Студопедия
Случайная страница | ТОМ-1 | ТОМ-2 | ТОМ-3
АрхитектураБиологияГеографияДругоеИностранные языки
ИнформатикаИсторияКультураЛитератураМатематика
МедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогика
ПолитикаПравоПрограммированиеПсихологияРелигия
СоциологияСпортСтроительствоФизикаФилософия
ФинансыХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника

Тема. Складання виразів з дужками. Повторення взаємозв’язку дій множення і ділення. Знаходження довжини ламаної лінії 9 страница



21; 50; 37; 70; 40; 22; 60; 100; 30; 85; 80; 99; 90.

6. Математичний диктант

Суму чисел 43 і 15 зменшити на 3.

Різницю чисел 13 і 5 збільшити у 6 разів.

Знайти половину числа 6.

Яке число більше 7 у 3 рази?

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ми підготуємося до контрольної роботи.

IV. Вивчення новогоматеріалу

1. Робота за підручником (с. 150–151)

Завдання 1011

Учні усно «ланцюжком» розв’язують приклади.

Завдання 1012

Після колективного ознайомлення зі змістом задачі складається план розв’язання задачі:

1) Скільки посадили жовтих айстр?

2) Скільки посадили білих айстр?

3) Скільки всього посадили айстр?

Сильніші учні, скориставшись планом, самостійно записують розв’язання у зошити. Решта учнів разом з учителем розглядають план розв’язання і визначають дії.

Завдання 1013

Учні розв’язують задачу двома способами.

1 спосіб

1) 4 • 9 = 36 (кв.) — у 9 будинках;

2) 4 • 3 = 12 (кв.) — у 3 будинках;

3) 36 + 12 = 48 (кв.) — всього побудували.

2 спосіб

1) 9 + 3 = 12 (буд.) — всього побудували;

2) 4 • 12 = 48 (кв.) — всього побудували.

Відповідь: 48 квартир побудували.

Завдання 1014

Учні коментують, як знаходять шосту частину чисел 18; 42; 30; 48; 54 і десяту частину чисел: 40; 60; 80; 100.

Завдання 1015. Коментоване розв’язування завдання

Учні розглядають дані вимірювання зросту малюків і записують зріст кожного у дециметрах і сантиметрах.

Завдання 1016. Колективне розв’язування завдання

Учні складають вирази за блок-схемами. Один учень працює біля дошки.

2. Фізкультхвилинка

V. Узагальнення й систематизація знань

1. Робота над задачею

Коли Маринка розклала 27 тістечок на тарілки, по 9 тістечок на кожну, то в неї залишилося ще 2 порожні тарілки. Скільки тарілок було у Маринки?

2. Обчислення значень виразів

30: 10 + 3810: 2 • 1012: 2 • 10

6 • 10 – 60: 1080: 10 + 80: 1 100: 10 • 1

3. Геометричний матеріал

Накресліть два відрізки: перший завдовжки 9 см, а довжина другого становить третю частину довжини першого.

4. Офтальмологічна пауза

5. Розв’язування логічних задач

1) Завдання 3 (с. 152).

Батькові 39 років, а синові 14. Скільки років дочці, якщо через 16 років синові та дочці разом буде стільки ж років, скільки батькові? (14 + 16 = 30; 39 – – 30 = 9)

2) Завдання 4 (с. 152).

— Розгляньте діаграму. Визначте висоту кожного дерева. Порівняйте висоту найвищого і найнижчого дерев. (Береза — 25 м, клен — 30 м, дуб — 50 м, верба — 20 м, тополя — 40 м; найнижча — верба, найвищий — дуб; 50 – 20 = = 30 м)

VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія



VII. Домашнє завдання

С. 150–151, завдання 1017; 1018.


