Студопедия
Случайная страница | ТОМ-1 | ТОМ-2 | ТОМ-3
АрхитектураБиологияГеографияДругоеИностранные языки
ИнформатикаИсторияКультураЛитератураМатематика
МедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогика
ПолитикаПравоПрограммированиеПсихологияРелигия
СоциологияСпортСтроительствоФизикаФилософия
ФинансыХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника

Тема. Складання виразів з дужками. Повторення взаємозв’язку дій множення і ділення. Знаходження довжини ламаної лінії 5 страница



12: (2 + 2) • 2 = 6; 12: (2 + 2 • 2) = 2

2) Бабуся чекала в гості трьох онуків і спекла їм пиріжки. Порахувала і міркує: «По скільки пиріжків дати дітям? Якщо дати по 5, то один залишиться, а якщо по 6, то 2 не вистачить». Скільки пиріжків спекла бабуся? (5 • 3 = 15; 15 + 1 = 16. 6 • 3 = 18; 18 – 2 = 16; 16 пиріжків спекла бабуся.)

VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія

VII. Домашнє завдання

С. 117, завдання 772; 773.


 

Урок математики №99

2 клас

Дата____________

Тема. Засвоєння таблиці ділення на 6. Розв’язування задач і прикладів, які включають ділення на 6

Мета: формувати в учнів уміння розв’язувати і порівнювати задачі; вдосконалювати знання табличного ділення на 6, уміння складати вирази; розвивати логічне мислення, пізнавальну активність, математичне мовлення; виховувати уважність.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання (с. 117, завдання 772; 773)

Завдання 772

— Прочитайте вирази та їх значення.

Завдання 773

— Яка маса курки?

2. Усна лічба

1) Гра «Ланцюжок».

42: 6• 2+13: 3

2) Математична доріжка.

— Заповніть верхній рядок таблиці.

12: 6

3) Розв’язування задач.

У 6 банках 18 л молока. Скільки молока в 1 банці?

На 4 сторінках Марійчиного альбому 16 фотографій. Скільки фотографій на одній сторінці?

У 3 мішках 12 відер картоплі. Скільки картоплі в одному мішку?

3. Індивідуальне опитування

Картка 1

1. Розв’яжи приклади.

12: 6 + 18: 654: 6 + 0

42: 6 + 742: 6 + 6

2. Розв’яжи задачу.

На двох клумбах 6 кущів троянд. Скільки кущів троянд на одній клумбі?

Картка 2

1. Розв’яжи приклади.

63 + 36: 654: 6 – 8

42: 6 – 730: 6 – 5

2. Розв’яжи задачу.

У 6 бідонах — 48 л води. Скільки літрів води в одному бідоні?

4. Хвилинка каліграфії

— Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені.

10; 16; 20; 26; 30;...; 40;...; 50;....

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ми повторимо таблицю ділення на 6.

IV. Повторення вивченогоматеріалу

1. Робота за підручником (с. 117–118)

Завдання 774. Усне виконання завдання

Учні пояснюють, як узнати, о котрій годині розпочалася екскурсія.

Завдання 775

Колективне ознайомлення зі змістом задач, їх аналіз. Один учень записує умову і розв’язує задачу. Після цього задачі порівнюються.

Завдання 776

Учні «ланцюжком» за даними таблиці складають та обчислюють вирази.

Завдання 777. Коментоване розв’язування завдання

По черзі учні пояснюють завдання, працюючи в своїх зошитах.

Завдання 778*

Учні на дошці креслять прямокутник і проводять у ньому 2 відрізки таким чином, щоб можна було побачити по 2 трикутники, чотирикутники і п’ятикутники.



2. Фізкультхвилинка

V. Узагальнення й систематизація знань

1. Робота над задачею

В одному кошику 18 іграшок, а в другому — 12. Усі іграшки розклали у 6 коробок порівну. Скільки іграшок виявилось у кожній коробці? Розглянь і поясни різні способи розв’язання задачі.

І спосіб ІІ спосіб

18: 6 = 3 (ігр.) 18 + 12 = 30 (ігр.)

12: 6 = 2 (ігр.) 30: 6 = 5 (ігр.)

3 + 2 = 5 (ігр.)

