Студопедия
Случайная страница | ТОМ-1 | ТОМ-2 | ТОМ-3
АрхитектураБиологияГеографияДругоеИностранные языки
ИнформатикаИсторияКультураЛитератураМатематика
МедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогика
ПолитикаПравоПрограммированиеПсихологияРелигия
СоциологияСпортСтроительствоФизикаФилософия
ФинансыХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника

Тема: таблиці додавання і віднімання числа 2 з переходом через десяток. Задачі на знаходження невідомого зменшуваного 1 страница



Урок математики №10

2 клас

Дата_____________

Тема: ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА 2 З ПЕРЕХОДОМ ЧЕРЕЗ ДЕСЯТОК. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМОГО ЗМЕНШУВАНОГО

Мета: ознайомити учнів з таблицями додавання і віднімання числа 2 з переходом через десяток; розвивати вміння доповнювати одноцифрове число до 10; формувати вміння використовувати прийоми обчислень для розвитку навичок швидкої лічби; виховувати пізнавальний інтерес до вивчення математики.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

 

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Гра «Доповни до 10»

— Кожне з чисел доповніть до 10.

   

 

   

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Робота над задачею

У десятилітрове відро налили 9 л води. Скільки літрів води треба долити, щоб відро стало повним?

3. Гра «Знайди "зайве"»

— У кожному рядку знайдіть «зайве» число.

71 73 27 77 79

10 80 55 90 30

4. Хвилинка каліграфії

— Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені.

1; 3; 5;...;...; 11;...;...;...;....

 

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ми ознайомимося з прийомами додавання і віднімання одноцифрових чисел, складемо таблиці додавання і віднімання числа 2 з переходом через десяток, будемо розв’язувати задачі і приклади.

 

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 16-17)

Завдання 81. Коментоване виконання завдання

Завдання 82. Колективне опрацювання матеріалу

— Поясніть прийоми додавання і віднімання чисел з переходом через розряд.

— Перевірте результати обчислень за таблицями.

— Прочитайте таблицю додавання (віднімання) числа 2, починаючи від найбільшого результату.

— Прочитайте тільки результати таблиці.

— Прочитайте результати від найбільшого числа до найменшого.

— Затуліть лінійкою відповіді таблиці та розкажіть їх по пам’яті.

Завдання 83

Учні «ланцюжком» розв’язують приклади. Один учень працює біля дошки, решта — у зошитах.

Завдання 84

Учні креслять відрізок, на 2 см довший від поданого.

Завдання 85. Фронтальне вивчення змісту задачі

Під час відтворення змісту учні на дошці зображують умову задачі.

Було —?

Поклав — 4 ол.

Стало — 10 ол.

Після цього учні працюють самостійно, один учень — за закритою дошкою. Учні складають і розв’язують обернену задачу.

Завдання 86. Усне виконання завдання

Завдання 87*. Усне виконання завдання

— Розгляньте малюнок. Чия маса більша: гусака чи качки? (Гусака) Чия — менша? (Качки) На скільки кілограмів? (На 2 кг.)



2. Фізкультхвилинка

 

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Робота над задачами (усно)

— Розв’яжіть пряму і обернену задачі.

• На озері плавають білі та чорні лебеді. Чорних 9, а білих — на 2 більше. Скільки білих лебедів на озері?

• На озері плавають білі та чорні лебеді. Білих 11, а чорних — на 2 менше. Скільки чорних лебедів на озері?

— Визначте вираз, що є розв’язанням кожної задачі.

9 + 2

9 - 2

11 - 2

11 + 2

11 - 9

2. Запис виразів, значення яких більше за 10

3. Офтальмологічна пауза

4. Розв'язування логічних завдань

• Накресліть два відрізки так, щоб один був довший, ніж другий, на 2 см, а разом вони б складали відрізок завдовжки 16 см. (7 см і 9 см)

• Із селища до міста їхав автобус. Дорогою він зустрів 6 вантажних автомобілів і 3 легкових. Скільки всього машин їхало до міста? (1)

 

VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Що нового дізналися на уроці?

— Прочитайте тільки відповіді таблиць додавання і віднімання числа 2.

 

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 17, завдання 88; 89.

 


 

Урок математики №11

2 клас

Дата_____________

Тема: ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА 3 З ПЕРЕХОДОМ ЧЕРЕЗ ДЕСЯТОК. ВІДРІЗКИ ТА ЛАМАНІ ЛІНІЇ.

