Читайте также: |
|
«Вітерець»
Тема: « Грамотне і методичне виконання
класичного єкзерсіса,
художній образ і його втілення».
Керівник: Тихонова К. А.
Група: старша
Рівень: вищий
м. Маріуполь
Я пропоную вашій увазі план-конспект заняття « Грамотне і методичне виконання класичного єкзерсіса, художній образ і його втілення», розроблений дляансамблю хореографічних мініатюр. Всі провідні хореографи рекомендують введення цього предмету в хореографічний колектив незалежно від його напряму. Але, на жаль, у наш час в танцювальних колективах існує проблема, і педагоги, напевно, зі мною погодяться. Діти не люблять займатися класичним танцем, тому що це найскладніший, нудний і самий незрозумілий предмет.
Я пропоную деякі прийоми, щоб заняття класичним екзерсисом стали більш цікавими. А інтерес у дітей виникає тоді, коли вони починають розуміти суть предмета і коли у них виходить виконати рухи і комбінації.
Перше, я доводжу до відома дітей суть предмета, методику виконання, для чого їм необхідно займатися класичним екзерсисом і що це дає.
Друге. На своїх заняттях я намагаюся вносити змагально - ігровий момент, обов'язково з оцінюванням учнів.
Третє. Використовую на заняттях технічні засоби: ІКТ, DVD, відео.
Четверте. Якщо ми займаємося класичним танцем, потрібно використовувати цей матеріал у постановочній діяльності, адже ми знаємо, як це дітям подобається.
Використання екзерсису класичного танцю — основа будь-якого жанру хореографічного мистецтва як засобу формування професійних навичок.
Класичний екзерсис — головний засіб розвитку рухового апарату танцівника, комплекс рухів якого розвиває тіло, активно виправляє природні недоліки, формує відповідну манеру поведінки, правильну поставу. Без засвоєння класичного екзерсису неможливо досягти високої виконавської майстерності, а отже — справжнього професіоналізму.
Екзерсис класичного танцю — це основа формування танцівника, а без знань основ класики, без опанування самої природи руху, немає і не може бути професійного виконавця.
В екзерсисі всебічно розвиваються м’язи ніг, їх виворотність, крок і присідання (plié), корпус, руки і голова, покращується координація рухів. В результаті щоденного тренування фігура набуває підтягнутості, виробляється стійкість. Таким чином, екзерсис — це постійна й послідовна робота над кістковим і м’язовим апаратом, психологічне налаштування танцівника, яке, у свою чергу, сприяє розвитку вольових якостей, рухової пам’яті, ритмічності та музичності.
Мета:
• навчальна: поглиблене вивчення класичного екзерсису та
народно-сценічного уроку;
• розвиваюча: вдосконалення виконавського мистецтва,
артистизму, чіткості виконання танцювальних елементів,
техніки рухів відповідно до музичного супроводу;
• виховна: шанобливе ставлення до мистецтва хореографії,
культурного і творчого спадку танців народів світу;
Тип заняття: комбінований.
Метод заняття: бесіда, особистий показ керівника гуртка, виконання,
аналіз уроку.
Обладнання: танцклас, фортепіано, магнітола (касети, CD), телевізор, DVD.
Хід заняття:
1. Організаційний момент:
- перевірка присутності вихованців на занятті,
- привітання з дітьми (під музичний акомпанемент),
- пояснення теми, план проведення заняття.
Дата добавления: 2015-07-20; просмотров: 60 | Нарушение авторских прав
<== предыдущая страница | | | следующая страница ==> |
Хід заняття | | | Класічний екзерсис біля балетного верстату. |