Студопедия
Случайная страница | ТОМ-1 | ТОМ-2 | ТОМ-3
АрхитектураБиологияГеографияДругоеИностранные языки
ИнформатикаИсторияКультураЛитератураМатематика
МедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогика
ПолитикаПравоПрограммированиеПсихологияРелигия
СоциологияСпортСтроительствоФизикаФилософия
ФинансыХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника

Сценарій уроку-детектива з математики 2-й клас

Читайте также:
  1. вивчення математики в 6 класі
  2. Две математики?
  3. Звери‑математики
  4. Кодификатор элементов содержания дисциплины ЕН.01. Элементы высшей математики
  5. Крупнейшее математическое открытие в истории математики
  6. Светлана Фёдоровна Картовецкая. Кто она? Большинство скажет, что она завуч школы, учитель математики. Но почти никто не знает, что Светлана Фёдоровна пишет чудесные стихи.
  7. Сценарій новорічного ранку для дошкільнят.

Тема: «Скарби Мудрої Сови»

(Узагальнюючий урок з теми «Доба, тиждень, місяць, рік»)

Мета: узагальнити і розширити відомості про такі одиницях часу як доба, тиждень, місяць, рік;

вирішувати цікаві завдання і вправи з даної теми; розвивати логічне мислення, увагу, бажання активно брати участь у спільній справі;

виховувати допитливість, живий інтерес до вивчення математики.

Тип уроку: урок-детектив (нестандартний урок).

Обладнання: картки з вказівками; картки для гри «Шифровка»; сліди з назвами місяців; повітряна куля; картки з завданнями; велика коробка, скринька, печатки із завданнями; різні види календарів.

Хід уроку

I. Організація класу.

Продзвенів дзвінок. Починаємо ми урок.

Привітаємо один одного: «Добрий день!»

Вліво, вправо повернемося

І сусідові посміхнемось: «Добрий день!»

Гра «Обери колір»

Який колір обираєте на цей урок? Чому?

П. Мотивація навчальної діяльності.

Вчитель: Про що ж піде мова на уроці?

Щоб відповісти на це питання, відгадайте загадки.

1. Дванадцять братів

Один за одним ходять,

А один одного не обходять. [Місяці року]

2. Нас сім братів.

Роками рівні, а імена різні. [Дні тижня]

3. Хто без ніг біжить? [Час]

Так про що ж ми будемо говорити на уроці?

(Про час, про одиниці часу).

III. Вступне слово вчителя.

Серед різних величин особливо слід виділити час - величину, одиниці виміру якої завжди були майже однакові у різних народів, так як створені одиниці часу самою природою.

З давніх часів люди користувалися поняттями день і ніч. А коли розширили свої знання про природні явища та їх періодичності і почали розуміти необхідність записувати події і планувати майбутнє-включили до вживання такі одиниці часу, як добу - час звернення Землі навколо своєї осі; тиждень - одна фаза Місяця; місяць - час звернення Місяця навколо Землі і рік - час, за який Земля обертається навколо Сонця.

Так і з'явилися календарі. Зараз існує дуже багато різних календарів. (Учитель демонструє різні види календарів). У них перебуває послідовне перерахування чисел, днів тижня і місяців року, а часто й інші відомості та ілюстрації.

IV. Постановка навчальної задачі

 

Вчитель: І знаєте, хлопці, перегортаючи один з календарів, я знайшла записку, в якій сказано, що в нашому класі захований скарб. (Можна зачитати записку). І якщо ми будемо слідувати вказівкам, і правильно виконаємо всі завдання, то зможемо відшукати ці скарби. І стоїть підпис «Мудра Сова».

-Хлопці, згодні ви відправитися на пошуки скарбу? (Так!).

-Значить з цієї хвилини ми стаємо шукачами скарбів і вирушаємо на пошуки скарбів Мудрої Сови.

 

V. Гра «Шифровка».

Вказівка ​​1. «Розшифруй запис і дій далі».

Запис зашифрована в цьому ряду чисел (на дошці). Відповівши на питання і вибравши правильні відповіді в цьому ряду чисел, ми зможемо прочитати, де ж нам шукати наступну підказку.

 

Математичний диктант:

- Скільки місяців у році?

- Скільки днів у невисокосном році?

- Зі скількох днів складається тиждень?

- У добі скільки годин?

- Скільки тижнів у році?

 

Перевірка математичного диктанту:

 

се ред рас ті ний

71 12 365 55 7 24 52

«Серед рослин»

Вчитель: Як ви думаєте, що означає ця запис? (Припущення учнів).

 

Вчитель: Це означає, що наступну підказку потрібно шукати серед кімнат них рослин.

 

(По одній людині з кожної групи шукають підказку).