2. Обчислення значень виразів

2 • 7 + 10 24: 6 + 28 54: 6 • 2 33 – 30: 6

18: 6 + 12 42: 6 + 81 48: 6 • 3 72 – 36: 6

3. Офтальмологічна пауза

4. Розв’язування логічної задачі

Є піскові годинники на 3 хв і 7 хв. Потрібно опустити яйце у воду, що кипить, рівно на 4 хв. Як це зробити за допомогою цих годинників?

Розв’язання. Слід поставити годинники працювати одночасно. Коли пісок в трихвилинному годиннику витече, покласти у воду яйце. Час роботи семихвилинного годинника, що залишився, дорівнюватиме 4 хв.

VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія

VII. Домашнє завдання

С. 118, завдання 779; 780.


 

Урок математики №100

2 клас

Дата____________

Тема. Кратне порівняння чисел. Знаходження значень виразів і розв’язування задач на дві дії

Мета: ознайомити учнів з кратним порівнянням чисел; сформувати розуміння різниці між відношеннями «на... менше» і «в... разів менше»; формувати вміння розв’язувати приклади і задачі на засвоєння табличного множення і ділення; розвивати логічне мислення, пізнавальну активність, математичне мовлення; виховувати уважність.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання (с. 118, завдання 779; 780)

Завдання 779

— Прочитайте записаний вираз та його значення.

Завдання 780

— Скільки кілограмів овочів ніс син?

2. Усна лічба

1) Гра «Альпіністи».

0+ 36– 9+ 15: 6•6– 21+ 33: 6•5– 21+ 18: 6+ 93?

2) Математичний диктант.

Зменшити в 3 рази числа: 6; 15; 27.

Збільшити в 6 разів числа: 2; 4; 6.

Зменшити на 7 числа: 70; 83; 14.

Суму чисел 12 і 6 зменшити в 6 разів.

Число 20 зменшити на добуток чисел 5 і 3.

3) Розв’язування задач.

На 3 однакових аркушах 24 малюнки. Скільки малюнків на одному аркуші?

У 4 однакових пляшках 8 л квасу. Скільки квасу в одній пляшці?

У 5 ящиках 40 кг слив. Скільки кілограмів слив в одному ящику?

3. Хвилинка каліграфії

— Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені.

11; 21; 31;...; 51;...;....;...; 91.

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ми ознайомимося з порівнянням величин.

IV. Вивчення новогоматеріалу

1. Робота за підручником (с. 118–120)

Завдання 781. Колективне опрацювання матеріалу

1)Учні роздивляються малюнок і читають записи.

2) Учні будують відрізки заданої довжини, ділять один із них на частини, які дорівнюють довжині другого відрізка, і визначають, у скільки разів другий відрізок коротший від першого.

Завдання 782. Колективне опрацювання матеріалу

Учні вимірюють довжину смужок. Визначають, у скільки разів жовта смужка коротша за рожеву.

Висновок. Щоб дізнатись, у скільки разів одне число більше або менше за інше, треба більше число поділити на менше.

Завдання 783

Учні рахують сині і рожеві фігури, один учень біля дошки пояснює, як узнати, у скільки разів у кожному ряді більше синіх фігур, ніж рожевих.

Завдання 784. Коментоване розв’язування завдання

Один учень біля дошки розв’язує і пояснює, як дізнатися, у скільки разів друге число менше від першого; на скільки одиниць друге число менше від першого.

Завдання 785

Перший стовпчик — з коментуванням, решта прикладів — самостійно.

Завдання 786. Усне виконання завдання

Учні за малюнком обчислюють, у скільки разів маса ягняти більша за масу гуски; на скільки кілограмів маса гуски менша за масу ягняти.

Ставлять ще запитання за малюнком.

Завдання 787. Колективне ознайомлення зі змістом задачі, її аналіз

Один учень записує умову і розв’язує задачу.

2. Фізкультхвилинка

V. Узагальнення й систематизація знань

1. Робота над задачами

1) На скільки число 5 менше від числа 40? У скільки разів число 5 менше від числа 40?

2) У ставку плавало 8 качок і двоє лебедів. У скільки разів більше качок, ніж лебедів, плавало на озері?

3) Пилипу 6 років, а Мар’яні — 12. На скільки років менше Пилипу, ніж Мар’яні? У скільки разів Пилип молодший від Мар’яни?