 

Урок математики №130

2 клас

Дата____________

Тема. Контрольна робота № 8

Мета: перевірити рівень засвоєння учнями табличного множення і ділення, вміння розв’язувати задачі вивчених видів, знання порядку виконання арифметичних дій; удосконалювати обчислювальні навички, вміння працювати самостійно; виховувати культуру оформлення письмових робіт.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Повідомлення теми і мети уроку

III. Контроль знань

1 варіант

1. Розв’яжи задачу.

У магазин привезли 15 ящиків печива, цукерок — на 25 ящиків більше, а халви — в 5 разів менше, ніж цукерок. Скільки ящиків халви привезли в магазин?

2. Розв’яжи приклади.

9 + 9 • 86 • 7 + 8 • 6

6 • (22 – 18)54: 6 – 72: 9

90 – 64: 844 – (81 – 66)

3. Добери пропущені числа.

100 – = 5 • 7 = 21

+ 30 = 846 + 6 + 6 < 6 •

: 9 = 7 • 6 = 42

Додаткове завдання

Сума периметрів рівностороннього трикутника і квадрата 21 см. Накресли квадрат, якщо сторони обох фігур мають однакову довжину.

2 варіант

1. Розв’яжи задачу.

У перший день учні підклеїли 35 книг, у другий — на 7 книг більше, а в третій день — у 6 разів менше, ніж у другий. Скільки книг учні підклеїли в третій день?

2. Розв’яжи приклади.

7 + 9 • 97 • 8 + 9 • 3

60 – 72: 981: 9 – 54: 6

5 • (90 – 83)52 – (66 – 38)

3. Добери пропущені числа.

20 – = 45 • 8 > 5 •

– 8 = 809 + 9 + 9 < 9 •

• 7 = 28: 8 = 6

Додаткове завдання

Сторона рівностороннього трикутника дорівнює 4 см. Знайди сторону квадрата, периметр якого дорівнює периметру трикутника.

Шкала оцінювання

1 з. — 2,5 бала: 1 бал за хід розв’язання;

0, 5 бала за правильність обчислень (по 0,5 бала за дію).

2 з. — 4,5 бала: по 0,25 бала за дію;

1 бал за порядок дій.

3 з. — 3 бали: по 0,5 бала за вираз.

Додаткове завдання — 2 бали.

IV. Розв’язування логічних завдань. Робота за підручником (с. 152)

Завдання 5

Маса зайця на 3 кг більша за масу кроля. Маса двох зайців така сама, як і 5 кролів. Яка маса зайця, а яка — кроля?

1) 3 • 2 = 6 (кг) — більша маса двох зайців;

2) 5 – 2 = 3 (кр.) — важать 6 кг;

3) 6: 3 = 2 (кг) — маса 1 кроля;

4) 2 + 3 = 5 (кг) — маса 1 зайця.

Перевірка: 5 • 2 = 2 • 5.

Завдання 6*

Учні складають задачі за схемами.

V. Підбиття підсумків. Рефлексія


 

Урок математики №131

2 клас

Дата____________

Тема. Повторення й закріплення вивченого

Мета: проаналізувати допущені в контрольній роботі помилки, організувати роботу над ними; повторити і закріпити вивчений матеріал; розвивати мислення, пам’ять; виховувати акуратність.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ми проведемо роботу над помилками, допущеними у контрольній роботі, повторимо і закріпимо вивчений матеріал.

III. Актуалізація опорних знань

1. Загальна характеристика результатів виконання контрольної роботи

2. Аналіз помилок, виконання відповідних завдань

IV. Контроль, корекція і закріплення знань

1. Робота за підручником (с. 151)

Завдання 1019. Самостійна робота

Під час перевірки учні читають виписані приклади і пояснюють спосіб обчислення.

Завдання 1020

Під час повторення умови один учень записує коротку умову задачі. Після цього учні з допомогою вчителя складають блок-схему міркувань.

Сильніші учні, скориставшись блок-схемою, самостійно записують її розв’язання у зошити.

Решта учнів разом з учителем розглядають блок-схему і визначають дії.

