Студопедия
Случайная страница | ТОМ-1 | ТОМ-2 | ТОМ-3
АрхитектураБиологияГеографияДругоеИностранные языки
ИнформатикаИсторияКультураЛитератураМатематика
МедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогика
ПолитикаПравоПрограммированиеПсихологияРелигия
СоциологияСпортСтроительствоФизикаФилософия
ФинансыХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника

Тема: таблиці додавання і віднімання числа 2 з переходом через десяток. Задачі на знаходження невідомого зменшуваного 5 страница



Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

 

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання (с. 49-50, завдання 293; 294)

Завдання 293

— Прочитайте вирази, у відповідях яких є цифра 2; є цифра 7; сума цифр відповіді більша від 10.

Завдання 294

— Як знайшли невідоме число?

2. Гра «Хто швидший?»

Літак

Машина

Катер

27 + 8

39 + 5

66 + 6

82 + 9

19 + 9

48 + 9

18 + 5

27 + 4

59 + 6

78 + 6

26 + 7

78 + 8

57 + 8

45 + 8

37 + 7

49 + 7

57 + 5

64 + 9

3. Хвилинка каліграфії

— Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені.

10; 15; 13; 18; 16; 21; 19;?;?. (24; 22)

4. Математичний диктант

• До 24 додати різницю чисел 16 і 8.

• Від 74 відняти суму чисел 37 і 7.

• Від 90 відняти різницю чисел 76 і 6.

 

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, як усно додавати одноцифрове число до двоцифрового на прикладі виразу 76 + 4.

 

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 50-51)

Завдання 295. Колективне опрацювання матеріалу

— Розгляньте записи й поясніть розв’язання.

Обчислювальний прийом для випадків виду 76 + 4 включає додавання не лише одиниць, але і десятків. Розглядаючи детальний запис, даний під прикладом, діти бачать, що спочатку додають одиниці, а потім отриманий десяток додають до десятків.

Завдання 296

Учні знаходять суму 34 + 6 та пояснюють спосіб обчислення.

— Виконуючи короткий запис, можна пояснювати коротше. Наприклад, обчислюючи вираз 34 + 6, говорять: 34 — це 30 і 4 (пишуть під числом), до 4 додати 6, вийде 10; 30 і 10 — це 40.

Завдання 297

Учні перевіряють правильність обчислень.

Завдання 298

Учні складають план розв’язання задачі:

1) Скільки відер води можна налити в бочку?

2) Скільки відер води можна налити у дві такі бочки?

Завдання 299. Коментоване розв'язання прикладів

— Порівняти прийоми обчислення у кожному стовпчику.

Завдання 300*. Самостійне виконання завдання Один учень працює біля дошки.

— Які вирази обчислено неправильно? Поставте дужки так, щоб рівності були правильними.

18 - 3 - 7 = 8

17 - (3 + 6) = 8

19 - (13 - 6) = 12

14 - 5 - 2 = 7

2. Фізкультхвилинка

 

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Складання і розв'язування задачі за коротким записом

2. Геометричний матеріал

Довжина прямокутника 8 см, а ширина — на 5 см коротша. Побудуйте прямокутник. Знайдіть його периметр.

3. Самостійна робота

4. Офтальмологічна пауза

5. Розв'язування логічної задачі

Три хлопчики розмовляють. Прізвище одного з них Коваленко, другого — Слюсаренко, а третього — Токаренко. Батьки їх працювали: один — ковалем, другий — токарем, третій — слюсарем. «Цікаво,— сказав хлопчик, батько якого був слюсарем,— що жоден з наших батьків не працює за спеціальністю, від якої походить його прізвище». «А ти маєш рацію»! — підтвердив Токаренко. Ким працювали батьки хлопчиків?



 

Коваленко

Слюсаренко

Токаренко

коваль

-

-

+

токар

-

+

-

слюсар

+

-

-



VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— З якими прийомами обчислень ознайомилися на уроці?

— Як оцінюєте свою роботу?

 

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 50-51, завдання 301; 302.

Урок математики №38

2 клас

Дата_____________

Тема: УСНЕ ДОДАВАННЯ ВИДУ 38 + 52. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА РУХ

 

Мета: ознайомити учнів із додаванням виду 38 + 52; формувати вміння розв'язувати задачі на дві дії; розвивати мислення, вміння виявляти зв'язки, формулювати висновки; викликати інтерес до предмета через гру, логічні завдання.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

 

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання (с. 50-51, завдання 301;302)

Завдання 301

— Скільки всього кілограмів картоплі посадила господарка?

