Студопедия
Случайная страница | ТОМ-1 | ТОМ-2 | ТОМ-3
АрхитектураБиологияГеографияДругоеИностранные языки
ИнформатикаИсторияКультураЛитератураМатематика
МедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогика
ПолитикаПравоПрограммированиеПсихологияРелигия
СоциологияСпортСтроительствоФизикаФилософия
ФинансыХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника

Тема. Складання виразів з дужками. Повторення взаємозв’язку дій множення і ділення. Знаходження довжини ламаної лінії 6 страница



Завдання 833

— Прочитайте шукані числа.

Завдання 834

— Яку обернену задачу склали?

2. Усна лічба

1) Гра «Ерудит».

— Що таке бамбук?

Обчисліть і знайдіть правильну відповідь.

Відповідь: трава.

— Бамбук належить до трав і є близьким родичем пирію і тимофіївки. Росте дуже швидко і досягає заввишки 50 м. Цвіте один раз на декілька десятків років. (Демонстрування зображення бамбука.)

2) Математична «доріжка».

63564942352821147: 7

3. Хвилинка каліграфії

— Запишіть відповіді математичної «доріжки».

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ми закріпимо знання таблиці ділення на 7.

IV. Повторення вивченогоматеріалу

1.Робота за підручником (с. 125–126)

 

Завдання 835. Робота в парах

— Полічіть шістками до 60; сімками до 70.

Завдання 836. Самостійне виконання завдання

Один учень працює біля дошки.

Учні з виразів та їх числових значень складають правильні рівності.

Завдання 837. Усне виконання завдання

Учні розв’язують задачу і ставлять інші запитання за умовою задачі.

Завдання 838. Усне виконання завдання

Учні за даними малюнка і запитаннями складають числові вирази, щоб дізнатися:

1) скільки виростили гіацинтів і фікусів;

2) на скільки менше фікусів, ніж крокусів;

3) на скільки більше фікусів, ніж гіацинтів.

Завдання 839

Під час повторення умови один учень записує коротку умову і пояснює розв’язання. Після цього учні самостійно записують розв’язання. Учитель перевіряє.

Завдання 840*

Учні коментують, як виконали обчислення. Знаходять числа й записують рівності.

2. Фізкультхвилинка

V. Узагальнення й систематизація знань

1. Запис виразів та обчислення їх значень.

Суму чисел 2 і 7 помножити на 4.

Різницю чисел 90 і 45 поділити на 5.

До 18 додати частку чисел 35 і 7.

Від частки чисел 28 і 4 відняти частку чисел 18 і 6.

2. Робота над загадкою

Матері 35 років, а дочці 5 років.

— У скільки разів мати старша за дочку?

— На скільки років мати старша за дочку?

— У скільки разів мати буде старша за дочку через 5 років?

— На скільки років мати буде старша за дочку через 5 років?

— У скільки разів мати буде старша за дочку через 25 років?

3. Офтальмологічна пауза

4. Розв’язування логічного завдання

Гра «Знайди число»

7 • 4 =: 7 = 7: 6 = 7

+ 21 = + 14 = 21 + 21 =

VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія

VII. Домашнє завдання

С. 126, завдання 841; 842.


 

Урок математики №107

2 клас

Дата____________

Тема. Знаходження невідомогомножника. Задачі на три дії. Самостійна робота



Мета: навчати учнів знаходити невідомий множник, розв’язувати задачі на три дії; вдосконалювати навички обчислення табличних випадків множення і ділення; розвивати самостійність, навички самоконтролю, математичне мовлення; виховувати інтерес до точних наук.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання (с. 126, завдання 841; 842)

Завдання 841

— Прочитайте розв’язання задачі числовим виразом.

Завдання 842

— Прочитайте вирази та їх значення.

2. Хвилинка каліграфії

— Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені.

11; 22; 33;..;...;....; 77;...; 99.

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ми будемо знаходити невідомі множники, ознайомимося з розв’язуванням задач на три дії.

IV. Вивчення новогоматеріалу

1. Робота за підручником (с. 126–127)

Завдання 843. Колективне опрацювання матеріалу

— Що дістаємо, коли добуток ділимо на множник?

Учні пояснюють, як закінчити обчислення, працюючи у зошитах.

Висновок. Якщо добуток поділимо на перший множник, отримаємо другий множник; якщо добуток поділимо на другий множник, отримаємо перший множник.

Висловлювання супроводжуються записом буквеної рівності:

якщо а • b = с, то с: а = b; с: b = а.

Завдання 844. Робота в парах (усно)

• 2 = 16 • 3 = 18 4 • = 24

Учні по черзі пояснюють одне одному, як знайти невідомий множник.

Висновок: для того, щоб знайти невідомий множник, необхідно добуток поділити на відомий множник.