Завдання 1021. Коментоване розв’язування кругових прикладів

Учитель звертає увагу на те, яким чином виконуються обчислення.

Завдання 1022

Учні «ланцюжком» читають вирази та обчислюють їх значення.

Завдання 1023

1) Колективне складання задач.

2) Самостійне розв’язування задачі.

2. Фізкультхвилинка

V. Узагальнення й систематизація знань

1. Робота над задачами

1) 6 учнів зібрали гербарій, по 8 листочків кожний, а 2 учні — по 10 листочків кожний. Скільки всього листочків зібрали для гербарію діти?

2) У Сашка 4 монети по 10 к. Марійка має у 5 разів менше грошей, ніж Сашко. Скільки копійок у Марійки? Які монети можуть бути у Марійки?

2. Обчислення значень виразів

77 – 7 • 1020: 10 • 145 • 1 – 4 • 10

26 + 6 • 1090: 10 + 9035 – 70: 10

3. Геометричний матеріал

— Накресліть два відрізки: перший завдовжки 8 см, а довжина другого становить четверту частину довжини першого.

4. Офтальмологічна пауза

5. Розв’язування логічних задач

1) Розставте знаки математичних дій та дужки так, щоб рівність була правильною (можливі кілька варіантів).

(99 – 9): 9 • (9 + 9: 9) = 100

(9 + 9 • 9): 9 • (9: 9 + 9) = 100

(9 • 9 + 9): 9 • (9: 9 + 9) = 100

2) У маленьких бунгало на березі моря жили троє кошенят: Біле, Чорне і Руде. У бунгало № 1 і № 2 жило не Чорне кошеня. Біле кошеня жило не в бунгало № 1. У якому бунгало жило кожне кошеня?

№ 1№ 2№ 3

Біле– + –

Чорне–– +

Руде + ––

3) На пательні вміщаються 2 шматочки запашного хліба. Щоб підсмажити шматочок хліба з одного боку потрібна 1 хв. Як підсмажити за 3 хв 3 шматочки з обох боків?

1а1б2а2б3а3б

1 хв++

2 хв++

3 хв++

4) На полиці стоять два піскові годинники, розраховані на 3 і 7 хв. Яйце потрібно покласти в окріп на 4 хв. Як можна це зробити за допомогою цих піскових годинників? (Перевернути одночасно обидва годинники, коли 3 хв закінчаться, покласти в окріп яйця. Коли минуть 7 хв, яйця ді-стати.)

5) З 25 учнів класу 17 вивчають англійську мову, а 15 — французьку, причому кожен учень класу вивчає одну з цих мов. Скільки дітей вивчають обидві ці мови?

Розв’язання ілюструється схемою, у якій ліве коло означає дітей, що вивчають англійську мову, а праве — що вивчають французьку. У перетині кіл — діти, що вивчають обидві мови.

Схема заповнюється під час розв’язування задачі.

1) Скільки учнів не вивчають французьку мову (вивчають тільки англійську)? (25 – 15 = 10 (мал. а).)

2) Скільки учнів не вивчають англійську мову (вивчають тільки французьку)? (25 – 17 = 8 (мал. б).)

3) Скільки учнів вивчають тільки одну мову (французьку або англійську)? (10 + + 8 = 18)

4) Скільки учнів вивчають обидві мови? (25 – 18 = 7 (мал. в).)

Відповідь: 7.

VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія

VII. Домашнє завдання

С. 151, завдання 1024; 1025.


 

Урок математики №132

2 клас

Дата____________

Тема. Додавання і віднімання двоцифрових чисел безпереходу через десяток

Мета: повторити усну і письмову нумерацію чисел першої сотні, випадки додавання і віднімання, пов’язані з нумерацією; вправляти учнів у побудові відрізків; розвивати мислення, пам’ять; виховувати акуратність.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання (с. 151, завдання 1024; 1025)

Завдання 1024

— Прочитайте вирази у порядку зростання відповідей.