Завдання 302

— Прочитайте вирази у порядку спадання.

2. Усна лічба

1) Гра «Ромашка».

2) Робота з таблицею

Зменшуване

 

 

 

 

 

 

Від’ємник

 

 

 

 

 

 

Різниця

           

3. Хвилинка каліграфії

— Які числа потрібно закреслити, щоб кожне наступне число було на дві одиниці менше за попереднє?

14; 13; 12; 11; 9; 7.

 

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, як додавати двоцифрові числа на прикладі виразу 38 + 52.

 

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 51)

Завдання 303. Письмове виконання завдання з коментуванням правил

Завдання 304. Колективне опрацювання матеріалу

Особливість прийому додавання для цих випадків полягає в тому, що, додавши одиниці цих двоцифрових чисел, отримаємо 10 (або 1 дес.), а одиниць буде 0.

Завдання 305

Учні знаходять суму 26 + 14 та пояснюють розв’язання.

Завдання 306. Фронтальне вивчення змісту задачі

Під час відтворення змісту учні на дошці зображують умову задачі. Після цього працюють самостійно, один учень — за закритою дошкою.

Завдання 307. Самостійне виконання завдання Один учень працює біля дошки.

Після цього учні відповідають на питання: «Скільки всього горіхів у трьох пакетах?».

Завдання 308. Самостійне виконання завдання Один учень працює біля дошки.

2. Фізкультхвилинка

 

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Розв'язування задачі

Для шкільної їдальні привезли 34 кг цибулі, а моркви — на 5 кг менше. Скільки всього кілограмів овочів привезли в шкільну їдальню?

— Про що говориться в задачі? (Про овочі.)

— Про які овочі?

— Що нам відомо? (Цибулі 34 кг, а моркви — на 5 кг менше.)

— Яке питання в задачі?

— Чи можемо ми відразу відповісти на питання задачі?

— Чому?

— А чи можемо ми дізнатися, скільки привезли моркви?

— Якою дією: додаванням або відніманням?

— Після цього ми зможемо відповісти на питання задачі?

— Якою дією: додаванням або відніманням?

— Подивіться на дошку і назвіть номер короткого запису, який відповідає завданню. (2)

— Правильно, давайте повторимо умову завдання за коротким записом.

2. Самостійна робота

3. Офтальмологічна пауза

4. Розв'язування логічних задач

• Одне яйце вариться 5 хв. Скільки знадобиться часу, щоб зварити три яйця? (5 хв.)

• Діти збирали осінній букет. У ньому було 5 кленових, 2 дубових, 4 березових і осиковий листки. Зі скількох різних дерев були листки? (4)

• В автобусі їхали 9 пасажирів. На зупинці всі, крім 3 пасажирів, вийшли. Скільки пасажирів залишилося в автобусі? (3)

 

VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— З яким прийомом обчислень ознайомилися на уроці?

— Як оцінюєте свою роботу?

 

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 51, завдання 309; 310.

Урок математики №39

2 клас

Дата_____________

Тема: ДОДАВАННЯ СУМИ ДО ЧИСЛА. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ РІЗНИМИ СПОСОБАМИ

 

Мета: пояснити учням спосіб додавання суми до числа; вчити розв'язувати задачі різними способами; розвивати пізнавальний інтерес; виховувати почуття відповідальності.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

 

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання (с. 51, завдання 309; 310)

Завдання 309

— Яка відстань буде між лисенятами, якщо кожне лисеня зробить назустріч іншому 35 кроків?

Завдання 310

— Прочитайте вирази зі значенням, меншим за 40.

2. Гра «Хто швидший?»

3. Гра «Віконечка»

4. Хвилинка каліграфії

— Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені.

7; 7; 77; 77; 7;...

 

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, як додавати суму до числа.

 

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 52-53)

Завдання 311

Учні «ланцюжком» читають вирази і обчислюють їх значення.

Завдання 312. Колективне опрацювання матеріалу

— Розгляньте малюнки і поясніть, як до числа 6 додавали числа 2 і 3.

6 + (2 + 3) = 6 + 5 = 11

6 + (2 + 3) = 6 + 2 + 3 = 8 + 3 = 11

6 + (2 + 3) = 6 + 3 + 2 = 9 + 2 = 11

— Щоб додати суму до числа, можна послідовно додати до числа кожний доданок.