Завдання 845. Самостійне виконання завдання

Один учень працює біля дошки.

Після цього складаються обернені задачі.

Завдання 846. Колективне розв’язування задачі

Аналіз умови задачі, складання малюнка.

II — 6 мI — 20 мIII — у 3 рази >?

— Яка ширина річки до розливу?

— Коли розливаються річки? З якої причини?

— Із скількох умовних частин складається річка під час розливу? (З трьох: річка і два затоплені береги.)

— Що необхідно зробити з цими частинами, щоб дізнатися ширину річки під час розливу? (Додати)

— Скільки доданків у нашому завданні? (Три)

— Назвіть перший доданок. (20)

— Назвіть другий доданок. (6)

— Чи відомий третій доданок? Що про нього сказано? (У три рази більше, ніж 6.)

— Чи можна знайти третій доданок? (Так)

— Якою дією? (Множенням)

Запис розв’язання задачі.

20 + 6 + 6 • 3 =

— Поясніть, що означають доданки 20; 6 і 6 • 3 у складеному виразі, та закінчіть розв’язання задачі.

2. Фізкультхвилинка

V. Узагальнення й систематизація знань

1. Самостійна робота. Тестування

1 варіант

1) Познач правильний варіант значення виразу: 25: 5 + 19.

а) 5; б) 24; в) 23.

2) Устав пропущене число: 7 + 7 + 7 = 7 •.

а) 3; б) 4; в) 7.

3) Знайди і підкресли «зайве» число.

7; 14; 21; 28; 35; 38; 42; 49; 56; 63.

4) У якому прикладі припустилися помилки?

а) 65 – 40: 5 = 5; б) (80 – 66): 2 = 7; в) 70 – 24: 6 = 66.

5) Розв’яжи приклад, в якому невідомий множник.

а) + 7 = 28 б) 7 • = 28 в) 35 – = 28

6) Не обчислюючи, порівняй вирази.

7 • 4 4 • 8

а) >; б) =; в) <.

7) Братові 7 років, а сестра в три рази старша. Скільки років сестрі?

а) 21; б) 10; в) 17.

8) Щоб перестилати підлогу, привезли 42 соснових дошки, а дубових — у 7 разів менше. Скільки всього дощок привезли?

а) 42: 7; б) 42: 7 + 42; в) 42: 7 + 7.

9) Маса капусти 3 кг, а маса гарбуза — у 5 разів більша. На скільки кілограмів капуста легша за гарбуз?

а) 3 • 5; б) 3 + 5; в) 3 • 5 – 3.

10) Котру годину показує годинник?

а) 9 год 55 хв; б) 8 год 55 хв; в) 9 год 05 хв.

11) Маса відра з сіллю 27 кг, а маса відра зі снігом — 3 кг. У скільки разів

маса відра із сіллю більша, ніж маса відра зі снігом?

а) у 24; б) у 9; в) у 30.

12) На спортмайданчику було 7 хлопчиків, а дівчаток — на 7 більше. У скільки разів дівчаток було більше?

а) (7 + 7): 7; б) 7 + 7: 7; в) 7 • 7 – 7.

2 варіант

1) Познач правильний варіант значення виразу: (32 – 20): 6.

а) 2; б) 4; в) 6.

2) Встав пропущене число: 7 + 7 + 7 + 7 + 7 = 7 •

а) 5; б) 6; в) 7.

3) Знайди і підкресли «зайве» число.

7; 14; 21; 28; 35; 42; 49; 54; 56; 63.

4) У якому прикладі припустилися помилки?

а) 17 + 3 • 6 = 35; б) 54 + 4 • 9 = 100; в) 80 – 16: 4 = 76.

5) Розв’яжи приклад, в якому невідомий від’ємник.

а) + 7 = 28 б) 7 • = 28 в) 35 – = 28

6) Не обчислюючи, порівняй вирази.

7 • 8 8 • 6

а) >; б) =; в) <.

7) На лугу паслися 7 корів, а овець — у 5 разів більше. Скільки овець паслися на лугу?

а) 35; б) 12; в) 42.

8) У саду росте 48 яблунь, а груш — у 6 разів менше. Скільки всього дерев у саду?

а) 48: 6 + 6; б) 48: 6; в) 48: 6 + 48.

9) З автобуса вийшли 27 пасажирів, а залишилося — в 3 рази менше. На скільки більше пасажирів вийшло, ніж залишилося?

а) 27 – 27: 3; б) 27: 3; в) 27 – 3.

10) Котру годину показує годинник?

а) 10 год 10 хв; б) 10 год 50 хв; в) 11 год 50 хв.

11) Батькові 36 років, а синові — 6 років. У скільки разів син молодший за батька?

а) у 30; б) у 6; в) у 42.