Завдання 1025

— У скільки разів менше бензину залили в бак мопеда?

2. Усна лічба (за вибором учителя)

3. Хвилинка каліграфії з логічним завданням

— Числа 35; 28; 75; 19; 93; 87 запишіть у порядку спадання.

4. Математичний диктант

1) Запишіть цифрами числа: вісімнадцять, тридцять дев’ять, п’ятдесят шість, сорок два, сімдесят чотири.

2) Запишіть числа, що складаються:

а) з п’яти десятків і трьох одиниць;

б) з семи десятків і п’яти одиниць;

в) з чотирьох десятків і дев’яти одиниць.

3) На городі працювали 10 хлопчиків, а дівчаток на 4 менше. Скільки дів-чаток було на городі?

4) Школярі працювали в саду. У перший день вони зібрали 20 ящиків яблук, а в другий день — на 10 ящиків більше. Скільки ящиків яблук зібрали школярі в другий день? Скільки ящиків зібрали за два дні?

5. Запис та обчислення знань виразів

Суму чисел 4 і 6 помножити на 8.

Число 9 помножити на різницю чисел 12 і 4.

Різниця добутку чисел 7 і 9 і їх суми.

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ми повторимо додавання і віднімання двоцифрових чисел без переходу через десяток.

IV. Узагальнення й систематизація знань

1. Робота за підручником (с. 153–154)

Завдання 1026

Учні записують найбільше і найменше двоцифрові числа та їх різницю.

Один учень працює біля дошки.

Завдання 1027

Учні з місця складають приклади, записуючи у вигляді суми розрядних доданків за зразком кожне з поданих чисел: 75; 26; 62; 88.

Завдання 1028. Самостійне виконання завдання

Учні вимірюють поданий відрізок і креслять у зошиті відрізок, на 3 см довший від поданого. Його довжину спочатку записують у сантиметрах, а потім — у дециметрах і сантиметрах.

Завдання 1029. Самостійне виконання завдання

Один учень працює біля дошки.

Завдання 1030. Усне виконання завдання

Учні коментують, як виконали обчислення.

Завдання 1031*. Коментоване розв’язання завдання

Учні добирають цифри, щоб нерівність була правильною.

11 – 9 < 3 10 – 9 < 3 10 – 8 < 3

Завдання 1032

Учні складають план розв’язання задачі:

1) Скільки кілограмів цибулі зібрали з першої і другої грядок разом?

2) Скільки кілограмів цибулі зібрали з третьої грядки?

3) На скільки кілограмів цибулі менше зібрали з першої грядки, ніж із третьої?

Сильніші учні, скориставшись планом, самостійно записують розв’язан- ня задачі у зошити. Решта учнів разом з учителем розглядають план роз- в’язання і визначають дії.

2. Фізкультхвилинка

3. Самостійна робота

63: 9 • 9 64: 8 • 9 0: 8: 2

54: 6 • 9 72: 9 • 8 0: 6 • 3

36: 9 • 4 81: 9: 3 0 • 10: 2

2) На одну сторінку альбому входить 6 фотографій. Скільки сторінок альбому займуть: 42 фотографії? 48 фотографій? 54 фотографії?

4. Офтальмологічна пауза

5. Розв’язування логічної задачі

Костик уважає, що квиток, куплений у кондуктора в автобусі або в трамваї, може приносити щастя. Для цього треба, щоб сума перших трьох цифр його шестицифрового номера і сума останніх його цифр були рівні між собою. Одного разу в автобусі йому дістався щасливий квиток. Костик заховав його. А коли потім вийняв з кишені, то побачив, що остання цифра стерлася. Перші ж п’ять цифр були такі: 32875. Допоможіть Костику відновити номер квитка.

Розв’язання. Номер квитка виглядає так: 32875*. Оскільки квиток щасливий, то 3 + 2 + 8 = 7 + 5 +, звідки і виходить відповідь.

Відповідь: 328751.