ДОВЖИНА ЛАМАНОЇ. ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ

 

Мета: ознайомити учнів з таблицями додавання і віднімання числа 3 з переходом через десяток; розвивати вміння доповнювати одноцифрове число до 10; формувати вміння використовувати прийоми обчислень для розвитку навичок швидкої лічби; виховувати пізнавальний інтерес до вивчення математики.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

 

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання (с. 17, завдання 88; 89)

Завдання 88

— Розкажіть, які задачі склали. Прочитайте розв’язання.

Завдання 89

— Скільки всього комп’ютерів завезли?

2. Гра «Мовчанка»

3. Робота над задачею

— Розв’яжіть задачу. Складіть і розв’яжіть обернену задачу.

На озері плавало 11 гусей і 2 лебеді. На скільки більше було гусей, ніж лебедів?

4. Хвилинка каліграфії

— Запишіть числа, вставляючи пропущені.

21; 22;...;...;...; 26;...;...; 29.

 

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ми складемо таблиці додавання і віднімання числа 3 з переходом через десяток.

 

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 17-18)

Завдання 90. Коментоване розв'язання задачі

Завдання 91

Учні вимірюють довжини ланок, один учень біля дошки пояснює, як порівняти довжину найдовшого і найкоротшого відрізків.

Завдання 92. Колективне опрацювання матеріалу

— За записами поясніть додавання і віднімання чисел з переходом через розряд.

— Перевірте результати обчислень за таблицями.

— Прочитайте таблицю додавання (віднімання) числа 3, починаючи від найбільшого результату.

— Прочитайте тільки результати таблиці.

— Прочитайте результати від найбільшого числа до найменшого.

— Затуліть лінійкою відповіді таблиці та розкажіть їх по пам’яті.

Завдання 93

Учні «ланцюжком» записують приклади на дошці та обчислюють їх значення.

Завдання 94

Учні розв’язують задачу. Замінюють слово більше словом менше.

— Що зміниться у розв’язанні? Чому?

Завдання 95

Учні складають задачі за малюнками. Розв’язання записують самостійно. Учитель перевіряє.

Завдання 96*

— Запишіть число 5 сімома однаковими цифрами, з’єднавши їх знаками дій. (1 + 1 + 1 + 1 + 1 + 1 - 1 = 5)

2. Фізкультхвилинка

 

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Гра «Хибне — істинне»

— Знайдіть хибні рівності та нерівності. Перетворіть їх так, щоб вони стали істинними.

2. Гра «Плюс чи мінус?»

3. Робота над задачами

— Розв’яжіть пряму й обернену задачі. Складіть і розв’яжіть іншу обернену задачу.

4. Офтальмологічна пауза

5. Розв'язування логічних задач

• Ліворуч від квадрата знаходиться трикутник, а праворуч від квадрата — круг. Де знаходиться квадрат? Виконайте малюнок.

• Дівчата Катруся, Галинка та Оля заховали ведмежа, зайченя та слоненя. Катруся не ховала зайченя, Оля не ховала ані зайченя, ані ведмежа. Хто яку іграшку заховав? (Катруся — ведмежа, Галинка — зайченя, Оля — слоненя.)

 

VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Що нового дізналися на уроці?

— Розкажіть таблиці додавання і віднімання числа 3.

 

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 19, завдання 97; 98.




Урок математики №12

2 клас

Дата_____________

Тема: ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА 4 З ПЕРЕХОДОМ ЧЕРЕЗ ДЕСЯТОК. ВИМІРЮВАННЯ ДОВЖИНИ ЛАМАНОЇ ЛІНІЇ.

ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ СУМИ ТА ОСТАЧІ

 

Мета: ознайомити учнів з таблицями додавання і віднімання числа 4 з переходом через десяток; розвивати вміння доповнювати одноцифрове число до 10; формувати вміння використовувати прийоми обчислень для розвитку навичок швидкої лічби; виховувати пізнавальний інтерес до вивчення математики.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

 

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання (с. 19, завдання 97; 98.)

Завдання 97

— Скільки склянок ягід зібрали з другого куща? Скільки всього склянок ягід зібрали?

Завдання 98

— Прочитайте складені вирази.

2. Гра «Мовчанка»

3. Гра «Додай словечко»

— Продовжте висловлювання так, щоб вони стали істинними.

