Читайте также: |
|
.
Оқытудың міндеті: Freeplane бағдарламасында нәтиже бойынша мәліметтерді енгізуді, диаграммалар құруды, диаграммаларды өңдеуді үйрену.
.
Өткізу формасы: типтік тапсырмаларды орындау
Ұйымдастыру кезеңі: -5 мин
Студенттердің сабаққа қатысуын тексеріп, келмеген және дайындалмаған себептерін айқындап, жаңа сабаққа назар аударуын ұйымдастыру.
Тақырыптың негізгі сұрақтары: -45 мин
1.Таңдалған тақырып бойынша практикалық сабаққа байланыс картасын құру
2.Таңдалған тақырып бойынша практикалық сабақтарға Freeplane программасын қолданып байланыс картасын құру
Әдебиеттер:
1.Сергей Бехтерев. Майнд-менеджмент. Решение бизнес-задач с помощью интеллект-карт. — М.: «Альпина Паблишер», 2011. — С. 312. — ISBN 978-5-9614-1474-5
2.Джейми Наст. Эффект визуализации = Idea Mapping: How to Access Your Hidden Brain Power, Learn Faster, Remember More and Achieve Success in Business. — М.: Эксмо, 2008. — С. 256. — ISBN 978-5-699-27544-1
3.Эли Шрагенхайм. Управленческие дилеммы: Теория ограничений в действии = Management Dilemmas. The Theory of Constraints Approach to Problem Indentification and Solutions. — М.: «Альпина Паблишер», 2007. — 288 с. — ISBN 978-5-9614-0665-8
4.Тони и Барри Бьюзен. Супермышление = The Mind Map Book. — М.: Попурри, 2007. — С. 320. — ISBN 978-985-15-0017-4
5.Тони Бьюзен. Суперинтеллект = Head First. — М.: Попурри, 2005. — С. 412. — ISBN 985-483-157-4
6.Tony Buzan, Mind Maps at Work: How to Be the Best at Your Job and Still Have Time to Play, ISBN 0-452-28682-4
Үзіліс -10 мин
Студенттің өз бетімен жұмысы: -50 мин
Практикалық дағдыны қалыптастыру: ситуациялық және типтік есептерді шешу.
1. Жеке тапсырмалар жинағы (информатика пәні бойынша таңдалған тапсырмалар тақырыбы).
2. Тәжірибелік сабақ карталарының мысалы.
3. Тақырып бойынша тесттік тапсырмалар.
Бақылау сұрақтары:
1. Freeplane программасын іске қосу
2. Freeplane программасының интерфейсі
3.Мәзір қатары неден тұрады?
4.Түйінді қалай қосуға болады?
5. Freeplane кеңейтілуі кандай?
6.Файлдардың автосақталуы мен резервті көшірілуі қалай нөмірленеді?
X mind программасы көмегімен дәрістің байланыс картасын құру.
Мақсаты: Студенттерге нақты мәселеге бағытталған когнитивті, дәріске байланысты карталарды құруды үйрету.
.
Оқытудың міндеті: X mind бағдарламасында нәтиже бойынша мәліметтерді енгізуді, диаграммалар құруды, диаграммаларды өңдеуді үйрену.
.
Өткізу формасы: типтік тапсырмаларды орындау
Ұйымдастыру кезеңі: -5 мин
Студенттердің сабаққа қатысуын тексеріп, келмеген және дайындалмаған себептерін айқындап, жаңа сабаққа назар аударуын ұйымдастыру.
Тақырыптың негізгі сұрақтары: -45 мин
1.Таңдалған тақырып бойынша дәріске байланыс картасын құру
2.Таңдалған тақырып бойынша практикалық сабақтарға X mind программасын қолданып байланыс картасын құру
Әдебиеттер:
1.Сергей Бехтерев. Майнд-менеджмент. Решение бизнес-задач с помощью интеллект-карт. — М.: «Альпина Паблишер», 2011. — С. 312. — ISBN 978-5-9614-1474-5
2.Джейми Наст. Эффект визуализации = Idea Mapping: How to Access Your Hidden Brain Power, Learn Faster, Remember More and Achieve Success in Business. — М.: Эксмо, 2008. — С. 256. — ISBN 978-5-699-27544-1
3.Эли Шрагенхайм. Управленческие дилеммы: Теория ограничений в действии = Management Dilemmas. The Theory of Constraints Approach to Problem Indentification and Solutions. — М.: «Альпина Паблишер», 2007. — 288 с. — ISBN 978-5-9614-0665-8
4.Тони и Барри Бьюзен. Супермышление = The Mind Map Book. — М.: Попурри, 2007. — С. 320. — ISBN 978-985-15-0017-4
5.Тони Бьюзен. Суперинтеллект = Head First. — М.: Попурри, 2005. — С. 412. — ISBN 985-483-157-4
6.Tony Buzan, Mind Maps at Work: How to Be the Best at Your Job and Still Have Time to Play, ISBN 0-452-28682-4
Үзіліс -10 мин
Студенттің өз бетімен жұмысы: -50 мин
Практикалық дағдыны қалыптастыру: ситуациялық және типтік есептерді шешу.
