв, чарує своєю неповторною красою, вабить нерозгаданими таємницями. І щоб пізнати їх потрібно наполегливо вивчати, спостерігати і разом з тим дбати про збереження різних видів на планеті Земля. Сучасний світ надзвичайно складний та суперечливий. Він вимагає від кожної людини усвідомлення та визначення свого місця в житті, що передбачає необхідність в отриманні певної бази знань, в тому числі і природничих..
3. Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності
Птахи є частиною нашого життя. Зараз у світі їх нараховується понад 85000 видів, а в Україні - 300. Це особливі тварини, що відрізняються від інших хребетних -- здатністю літати. Та вони також значно різняться й між собою: різноманітним забарвленням, співом та неймовірними відмінностями польоту. Продовжуючи вивчення теми „Клас Птахи”, ми на сьогоднішньому занятті, спробуємо розширити ваші знання про цей дивовижний пташиний світ
Дата добавления: 2015-08-17; просмотров: 65 | Нарушение авторских прав
<== предыдущая страница | | | следующая страница ==> |
Структура культурно-досугового центра в инфраструктуре студенческого городка | | | III. Етап проектування. |