• Щоб знайти невідомий доданок, потрібно...

• Щоб знайти невідоме зменшуване, потрібно...

• Ламана — це сукупність поєднаних між собою...

• Довжина ламаною дорівнює...

4. Хвилинка каліграфії

— Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені.

15; 25;...; 45;...;...;....;....;...

 

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ми складемо таблиці додавання і віднімання числа 4 з переходом через десяток.

 

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 19-21)

Завдання 99. Колективне опрацювання матеріалу

— За записами поясніть додавання і віднімання чисел з переходом через розряд.

— Перевірте результати обчислень за таблицями.

— Прочитайте таблицю додавання (віднімання) числа 4, починаючи від найбільшого результату.

— Прочитайте тільки результати таблиці.

— Прочитайте результати від найбільшого числа до найменшого.

— Затуліть лінійкою відповіді таблиці та розкажіть їх по пам’яті.

Завдання 100. Самостійне виконання завдання Один учень працює біля дошки.

Учні складають різні задачі за першим виразом першого стовпчика.

Завдання 101

Учні доповнюють задачу і розв’язують її.

— На скільки квіток... зрізали, ніж залишилося?

Завдання 102

Учні «ланцюжком» коментують, як з кожної рівності скласти та обчислити по одному виразу на знаходження одного з доданків.

Завдання 103

Учні розв’язують задачі і порівнюють їх.

— Чим схожі задачі? Чим відрізняються?

— Чому перша задача розв’язується додаванням, а друга — відніманням?

Завдання 104

Учні перевіряють, що довжина ламаної дорівнює 12 см.

Порівнюють довжини найбільшого і найменшого відрізків ламаної.

Завдання 105. Усне виконання завдання

— Яка маса гарбуза? Яка маса цукру?

Завдання 106*

Учні встановлюють закономірність і продовжують ряди.

1) 1; 3; 5;... (7; 9; 11; 13)

2) 1; 4; 7; 10; 13; 16;... (19; 22; 25; 28)

2. Фізкультхвилинка

 

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Гра «Математична кінцівка»

8 + 4 = 8 + 2 + 2 =...

12 - 4 = 12 - 2 - 2 =...

7 + 4 = 7 + 3 +...

11 - 4 = 11 - 1 -...

2. Порівняння виразів

3. Офтальмологічна пауза

4. Розв'язування логічних задач

• У сім’ї 7 дочок. Кожна з дочок має одного брата. Скільки у цій сім’ї хлопчиків? (1 хлопчик.)

• Мишко намалював 4 картинки, а Сашко — стільки ж, півстільки і ще 1. Скільки картинок намалював Сашко? (7 картинок.)

• Катруся і Оленка зібрали по одній склянці ягід. Катруся пересипала свої ягоди в маленьку баночку, а Оленка у великий кошик. Де ягід більше: у великому кошику або в маленькій баночці? (Однаково. Порівну.)

 

VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Що нового дізналися на уроці?

— Розкажіть таблиці додавання і віднімання числа 4.

 

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 21, завдання 107; 108.

 


Урок математики №13

2 клас

Дата_____________

Тема: БУКВИ ЛАТИНСЬКОГО АЛФАВІТУ. ВИРАЗИ ЗІ ЗМІННОЮ. ПОЗНАЧЕННЯ ЗМІННОЇ БУКВОЮ. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ І ПОРІВНЯННЯ ПРОСТИХ ЗАДАЧ

 

Мета: ознайомити учнів з буквами латинського алфавіту; вчити позначати змінну буквою; розвивати вміння розв'язувати задачі вивчених видів і порівнювати їх; виховувати акуратність.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

 

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання (с. 21, завдання 107; 108)

Завдання 107

— Прочитайте вирази зі значенням 9.

Завдання 108

— Прочитайте вирази у порядку збільшення відповідей.

2. Обчислення значень виразів

40 к. + 40 к. + 20 к.

5 к. + 30 к. + 20 к.

70 к. + 10 к. - 20 к.

40 к. - 20 к. - 20 к.

1 грн. - 60 к.

1 грн. - 80 к.

3. Порівняння

4. Складання і розв'язування задач за схемами

5. Розв'язування кругових прикладів

6. Хвилинка каліграфії

— Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені.

100;...; 80;...;...; 50;...; 30;...;....

 

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ми ознайомимося з буквами латинського алфавіту.