VI. Гра «Важливі кроки».

 

Вказівка ​​2. «Ідіть по слідах».

 

Вчитель: У нас в класі кілька доріжок, що складаються з слідів, але ви повинні вибрати правильний шлях. (Запрошуються по 1 людині з кожної групи). Людина, яка вміє читати сліди і йти по слідах, називається слідопит.

Хто ж у нас кращий слідопит? Хто здогадається, за якою доріжці потрібно йти? (Якщо учні не можуть вибрати правильний шлях, вчитель підказує, що йти потрібно по тій доріжці, на якій в правильному порядку перераховані місяці року).

Називаючи місяць, називайте і кількість днів у цьому місяці.

(Останній відбиток на дверцятах шафи).

Вчитель: Відкривай шафа. Що незвичайного ти там побачив? (Повітряна куля). (В кулі записка. Проколів куля, виймаємо записку).

Вчитель: Хлопці, тут загадка:

У болотному царстві він живе І сумно пісеньки співає. Його кращі подружки Лише п'явки та жаби. Весь зелений він такий. Хто ж це? (Водяний).

(В клас входить учень у костюмі Водяного).

Водяний: Я Водяной, я Водяной.

Ніхто не водиться зі мною.

Але я ж добрий, я не злий.

В душі моїй панує спокій.

Я вашим другом хочу стати.

Дорогу до скарбу підказати.

Водяний: Здравствуйте, хлопці!

Вчитель: Здрастуй, Водяний. Ти дійсно підкажеш нам дорогу до скарбу?

Водяний: Звичайно, підкажу. Я знаю, що ви любите математику. Я теж вмію рахувати. А моє улюблене число сім.

Вчитель: А ти знаєш, що сім - це число днів у тижні?

Водяний: Так ви і дні тижня знаєте? І я знаю. Неділя - день веселощів, а потім субота - всім гуляти полювання.

Учитель: Так ти ж все переплутав. Хлопці, давайте розповімо Водяному про дні тижня. А заодно і самі їх повторимо.

Физкультхвилинка.

VII. Актуалізація знань про дні тижня.

(Учні читають вірші, інші доповнюють).

1. День перший зовсім не нероба, ми зустрічаємо... (Понеділок).

2. Ніч пройшла і ось доріжки підмітає двірник. Це означає, настав день наступного... (Вівторок).

3. Бистра, вміла, молода. Ось прийшла вже... (Середа).

4. Четвертий день злітає вгору, називається... (Четвер).

5. Відмінно справу ладиться, настала... (П'ятниця).

6. У будинку всім кипить робота, починається... (Субота).

7. Сьогодні відпочинок і веселощі - настав... (Неділя).

8. І тижня тут кінець, хто трудився молодець.

Вчитель: Ну що, Водяний, запам'ятав дні тижня?

Водяний: Так. Спасибі вам, хлопці. Розважили ви мене в моєму болотному царстві. Щоб дізнатися, де знаходяться скарби, ви повинні вирішити ці завдання. До побачення!

Вчитель: Хлопці, тут 4 завдання. Пропоную кожній групі вирішити по одній задачі і записати рішення в зошит. А четверту задачу вирішить на дошці... (1 учень). Відповідь задачі є порядковим номером певної букви алфавіту.

VIII. Самостійна робота в групах.

1. Учні вирішують завдання в групах, 1 учень на дошці вирішує четверту задачу.

2. Перевірка самостійної роботи. Отримані літери: Л Т О С.

Вчитель: Спробуємо скласти слово з цих букв. (Стіл).

То де ж потрібно шукати скарб? (У столі).

У нас є великий стіл і маленький. Значить скарб в якомусь із них.

(По 1 людині з кожної групи шукають скарб. Знаходять коробку в столі).

Вчитель: Відкривайте коробку. (У великій коробці маленьку скриньку, на ньому 3 печатки). Зняти друку можна тільки вирішивши завдання, які на них прикріплені.

1 завдання. О 2 годині дня в Очеретине йшов дощ.

Чи можна очікувати сонячну погоду через 12 годин?

2 завдання. Назвіть у порядку черговості днів ці слова:

післязавтра, вчора, сьогодні, завтра, позавчора.

3 завдання. Дощ ішов 3 дні і 3 ночі. Скільки діб йшов дощ?

Учитель: Всі друку зняті. Відкривайте сундучок.

(По 1 людині з кожної групи).

У коробці солодкі монети і записка:

 


Дата добавления: 2015-11-04; просмотров: 90 | Нарушение авторских прав


<== предыдущая страница | следующая страница ==>
Очень хорошо зная,(4) как тяжело быть одному,(5) Венька решил съездить к Пашке самостоятельно.| Ничто важное не умирает. Только люди и бабочки.

mybiblioteka.su - 2015-2024 год. (0.01 сек.)