Студопедия
Случайная страница | ТОМ-1 | ТОМ-2 | ТОМ-3
АрхитектураБиологияГеографияДругоеИностранные языки
ИнформатикаИсторияКультураЛитератураМатематика
МедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогика
ПолитикаПравоПрограммированиеПсихологияРелигия
СоциологияСпортСтроительствоФизикаФилософия
ФинансыХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника

Тема: таблиці додавання і віднімання числа 2 з переходом через десяток. Задачі на знаходження невідомого зменшуваного 4 страница



— Що нового дізналися на уроці?

— Як оцінюєте свою роботу?

 

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 44, завдання 248; 249.

 

ДОДАТОК ДО УРОКУ 30

 

1. Перевірка домашнього завдання (с. 43, завдання 241;242)

Завдання 241

— Скільки другокласників учать вірші?

Завдання 242

— Прочитайте вирази, у яких відповіді — круглі числа; у відповідях яких є цифри 3 або 2.

2. Усні обчислення. Гра «Сходинки»

3. Складання і розв'язування задачі за коротким записом

4. Хвилинка каліграфії

— Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені. 1; 10; 2; 20; 3;...

5. Геометричний матеріал

— Які фігури ви бачите?

— Скільки кутів у кожному чотирикутнику?

— Знайдіть фігури, у яких усі кути прямі.

Урок математики №31

2 клас

Дата_____________

Тема: ЗАДАЧІ, ЯКІ ДВІЧІ МІСТЯТЬ ВІДНОШЕННЯ «НА... БІЛЬШЕ» («менше»). ПОНЯТТЯ «ДОВЖИНА» І «ШИРИНА» ПРЯМОКУТНИКА. САМОСТІЙНА РОБОТА

 

Мета: ознайомити учнів із задачами, які двічі містять відношення «на... більше» («менше»), з поняттями «довжина» і «ширина» прямокутника; удосконалювати обчислювальні навички; розвивати кмітливість, логічне мислення; виховувати інтерес до математики.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

 

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання (с. 44, завдання 248;249)

Завдання 248

— Скільки потрібно складальників?

Завдання 249

— Прочитайте, якими цифрами позначено прямокутники і трикутники.

2. Робота за таблицею

Числа

Знайти

Числа

Знайти

50 і 10

різницю

50 і 1

різницю

13 і 75

суму

23 і 23

суму

3. Хвилинка каліграфії

— Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені.

95; 90; 85;?;?.

4. Математичний диктант

• У першому стовпчику 16 прикладів, у другому — 12 прикладів. Скільки всього прикладів у двох стовпчиках?

• В одному стовпчику 12 прикладів, а в другому — на 5 прикладів менше. Скільки прикладів у другому стовпчику?

• У двох стовпчиках 43 приклади. Скільки прикладів у другому стовпчику, якщо в першому стовпчику їх 13?

• Учень мав розв’язати 35 прикладів. Увечері він розв’язав 14 прикладів. Скільки прикладів йому залишилося розв’язати?

• Після того, як учень розв’язав 32 приклади, йому залишилося розв’язати 25 прикладів. Скільки прикладів він мав розв’язати?

• Учень мав розв’язати 56 прикладів, після того, як він розв’язав декілька прикладів, йому залишилося розв’язати 24 приклади. Скільки прикладів розв’язав учень?

 

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ



— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, що таке «довжина» і «ширина» прямокутника.

 

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 44-45)

Завдання 250

Учні коментують, як виконали обчислення.

Завдання 251. Самостійна робота

Під час перевірки учні читають виписані приклади і пояснюють спосіб обчислення.

Завдання 252. Самостійне виконання завдання

Учні креслять три відрізки; перший завдовжки 8 см, другий — на 2 см довший, а третій — на 3 см довший від другого. На скільки сантиметрів перший відрізок коротший за третій?