4) Максим має 24..., а Стас — 6... Постав питання так, щоб задача розв’язувалася дією ділення.

2. Обчислення значень виразів

5 • 9 – 1580 – 6 • 632: 4 + 72

(36 – 16): 520 + 42: 624 – 12: 3

3. Офтальмологічна пауза

4. Розв’язування логічних задач

1) Завдання 788*.

Від чотирикутника відрізали 1 кут. Скільки кутів у фігури, яка утворилася? (5 кутів)

2) Який посуд не можна наповнити? (Повний)

3) З якого посуду не можна нічого з’їсти? (З порожнього)

VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія

VII. Домашнє завдання

С. 119–120, завдання 789; 790.


 

Урок математики №101

2 клас

Дата____________

Тема. Розв’язування простих задач на порівняння. Знаходження невідомоговід’ємника. Дії над величинами

Мета: формувати в учнів уміння розв’язувати прості задачі на порівняння; повторити правило знаходження невідомого від’ємника; навчати виконувати дії з іменованими числами, у яких необхідно здійснювати перетворення в дрібніші одиниці вимірювання; вдосконалювати обчислювальні навички; сприяти розвитку творчих здіб-ностей; виховувати пізнавальний інтерес.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання (с. 119–120, завдання 789; 790)

Завдання 789

— Прочитайте вирази та їх значення.

Завдання 790

— Скільки літрів пального потрібно на 1 год роботи цього двигуна?

3.Гра «Мовчанка»

 

3. Математичний диктант

Від добутку чисел 9 і 6 відняти частку чисел 48 і 6.

Від числа 91 відняти добуток чисел 4 і 7.

Суму чисел 24 і 18 поділити на 7.

Різницю чисел 21 і 15 помножити на 6.

4. Гра «Добери потрібний знак»

3 7 49 = 703 4 48 = 60

(3 • 7 + 49 = 703 • 4 + 48 = 60)

5. Гра «Допоможи Незнайкові»

9: 3 + 6 = 10 (9)(45 – 15): 5 = 6

2 • (7 – 0) = 14 (60 – 40): 4 = 4 (5)

6. Хвилинка каліграфії

— Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені.

54; 48; 42;...; 36;...;...; 18; 12.

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ми повторимо вивчені таблиці множення і ділення.

IV. Повторення вивченогоматеріалу

1. Робота за підручником (с. 121–122)

Завдання 791. Робота в парах

Усне виконання завдання.

Завдання 792

Учні коментують, як виконали розв’язання.

Завдання 793

Під час повторення умови один учень записує коротку умову і пояснює розв’язання. Після цього учні складають обернену задачу з відповіддю 18.

— Продовжіть висловлювання:

Щоб дізнатися, на скільки одиниць одне число більше або менше іншого, потрібно...

Щоб дізнатися, у скільки разів одне число більше або менше іншого, потрібно...

Завдання 794. Письмове виконання завдання з коментуванням правил

Завдання 795

— Скільки в 1 метрі дециметрів? сантиметрів?

— Скільки в 1 дециметрі сантиметрів?

Учні «ланцюжком» розв’язують приклади. Один учень працює біля дошки, решта — у зошитах.

Завдання 796*. Колективне розв’язування задачі

Аналіз умови задачі, запис скороченої умови.

За 3 год 1 оп., 15 ст.

За 1 год. 4 оп.,? ст.

2. Фізкультхвилинка

V. Узагальнення й систематизація знань

1. Обчислення значень виразів

62 – 6 • 8 54: 6 + 35: 5 6 • (30 – 24) 8 + 48: 6 6 • (41 – 32)

9 + 6 • 7 6 • 9 – 4 • 9 6 • 5 – 54: 6 (60 – 51): 348: 6 + 32: 4

2. Творча робота над задачами

1) Доповніть задачу числами.

За пензликів заплатили грн. Скільки коштує 1 такий пензлик?

2) Складіть задачу за схемою:: = (см).