V. Підбиття підсумків. Рефлексія

VI. Домашнє завдання

С. 154, завдання 1033; 1034


 

Урок математики №133

2 клас

Дата____________

Тема. Табличні випадки додавання і віднімання зпереходом через десяток. Розв’язування задач

Мета: повторити табличні випадки додавання і віднімання з переходом через десяток; формувати вміння розв’язувати задачі; розвивати математичне мовлення; виховувати уважність.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання (с. 154, завдання 1033; 1034)

Завдання 1033

— Прочитайте вирази у порядку зростання відповідей.

Завдання 1034

— На скільки менше тюльпанів розквітло на другій клумбі? Скільки всього тюльпанів розквітло?

2. Усна лічба

1) Гра «Хто швидший?».

7 + 6 12 – 6 17 – 8

6 + 7 11 – 4 13 – 4

8 + 4 15 – 8 18 – 9

8 + 8 14 – 5 16 – 7

2) Обчислення значень виразів (усно) зручним способом.

17 – (7 + 3) 8 + (2 + 4) 19 – (9 + 1)

3) Розв’язування задач.

Уздовж шкільної огорожі росте 17 тополь, а беріз — на 8 менше. Скільки росте беріз? Скільки всього дерев росте вздовж шкільної огорожі?

У хлопчика були 4 моделі вантажних автомобілів, а легкових — на 7 моделей більше. Скільки моделей легкових автомобілів? Скільки всього моделей було в колекції хлопчика?

3. Складання виразів

1) Запишіть усі вирази для суми одноцифрових чисел, яка дорівнює 11, у порядку спадання першого доданка.

— Скільки різних виразів вийшло?

— Чому дорівнює перший доданок у першому виразі?

— Чому дорівнює другий доданок в останньому виразі?

2) Запишіть усі вирази для суми одноцифрових чисел, яка дорівнює 12, в порядку спадання другого доданка.

— Скільки різних виразів вийшло?

— Запишіть перший доданок у другому виразі.

4. Хвилинка каліграфії

— Запишіть усі числа, які виходять під час лічби трійками, починаючи з 3 і закінчуючи числом 30.

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ми повторимо табличні випадки додавання і віднімання з переходом через десяток.

IV. Узагальнення й систематизація знань

1. Робота за підручником (с. 154–155)

Повторення додавання і віднімання частинами на 1-му форзаці підручника

Завдання 1035. Коментоване розв’язання кругових прикладів

Учні використовують різні способи обчислення.

Учитель звертає увагу на те, яким чином виконуються обчислення.

Завдання 1036

Ознайомившись з умовою задачі, учні складають її короткий запис та самостійно розв’язують.

Завдання 1037. Коментоване розв’язання завдання

По черзі учні пояснюють завдання, працюючи в своїх зошитах.

Завдання 1038.

Учні «ланцюжком» складають вирази за таблицею і обчислюють їх значення.

Завдання 1039

Учні обчислюють довжину відрізків і креслять їх у зошитах. Один учень біля дошки розв’язує і пояснює.

Завдання 1040*

Коли батькові було 28 років, сину було 5 років. Скільки років батькові зараз, якщо сину 14 років?

1) 14 – 5 = 9 (р.) — минуло;

2) 28 + 9 = 37 (р.) — батькові зараз.

2. Фізкультхвилинка

3. Розв’язування логічних задач

1) Василько позначив на колі 6 точок і з’єднав кожні дві точки відрізками. Скільки відрізків вийшло?

З першої точки можна провести 5 відрізків, з другої залишиться провести 4 відрізки, з третьої — 3 відрізки, з четвертої — 2 відрізки, з п’ятої — 1 відрізок.

5 + 4 + 3 + 2 + 1 = 15

Відповідь: 15 відрізків.

2) Колесо велосипеда має 10 спиць. Скільки проміжків між спицями? (10)

3) Навкруг клумби квадратної форми потрібно розкласти 12 камінчиків так, щоб біля кожної сторони була однакова кількість камінців. Як це зробити? (По 1 камінчику в кути і ще по 2 — біля кожної сторони.)