Завдання 253

Під час повторення умови один учень креслить схему і пояснює розв’язання. Після цього учні самостійно записують розв’язання. Учитель перевіряє.

Завдання 254. Усне виконання завдання

Розгляньте малюнок. Покажіть одне одному ширину прямокутника, довжину прямокутника.

Учні вимірюють довжину і ширину.

— На скільки сантиметрів ширина прямокутника менша за його довжину?

Завдання 255*. Самостійна робота

Під час перевірки один учень біля дошки розв’язує і пояснює.

— Сума двох чисел — 20. Якщо від одного числа відняти 4, а до другого додати 4, то обидва доданки будуть рівні. Знайдіть ці числа. (6 і 14)

Завдання 256

Учні будують прямокутник, ширина якого 3 см, а довжина — 6 см. Знаходять його периметр.

Учитель звертає увагу на те, що периметр прямокутника обчислюється так: Р = а + а + в + в, де Р — периметр; а — ширина прямокутника; в — довжина прямокутника.

2. Фізкультхвилинка

 

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Самостійна робота

1 варіант

1) Задача.

Бабуся Кіра приготувала 14 тістечок. Інга з’їла 3 тістечка, а Степан — 4. Скільки тістечок залишилося?

2) Обчислити значення виразів.

37 - (5 + 22)

23 + (7 + 13)

53 - (20 + 33)

7 + (63 + 7)

51 - (21 + 20)

100 - (60 + 20)

3) Порівняти вирази.

 

2 варіант

1) Задача.

У художника-модельєра було 18 м стрічки. Спочатку він використав 6 м стрічки, а потім — ще 8 м. Скільки стрічки залишилось у модельєра?

2) Обчислити значення виразів.

23 - (9 + 4)

65 - 20 - 3

33 - (5 + 6)

42 + (14 - 7)

8 + 5 + 40

12 + 12 - 20

3) Порівняти вирази.

2. Офтальмологічна пауза

3. Розв'язування логічних задач

• Горіло 7 свічок. Дві свічки погасли, а решту залишили освітлювати кімнату. Скільки свічок залишилось?

• З-під воріт видно 8 котячих лап. Скільки котів у дворі? Запишіть відповідь.

• На двох полицях 20 книжок. На верхній полиці на 6 книг більше, ніж на нижній. Скільки книжок на кожній полиці? (7 і 13)

 

VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— З якими новими поняттями ознайомилися на уроці?

— Чого навчалися?

 

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 45, завдання 257; 258.

 

Урок математики №32

2 клас

Дата_____________

Тема: КВАДРАТ. ПЕРИМЕТР КВАДРАТА

 

Мета: навчити учнів розрізняти квадрат за істотними ознаками; вчити обчислювати периметр квадрата; розвивати пізнавальну активність, уміння спостерігати і порівнювати, робити висновки, висловлювати власну думку; виховувати культуру розумової праці.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

 

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання (с. 45, завдання 257; 258)

Завдання 257

— Прочитайте вираз, відповідь якого записана однаковими цифрами; у відповіді є цифра 5; відповідь записана парними цифрами.

Завдання 258

— Розкажіть, яку задачу склали. Прочитайте розв’язання.

2. Аналіз самостійної роботи

3. Хвилинка каліграфії

— Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені.

36?? 15?? 24??

 

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, як знайти периметр квадрата.

 

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 45)

Завдання 259. Колективне опрацювання матеріалу

— Знайдіть прямокутники, в яких усі сторони рівні.

— Прямокутник, у якого всі сторони рівні,— це квадрат.

— Розкажіть про квадрат. (У квадрата чотири вершини, чотири сторони, чотири кути.)

— Скільки кутів і сторін у квадрата? (По чотири.)

Завдання 260

Учні будують у зошиті квадрат зі стороною 3 см. Знаходять його периметр. Учитель звертає увагу, що периметр квадрата обчислюється так:

Р = а + а + а + а.