Завдання 313

Ознайомившись з умовою задачі, учні складають її короткий запис та самостійно розв’язують різними способами.

1 спосіб

1) 14 + 15 = 29 (кг) — привезли;

2) 29 + 36 = 65 (кг) — стало.

2 спосіб

1) 36 + 14 = 50 (кг) — привезли спочатку;

2) 50 + 15 = 65 (кг) — стало.

Завдання 314

Учні обчислюють значення виразів різними способами. Один учень працює біля дошки, решта — у зошитах.

Завдання 315. Колективне опрацювання матеріалу

— Розгляньте пояснення додавання чисел частинами. Визначте, яку властивість додавання використано.

Завдання 316

Учні «ланцюжком» розв’язують приклади зручним способом.

Завдання 317

Учні креслять прямокутник, довжина якого 8 см, а ширина 3 см. Обчислюють його периметр.

Завдання 318. Фронтальне вивчення змісту задачі

Під час відтворення змісту учні на дошці зображують умову задачі.

Їхало — 16 ч. і 13 ж.

Вийшло —?

Залишилося — 17 п.

Після цього учні працюють самостійно, один учень — за закритою дошкою.

Завдання 319*. Самостійне виконання завдання Один учень працює біля дошки.

2. Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Складання і розв'язування задачі за коротким записом

Було — 8...

Приїхало — 2... і 7...

Стало —?

Задачу можна розв’язати різними способами.

— Обчислимо зручним способом: 8 + (2 + 7) = (8 + 2) + 7 = 10 + 7 = 17.

2. Обчислення значень виразів

15 + (5 + 7)

64 + (8 + 6)

13 + (7 + 5)

8 + (6 + 2)

3. Офтальмологічна пауза

4. Розв'язування логічних задач

• Біля будинку ростуть 2 липи, 5 яблунь і 8 груш. Скільки всього плодових дерев ростуть біля будинку? (8 + 5 = 13)

• Записано числа від 1 до 50. Скільки разів у записах зустрічається цифра 3? (3; 13; 23; 30; 31; 32; 33; 34; 35; 36; 37; 38; 39; 43 — 15 разів)VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— З якими прийомами обчислень ознайомилися на уроці?

— Як оцінюєте свою роботу?

 

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 53, завдання 320; 321.

 

Урок математики №40

2 клас

Дата_____________

Тема: ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА ВІД СУМИ. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ РІЗНИМИ СПОСОБАМИ

 

Мета: пояснити учням прийоми віднімання числа від суми; вчити розв'язувати задачі різними способами; розвивати пізнавальний інтерес; виховувати почуття відповідальності.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання (с. 53, завдання 320; 321)

Завдання 320

— Прочитайте вирази та їх значення.

Завдання 321

— Скільки осіб обідало в обох залах разом?

2. Гра «Угадай число»

3. Складання задачі за коротким записом, розв'язування різними способами

Було — 44 і 9

Продали — 13

Залишилося —?

4. Хвилинка каліграфії

— Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені.

4; 4; 44; 44; 4;...

 

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, як віднімати число від суми.

 

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 53-54)

Завдання 322

Учні складають коротку умову і записують розв’язання задачі трьома способами.

Було — 5 ч. і 6 ж.

Приготували салат — 4 п.

Залишилося —?

1-й спосіб. (5 + 6) – 4 = 7

2-й спосіб. (5 - 4) + 6 = 7

3-й спосіб. (6 - 4) + 5 = 7

Завдання 323. Колективне опрацювання матеріалу

— Розгляньте малюнки й поясніть, як від суми чисел 4 і 3 можна відняти число 2. Зробіть висновок.

1-й спосіб: (4 + 3) - 2 = 7 - 2 = 5

2-й спосіб: (4 + 3) - 2 = (4 - 2) + 3 = 5

3-й спосіб: (4 + 3) – 2 = 4 + (3 - 2) = 5

Висновок. Щоб відняти число від суми, можна, якщо можливо, відняти число від одного доданка і різницю додати до іншого доданка.

Завдання 324

Учні «ланцюжком» обчислюють значення виразів різними способами.

Один учень працює біля дошки, решта — у зошитах.

Завдання 325. Колективне опрацювання матеріалу

— Розгляньте способи додавання і віднімання чисел і визначте, які властивості дій використано.

