Читайте также:
|
|
Заняття № 4
Мета: навчальна: ознайомити студентів із будовою, призначенням та принципом роботи запираючого механізму, ознайомити з будовою приводу СП-6. Навчати студентів висловлюватися технічною мовою.
виховна: виховувати у студентів дисципліну, взаємоповагу, любов та інтерес до систем автоматики на залізничному транспорті, які вони вивчають.
розвиваюча: розвивати у студентів увагу, пам’ять, процеси мислення, логіку.
Тип заняття: КУ.
Тривалість: 90 хв.
Допоміжні матеріали та обладнання: підручник, проектор, ноутбук.
Хід заняття:
Етап заняття та його короткий зміст | Орієнтовний час |
І. Організаційний момент: - рапорт чергового; - перевірка присутніх на парі. | 3 хв. |
ІІ. Перевірка домашнього завдання: 1. Призначення, будова та робота фрикційного зчеплення СП. 2. Призначення, будова та робота блоку автоперемикача СП. 3. Контактна система автоперемикача. 4. Вимоги ПТЕ до СП. 5. Вимоги ПТЕ до ЕЦ. | 45 хв. |
ІІІ. Повідомлення нового матеріалу: 1. Призначення та будова кулачкового запираючого механізму СП. 2. Перший обмежуючий пристрій та його призначення. 3. Другий обмежуючий пристрій та його призначення. 4. Призначення блок-контакту та пристрою обігріву. 5. Привод СП-6. Відмінності його від СП-3. Кулачковий запираючий механізм служить для запирання гостряків стрілки в кожному її положенні. Запирання здійснюється за допомогою зубців спеціальної форми на шибері і шиберній шестерні. Через те, що скошений зуб шестерні находить на скошений зуб шибера і утворює упор, що перешкоджає руху шибера, гостряки стрілки запираються. Зняття запирання передує переводу гостряків стрілки. На початку роботи механічної передачі починає обертатися головний вал і разом з ним шиберна шестерня. При повороті її на кут 20О зуб шестерні своєю боковою гранню починає штовхати шибер. Після повороту шестерні на 32О її зубці входять в зчеплення з зубцями шибера, далі починається переведення стрілки. В кінці повного переведення стрілки шибер зупиняється, а скошений зуб шестерні, повернувшись ще на 16О, находить на скошений зуб шибера, чим запирає гостряки стрілки в переведеному положенні. Повний хід шибера складає 154±2 мм, повний поворот головного валу - 280 О. На запираючому пристрої передбачено перший обмежувальний пристрій повороту головного валу. В кожному крайньому положенні запираючого пристрою виступ на шиберній шестерні упирається в поверхню шибера, чим обмежується обертання шестерні. Обмежувальний пристрій дозволяє фіксувати поворот головного валу, виключаючи можливість його обертання по інерції і порушення запирання гостряків стрілки. Другий обмежувальний пристрій передбачено в механічній передачі. На зубчастому колесі є сегментний виступ, який в кінці роботи привода упирається в виступ на корпусі і обмежує поворот зубчастого колеса. Другий обмежувальний пристрій захищає від сильних ударів в кінці переводу стрілки, а перший – виключає можливість його поломки. Обігрівальний пристрій в приводі являє собою два резистори, призначений для обігріву повітря всередині привода і захищає контакти автоперемикача від індевіння. Блок-контакт призначений для розмикання кола двигуна, коли в приводі виконуються певні роботи, або при переході на ручний перевід (кербелем). ПРИВОД СП-6. Подальше зростання інтенсивності руху поїздів вимагало нових типів приводів з покращеними характеристиками надійності. Таким приводом став СП-6, що випускався серійно (Київський завод Транссигнал). Відмінностей від привода СП-3 дві: фрикційне зчеплення знаходиться всередині редуктора; обігрівальні резистори розміщені безпосередньо над контактами автоперемикача. | 30 хв. |
ІV. Закріплення нового матеріалу: · відповіді на запитання, які виникли у студентів під час ознайомлення з новим матеріалом; · повторення основних пунктів, перевіряючи студентів на сприйняття нового матеріалу. | 5 хв. |
V. Аналіз роботи на уроці. Повідомлення домашнього завдання: 1) Вивчити матеріал за літературою Л.1 на ст. 14-19 + конспект і додаткова література. 2) Закріпити знання з попередніх тем. 3) Володіти технічною мовою. | 2 хв. |
Примітка: з метою оперативного закріплення нового матеріалу відповіді на запитання студенти отримують протягом викладання нового матеріалу, але в декілька етапів. |
Дата добавления: 2015-10-28; просмотров: 100 | Нарушение авторских прав
<== предыдущая страница | | | следующая страница ==> |
Когда инструктаж завершен, раздайте мешки и перчатки. Участники начинают уборку. | | | Тема: Електроприводи типу СПГБ, СПГ. |