Завдання 261. Коментоване розв'язання кругових прикладів

Учитель звертає увагу на те, яким чином виконуються обчислення.

Завдання 262

Учні з місця складають задачу за малюнком. Під час повторення умови один учень креслить схему і пояснює розв’язання. Після цього учні самостійно записують розв’язання. Учитель перевіряє.

2. Фізкультхвилинка

 

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Гра «Істинне — хибне»

— Які твердження правильні?

• Будь-який квадрат — це прямокутник.

• Будь-який прямокутник — це квадрат.

• Будь-який чотирикутник — це багатокутник. (Правильні — перше і третє твердження.)

2. Складання і розв'язування задач за коротким записом

— Порівняйте задачі.

3. Знаходження значень виразів зі змінною

— Знайдіть значення виразу:

• 17 - (в - 4), якщо в = 11; 12; 10.

• 24 - (а + 2), якщо а = 2; 10; 12.

4. Офтальмологічна пауза

5. Додаткові вправи (с. 46)

• Заповніть таблицю.

           

 

 

 

 

 

• Петрик, Андрій і Романко — брати. Петрику і Романкові разом 8 років, а Андрію і Романкові разом 10 років. Хто з дітей найстарший, якщо Романко наймолодший? (Найстарший — Андрій.)

• За схемою доберіть такі числа, щоб рівність була правильною. Запишіть 5 таких рівностей. (10 - 5 = 5; 11 - 6 = 5; 12 - 7 = 5; 13 - 8 = 5; 14 - 9 = 5)

• Побудуйте прямокутник, ширина якого 2 см, а довжина 6 см. Проведіть у ньому 2 відрізки так, щоб утворилися квадрати. Знайдіть суму периметрів цих квадратів. (Р = 2 + 2 + 3 + 3 + 2 + 2 + 3 + 3 = 20 см)

• У класі 30 учнів. На урок образотворчого мистецтва фарби принесли 18 учнів, а олівці — 20 учнів. Скільки учнів принесли на урок і олівці, й фарби? (18 + 20 - 30 = 8)

• Доберіть числові дані. Складіть і розв’яжіть задачі за короткими записами. Зробіть короткі записи обернених задач до обох поданих.

 

VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Чого навчалися на уроці?

— Яке завдання здалося найцікавішим?

 

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 45, завдання 263; 264.

 

Урок математики №33

2 клас

Дата_____________

Тема: КОНТРОЛЬНА РОБОТА № 2

 

Мета: перевірити знання учнів за темою «Таблиці додавання і віднімання чисел. Задачі на дві дії. Вирази з дужками»; розвивати мислення, пам'ять; виховувати культуру оформлення письмових робіт.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. КОНТРОЛЬНА РОБОТА

1 варіант

1. Знайти значення виразів.

2. Розв’язати задачу.

Тато зловив 9 рибин, а син — 6. Мама зварила юшку з 7 рибин. Яка кількість рибин залишилася?

3. Побудувати прямокутник зі сторонами 6 см і 3 см. Знайти його периметр.

4. Додаткове завдання.

Накреслити два такі відрізки, щоб один із них був на 5 см довший, ніж інший. Позначити їх буквами.

 

2 варіант

1. Знайти значення виразів.

2. Розв’язати задачу.

Андрійко з бабусею назбирали 8 підберезників і 6 боровиків. З 7 грибів бабуся зварила суп. Скільки грибів залишилося?

3. Накреслити квадрат зі стороною 4 см. Знайти його периметр.

4. Додаткове завдання.

Накреслити два такі відрізки, щоб один із них був на 4 см довший, ніж інший. Позначити їх буквами.

 

Шкала оцінювання

1 з.— 4 бали: по 0,5 бала за вираз.

2 з.— 3,5 бали: 1 бал за хід розв’язання;

2 бали за правильність обчислень (по 1 балу за дію);

0,5 бала за пояснення.

3 з.— 2,5 бали: 1,5 бали за побудову фігури;

1 бал за правильність обчислення периметру.