V. Підбиття підсумків. Рефлексія

VI. Домашнє завдання

С. 154–155, завдання 1041; 1042.


 

Урок математики №134

2 клас

Дата____________

Тема. Усне додавання і віднімання у межах 100 зпереходом черезрозряд

Мета: повторити усне додавання і віднімання у межах 100 з переходом через розряд; удосконалити вміння розв’язувати прості і складені задачі; розвивати увагу, навички самоконтролю; виховувати працьовитість

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання (с. 154–155, завдання 1041; 1042)

Завдання 1041

— Скільки горщиків на третій полиці?

Завдання 1042

— Прочитай виписані вирази і їх значення.

2. Усна лічба

1) Робота за таблицями.

Доданок 3456Зменшуване5175

Доданок 3745Від’ємник2843

СумаРізниця

2) Гра «Потяг».

Кожному ряду дають картки з однаковим завданням. У картці записані числа, але немає знаків. Учні по одному прикладу виконують завдання.

32 4 3 = 24 (:, •) 5 7 25 = 60 (•, +)

62 22 5 = 8 (–,:) 99 19 20 = 100 (–, +)

17 23 5 = 8 (+,:) 5 9 25 = 70 (•, +)

3) Розташуйте задані приклади в порядку збільшення другого доданку.

а) 5 + 56 = б) 5 + 26 =

в) 5 + 46 = г) 5 + 66 =

д) 5 + 36 =

— Чому дорівнює сума в прикладі, що записаний першим?

— Чому дорівнює сума в прикладі, що записаний останнім?

— На скільки збільшилася сума при переході від першого прикладу до другого?

3. Розв’язування задач

1) В одній каністрі було 20 л бензину, а в іншій — на 3 л менше. Скільки літрів бензину було в двох каністрах?

2) Робітник виготовив 8 деталей. Після цього йому залишилося виготовити на 6 деталей більше, ніж він виготовив. Скільки всього деталей мав виготовити робітник?

4. Хвилинка каліграфії

— Запишіть усі числа, які виходять під час лічби четвірками, починаючи з 4 і закінчуючи числом 40.

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ми повторимо усне додавання і віднімання у межах 100 з переходом через розряд.

IV. Узагальнення й систематизація знань

1. Робота за підручником (с. 155–156)

Повторення способів додавання та віднімання чисел на 1-му форзаці підручника

Завдання 1043. Колективне опрацювання матеріалу

Учні розглядають таблицю і дають відповіді на запитання.

1) Як зміниться різниця, якщо зменшуване збільшити на кілька одиниць?

2) Як зміниться різниця, якщо від’ємник збільшити на кілька одиниць?

Завдання 1044. Колективне опрацювання матеріалу

— Як зміниться сума, якщо один доданок збільшити на кілька одиниць; зменшити на кілька одиниць?

Учитель звертає увагу на відповідні приклади у завданнях для усної лічби. (3)

Завдання 1045. Колективне опрацювання матеріалу

Учні пояснюють кожний спосіб обчислення.

Завдання 1046. Самостійна робота

Під час перевірки учні читають рівності і нерівності та пояснюють спосіб обчислення.

Завдання 1047. Фронтальна робота над задачею

— Що означає у задачі число 62?

— Що треба дізнатися, щоб з’ясувати, скільки книг на третій полиці?

— Що потрібно дізнатися спочатку? Якою дією? Чому?

— Що дізнаєтеся в другій дії? Якою дією? Чому?

— Якою буде відповідь задачі? Як дізналися?

Завдання 1048

Ознайомившись з умовою задачі, учні складають її короткий запис та самостійно розв’язують.

2.Ф ізкультхвилинка

3. Розв’язування задач

1) Даний прямокутник зі сторонами 2 і 3 см. Накресліть прямокутник, сторони якого в 3 рази більше, ніж у даного. Знайдіть периметр нового прямокутника.