3. Офтальмологічна пауза

4. Розв’язування логічних задач

1) На алеї через кожні 4 м посаджені берези. Довжина алеї 32 м. Скільки беріз на цій алеї? (32: 4 + 1 = 9 беріз)

2) На двох тарілках порівну цукерок. З однієї тарілки переклали на іншу 2 цукерки. На скільки цукерок стало більше на другій тарілці? (На 4)

3) У другому класі вчаться 3 хлопчики: Чернов, Білов і Руденко. Одного разу Чернов сказав Білову: «Цікаво, що один з нас білявий, другий — чорнявий, третій — рудий. І при цьому ні у кого з нас колір волосся не збігається з прізвищем». У відповідь Білов зауважив:: «Але я не рудий». Який колір волосся в кожного з трьох хлопчиків?

Відповідь:

БілявийЧорнявийРудий

Чернов–– +

Білов– + –

Руденко + ––

VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія

VII. Домашнє завдання

С. 120, завдання 797; 798


 

Урок математики №102

2 клас

Дата____________

Тема. Таблиця множення числа 7. Розв’язування задач

Мета: ознайомити учнів із таблицею множення числа 7; формувати вміння розв’язувати задачі; розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, математичне мовлення, творчі здібності», виховувати уважність.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання (с. 120, завдання 797; 798)

Завдання 797

— У скільки разів мати старша за доньку? На скільки років донька молодша за матір?

Завдання 798

— Прочитайте вирази та їх значення.

2. Гра «Віконечка»

2 < 6 на 6 > 2 на

2 < 6 у 6 > 2 у

3. Усне розв’язування задач

1) Дівчинка купила 15 зошитів у клітинку і 5 зошитів у лінійку. У скільки разів більше зошитів у клітинку купила дівчинка?

2) У дитячий садок привезли 40 кг яблук, що на 8 кг менше, ніж груш. Скільки привезли груш?

3) На 30 грн купили 6 однакових книг. Яка ціна однієї такої книги?

4) За 6 однакових альбомів заплатили 24 грн. Яка ціна одного такого альбому?

4. Хвилинка каліграфії (за вибором учителя)

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ми складемо таблицю множення числа 7.

IV. Вивчення новогоматеріалу

1. Робота за підручником (с. 121–122)

Завдання 799. Усне виконання завдання

Учні пояснюють, як перевірити, що 7 • 8 = 56.

Завдання 800. Колективне опрацювання матеріалу

Учні пояснюють, як склали таблицю множення числа 7.

— Здавна число 7 уважали священним і щасливим числом. Згадайте, в назвах яких казок згадано число 7. («Білосніжка і сім гномів», «Вовк і семеро козенят», «Казка про мертву царівну і сім багатирів»...)

— Поясніть значення прислів’їв.

Сім разів відміряй, один — відріж.

Семеро одного не чекають.

Завдання 801. Письмове виконання завдання з опорою на таблицю множення числа 7

Завдання 802. Самостійне виконання завдання

Один учень працює біля дошки.

Завдання 803

Після колективного ознайомлення зі змістом задачі учні складають план розв’язання задачі:

1) Скільки літрів пального витрачає один трактор за 1 год?

2) Скільки літрів пального витрачають 3 таких трактори за 1 год?

Сильніші учні, скориставшись планом, самостійно записують її розв’язання у зошити. Решта учнів разом з учителем розглядають план розв’язання і визначають дії.

Завдання 804

Учні «ланцюжком» з кожної рівності складають ще одну за зразком.

Пояснюють, що дістануть, коли від зменшуваного віднімемо різницю.

Завдання 805*. Практичне розв’язування завдання

Від паперового п’ятикутника по прямій «відрізають» трикутник. Виконується креслення на дошці.

— Які фігури могли утворитися? (Трикутник і шестикутник; трикутник і чотирикутник)

2. Фізкультхвилинка

V. Узагальнення й систематизація знань

1. Порівняння виразів

2 • 7 7 – 2 7 • 9 56

7 • 7 50 3 • 7 3 • 6

7 • 2 7 + 7 35: 5 20: 5

2. Робота над задачами

1) Олесь купив 7 зошитів, по 3 грн кожний, і ручку за 4 грн. Яка вартість покупки?

2) Тім розклав кульки у 7 коробок, по 3 кульки у кожну. Після цього у нього залишилося ще 2 кульки. Скільки кульок було у Тіма?

3. Офтальмологічна пауза

4. Розв’язування логічної задачі

У коробці лежить 15 кульок: чорних, білих і червоних. Червоних кульок у 7 разів більше, ніж білих. Скільки в коробці чорних кульок?