Додаткове завдання — 2 бали.

Фізкультхвилинка

 

III. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЛОГІЧНИХ ЗАДАЧ

• Скільки лап у двох ведмежат? (8)

• Понад доріжкою одне за другим ростуть 10 дерев. Між ними стоять лавочки. Скільки всього лавок? (9)

• Колоду розпиляли на 7 частин. Скільки разів пиляли колоду? (6)

• Трійка коней пробігла 5 км. По скільки кілометрів пробіг кожен кінь? (5)

• По небу летіли горобець, ластівка і джміль. Скільки всього птахів летіло? (2)

• У морі плавали 9 пароплавів. 2 пароплави пристали до берега. Скільки пароплавів у морі? (9)

 

VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ


 

Урок математики №34

2 клас

Дата_____________

Тема: АНАЛІЗ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ. УСНЕ ДОДАВАННЯ ДВОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ З ПЕРЕХОДОМ ЧЕРЕЗ ДЕСЯТОК

Мета: ознайомити учнів із загальним випадком усного додавання двоцифрових чисел з переходом через десяток; формувати вміння розв'язувати задачі; розвивати математичну грамотну мову; виховувати інтерес до математики.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Загальна характеристика результатів виконання контрольної роботи

2. Аналіз допущених помилок, виконання відповідних завдань

3. Усна лічба

В нашому класі два Івана,

Дві Тетяни, два Степана,

Три Катрусі, три Поліни,

Вісім Львів, чотири Ніни,

П’ять Ірин і дві Наталі,

І всього один Віталій.

Скільки усіх ви налічили?

(Усього учнів: 2 + 2 + 2 + 3 + 3 + 8 + 4 + 5 + 2 + 1 = 32.)

4. Математичний диктант

• На скільки потрібно збільшити число 32, щоб дістати 75?

• Запишіть число, в якому 4 десятки і 8 одиниць. Зменшіть його на 2 десятки.

• Зменшуване — 2 десятки, від’ємник — 7 одиниць. Знайдіть різницю.

• Перший доданок 23, другий — 34. Знайдіть суму.

• Знайдіть різницю чисел 57 і 35.

• Збільшіть 17 на 3.

• Сума двох доданків дорівнює 90. Перший доданок — 40. Чому дорівнює другий доданок?

• Яке число менше 15 на 7?

• Яке число потрібно додати до 38, щоб отримати суму чисел 10 і 30?

5. Хвилинка каліграфії

— Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені.

2; 4; 6; 8; 10; 12; 14;...

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ви ознайомитеся з прийомами усного додавання двоцифрових чисел з переходом через десяток.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 47-48)

Завдання 265. Коментоване виконання завдання

Учні пояснюють, як записати числа у вигляді суми розрядних доданків, працюючи у зошитах.

Завдання 266. Усне виконання завдання

Завдання 267. Усне виконання завдання

Учні «ланцюжком» складають вирази та обчислюють їх значення.

Завдання 268 (усно). Самостійне виконання завдання

Один учень працює біля дошки.

Завдання 269. Колективне опрацювання матеріалу

Правило

1. Розклади числа на розрядні доданки.

2. До десятків додай десятки.

3. До одиниць додай одиниці.

4. Отримані результати додай.

Завдання 270. Письмове виконання завдання з коментуванням

Завдання 271

Ознайомившись з умовою задачі, учні складають її короткий запис та самостійно розв’язують.

Після цього відповідають на друге питання: «Скільки грошей залишилось у хлопчика?»

Завдання 272*. Усне виконання завдання

Термометр показує 20 градусів тепла. Яку температуру покажуть два таких термометри? (20 градусів.)

Завдання 273. Самостійне виконання завдання Один учень працює біля дошки.

Завдання 274. Фронтальне вивчення змісту задачі

Під час відтворення змісту учні на дошці зображують умову задачі.