Завдання 326

Учні «ланцюжком» обчислюють значення виразів різними способами.

Один учень працює біля дошки, решта — у зошитах.

Завдання 327*

Учні будують квадрат зі стороною 4 см та інший прямокутник з таким самим периметром.

Р = 4 + 4 + 4 + 4 = 16 (см); 16: 2 = 8 (см) — півпериметра.

Отже, сторони прямокутника: 1 і 7; 2 і 6; 3 і 5 см.

2. Фізкультхвилинка

 

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Робота над задачею

Тато зловив 14 рибин, а син — 5. Мама зварила юшку з 4 рибин. Яка кількість рибин залишилася?

Задачу можна розв’язати виразом: (14 + 5) - 4.

— Обчислимо зручним способом: (14 + 5) - 4 = (14 - 4) + 5 = 10 + 5 =... (р.)

2. Обчислення значень виразів

(8 + 7) - 8

(12 + 3) - 5

(6 + 22) - 6

(44 + 15) - 5

3. Офтальмологічна пауза

4. Розв'язування логічної задачі

• Три хлопчики — Кирило, Мишко і Дмитрик — з’їли апельсин, грушу і мандарин. Коли їх запитали: «Хто що їв»?, вони пожартували і відповіли загадково.

Кирило: «Мишко з’їв апельсин, а Дмитрик грушу».

Мишко: «Кирило з’їв апельсин, і Дмитрик апельсин».

Потім Дмитрик додав, що в першій і другій відповідях одна частина правильна, а друга — ні. Що з’їв кожен з хлопчиків?

 

Кирило

Мишко

Дмитрик

апельсин

+

-

-

груша

-

-

+

мандарин

-

+

-

Відповідь. Кирило з’їв апельсин, Мишко — мандарин, а Дмитрик — грушу.

 

VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— З якими прийомами обчислень ознайомилися на уроці?

— Оцініть свою роботу.

 

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 54, завдання 328; 329.

Урок математики №41

2 клас

Дата_____________

Тема: УСНЕ ВІДНІМАННЯ ВИДУ 40 - 8. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ

 

Мета: ознайомити учнів з прийомами обчислень для випадків віднімання виду 40 - 8; удосконалювати обчислювальні навички, вміння розв'язувати задачі; розвивати пізнавальний інтерес, уміння робити висновки, засновані на виконаних діях; виховувати почуття колективізму, відповідальності.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

 

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання (с. 54, завдання 328; 329)

Завдання 328

— Прочитайте кругові приклади.

Завдання 329

— Скільки таких споруд ще треба встановити?

2. Усна лічба

1) Гра «Угадай приклад».

Приклад записаний на дошці, закритий карткою з відповіддю. Діти називають різні приклади з цією відповіддю, намагаючись угадати приклад, записаний на дошці.

60 =

30 =

2) Заміна чисел — круглих десятків сумою за зразком.

3) Складання «ланцюжків».

70 — це 10 і 60

100 — це 10 і 90

60 — це 10 і 50

3. Хвилинка каліграфії

— Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені.

1; 3; 7; 13; 21;..;...

— Щоб продовжити ряд, потрібно встановити закономірність, за якою отримано кожне наступне число в цьому ряді. Назвіть ці числа. (1; 3; 7; 13; 21) Скільки ще чисел потрібно записати в цьому ряді? (3)

— Як змінюються числа в цьому ряді? (Зростають.) Давайте дізнаємося, на скільки одиниць збільшено кожне наступне число порівняно з попереднім. На скільки одиниць збільшено друге число порівняно з першим? (На 2.) Третє число порівняно з другим? (На 4.)

— Запишіть, на скільки одиниць збільшено четверте число порівняно з третім і п’яте число — порівняно з четвертим. (Четверте — на 6, п’яте — на 8.)

— Запишіть у ряд числа, які показують, на скільки збільшували кожне наступне число. (На 2; 4; 6; 8)

— Хто здогадався, яке наступне число буде в цьому ряді? (10) Що воно показує? (Число, яке йде за числом 21, буде на 10 більше; це число 31.)

— Назвіть два числа, які йдуть за числом 31. (43 і 57) Як отримали 43? (31 + 12) 57? (43 + 14)

 

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ви ознайомитеся з прийомами обчислень для випадків віднімання виду 40 - 8.