 

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 21-23)

Завдання 109. Колективне опрацювання матеріалу

— Числа, величини, геометричні фігури в математиці позначають буквами латинського алфавіту. Прочитайте назви букв, що вживаються найчастіше.

Завдання 110. Колективне опрацювання матеріалу

— Точки на малюнках позначають великими буквами латинського алфавіту. Назвіть точки, які лежать вище від прямої; нижче від прямої.

Завдання 111. Усне виконання завдання <«ланцюжком»

Завдання 112. Колективне опрацювання матеріалу

— Розгляньте вирази. Який доданок сталий? Який доданок змінюється?

— Позначимо другий доданок буквою а. Складемо вираз: 8 + а.

Якщо а = 1, то 8 + а = 8 + 1 = 9.

— Знайдіть суму 8 + а, якщо а = 3; 4; 2 (усно).

Завдання 113

Один учень біля дошки розв'язує з поясненням.

Завдання 114

Один учень біля дошки розв’язує з поясненням.

Завдання 115

Учні розв’язують і порівнюють прості задачі різних типів.

— Чим схожі задачі? Чим відрізняються?

Завдання 116*

— Яка маса лисеняти? (3 кг)

— На скільки кілограмів маса єнота більша за масу лисеняти? (На 2 кг)

2. Фізкультхвилинка

 

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Робота над задачею

У книзі 48 сторінок. Скільки сторінок прочитав Сергій, якщо йому залишилося прочитати 15 сторінок?

2. Гра «Які числа пропущено?»

3. Офтальмологічна пауза

4. Розв'язування логічних задач

• Денис улітку на канікулах у бабусі щовечора випивав склянку свіжого молока. Вранішнє молоко жирніше, ніж денне, а вечірнє — не таке жирне, як денне. Якої жирності молоко споживав Денис? (Нежирне)

• Над річкою летіли птахи: голуб, щука, 2 синиці, 2 стрижі та 5 вугрів. Скільки птахів? Відповідай швидко! (5)

 

VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Що нового дізналися на уроці?

— Чого навчилися?

 

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 23, завдання 117; 118.

 


Урок математики №14

2 клас

Дата_____________

Тема: ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА 5 З ПЕРЕХОДОМ ЧЕРЕЗ ДЕСЯТОК. ВИРАЗИ ЗІ ЗМІННОЮ.

ПІДГОТОВКА ДО ОЗНАЙОМЛЕННЯ ЗІ СКЛАДЕНОЮ ЗАДАЧЕЮ

 

Мета: ознайомити учнів з таблицями додавання і віднімання числа 5 з переходом через десяток; формувати вміння використовувати прийоми обчислень для розвитку навичок швидкої лічби; виховувати пізнавальний інтерес до вивчення математики.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

 

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання (с. 23, завдання 117; 118)

Завдання 117

— Які овочі міг віднести син?

Завдання 118

— Прочитайте відповіді. Який вираз «зайвий»? (9 + 3)

2. Обчислення значень виразів

5 грн. + 5 грн.

75 к. + 25 к.

25 грн. - 13 грн.

50 к. - 10 к.

1 грн. - 30 к.

50 к. + 50 к.

3. Гра «Ланцюжок»

Числа

Знайти

Числа

Знайти

9 і 2

суму

20 і 30

суму

12 і 10

різницю

11 і 4

різницю

30 і 8

суму

8 і 3

суму

12 і 4

різницю

27 і 7

різницю

8 і 3

суму

20 і 30

суму

27 і 7

різницю

11 і 4

різницю

4. Хвилинка каліграфії

Установи закономірність і запиши числа, вставляючи пропущені.

2; 22; 3; 33; 4;...;...; 55;...;...; 7;...;...; 88;...; 99.

 

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ми складемо таблиці додавання і віднімання числа 5 з переходом через десяток.

 

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 23-24)

Завдання 119. Колективне опрацювання матеріалу

— За записами поясніть додавання і віднімання чисел з переходом через розряд.

— Перевірте результати обчислень за таблицями.

— Прочитайте таблицю додавання (віднімання) числа 3, починаючи від найбільшого результату.

— Прочитайте тільки результати таблиці.

— Прочитайте результати від найбільшого числа до найменшого.

— Затуліть лінійкою відповіді таблиці та розкажіть їх по пам’яті.

Завдання 120

Перший стовпчик — з коментуванням, решту прикладів — самостійно.