(Повторення, як знайти периметр многокутника, на 3-му форзаці підручника.)

2) Складіть три задачі, розв’язаннями яких були б вирази:

а) 37 – 8 = б) 23 + 7 = в) 23 + (23 + 7) =

4. Офтальмологічна пауза

5. Розв’язування логічних задач (за вибором учителя)

V. Підбиття підсумків. Рефлексія

VI. Домашнє завдання

С. 156, завдання 1049; 1050.


 

Урок математики №135

2 клас

Дата____________

Тема. Співвідношення між одиницями вимірювання величин. Дії зіменованими числами

Мета: повторити співвідношення між одиницями вимірювання величин, виконання дій з іменованими числами; вправляти у розв’язуванні задач вивчених видів; удосконалювати вміння знаходити значення виразів зі змінною; розвивати мислення, мовлення; виховувати допитливість.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання (с. 156, завдання 1049; 1050)

Завдання 1049

— Прочитайте записані рівності. Як знайшли невідоме число?

Завдання 1050

— Скільки витинанок вирізала Ніна?

— Складіть обернені задачі.

2. Гра «Язнаю...»

Учням пропонується назвати одиниці вимірювання величин зі словами: «Я знаю 5 одиниць вимірювання часу: 1 —..., 2 —... (маси, довжини)».

3. Усна лічба

1) Гра «Який ряд кращий?».

На дошці 3 стовпчики прикладів (для кожного ряду — свої). Учні по одному з кожного ряду виходять і пишуть відповіді. Перевірка колективна. Перемагає ряд, учні якого розв’яжуть свої приклади швидше і без помилок.


37 + 5

43 – 6

50 – 8

53 – 8

58 + 4

72 – 20

86 + 9

30 – 7

63 + 7

55 – 8

88 + 8

18 + 60


2) Робота за таблицею.

Доданок739

Доданок62030

Сума112810475056

3) Гра «Відповідай швидко!».

У скільки разів 70 більше, ніж 10?

На скільки 70 більше, ніж 10?

4. Розв’язування задач

1) У каністрі було 25 л бензину. З неї спочатку взяли 3 л, а потім — 6 л. Скільки літрів бензину залишилося в каністрі?

2) Розв’яжіть задачу різними способами.

Для гербарію засушили 20 квіток, з них 12 волошок, а решта — ромашки. На скільки більше засушили волошок, ніж ромашок?

5. Математичний диктант

— Запишіть вирази та знайдіть їх значення.

Сума чисел 22 і 9; 35 і 6; 47 і 7.

Різниця чисел 26 і 7; 24 і 6; 32 і 4.

Сума різниць чисел 25 і 6 і 23 і 7.

Від 90 відняти добуток чисел 9 і 9.

63 поділити на різницю чисел 12 і 5.

Суму чисел 38 і 34 розділити на 8.

6. Хвилинка каліграфії з логічним завданням

— Збільшіть кожне парне одноцифрове число в два рази. Отримані числа розділіть на 4. Що отримали?

7. Фізкультхвилинка

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ми повторимо одиниці вимірювання величин.

IV. Узагальнення й систематизація знань

1. Робота за підручником (с. 156–157)

Завдання 1051. Самостійне виконання завдання

Один учень працює біля дошки.

Учні списують, заповнюючи пропуски.

Завдання 1052

Учні «ланцюжком» розв’язують приклади. Один учень працює біля дошки, решта — у зошитах.

Завдання 1053. Колективне розв’язування задачі

Аналіз умови задачі, запис скороченої умови, плану розв’язання.

1) Скільки метрів шосе відремонтували першого і другого днів разом?

2) Скільки метрів шосе відремонтували третього дня?

3) Скільки всього метрів дороги відремонтували за три дні?

Завдання 1054. Фронтальне вивчення змісту задачі

Під час відтворення змісту учні на дошці зображують умову задачі.