 

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 54-56)

Завдання 330. Усне виконання завдання

— Скільки десятків у кожному із чисел: 20; 50; 100?

— Полічіть десятками від 10 до 100; від 100 до 10.

Завдання 331

Під час повторення умови один учень креслить схему і пояснює розв’язання. Після цього учні самостійно записують розв’язання. Учитель перевіряє.

Завдання 332. Колективне опрацювання матеріалу

— Розгляньте записи та малюнок і прочитайте пояснення.

40 - 8 = 32

10 - 8 = 2

30 + 2 = 32

— Від числа 40 треба відняти 8. 40 — це 4 десятки. Візьмемо 1 десяток. Це 10 одиниць. Від 10 віднімемо 8, залишиться 2 од. До 3 дес. додати 2 од., буде 32. Яку властивість використали?

Правило

1. Кругле число розклади на доданки, один з яких дорівнює 10.

2. Від десяти відніми одиниці.

3. Отриманий результат додай до десятків, що залишилися.

Завдання 333

Учні з допомогою вчителя пояснюють кожний спосіб обчислення.

Учні пояснюють так: «50 - 4: 50 — це 40 і 10, відніму 4 від 10, вийде 6 і 40, всього 46».

Особливу увагу потрібно звернути на віднімання декількох одиниць з 100. Наприклад, 100 - 5. Пояснення: 100 — це 90 і 10 (пишуть під прикладом); віднімаємо 5 від 10, вийде 5; 90 та 5 — вийде 95.

Завдання 334. Робота в парах

— Покажіть на метровій лінійці: перший десяток сантиметрів; другий; третій.

Завдання 335

Учні за допомогою шкали лінійки знаходять різниці.

Завдання 336*

Один учень біля дошки розв’язує і пояснює.

У коробці є білі, сині й червоні кульки. Усього 6 кульок. Червоних кульок на 3 більше, ніж синіх. Скільки в коробці білих кульок? (1 с. + 4 ч. + 1 б. = 6. Отже, білих — 1 кулька.)

2. Фізкультхвилинка

 

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Гра «Математичні кінцівки»

20 - 5 = (10 + 10) - 5 = 10 - 5 + 10 =...

50 - 7 = (40 + 10) - 7 =...

70 - 3 =...

60 - 9 =...

2. Самостійна робота

3. Офтальмологічна пауза

4. Розв'язування логічної задачі

Дві дівчинки йшли з школи додому, а назустріч їм три хлопчики. Скільки всього дітей йшли додому? (2 дівчинки)

 

VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— З якими прийомами обчислень ознайомилися на уроці?

— Оцініть свою роботу?

 

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 56, завдання 337; 338.

Урок математики №42

2 клас

Дата_____________

Тема: ЗАКРІПЛЕННЯ ОБЧИСЛЕНЬ ВИДУ 40 - 8. ПОРІВНЯННЯ ВИРАЗУ І ЧИСЛА. СКЛАДАННЯ ЗАДАЧ ЗА ВИРАЗОМ

 

Мета: вдосконалювати обчислювальні навички, вміння порівнювати вираз і число, складати задачі за поданим виразом; розвивати пізнавальний інтерес; виховувати почуття колективізму, відповідальності.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

 

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання (с. 56, завдання 337; 338)

Завдання 337

— За скільки днів проросло насіння помідорів?

Завдання 338

— Прочитайте вирази у порядку зростання відповідей.

2. Усна лічба

Магічна рамка

3. Гра «Віконечка»

4. Хвилинка каліграфії

— Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені.

95; 90; 85;?;?;?.

 

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ви вдосконалюватимете навички обчислень, складатимете та розв’язуватимете задачі за виразом.

 

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 56)

Завдання 339

Один учень біля дошки розв’язує і пояснює.

Завдання 340. Самостійна робота

Під час перевірки учні читають виписані нерівності (40 - 8 > 31; 60 - 3 > 47; 80 - 8 < 81) і пояснюють спосіб обчислення.

Завдання 341

Учні коментують, як виконали обчислення.

Завдання 342. Фронтальне вивчення змісту задачі

Під час відтворення змісту учні на дошці зображують умову задачі.

Було — 24 і 16

Не грало — 4

Грало —?

Після цього учні працюють самостійно, один учень — за закритою дошкою. Учні пропонують ще два способи розв’язування задачі:

(24 + 16) - 4 = 36; (24 - 4) + 16 = 36; (16 - 4) + 24 = 36.