Бузку — 15 к.

Калини — на 6 <, 4 к. не прийнялося.,? прийнялося

Після цього учні працюють самостійно, один учень — за закритою дошкою.

2. Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Складання й обчислення значень виразів

• 74 зменшіть на суму чисел 8 і 4;

• 30 збільшіть на суму чисел 9 і 8;

• суму чисел 7 і 9 збільш на 52;

• суму чисел 51 і 11 збільш на 7.

2. Робота над задачею

На озері плавало 17 качок, качурів — на 8 менше, ніж качок, а каченят — на 5 більше, ніж качурів. Скільки каченят плавало на озері?

3. Офтальмологічна пауза

4. Розв'язування логічних задач

• Прочитайте уважно пари слів у першому стовпчику. Проаналізуйте зв’язок між цими поняттями. Спробуйте дібрати пари до понять у другому стовпчику.

Огірок — овоч.

Ромашка —...

Учитель — школа.

Лікар —...

Людина — руки.

Кішка —...

Риба — вода.

Птах —...

Осінь — дощ.

Зима —...

(Ромашка — квітка. Лікар — лікарня. Кішка — лапи. Птах — повітря. Зима — сніг.)

• У дівчинки стільки сестер, скільки братів. А її брат сказав, що у нього 3 сестри. Скільки дітей в сім’ї? (2 брати і 3 сестер. Усього 5 дітей.)

• Рік тому Саші було 6 років. Скільки років йому буде через 3 роки? (10 років.)

• Які з наведених суджень завжди є істинними? Які можуть бути істинними або хибними? Які завжди хибні?

— Батько старший за сина.

— Один з братів старше за інших.

— Мати молодша за батька.

— Онук старший за дідуся.

(Завжди істинні: Один з братів старше за інших. Батько старший від сина.

Може бути істинним: Мати молодша за батька.

Завжди хибне: Онук старший за дідуся.)

• Порівняйте ці 4 рядки чисел. Знайдіть і викресліть «зайвий» рядок. Чим ряди схожі? Чим відрізняється «зайвий» рядок від інших?

Підказка. Яке число додається до попереднього числа кожного рядка?

         
         
         
         

(«Зайвий» рядок — третій, тому що до кожного попереднього числа додається число 1, а не 3.)

VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— З якими прийомами додавання ознайомилися на уроці?

— Як оцінюєте свою роботу?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 48, завдання 275; 276.

Урок математики №35

2 клас

Дата_____________

Тема: ЗАСТОСУВАННЯ ПРИЙОМІВ УСНОГО ДОДАВАННЯ ДВОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ У ПРОЦЕСІ РОЗВ'ЯЗАННЯ ПРИКЛАДІВ І ЗАДАЧ. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА РУХ

 

Мета: формувати вміння застосовувати прийоми усного додавання двоцифрових чисел у процесі розв'язування прикладів і задач; удосконалювати вміння розв'язувати текстові задачі вивчених видів, знаходити значення буквених виразів; розвивати увагу, логічне мислення; виховувати інтерес до математики.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

 

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання (с. 438, завдання 275; 276)

Завдання 275

— Скільки індичих яєць здали в інкубатор?

Завдання 276

— Прочитайте відповіді в порядку спадання.

Завдання 360

2. Гра «Мовчанка»

Доданок

           

Доданок

           

Сума

 

 

 

 

 

 

3. Хвилинка каліграфії

— Запишіть числа:

1) в порядку зростання;

2) в порядку спадання.

13 43 82 19 68 81

 

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ми будемо вчитися застосовувати прийоми усного додавання двоцифрових чисел у процесі розв’язування прикладів і задач.

 

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 48-49)

Завдання 277

Учні знаходять значення виразу зі змінною.

Завдання 278

Учні «ланцюжком» читають вирази та пояснюють спосіб обчислення.

Завдання 279. Коментоване розв'язування завдання

— Розгляньте малюнок. Яка була відстань між ведмедиками?