Розв’язання. Білих кульок не може бути більше однієї, оскільки якби їх було хоч би 2, то червоних кульок було б не менше 14, а кульок усього 15. Отже, біла кулька одна, а червоних — у сім разів більше, тобто сім. Чорних кульок 15 – (1 + 7) = 7.

VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія

VII. Домашнє завдання

С. 122, завдання 806; 807.


 

Урок математики №103

2 клас

Дата____________

Тема. Розв’язування задач і прикладів, які включають множення числа 7

Мета: закріпити знання таблиці множення числа 7; формувати вміння розв’язувати задачі; розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, математичне мовлення, творчі здібності; виховувати уважність.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання (с. 122, завдання 806; 807)

Завдання 806

— Яка маса ящика з лимонами?

Завдання 807

— Прочитайте вирази та їх значення.

2. Гра «Хто швидший?»

7 • 47 • 87 • 57 • 945 – 15

– 14– 26+ 10+ 16: 6

: 2: 6: 5– 23• 7

?????

3. Хвилинка каліграфії (за вибором учителя)

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ми повторимо таблицю множення числа 7.

IV. Повторення вивченогоматеріалу

1. Робота за підручником (с. 122–123)

Завдання 808

1) Аналіз умови задачі.

— Скільки деталей робітник обробляв за 1 год на старому верстаті? (2 деталі)

— Скільки деталей став обробляти робітник за 1 год на новому верстаті? (9 деталей)

— На якому верстаті робітник обробляє деталей більше? (На новому)

— Чи можна дізнатися, на скільки більше? (Так)

— Як? (Дією віднімання.) Чому? (Щоб порівняти два числа, треба відняти.)

— Чи можна, знаючи, на скільки більше робітник обробляє деталей на новому верстаті за 1 год, дізнатися різницю за 8 год? (Так) Якою дією? (Множення)

— Чому? (За 8 год різниця збільшиться у 8 разів, а збільшення в декілька разів — ця дія множення.)

— Тепер ми можемо відповісти на питання задачі? (Так)

2) Запис розв’язання задачі з опорою на план.

а) На скільки більше деталей став обробляти робітник за 1 годину?

б) На скільки більше деталей став обробляти робітник за 8 годин?

— Чому ми відразу не могли відповісти на питання задачі?

Завдання 809. Колективне виконання завдання

Учні за поданою умовою дають відповіді на запитання.

Перше число 45, а друге — у 5 разів менше.

1) Чому дорівнює друге число?

2) На скільки друге число менше від першого?

Завдання 810. Самостійна робота

Під час перевірки учні читають виписані приклади і пояснюють спосіб обчислення.

Завдання 811

Після колективного ознайомлення зі змістом задачі учні складають план розв’язання задачі:

1) Скільки марок на трьох сторінках?

2) Скільки всього марок?

Сильніші учні, скориставшись планом, самостійно записують її розв’я- зання у зошити.

Решта учнів разом з учителем розглядають план розв’язання і визнача- ють дії.

Завдання 812. Самостійне виконання завдання

Один учень працює біля дошки.

Завдання 813

Учні коментують, які з поданих висловлень завжди істинні (правильні), які — завжди хибні (неправильні), а які можуть бути істинними або хибними?

1) Двоцифрове число більше за одноцифрове. (і)

2) Зменшуване більше за різницю. (і)

3) Від’ємник більший за різницю. (і чи х)

4) Сума не може дорівнювати доданку. (х)

5) Батько старший за дідуся. (х)

2. Фізкультхвилинка

V. Узагальнення й систематизація знань

Робота над іменованими числами

4 дм = см 48 см = дм см 1 м = дм

8 дм 1 см = см 3 дм 6 см = см 90 см = дм

— Заповніть порожні клітинки.

Двоє учнів працюють за закритою дошкою для подальшої перевірки.

VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія

VII. Домашнє завдання

С. 123, завдання 814; 815.


 

Урок математики №104

2 клас

Дата____________

Тема. Розв’язування задач і прикладів, які включають множення числа 7. Складання виразів і знаходження їх значень

Мета: формувати вміння виконувати завдання на застосування табличного множення і ділення; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати мислення, математичне мовлення, творчі здібності; виховувати обачність під час збирання грибів.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання (с. 123, завдання 814; 815)

Завдання 814

— Скільки всього дітей у хорі?