Завдання 343

Учні «ланцюжком» читають вирази та обчислюють їх значення.

Завдання 344*

Один учень біля дошки розв’язує і пояснює.

— Скільки двоцифрових чисел можна записати за допомогою цифр 1; 4; 6; якщо цифри в запису можуть повторюватися? (11; 44; 66; 14; 41; 16; 61; 46; 64 — 9 чисел.)

2. Фізкультхвилинка

 

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Робота над задачею

Для шкільного Свята врожаю учням потрібно виготовити із пап’є-маше 40 муляжів овочів і фруктів. Скільки муляжів учні вже виготовили, якщо їм залишилося виготовити ще 6?

2. Обчислення значень виразів

3. Офтальмологічна пауза

4. Розв'язування логічної задачі

Зоя несла від колодязя важке відро з водою. Ззаду неї йшли хлопчики: Петрик, Павлик і Тарасик. Вона хлопчиків не бачила. Не дійшовши до будинку, дівчинка поставила відро і побігла додому, щоб покликати когось на допомогу. Поки Зоя бігала, один з хлопчиків заніс відро в двір. Коли дівчинка вийшла з хати, то побачила відро з водою і трьох товаришів.

— Хто з вас приніс відро? Кому я маю віддячити? — запитала вона.

Петрик сказав:

— Я приніс відро.

Павлик:

— Я не приносив відра.

Тоді Зоя звернулася до Тарасика, знаючи, що він завжди говорить тільки правду:

— Правду сказали хлопчики?

Тарасик відповів:

— Я не приносив. А кожен з них сказав неправду.

Тоді Зоя здогадалася, хто приніс відро, і подякувала. Кому з хлопчиків подякувала Зоя? (Павлику)

 

VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Чого навчалися на уроці?

— Як оцінюєте свою роботу?

 

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 56, завдання 345; 346.

Урок математики №43

2 клас

Дата_____________

Тема: ВІДНІМАННЯ ОДНОЦИФРОВОГО ЧИСЛА ВІД ДВОЦИФРОВОГО ВИДУ 53 - 8. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ. ТВОРЧА РОБОТА НАД ЗАДАЧЕЮ

 

Мета: ознайомити учнів з різними способами віднімання виду 53 - 8; формувати вміння творчо працювати над задачею; розвивати математичне мовлення; виховувати акуратність, розуміння необхідності економно витрачати час.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання (с. 56, завдання 345; 346)

Завдання 345

— Розкажіть задачу за виразом 40 - (23 + 7).

Завдання 346

— Скільки виробів залишилося після випалювання?

2. Робота за таблицею

Зменшуване

 

 

   

 

 

Від’ємник

 

 

 

   

 

Різниця

     

 

   

3. Хвилинка каліграфії

— Назвіть «зайве» число й обґрунтуйте свій вибір.

13 52 64 22 28. (22)

4. Математичний диктант

— Запишіть вирази та обчисліть їх значення, пояснивши способи обчислень.

• Від 7 десятків відніміть 7 одиниць.

• Зменшуване 50, від’ємник 5. Знайдіть різницю.

• Перший доданок 63, другий 9. Обчисліть суму.

• Знайдіть різницю чисел 82 і 40.

 

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ви ознайомитеся з різними способами віднімання виду 53 - 8.

 

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 57)

Завдання 347. Колективне опрацювання матеріалу

— За записами поясніть, як знайшли різницю.

53 - 8

Від 53 потрібно відняти 8. Щоб розв’язати такий приклад, потрібно від 53 відняти 3 одиниці і від отриманого — інші 5 одиниць.

Або:

Учні розглядають два способи знаходження різниці, але перевага віддається першому способу.

Правило:

1. Одноцифрове число розклади на зручні доданки.

2. Від двоцифрового числа одноцифрове віднімай частинами.

Завдання 348

Ознайомившись з умовою задачі, учні складають її короткий запис та самостійно розв’язують.

Завдання 349

Учні з місця складають приклади та розв’язують їх.

Завдання 350

Ознайомившись з умовою задачі, учні пояснюють, про що вони дізнаються, якщо обчислять значення виразів, складених за умовою.


Дата добавления: 2015-09-29; просмотров: 25 | Нарушение авторских прав







mybiblioteka.su - 2015-2024 год. (0.086 сек.)







<== предыдущая лекция | следующая лекция ==>