4. Жеке тапсырмалар жинағы (информатика пәні бойынша таңдалған тапсырмалар тақырыбы).
5. Дәріс карталарының мысалы.
6. Тақырып бойынша тесттік тапсырмалар.
Бақылау сұрақтары:
1. X mind программасын іске қосу
2. X mind программасының интерфейсі
3.Мәзір қатары неден тұрады?
4.Түйінді қалай қосуға болады?
5. X mind кеңейтілуі кандай?
6.Файлдардың автосақталуы мен резервті көшірілуі қалай нөмірленеді?
Mindmeister программасы көмегімен бір апталық топтың сабақ кестесінің байланыс картасын құру.
Мақсаты: Студенттерге нақты мәселеге бағытталған когнитивті, бір апталық сабақ кестесінің байланыс карталарды құруды үйрету.
.
Оқытудың міндеті: Mindmeister бағдарламасында нәтиже бойынша мәліметтерді енгізуді, диаграммалар құруды, диаграммаларды өңдеуді үйрену.
.
Өткізу формасы: типтік тапсырмаларды орындау
Ұйымдастыру кезеңі: -5 мин
Студенттердің сабаққа қатысуын тексеріп, келмеген және дайындалмаған себептерін айқындап, жаңа сабаққа назар аударуын ұйымдастыру.
Тақырыптың негізгі сұрақтары: -45 мин
1.Бір апталық топтың сабақ кестесіне байланыс картасын құру
2. Бір апталық топтың сабақ кестесіне Mindmeister программасын қолданып байланыс картасын құру
Әдебиеттер:
1.Сергей Бехтерев. Майнд-менеджмент. Решение бизнес-задач с помощью интеллект-карт. — М.: «Альпина Паблишер», 2011. — С. 312. — ISBN 978-5-9614-1474-5
2.Джейми Наст. Эффект визуализации = Idea Mapping: How to Access Your Hidden Brain Power, Learn Faster, Remember More and Achieve Success in Business. — М.: Эксмо, 2008. — С. 256. — ISBN 978-5-699-27544-1
3.Эли Шрагенхайм. Управленческие дилеммы: Теория ограничений в действии = Management Dilemmas. The Theory of Constraints Approach to Problem Indentification and Solutions. — М.: «Альпина Паблишер», 2007. — 288 с. — ISBN 978-5-9614-0665-8
4.Тони и Барри Бьюзен. Супермышление = The Mind Map Book. — М.: Попурри, 2007. — С. 320. — ISBN 978-985-15-0017-4
5.Тони Бьюзен. Суперинтеллект = Head First. — М.: Попурри, 2005. — С. 412. — ISBN 985-483-157-4
6.Tony Buzan, Mind Maps at Work: How to Be the Best at Your Job and Still Have Time to Play, ISBN 0-452-28682-4
Үзіліс -10 мин
Студенттің өз бетімен жұмысы: -50 мин
Практикалық дағдыны қалыптастыру: ситуациялық және типтік есептерді шешу.
1.Бір апталық топтық сабақ кестесіне байланыс кестесін құру.
Бақылау сұрақтары:
1. Mindmeister программасын іске қосу
2. Mindmeister программасының интерфейсі
3.Мәзір қатары неден тұрады?
4.Түйінді қалай қосуға болады?
5. Mindmeister кеңейтілуі кандай?
6.Файлдардың автосақталуы мен резервті көшірілуі қалай нөмірленеді?
№9 тақырып. Mindmeister программасымен практикалық сабақтың байланыс картасын
құру.
Мақсаты: Студенттерге нақты мәселеге бағытталған когнитивті, практикалық сабақ кестесінің байланыс карталарды құруды үйрету.
Дата добавления: 2015-08-27; просмотров: 110 | Нарушение авторских прав
<== предыдущая страница | | | следующая страница ==> |
2 страница | | | 4 страница |