Завдання 121

Учні вимірюють довжини ланок, один учень біля дошки пояснює, як обчислити довжину ламаної. Після цього учні креслять ламану з двох відрізків завдовжки 2 см і 3 см.

Завдання 122. Усне виконання завдання

Учні «ланцюжком» розв’язують приклади.

Завдання 123. Колективне опрацювання матеріалу

Після колективного ознайомлення зі змістом задачі учні, скориставшись планом, за умовою спочатку знаходять відповідь на перше питання, а потім — на друге.

Завдання 124

Учні креслять відрізок KL, на 5 см коротший від АВ.

Завдання 125. Самостійне виконання завдання

Один учень працює біля дошки.

Завдання 126*

— Як набрати 1 л води банками місткістю 3 л і 5 л?

   
   
   
   
   

2. Фізкультхвилинка

 

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Гра «Математичні кінцівки»

8 + 5 = 8 + 2 + 3 =...

7 + 5 = 7 + 3 +...

6 + 5 = 6 + 4 +...

12 - 5 = 12 - 2 - 3 =...

11 - 5 = 11 - 1 -...

13 - 5 = 13 - 3 -...

2. Робота над задачею

На виставці авторської ляльки Олени Задорожної 26 осіб відвідали майстер-клас із виготовлення ляльки-мотанки. 20 дівчаток виготовляли ляльку. Скільки дітей не брали участь у виготовленні ляльки-мотанки?

3. Знаходження значень виразів зі змінною

— Знайдіть значення виразів:

2 + в, якщо в = 3; 5; 6; 9;

а + 3, якщо а = 10; 9; 8; 7.

4. Офтальмологічна пауза

5. Розв'язування логічних задач

• На торті запалили 5 свічок. Дві з них загасили. Скільки свічок залишиться? (Залишиться 2, оскільки 3 свічки згорять.)

• У Катрусі є батьки, 2 брати і сестра. У Сергійка — мама, бабуся, дві сестри і два брати. У кого сім’я більша? (У Сергійка родина більша на 1 особу.)

 

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Що нового дізналися на уроці?

— Розкажіть таблицю додавання і віднімання числа 5.

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 24, завдання 127; 128.

Урок математики №15

2 клас

Дата_____________

Тема: ПРИКЛАДИ ТА ЗАДАЧІ НА ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦЬ ДОДАВАННЯ Й ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ 2-5. МНОГОКУТНИК

 

Мета: закріпити знання вивчених таблиць додавання і віднімання; розвивати вміння розв'язувати задачі; формувати вміння використовувати прийоми обчислень для розвитку навичок швидкої лічби; виховувати уважність.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

 

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання (с. 24, завдання 127; 128)

Завдання 127

— Прочитайте вирази з від’ємником 5.

Завдання 128

— Скільки всього фруктів мама дала хлопчикові?

2. Усні обчислення за таблицею

а

                 

3 + а

 

 

 

 

 

 

 

 

 

а - 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Розв'язування і порівняння задач

• Серце дитини робить 80 ударів за хвилину, тоді як серце дорослої людини — на 10 ударів за хвилину менше. Скільки ударів за хвилину робить серце дорослої людини?

• Серце дитини робить 80 ударів за хвилину. Це на 10 ударів більше, ніж робить серце дорослої людини. Скільки ударів за хвилину робить серце дорослої людини?

4. Гра «Які числа пропущено?»

5. Хвилинка каліграфії

— Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені.

3; 13; 4; 14;...;...;...;...;...;...; 8; 18;...;....

6. Математичний диктант

• До суми чисел 8 і 4 додати 13.

• Число 9 збільшити на 4 і додати 70.

• Число 11 зменшити на 3 і додати 31.

 

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ми повторимо таблиці додавання і віднімання чисел 2-5 з переходом через десяток.

 

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1. Робота за підручником (с. 24-25)

Завдання 129. Усне виконання завдання

Завдання 130

Учні за шкалою лінійки і зразком складають і записують рівності.

Завдання 131

Один учень біля дошки розв’язує і пояснює.

Завдання 132

Після колективного ознайомлення зі змістом задачі учні ставлять питання, креслять схему і розв’язують задачу.

Завдання 133*. Самостійне виконання завдання у зошиті Учитель перевіряє.

Завдання 134

Учні обчислюють вирази і читають слово, розташувавши букви біля відповідей у порядку зростання. (Яблуко)

Завдання 135. Усне виконання завдання

— Які фігури не є многокутниками? (№ 4; 6; 7, бо многокутник — це замкнена ламана.)

