Читайте также: |
|
Лекція
з дисципліни «ВСТУП ДО СПЕЦІАЛЬНОСТІ»
Уклав викладач ВАСИЛЕНКО М.М.
Розглянуто на засіданні циклової комісії
викладачів психолого-педагогічних дисциплін
Протокол №____ від «___»_______20__ року
м. Красноармійськ
Вступ до спеціальності
Курс І, І семестр
«___» ______20 група ______ заняття № 5-6
Тема: РОЛЬ ОСОБИСТІСНИХ ЯКОСТЕЙ ТА ЗДІБНОСТЕЙ УЧИТЕЛЯ В ПЕДАГОГІЧНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ
Мета: Створити у студентів початкову позитивну установку на формування особистості вчителя, розвинути мотивацію на набуття вчительської професії; розкрити соціальну роль і функції вчителя, специфіку його діяльності. Познайомити студентів з вимогами, які висуває суспільство до вчителя. Формувати у студентів інтерес до розвитку своїх професійних якостей, умінь та здібностей.
Вид заняття: лекція
ТЕХНІЧНІ ЗАСОБИ НАВЧАННЯ, Методичне забезпечення та візуальний супровід: виставка книжок з теми, опорний конспект, схема «Основні педагогічні здібності».
Література:
1. Введение в специальность /Под ред. Л.И. Рувинского. – Москва: Просвещение, 1988. – 208с.
2. Мазуха Д.С. На шляху до педагогічної професії. Вступ до спеціальності. - К.: ЦНЛ – 2005 – С.61-64
3. Мешко Г.М. Вступ до педагогічної професії. Навчальний посібник. – К.: «Академвидавництво» - 2010.
4. Пед. майстерність: Підручник /І.А. Зязюн, Л.В. Крамущенко. – 2-е вид., доповнене і перер. –К.: Вища школа, 2004.
5. Волкова Н.П. Педагогіка. Посібник. – К.: „АКАДЕМІЯ” – 2002 – С.412-420.
6. Фіцула М.М. Вступ до педагогічної професії: Навчальний посібник для студентів вищих педагогічних закладів освіти. – Вид. 3-тє, перероб. і доп. – Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2005. – С.14-29
Ключові поняття:
педагогічне покликання; педагогічні нахили; професіоналізм; педагогічна культура; педагогічна майстерність; професійно-педагогічна компетентність; педагогічні здібності; професійно-педагогічний потенціал; педагогічна техніка; педагогічна творчість.
ЗМІСТ ЗАНЯТТЯ
І. Організація початку заняття:
ІІ. Актуалізація опорних знань.
- Яка мета та завдання курсу «Вступ до спеціальності»?
- З якими психолого-педагогічними проблемами стикається вчитель в сучасній школі?
- Які компоненти включає в себе педагогічна діяльність?
- Як проходило становлення і розвиток педагогічної професії?
- Педагогічна діяльність як складна багаторівнева динамічна система.
- Покажіть схематично структуру педагогічної діяльності учителя.
- У педагогіці слід розмежовувати терміни «педагогічна професія», «педагогічна спеціальність» і «педагогічна кваліфікація». Поясніть кожне поняття.
- У структурі педагогічної діяльності виокремлюють взаємопов’язані компоненти. Назвіть їх.
- В яких видах реалізується діяльність педагога?
- Від чого залежить формування стилю педагогічної діяльності?
- Залежно від індивідуально-психологічних якостей педагога виокремлюють певні стилі діяльності. Дайте поняття кожному із стилів.
- У сучасній психолого-педагогічній науці простежується тенденція до визначення типів особистості фахівця. Перелічить їх.
- Мистецтво «керувати враженнями». Про що йде мова?
- Що таке самопрезентація.
ІІІ. План лекції:
1. Соціально-моральна спрямованість педагогічної діяльності:
2. Професійно-педагогічна спрямованість педагогічної діяльності.
а) інтерес до професії вчителя;
б) педагогічне покликання;
в) педагогічні нахили.
3. Пізнавальна спрямованість педагогічної діяльності.
- професіоналізм;
- педагогічна культура;
- педагогічна майстерність;
- професійно-педагогічна компетентність;
- педагогічні здібності;
- професійно-педагогічний потенціал;
- педагогічна техніка;
- педагогічна творчість.
ІV. Аналіз та обговорення висловлювань А.Дістерверга та А.С. Макаренка з приводу поглядів на підготовку педагога (знайти в інтернеті)
V. Підведення підсумків заняття.
проаналізувати відповіді студентів, обґрунтовуючи оцінний бал;
дати основну консультацію (тим, хто погано засвоїв тему);
зробити висновки і зауваження щодо засвоєння вивченого матеріалу.
VІ. Завдання для самостійної роботи
ХІД ЗАНЯТТЯ
Усі особистісні якості педагога тісно взаємопов’язані і однаково важливі. Проте провідна роль належить світогляду і спрямованості особистості, мотивам, що визначають її поведінку і діяльність. Ідеться про соціально-моральну, професійно-педагогічну і пізнавальну спрямованість педагога.
Дата добавления: 2015-11-14; просмотров: 41 | Нарушение авторских прав
<== предыдущая страница | | | следующая страница ==> |
Об охране здоровья населения от воздействия окружающего табачного дыма и последствий потребления табака | | | Пізнавальна спрямованість. |