|
Тема: Орнаменти та види орнаментів. Рапорт. Композиція у
вишивці.Символи в українській народній вишивці.
Мета: поглибити знання учнів про українську народну вишивку, як вид декоративно-прикладного мистецтва; ознайомити учнів із правилами створення композиції; навчити складати орнаменти української вишивки на основі набутих знань; розвивати увагу, логічне і образне мислення, творчість, художні та естетичні здібності; практичні навички роботи; виховувати наполегливість, цілеспрямованість, формувати
національну самосвідомість, прищеплювати учням любов до народного мистецтва; виховувати культуру праці; самостійність, охайність; формувати комунікативну та проектну компетентності.
Матеріали,обладнання, наочність: зразки готових вишиванок,інструкційні картки,
малюнки із зображенням різних орнаментів, журнали з вишивання,
мультимедійний проектор.
Міжпредметні зв’язки: народознавство,малювання.
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку.
I.Організаційий момент.
Привітання, перевірка присутніх та готовність учнів й майстерні до заняття.
Створення позитивного емоційного настрою учнів.
У ч и т е л ь: Діти, я рада бачити всіх вас на сьогоднішньому занятті, яке мені хотілося б розпочати з такого повідомлення: «Пташка колібрі робить за 1 секунду 200 змахів крилами», а це, повірте, неабияка працездатність. Тож я бажаю і вам такої працездатності, старанності та наполегливості впродовж усього сьогоднішнього заняття.
II. Перевірка знань учнів.
Вправи: «Запитальний ряд», «Відгадай загадку».
-Який вид декоративно-ужиткового мистецтва ми зараз з вами вивчаємо?
- А як ви гадаєте - це стародавній вид мистецтва чи сучасний? Чому?
- Давайте спробуємо пригадати шви, які вам уже знайомі, за допомогою загадок:
1. Шов тоненькій, як пунктир,
Вишивала я на шовку.
Шов цей, як ручей їз гір,
Зветься він... («уперед голку»).
2. Вишивати можна ним
Стебла квітів і рослин.
І красивий він такий,
Ну а зветься... («стебловий»).
3. Для розпилювання дров
Часто їх кладуть на козли.
Є на козли схожий шов,
І тому він зветься... («козлик»).
· Про які шви ми не згадали в загадках, а виконували на уроках? («Назад голку», «Петельний», «Тамбурний»).
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
- Які мотиви використовуються для зображення узорів?
- Як по-іншому можна назвати узори на вишиванках?
- Що називають орнаментом?
- Які орнаменти ви знаєте?
IV.Мотивація навчальної діяльності.
Ми бачимо на вишиванках різноманітні рослини – квіти, дерева, кущі; птахів, звірів, зірочки, хрестики, кривульки,ромбики, трикутники і т.д. Усе це – символіка,через яку розкривається ставлення українців до життя на Землі, народження, осмислення свого місця та покликання. Діти, ви,мабуть, здогадалися над якою темою ми будемо сьогодні працювати. Я вважаю, що все те, чого ви навчитесь упродовж заняття, в майбутньому стане вам у великій пригоді.
Повідомлення теми та мети уроку (слайди №2, №3)
V. Вивчення нового матеріалу
Вишивка – це духовний символ українського народу, рідного краю, батьківської оселі, тепла материнських рук.Вишивка на одязі виконувала функції оберега.
Художня якість вишивки значною мірою залежить від композиції – творчого
поєднання різних елементів узору, але однакових за змістом, кольором, формою.
Для композиції вишивки характерна орнаментальність.
Дата добавления: 2015-10-02; просмотров: 70 | Нарушение авторских прав
<== предыдущая страница | | | следующая страница ==> |
Методи обліку витрат і калькулювання собівартості продукції та їх класифікація. | | | Орнаменти.Рапорт. |