12) Мама спекла 28 пиріжків. Під час сніданку сім’я з’їла 7 пиріжків. У скільки разів менше пиріжків з’їли, ніж залишилося?

а) 28 – (28 – 7); б) (28 – 7): 7; в) 28 – 28: 7.

2. Самоперевірка

3. Офтальмологічна пауза

4. Розв’язування логічної задачі

Завдання 847*

18 л томатного соку розлили в дволітрові банки, і таку саму кількість соку розлили в трилітрові банки. Скільки всього вийшло банок із соком?

Розв’язування задачі з опорою на план.

План

1) Скільки дволітрових банок вийшло?

2) Скільки трилітрових банок вийшло?

3) Скільки всього банок з соком вийшло?

18: 2 + 18: 3 = 9 + 6 = 15 (б.)

VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія

VII. Домашнє завдання

С. 127, завдання 848; 849.


 

Урок математики №108

2 клас

Дата____________

Тема. Закріплення знань таблиць множення і ділення. Задачі на знаходження третьогочисла за сумою двох інших

Мета: закріпити знання таблиць множення і ділення; формувати вміння розв’язувати задачі на знаходження третього доданка; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, пізнавальну активність, творчі здібності; виховувати уважність.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання (с. 127, завдання 848; 849)

Завдання 848

— Прочитайте вирази у порядку зростання відповідей.

Завдання 849

— Скільки всього квартир збудували в селищі за рік?

2. Аналіз самостійної роботи

Колективна робота над типовими помилками.

Індивідуальна робота над помилками, допущеними в самостійній роботі.

3. Усна лічба

1) Гра «Знайди друзів для числа».

— Ми вивчили таблиці множення чисел 2–7. Ті з вас, хто добре знає таб-личку, без зусиль визначить потрібні множники.

2) Робота за таблицею.

4. Хвилинка каліграфії

— Запишіть числа третього рядка таблиці.

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ми закріпимо знання таблиць множення і ділення.

IV. закріплення вивченогоматеріалу

1. Робота за підручником (с. 127–128)

Завдання 850. Робота в парах

Учні виконують обчислення усно.

Завдання 851. Самостійна робота

Під час перевірки учні читають виписані приклади і пояснюють спосіб обчислення.

65 – 3 = 35 (62)90 – 9 = 99 (81)100 – 0 = 10 (100)

60 – 3 = 67 (57)35: 5 + 2 = 5 (9)

20 – 6: 2 = 7 (17)1 + 7 • 7 = 51 (50)

Завдання 852

Учні «ланцюжком» і за даними таблиці складають та обчислюють вирази.

Завдання 853. Колективне ознайомлення зі змістом задачі, її аналіз

Один учень записує умову і розв’язує задачу.

Після цього змінюють питання так, щоб останньою дією була дія додавання.

Завдання 854

1)Аналіз задачі. Супроводжується коротким записом на дошці.

 

Усне розв’язування задачі із записом виразу на дошці: 30 – (14 + 7) = 9 (уч.)

2) Розв’язування задачі за планом.

План

а) Скільки учнів розучують пісні?

б) Скільки всього учнів готують танці і розучують пісні?

в) Скільки учнів учать вірші?

Сильніші учні, скориставшись планом, самостійно записують розв’язання у зошити. Решта учнів разом з учителем розглядають план розв’язання і визначають дії.

Завдання 856

Учні «ланцюжком» обчислюють вирази і порівнюють з числом.

2. Фізкультхвилинка

V. Узагальнення й систематизація знань

1. Гра «Віконечка»

6 • = 30 12 – = 7 28: = 4

16: = 4: 9 = 4 – 6 = 0

• 3 = 21 6 + = 36: 8 = 0

2. Розв’язування задач

1) Маса курки 2 кг, а маса індика — в 4 рази більше. Знайдіть масу індика.

2) Маса курки 2 кг, а маса гусака — на 4 кг більша. Знайдіть масу гусака.

3. Офтальмологічна пауза

4. Розв’язування логічних завдань (див. додаток на с. 96)

VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія

VII. Домашнє завдання

С. 128, завдання 858; 859.


 

Урок математики №109

2 клас

Дата____________

Тема. Контрольна робота № 7

Мета: перевірити рівень засвоєння учнями табличного множення і ділення, вміння розв’язувати задачі вивчених видів, знання порядку виконання арифметичних дій; удосконалювати обчислювальні навички, вміння працювати самостійно; виховувати культуру оформлення письмових робіт.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Повідомлення теми і мети уроку

III. Контроль знань

1 варіант

1. Розв’яжи задачу.

У глечик вміщується 3 л води, а в каністру — в 7 разів більше. Скільки літрів води вміщується в глечик і в каністру разом?