— За якими ознаками многокутники поділяють на види: трикутники, чотирикутники, п’ятикутники?

2. Фізкультхвилинка

 

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Усні обчислення

— Запишіть вирази, значенням яких є двоцифрове число.

2. Знаходження значень виразів зі змінною

— Знайдіть значення виразу: 13 - а, якщо а = 4; 5; 10; в + 5, якщо в = 7; 8; 10.

3. Розв'язування задач

• У Тетянки було декілька марок. Після того, як вона подарувала брату 5 марок, у неї залишилося 9 марок Скільки марок було у Тетянки?

На дошці — коротка умова задачі:

Було —?

Подарувала — 5 м.

Залишилося — 9 м.

Учитель звертає увагу, що те, що було — це і те, що подарувала, і те, що залишилося.

• Зазвичай трирічна дитина має 20 зубів. Це на 12 зубів менше, ніж у дорослої людини. Скільки зубів у дорослої людини?

4. Офтальмологічна пауза

5. Розв'язування логічних задач

• Скільки двоцифрових чисел можна записати за допомогою цифр 1; 5; 7? (Цифри не можна повторювати.) (15; 17; 51; 71; 57; 75)

• У сім’ї 7 дочок. Кожна з дочок має одного брата. Скільки у цій сім’ї хлопчиків? (1 хлопчик)

 

VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Чого навчалися на уроці?

— Як оцінюєте свою роботу?

 

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 25, завдання 136; 137.




Урок математики №16

2 клас

Дата_____________

Тема: ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА 6 З ПЕРЕХОДОМ ЧЕРЕЗ ДЕСЯТОК. ПОРІВНЯННЯ ДОВЖИН ВІДРІЗКІВ.

ПРОСТІ ЗАДАЧІ, В ЯКИХ ВИКОРИСТОВУЄТЬСЯ ПОНЯТТЯ «СТІЛЬКИ Ж»

 

Мета: ознайомити учнів з таблицями додавання і віднімання числа 6 з переходом через десяток; розвивати вміння порівнювати довжини відрізків, розв'язувати прості задачі, в яких використовується поняття «стільки ж»; формувати вміння використовувати прийоми обчислень для розвитку навичок швидкої лічби; виховувати пізнавальний інтерес до вивчення математики.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

 

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання (с. 25, завдання 136; 137)

Завдання 136

— Яку задачу склали? Прочитайте розв’язання і відповідь.

Завдання 137

— Прочитайте вирази з однаковими відповідями; вирази, у яких відповідь — одноцифрове число.

2. Гра «Знайди доданок»

3. Хвилинка каліграфії

— Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені.

10; 8; 6; 4;?.

1; 4; 7; 10; 13; 16;?.

4. Математичний диктант

• Зменшіть число 12 на 4.

• Чому дорівнює сума чисел 8 і 5?

• Збільшіть число 7 на 5.

• Знайдіть різницю чисел 13 і 5.

 

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ми складемо таблиці додавання і віднімання числа 6 з переходом через десяток.

 

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1. Робота за підручником (с. 26-27)

Завдання 138. Колективне опрацювання матеріалу

— За записами поясніть додавання і віднімання чисел з переходом через розряд.

— Перевірте результати обчислень за таблицями.

— Прочитайте таблицю додавання (віднімання) числа 3, починаючи від найбільшого результату.

— Прочитайте тільки результати таблиці.

— Прочитайте результати від найбільшого числа до найменшого.

— Затуліть лінійкою відповіді таблиці та розкажіть їх по пам’яті.

Завдання 139. Самостійна робота

Під час перевірки учні читають виписані приклади і пояснюють спосіб обчислення.

Завдання 140

Учні вимірюють і порівнюють довжини відрізків.

— На скільки сантиметрів один з них коротший від іншого?

Завдання 141. Усне виконання завдання

— Розгляньте малюнок. Який м’яч треба забити у ворота?

Завдання 142. Колективне ознайомлення зі змістом задачі, її аналіз Один учень записує умову і розв’язує задачу. Після цього учні складають обернену задачу.


Дата добавления: 2015-09-29; просмотров: 28 | Нарушение авторских прав







mybiblioteka.su - 2015-2024 год. (0.086 сек.)







<== предыдущая лекция | следующая лекция ==>