Після цього учні працюють самостійно, один учень — за закритою дошкою.

Завдання 1055

Учні знаходять значення виразу зі змінною. Один учень біля дошки розв’язує і пояснює.

2. Офтальмологічна пауза

3. Розв’язування логічних задач

1) Татові, мамі і дочці разом 70 років. Скільки буде їм разом через чотири роки?

Розв’язання. Відома сума трьох чисел і те, що кожен доданок збільшиться на 4. Отже, сума збільшиться на 4 + 4 + 4 = 12. Вона дорівнюватиме 70 + + 12 = 82.

Відповідь: 82 роки.

2) Шість тістечок розділили між братами і сестрами так, що у сестер їх виявилося вдвічі більше, ніж у братів. Скільки у кого?

Відповідь: у братів — два, у сестер — чотири.

3) Стас перебував у таборі з 15 липня по 7 серпня включно. Скільки днів був у таборі Стас? Як це можна визначити? (За календарем.)

V. Підбиття підсумків. Рефлексія

VI. Домашнє завдання

С. 157, завдання 1056; 1057.


 

Урок математики №136

2 клас

Дата____________

Тема. Узагальнення й систематизація знань. Підсумковий урок за рік

Мета: повторити вивчені таблиці множення і ділення; узагальнити і систематизувати знання учнів; розвивати логічне мислення; виховувати наполегливість.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

Перевірка домашнього завдання (с. 157, завдання 1056; 1057)

Завдання 1056

— Прочитайте виписані вирази та їх значення.

Завдання 1057

— На скільки більше писанок зробили третьокласники, ніж першокласники? Прочитайте розв’язання задачі двома способами.

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні ми проведемо підсумковий урок за рік.

IV. Узагальнення й систематизація знань

1. Робота за підручником (с. 157–158)

Завдання 1058

1) Учні пояснюють способи додавання.

2) Перевіряють результат віднімання додаванням.

Завдання 1059

Учні пояснюють спосіб обчислення.

Завдання 1060

1) Складання задач за їх розв’язанням.

2) Порівняння складених задач.

Завдання 1061. Математичний диктант

Завдання 1062*

Незнайко сказав, що він розпиляє колоду на 5 частин за 20 хв, якщо витрачатиме на одне розпилювання 4 хв. Доведіть, що він помилився. (Потрібно зробити 4 розпилювання. 4 • 4 = 16 (хв))

Завдання 1063; 1064. Самостійна робота

2. Фізкультхвилинка

3. Проведення математичної вікторини

— Для проведення математичної вікторини вам слід розподілитися на дві команди, обрати капітана і придумати назву команді.

— Оцінюватиме ваші знання жюрі, за правильну відповідь ви отримаєте 1 бал, за неправильну — 0.

Переможе команда, яка набере найбільшу кількість балів.

1) Загадки.

1-ша команда

1.Стоїть дуб, на ньому 12 гілок, а на кожній гілці по 4 гнізда, а в кожному гнізді по 7 яєць і кожне яйце має ім’я. (Рік, місяць, тиждень)

 

2. На початку року товстий, цілий рік худне, а на кінець року зовсім схуд. (Календар)

2-га команда

1. У книжці 6 сторінок простих, а сьома золота. (Дні тижня)

2. 12 братів один за одним ходять, один одного обходять. (Місяці)

2) Ребуси.

1-ша команда2-га команда

7я (сім’я)с3ж (стриж)

100вп (стовп)р1а (родина)

пі2л (підвал)3буна (трибуна)

с3жка (стрижка)ак3са (актриса)

7янин (сім’янин)смор1а (смородина)

3) Естафета.

1-ша команда2-га команда


27 + 50(77)


Дата добавления: 2015-09-29; просмотров: 24 | Нарушение авторских прав







mybiblioteka.su - 2015-2024 год. (0.077 сек.)







<== предыдущая лекция | следующая лекция ==>