Студопедия
Случайная страница | ТОМ-1 | ТОМ-2 | ТОМ-3
АрхитектураБиологияГеографияДругоеИностранные языки
ИнформатикаИсторияКультураЛитератураМатематика
МедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогика
ПолитикаПравоПрограммированиеПсихологияРелигия
СоциологияСпортСтроительствоФизикаФилософия
ФинансыХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника

Бастауыш сынып мұғалімі Арыстанбек Т.Б. қысқа мерзімді жоспары.

Читайте также:
  1. Бастауыш сынып мұғалімі Арыстанбек Т.Б. қысқа мерзімді жоспары.
  2. Пәнді оқыту жоспары.
  3. Пәннің қысқаша сипаттамасы.
  4. Пәннің қысқаша сипаттамасы.
  5. Пәннің қысқаша сипаттамасы.
  6. Пәннің қысқаша сипаты
Күні: Пәні: әдебиеттік оқу. Сыныбы: 3
Сабақтың тақырыбы: Берекелі күз
Сабақтың мақсаты: Күз мезгілінің ерекшелігін, басқа жыл мезгідерінен өзгешелігін салыстыра отырып ұғындыру.
Сілтеме. Әдебиет оқулығы, әдебиет оқу пәнінің әдістемесі. С. Мирсейітова. Оқушылардың сын тұрғысынан ойлауын дамыту нысандары мен әдістері.
Оқу нәтижесі: Ауызекі сөйлеу тілдерін дамытады. Күзгі еңбек түрлерін біледі. Күзгі ауа – райының құбылмалы екенін біледі. Жұппен жұмыс істеуге қалыптасады.
Негізгі идеялар: Берекелі мезгіл, өнім алатын мезгіл. Ауа – райының суытатын кезі.  
Табыс критериялары: Күзде жеміс – жидектер мен көкөністердің пісіп жинайтынын білу. Күзде егінді оратынын білу. Құстардың жылы жаққа қайтатынын білу. Қысқа дайындалу керек екенін білу. Күздің суытатыны білу. .
Қолданылатын материалдар: Интерактивті тақта, суреттер, компьютер.
Оқу формасы, әдістері: Жұппен жұмыс, жеке жұмыс, ұжымдық жұмыс. Блум таксономиясы. Сын тұрғысынан ойлау стратегиясы: класстер, эссе.  
Сабақ кезеңдері Мұғалімнің іс - әрекеті Оқушының іс – әрекеті
Психологиялық дайындық «Шаттық шеңбері» «әсем - әдемі» оқушылар бір-бірі сипаттап жақсы тілектер тілейді. Оқушыларды жұпқа бөлу: көкөністер мен жемістерді таратып бөлу. Оқушылар жұпқа бөлінеді көкөкніс пен жемістерді таңдап алу арқылы.
1. Білу Сабақтың мақсатын айқындау. Бүгінгі сабағымыздың мақсаты білімімізді жинақтау, өткен тақырыптар бойынша. Өткен тақырыптар «Қазан», «Нан қайдан шығады?» Интерактивті тақтаға флипчартпен «Күз» сөзіне класстер толтыру.  
Күз

 

 


Бағалау критериялары бойынша жұптарымен бағаланады.

Оқушылардың іс – әрекетін бағалау парағын сабақ басында беріп қойған болатынмын.

 

 

Оқушылардың іс – әрекетін бағалау парағы

  Критерийлер шкала көрсеткіш жұбына баға
  Класстер толтыру 0-2  
  Сұрақ - жауап 0-3  
  Компьютермен жұмыс 0-3  
  Венн диаграмма толтыру 0-3  
  Эссе жазу 0-3  

 

 

Күз мезгілін сипаттап класстер толтырады.   салқын құс қайтады егін
Күз

 


Жеміс қысқа дайындық

 

 

Оқушылар тақтаға шығып орындайды.