— Скільки кроків вони зробили разом?

— Яка відстань буде між ведмедиками?

Завдання 280. Фронтальне вивчення змісту задачі

Під час відтворення змісту учні на дошці зображують умову задачі.

Після цього працюють самостійно, один учень — за закритою дошкою. Відповідають на друге питання: «Яка маса суміші, якщо води взяли 15 кг?».

Завдання 281

Учні усно знаходять значення виразу та пояснюють прийом обчислення.

Завдання 282*

Учні будують прямокутник, ширина якого 3 см, щоб його можна було поділити на 2 квадрати. (3 см + 3 см = 6 см — довжина)

2. Фізкультхвилинка

 

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Гра «Математичні кінцівки»

26 + 65 = (20 + 60) + (6 + 5) = 80 + 11 =...

57 + 34 =...

64 + 28 =...

29 + 26 =...

2. Робота над задачею

• Шкільна бібліотека отримала для другокласників 35 підручників з математики, а з читання — на 12 підручників більше. Скільки всього підручників для другокласників отримала бібліотека?

• У колекції Остапа 14 трансформерів. Це на 5 менше, ніж у Семена. Скільки трансформерів у хлопчиків разом?

3. Офтальмологічна пауза

4. Розв'язування логічних задач

• У Тетянки було 5 горіхів. Один вона віддала братові, й у них стало горіхів порівну. Скільки горіхів було у брата спочатку? (3 горіхи)

• Віра, Ніна і Оля гралися ляльками. Вони одягнули своїх ляльок — одну в пальто, другу — в куртку, а третю — в сукню. Коли мама запитала дівчаток, що вони одягнули на своїх ляльок, дівчатка вирішили пожартувати, і одна з них сказала: «Віра одягла на ляльку сукню, а Оля — пальто». Друга відповіла: «Віра одягла на ляльку пальто, і Ніна — теж пальто». Потім дівчатка додали, що і в першій, і в другій відповіді одна частина правильна (істинна), а друга — неправильна (хибна). Чия лялька в сукні, чия — в пальті, а чия — в куртці? (Якщо Віра одягла на свою ляльку сукню, Оля не могла одягнути на свою ляльку пальто, тому що в другій відповіді пальто згадано двічі. Отже, в першій відповіді істинне те, що Віра одягла на ляльку сукню, а пальто одягла на ляльку Ніна. Оля одягла на свою ляльку куртку.)

 

VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Чого навчалися на уроці?

— Яке завдання здалося найскладнішим?

 

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 49, завдання 283; 284.


 

Урок математики №36

2 клас

Дата_____________

Тема: ДОДАВАННЯ ОДНОЦИФРОВОГО ЧИСЛА ДО ДВОЦИФРОВОГО ВИДУ 38 + 4. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ ДВОМА СПОСОБАМИ

 

Мета: ознайомити учнів із додаванням виду 38 + 4; закріпити вміння розв'язувати задачі вивчених видів різними способами, порівнювати вирази; розвивати кмітливість, мислення; виховувати пізнавальний інтерес.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання (с. 49, завдання 283; 284)

Завдання 283

— Скільки котушок чорних ниток?

Завдання 284

— Прочитайте відповіді.

2. Усна лічба

1) Гра «Набери число 20».

2) Гра «Влуч у кошик».

На дошці вивішуються малюнки з баскетбольними кошиками, на них — числа 54; 67; 76. Кожному ряду дається завдання скласти за певний час (5 хв.) якомога більше прикладів на додавання з цією відповіддю. Виграє команда, учасники якої більше і правильно запишуть вирази з цією відповіддю.

3. Складання задачі за виразом

59 - (23 + 16)

4. Хвилинка каліграфії

— Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені.

5; 7; 4; 6; 3;?; 2. (5)

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ми будемо вчитися додавати одноцифрове число до двоцифрового, розв’язувати задачі двома способами.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 49-50)

Завдання 285

Учні «ланцюжком» складають вирази та обчислюють їх значення.