Завдання 815

— Прочитайте складені вирази та їх значення.

2. Усна лічба

Гра «Досвідчений грибник»

— Хто з вас ходив у ліс по гриби?

— Які їстівні гриби вам відомі? (Білий гриб, сироїжки, маслюки, рижики, підберезники, підосичники, опеньки, лисички)

На дошці — таблиця «Їстівні й отруйні гриби».

— Чим небезпечні отруйні гриби?

— Ми сьогодні на математичній галявинці теж збиратимемо гриби. А щоб у ваш козуб не потрапили мухомори, поганки або несправжні опеньки, збирайте лише ті грибки, на яких написані відповіді таблиці множення числа 7.

На дошці розташовані «грибки», учні знімають їстівні гриби з правильною відповіддю, називають приклад, якому відповідає відповідь, і кладуть грибок у козуб.

3. Усне розв’язування задачі

У саду працювали 18 хлопчиків і 6 дівчаток.

— У скільки разів хлопчиків було більше, ніж дівчаток?

— У скільки разів дівчаток було менше, ніж хлопчиків?

— На скільки хлопчиків було більше, ніж дівчаток?

— На скільки дівчаток було менше, ніж хлопчиків?

4. Хвилинка каліграфії

— Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені.

7; 17; 27;...; 47; 57;...;...;...; 97.

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ми повторимо таблицю множення числа 7.

IV. Повторення вивченогоматеріалу

1. Робота за підручником (с. 123–124)

Завдання 816

Учні знаходять значення виразу зі змінною. Якщо k = 18, то k: 6 = 18: 6 = = 3 — коментує учитель.

Решту виразів коментують учні.

Завдання 817. Самостійна робота

Під час перевірки учні читають вирази і пояснюють спосіб обчислення.

Завдання 818

Після колективного ознайомлення зі змістом завдання один учень біля дошки розв’язує і пояснює, які числа можна поставити у «віконця» без виконання обчислень.

Учитель звертає увагу на те, що перша і друга нерівності мають по декілька значень, а рівність має тільки одне конкретне значення.

Завдання 819. Математичний диктант

Один учень працює за закритою дошкою. Записує тільки відповіді.

У скільки разів: 6 грн більше, ніж 2 грн? 30 м більше від 6 м? 2 год менше за 8 год? 18 кг більше від 3 кг? 5 дм менше від 40 дм?

Завдання 820. Усне виконання завдання

— Яка маса залізного бруска?

— На скільки кілограмів його маса більша від маси дерев’яного?

Завдання 821. Колективне ознайомлення зі змістом задачі, її аналіз, складання короткого запису

Сильні учні записують розв’язання самостійно.

Решта учнів записують розв’язання, користуючись планом і схемою.

1) Скільки всього журналів і брошур приніс листоноша? (+ =)

2) У скільки разів більше листоноша приніс газет, ніж журналів і брошур разом? (: =)

Завдання 822. Самостійна робота

Під час перевірки учні читають виписані приклади і пояснюють спосіб обчислення.

Завдання 823*

— Число 8 можна розкласти на два доданки по-різному. Яка пара таких доданків при множенні дає найбільший добуток? (4 і 4)

Міркування записуються у вигляді таблиці.

Склад числа 81 і 72 і 63 і 54 і 4

Добуток1 • 7 = 72 • 6 = 123 • 5 = 154 • 4 = 16

2. Фізкультхвилинка

V. Узагальнення й систематизація знань

1. Складання виразів та знаходження їх значень

Числа і вирази (17 + 13) і 6 7 і (12 – 7) 7 • 4 і 32: 4

Знайти часткудобутокрізницю

2. Робота над задачею

У парку посадили 12 беріз і 33 клени в 5 рядів порівну.

— Скільки дерев посадили в кожному ряду?

— Скільки ще треба посадити дерев, щоб вийшло 8 таких рядів?

VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія

VII. Домашнє завдання

С. 124, завдання 824; 825.