Түсіну Сын тұрғысынан ойлануға ашық сұрақтар қоямын. Күз болғанын қалай білесің? Күз қандай мезгіл? Сізге осы мезгіл ұнайды ма, несімен ұнайды? Сіздің ойыңызша неге күз берекелі? Оқушылар сын тұрғысынан ойланып жауап береді.
Қолдану Компьютермен жұмыс. Оқушылар әркім өз жұбымен PAINT POWER программасы бойынша «Күз» тақырыбына сурет салады. Не қолданғанын, ненің суретін салғанын сұраймын. Оқушылар креативті ойлап өз көзқарастарымен PAINT POWER программасы бойынша «Күз» тақырыбына сурет салады.  
Сергіту сәті Көңілді әуенді қосып, би жаттығуларын жасау Музыка әуенімен би жаттығуларын жасайды  
Талдау Балалар, Күз мезгілінен кейін қандай жыл мезгілі келеді? Қыс. Олай болса осы екі мезгілге Венн диаграммасын толтырамыз. Күз Қыс     . Оқушылар жұптарымен ақылдасып Венн диаграммасын толтырады.   КҮЗ ҚЫС  
Жинақтау   «Күз» тақырыбына бейнежазба тамашалайық. Енді осы бейнежазбадан не байқадық ой – толғау /эссе/ жазайық.   Оқушылар бейнежазбаны көріп эссе жазады. Оқушылар жазған эсселерін жұбымен алмасып оқиды.
Бағалау

Бағалау критериялары бойынша жұптарымен бағаланады.

Оқушылардың іс – әрекетін бағалау парағын сабақ басында беріп қойған болатынмын.

  Критерийлер шкала көрсеткіш жұбына баға
  Класстер толтыру 0-2  
  Сұрақ - жауап 0-3  
  Компьютермен жұмыс 0-3  
  Венн диаграмма толтыру 0-3  
  Эссе жазу 0-3  
  Барлығы:    

 

 

Әр жұп өзінің жұбын бағалайды.
Үйге тапсырма «Туған жер» тақырыбын оқып дайындалып келеміз. Күнделіктеріне жазып алады.  
Рефлексия Бүгінгі сабақ сіздерге ұнады ма?     Ұнады Ұнамады Несімен ұнады? Неге ұнамады?     Сабақтағы көңіл-күйлерін смайликтермен көрсету, смайлик мағыналарын тақтаға орналастырады.  
     

Пән: әдебиеттік оқу

Сынып 3 «Б»

Уақыты: 28.11.2014 жыл.

Сабақ тақырыбы: Менің өмірім. Ж.Жабаев.

Сабақ мақсаты: бала Жамбылдың өнер адамы болып қалыптасуындағы өскен ортасының, ұлттық салт-дәстүрдің әсерін түсінуге жағдай туғызу.

Күтілетін нәтижелер:

Пәндік нәтиже. Өз бетімен, топта жұмыс жасау тапсырмалары арқылы мәтін мазмұнын игеруге мүмкіндік беру.

Жүйелі іс – әрекет нәтижесі. Оқушыны қиялдауға, шығармашылықпен жұмыс жасай білуге баулу.

Тұлғалық нәтиже. Ақынның өмірлік мақсаты мен арманына жетудегі талпынысы мен табандылығын үлгі ету.

Сабақтың әдіс – тәсілдері: «Араласып кеткен оқиғалар», «Соңғы сөзді мен айтайын» стратегиялары.

Пәнаралық байланыс: қазақ тілі, музыка.

Сабақтың көрнекілігі: Жамбыл мен Сүйінбай ақындардың портреті, интерактивті тақта.

Сабақ барысы: 1. Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық дайындық

Сәлеметсіздер ме, балалар?

- Көңіл - күйлеріңіз қалай? Отырыңыздар. Сабаққа қажетті құралдарымызды алып, сабаққа дайындалып отырамыз. 2. Қызығушылықты ояту: Бүгін қандай жағымды сөздер естідіңіздер еске түсірейік.

- Мысалы:

- Қайырлы таң!

- Сәлеметсіз бе!

- Отырыңыз!

- Кешіріңіз!

- Даусың жақсы.

- Иә, балалар, бүгін қайырлы күн, сәтті сабақ болсын!

Сенбінің сәті

Қуанышқа толсын!

Біздің алар бағамыз

Тек «5» қана болсын.

Алдымен топқа бөлініп алайық. Менің қолымда не көріп отырсыздар?

- Дорба

- Дорбада не бар деп ойлайсыздар?

- Асық.

- Олай болса, осы үш түсті асық арқылы үш топқа бөлінеміз.

(Оқушыларды үш топқа бөліп отырғызамын)


Дата добавления: 2015-12-01; просмотров: 165 | Нарушение авторских прав



mybiblioteka.su - 2015-2024 год. (0.009 сек.)