Читайте также: |
|
Вхідні групи № 3, 4 - це дві однакові за розміром вхідні групи кожна з яких є так званий балконний блок що складається з вікна та до половини висоти засклених дверей. Їх призначення – в випадку аварійної або пожежної пригоди надати можливість дітям з 2 поверху вийти на балкончик і з нього спуститись на землю по спеціально обладнаних сходах.
1.Трансмісійнй витрати.
Балконний блок можна умовно розділити на засклену частину у дерев’яних зношених плетіннях розміром 2,05м*1,37 м та дерев’яну частину розміром 0,75м*0,97м. Коефіцієнт теплопередачі вікна подвійного оскління у дерев'яних зношених плетіннях - К = 2,8
Температура внутрішнього повітря +180С. Температура зовнішнього повітря (середня за опалювальний період) -10С.
Отже, втрати теплоти через балконний блок становлять:
a) для заскленої частини:
Q = кF(tв – tз) = 2,8*(2,05*1,7)*(18+1) = 200 Вт*год=0,2 кВт*год
Qрік1 = Q*4488 =0,2*4488 = 897,6 кВт *год = 0,772 Гкал
b) для дерев’яної частини:
Q = кF(tв – tз) =1,7*(1*1)*(18+1) = 32,3 Вт*год = 0,0323 кВт *год
Qрік2 = Q*4488 =0,0323*4488 = 145 кВт *год = 0,125 Гкал
Загальні річні втрати через балконний блок:
Qрік= Qрік1+ Qрік2 =0,772+0,125 = 0,897 Гкал
Термомодернізація вхідних груп № 3 та 4 можлива двома методами:
· заміна старого балконного блоку на сучасний енергозберігаючий (коефіцієнт теплопередачі К=1,5)
· засклення відкритого балкончика гімназії і перетворення його в виносний тамбур
Проведемо розрахунки для обох цих варіантів:
1) Заміна старого балконного блоку на сучасний енергозберігаючий.
При такій заміні необхідно врахувати той факт що не усі склопакети є енергозберігаючими. Іноді підприємства з метою наживи занижують коефіцієнт теплопередачі своєї продукції з метою збуту. Необхідно звертати увагу на сертифікат відповідності якості продукції. Такі склопакети повинні бути як мінімум двохкамерними з наповненням повітрям і відстанню між склом більше 12 мм, або якщо однокамерними то із низькоемісійним покриттям і наповненням інертним газом (наприклад аргоном).
Q = кF(tв – tз) =1,5*((1*1)+(1,7*2))*(18+1) = 125,4 Вт*год = 0,125 кВт *год
Qрік2 = Q*4488 =0,125 *4488 = 561 кВт *год = 0,483 Гкал
В результаті такої заміни річна економія тепла буде: Q=0,897-0,483=0,414 Гкал.
Оскільки таких балконних блоків в гімназії три, то загальна річна економія буде:
Q=0,414*3=1,242 Гкал.
2) Засклення відкритого балкончика гімназії і перетворення його в виносний тамбур.
Q = кF(tв – tз) = 2,8*(2,05*1,7)*(18+0,5) = 181 Вт*год=0,181 кВт*год
Qрік1 = Q*4488 =0,181*4488 =812,33 кВт *год=0,699 Гкал
Q = кF(tв – tз) =1,7*(1*1)*(18+0,5) = 581,83 Вт*год = 0,582 кВт *год
Qрік2 = Q*4488 =0,582 *4488 = 2612 кВт *год = 2,25 Гкал
Розрахунок втрат теплоти через тамбур, що виступає.
1.Трансмісійнй витрати.
Розмір дверного блоку (зовнішнє огородження):Довжина – 1,45 м Висота – 2 м. Визначимо втрати теплоти через двері.
Температура внутрішнього повітря +180С
Температура зовнішнього повітря(середня за опалювальний період) у тамбурі -0,50С.
Коефіцієнт теплопередачі дверей – k = 1,7 Вт/ м2 град
Отже, втрати теплоти дверима становлять
Q = кF(tв – tз)= 1.7 * (1,45*2)*(18+0,5) = 91 Вт = 0,091 кВт*год
За опалювальний період трансмісійні втрати становитимуть
Qрік = Q*4488 = 0,091 *4488 = 408 кВт год = 0,35 Гкал
Дата добавления: 2015-12-01; просмотров: 12 | Нарушение авторских прав