Завдання 286. Колективне опрацювання матеріалу

— Розгляньте записи й поясніть розв’язання.

Правило

1. Розклади двоцифрове число на розрядні доданки.

2. До одиниць додай одиниці.

3. Отриманий результат додай до десятків.

Завдання 287

Учні усно пояснюють, як знайти суму 67 + 6.

Завдання 288

Учні перевіряють правильність обчислень.

Завдання 289

Під час повторення умови один учень креслить схему і пояснює розв’язання. Після цього учні замінюють в умові число 7 числом 9 та розв’язують задачу.

Завдання 290. Коментоване розв'язування кругових прикладів Учні використовують різні способи обчислення.

Учитель звертає увагу на те, яким чином виконуються обчислення.

Завдання 291

Ознайомившись з умовою задачі, учні складають її короткий запис та самостійно розв’язують двома способами. (6 + 7 = 13; 20 + 13 = 33. 20 + 7 = 27; 27 + 6 = 33)

Один учень працює біля дошки, решта — у зошитах.

Завдання 292*

Учні коментують, як виконали розв’язання.

Коли батькові було 26 років, Олі виповнилося 4 роки. Тепер Олі 11 років. Скільки років батькові? (11 - 4 = 7; 26 + 7 = 33.26 - 4 = 22; 22 + 11 = 33)

2. Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Обчислення значень виразів зі змінною

— Знайдіть значення виразу:

38 + в, якщо в = 4; 7; 3;

а + 6, якщо а = 72; 65; 39.

2. Знаходження значень виразів

56 + 7 - 20

68 - (39 + 9)

38 + 8 - 16

35 + 6 + 1

75 + (48 - 40)

55 + 6 - 61

3. Офтальмологічна пауза

4. Розв'язування логічних задач

• Наталя, Галинка і Тетянка брали участь у змаганнях по плаванню і отримали золоту, срібну і бронзову медалі. Коли у них запитали, яку медаль отримала кожна з них, то вони відповіли:

1. «Тетянка отримала не срібну, а Наталя — не золоту медаль».

2. «Галинка отримала не бронзову, а Наталя — не срібну».

Яку медаль отримала кожна дівчинка, якщо обидві відповіді правильні? (Наталя отримала бронзову медаль, Галинка — срібну, Тетянка — золоту.)

• У квартирі були 3 кімнати. З однієї кімнати зробили дві. Скільки кімнат стало в квартирі? (4 кімнати.)

• На новорічний маскарад Дмитрик, Павлик, Галинка і Даринка наділи маски вовка, ведмедя, лисички і Червоної Шапочки. У костюмі Червоної Шапочки була одна з дівчаток, але не Даринка. Дмитрик — не вовк і не лисиця. Павлик — теж не лисиця і не ведмідь. Яка маска у кожного з дітей?

Відповідь:

 

Дмитрик

Павлик

Галинка

Даринка

вовк

-

+

-

-

ведмідь

+

-

-

-

лисичка

-

-

-

-

Червона Шапочка

-

-

+

-

 

VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Чого навчалися на уроці?

— Як оцінюєте свою роботу?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 49-50, завдання 293; 294.


 

Урок математики №37

2 клас

Дата_____________

Тема: УСНЕ ДОДАВАННЯ ВИДУ 76 + 4. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА ДВІ ДІЇ

 

Мета: ознайомити учнів з усним додаванням виду 76 + 4; формувати вміння розв'язувати задачі на дві дії, творчо працювати над задачею; розвивати вміння порівнювати, узагальнювати; виховувати акуратність, розуміння необхідності економного витрачання часу.


Дата добавления: 2015-09-29; просмотров: 28 | Нарушение авторских прав







mybiblioteka.su - 2015-2024 год. (0.084 сек.)







<== предыдущая лекция | следующая лекция ==>