 

Урок математики №105

2 клас

Дата____________

Тема. Таблиця ділення на 7. Задачі на кратне порівняння

Мета: ознайомити учнів із таблицею ділення на 7; удосконалювати вміння розв’язувати задачі на кратне порівняння; розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, пізнавальний інтерес, творчі здібності: виховувати уважність.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання (с. 124, завдання 824; 825)

Завдання 824

— У скільки разів менше купили яблук, ніж овочів?

Завдання 825

— Яка ширина прямокутника? Який периметр прямокутника?

2. Гра «На пасіці»

Робота в парах

— Бджоли збирають пилок з квітів на різних полях, але повертаються обов’язково у свій вулик. Якщо ви правильно виконаєте обчислення, то дізнаєтеся, скільки вуликів на пасіці. (77)

3. Складання виразів та обчислення їх значень

Різницю чисел 73 і 66 помножити на число 6. ((73 – 66) • 6)

Від числа 80 відняти частку чисел 42 і 6. (80 – 42: 6)

Суму чисел 37 і 23 розділити на добуток 2 і 3. ((37 + 23): (2 • 3))

4. Хвилинка каліграфії

— Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені.

14; 21; 28;...;...; 49;...; 63.

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ми складемо таблицю ділення на 7.

IV. Вивчення новогоматеріалу

1. Робота за підручником (с. 124–125)

Завдання 826

Учні з кожного добутку складають та обчислюють вираз на ділення на 7. Один учень працює біля дошки.

— Що отримаємо, якщо добуток розділимо на один з множників? (Другий множник)

Завдання 827. Колективне опрацювання матеріалу

Учні пояснюють, як склали таблицю ділення на 7. Читають хором таблицю ділення на 7, у якій закриті відповіді.

— Яке число потрібно поділити на 7, щоб отримати 2?

— Яке число потрібно поділити на 7, щоб отримати 8? 3? 7? 4? 6? 5?

Завдання 828. Письмове виконання завдання з опорою на таблицю множення числа 7

Завдання 829

Учні з місця складають задачу за малюнком і питанням.

— Яка маса гарбуза? (12 кг)

— Що відомо про масу дині? (На 9 кг менше)

— Чи можна дізнатися масу дині? (Так) Якою дією? (Відніманням)

— Яку дію потрібно виконати, щоб дізнатися, у скільки разів маса гарбуза більше маси дині? (Діленням)

Самостійний запис розв’язання задачі.

«Сильні» учні — виразом (12: (12 – 9) = 4 (р.)); «слабкі» — за допомогою картки-«підказочки».

Завдання 830

Після колективного ознайомлення зі змістом задачі учні складають план розв’язування.

1) Яке друге число?

2) У скільки разів перше число менше від другого?

Сильніші учні, скориставшись планом, самостійно записують її розв’язання виразом ((5 + 30): 5 = 7 (р.)). Решта учнів під керівництвом учителя розглядають план розв’язання і визначають дії.

Після цього виконується порівняльний аналіз розв’язання задач.

Запис на дошці:

12: (12 – 9) = 4 (р.)

(5 + 30): 5 = 7 (р.)

Загальні ознаки: обидві задачі — на кратне порівняння в 2 дії. Відмінності: перша дія у першій задачі виражена різницею, у другій — сумою.

Завдання 831. Коментоване розв’язування завдання

Учні пригадують, як знайти множник.

По черзі пояснюють завдання, працюючи в зошитах.

— Як називаються компоненти при множенні?

— Що невідомо?

— Як знайти невідомий множник?

Завдання 832. Робота в парах

Лабіринт. Покажіть шлях до центру. Сума чисел, записаних біля воріт, через які проходить шлях, має дорівнювати числу, записаному всередині. (30 + 24 + 16 = 70)

2. Фізкультхвилинка

V. Узагальнення й систематизація знань (див. додаток на с. 96)

VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія

VII. Домашнє завдання

С. 125, завдання 833; 834.


 

Урок математики №106

2 клас

Дата____________

Тема. Вправи і задачі на засвоєння таблиці ділення на 7. Розв’язування задач

Мета: закріпити знання таблиці ділення на 7; формувати вміння розв’язувати задачі; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, математичне мовлення; розширювати світогляд.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання (с. 125, завдання 833; 834)


Дата добавления: 2015-09-29; просмотров: 19 | Нарушение авторских прав







mybiblioteka.su - 2015-2024 год. (0.086 сек.)







<== предыдущая лекция | следующая лекция ==>