|
Дарунки з саду та городу.
Програмовий зміст:
Словник: збагачувати лексику назвами овочів, фруктів; закріпити узагальнюючі поняття - фрукти, овочі, ввести в словник поняття городина. Активізувати в словнику дієслова: зірвати, вирвати, зрізати, викопати.
Зв’язне мовлення: вчити дітей складати розповідь за опорною схемою та запитаннями вихователя.
Звукова культура: розвивати мовний апарат, вправляти у вимові звука [c].
Виховувати уміння слухати свого товариша.
Матеріал: кошик з овочами та фруктами по кількості дітей, кубики зайцева, 2 тарілки, Схеми для розповіді, набори овочів і фруктів для гри.
Хід заняття.
І. Організація дітей
Вихователь приносить в групу кошик та запрошує дітей заглянути в середину.
- Що є в кошику?
- Допоможіть мені, будь ласка, розкласти все на дві тарілки.
Педагог звертає увагу дітей на слова, викладені із кубиків біля кожної тарілки і пропонує їх прочитати. Діти прочитують слова САД і ГОРОД.
Уточнює:
- Що ми будемо класти на тарілку біля слова город? Чому?
- А біля слова сад? Чому?
Діти по черзі дістають із кошика овочі та фрукти і розкладають їх на тарілки, пояснюючи свій вибір.
- Молодці. Як назвати одним словом те, що росте в саду?
- А як назвати те, що росте на городі?
- Вірно, овочі. А ще овочі називають – городина. Як ви думаєте, чому?
Пропонує декілька раз повторити слово ГОРОДИНА.
ІІ. Пізнавальна діяльність
- Чи знаєте ви, як працюють на городі, коли збирають городину та в саду коли збирають фрукти?
Перегляд презентації «Зберемо урожай» - слова-дії.
Повторення чистомовки з використання кубиків Зайцева.
Са-са-са – випала роса,
Си-си-си – овочі неси,
Су-су-су – фрукти принесу,
Сі-сі-сі – йдіть сюди усі.
- Маленький кубик нас кличе пограти в гру
Фізкультхвилинка «Карусель»
Заучування скоромовки:
Славко в садку сливки збирає,
У кошик спритно їх складає.
- Скажіть мені, будь ласка, а навіщо люди вирощують та збирають овочі і фрукти, що з ними можна робити?
- Всі фрукти і овочі дуже смачні і корисні і з них можна приготувати багато різних страв. Які ж страви можна приготувати?
Вихователь показує картинки із зображенням страв.
- Це овочевий салат. Чому його так називають? Які овочі сюди кладуть? Як готують?
- Що це за страва? Які овочі потрібні для борщу? Ці овочі їдять сирими чи вареними? В чому варять борщ?
- Що це за страва? Для компоту беруть овочі чи фрукти? Як готують компот?
ІІІ. Перетворювальна діяльність.
Гра «Маленькі кухарі»
Вихователь ділить дітей на підгрупи і пропонує відібрати овочі або фрукти, необхідні для приготування певної страви. Потім спонукає розповісти про приготування страви за допомогою запитань та з опорою на схему.
(- Яку страву ви будете готувати?
- Що потрібно для борщу (салату, компоту)?
- Що ви будете робити?).
Дата добавления: 2015-10-24; просмотров: 116 | Нарушение авторских прав
<== предыдущая страница | | | следующая страница ==> |
Марта – 4:30 парикрама вокруг священного Говардхан холма | | | Арыш әлемі, Құс жолы және оның құрылымы жайлы ұғымдарға анықтама беріңіз. |