2. Розв’яжи приклади.

15 + 7 • 97 • 5 – 6 • 4

53 – 5 • 824: 4 + 49: 7

66 – 54: 640 – 5 • 3 + 12

(66 – 54): 640 – (5 • 3 + 12)

3. Встав пропущені числа.

– 48 = 16 • 6 = 36

4. Знайди значення виразів.

1 дм – 3 см4 дм + 6 см1 м 8 см: 6

Додаткове завдання

— Накресли два такі відрізки, щоб різниця їх довжин складала 6 см.

2 варіант

1. Розв’яжи задачу.

Дівчинка купила 21 зошит у клітинку, а в лінійку — в 7 разів менше. Скільки всього зошитів купила дівчинка?

2. Розв’яжи приклади.

19 + 7 • 87 • 9 – 6 • 7

87 – 5 • 428: 7 + 32: 4

54 – 36: 650 – 7 • 4 + 12

(54 – 36): 650 – (7 • 4 + 12)

3. Встав пропущені числа.

44 – = 18 • 7 = 35

4. Знайди значення виразів.

1 дм – 5 см1 м 2 дм: 34 дм + 5 см

Додаткове завдання

— Накресли два такі відрізки, щоб різниця їх довжин складала 4 см.

Шкала оцінювання

1 з.— 2,5 бала: 1 бал за хід розв’язання;

0,5 бала за правильність обчислень (по 0,5 бала за дію).

2 з.— 5 балів: по 0,25 бала за дію.

3 з.— 1 бал: по 0,5 бала за вираз.

4 з.— 1,5 бала: по 0,5 бала за вираз.

Додаткове завдання — 2 бали: (по1 балу за відрізок).

Фізкультхвилинка

IV. Самоперевірка

V. Підбиття підсумків. Рефлексія


 

Урок математики №110

2 клас

Дата____________

Тема. Аналіз контрольної роботи. Таблиця множення числа 8. Задачі на дві і три дії

Мета: проаналізувати результати контрольної роботи, організувати роботу над допущеними помилками; ознайомити учнів з таблицею множення на 8 та її практичним застосуванням; формувати вміння розв’язувати задачі на дві і три дії; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, математичне мовлення; виховувати інтерес до математики.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Аналіз контрольної роботи

1) Колективна робота над типовими помилками.

2) Індивідуальна робота над помилками, допущеними в контрольній роботі.

2. Математичний диктант

Число 28 зменшити в 7 разів.

Ділене — 49, дільник — 7. Знайти частку.

Другий множник — 7. Добуток — 35. Чому дорівнює перший множник?

Доповнити частку чисел 63 і 7 до 60.

Суму чисел 29 і 27 зменшити в 7 разів.

Різницю чисел 22 і 15 збільшити в 6 разів.

На скільки 43 менше від добутку чисел 7 і 7?

Перший множник — 7, другий — різниця чисел 44 і 35. Чому дорівнює добуток?

Маса поросяти 7 кг, а вівці — в 6 разів більше. Яка маса вівці?

Для виготовлення 6 кг цукру використали 36 кг цукрового буряка. У скільки разів маса цукру менше маси буряка?

Відповіді: 4; 7; 5; 51; 8; 42; 6; 63; 42; 6.

3. Хвилинка каліграфії

— Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені.

12; 34;...;...; 90.

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ми ознайомимося з таблицею множення числа 8.

IV. Вивчення новогоматеріалу

1. Робота за підручником (с. 129–130)

Завдання 860. Підготовча робота

Учні додають числа, а потім замінюють додавання множенням.

Завдання 861. Колективне опрацювання матеріалу

— Яким способом складена таблиця? (Кожна наступна відповідь більша попередньої на 8.)

— Які приклади таблиці вам уже знайомі?

— Яку властивість множення використали? (Від перестановки множників добуток не змінюється.)

— Назвіть нові, ще не вивчені випадки.

Запам’ятай!

8 • 8 = 64 8 • 9 = 72

 

авдання 862. Письмове виконання завдання з опорою на таблицю множення числа 8

Завдання 863. Фронтальне вивчення змісту задачі

Під час відтворення змісту учні на дошці зображують умову задачі.

Після цього учні працюють самостійно, один учень — за закритою дошкою.

Завдання 864

Ознайомившись з умовою задачі, учні складають її короткий запис та план розв’язання:

1) Скільки шаф виготовив за день другий цех?

2) Скільки всього шаф виготовили за день два цехи?

3) Скільки шаф навантажили на один автомобіль?

Один учень біля дошки розв’язує і пояснює.

Завдання 865. Аналіз задачі, складання короткого запису

Було — 28 гр.

Узяли —?, по 3 гр. у 8 скл.

Залишилося —?

Розв’язування задачі за планом.

План

1) Скільки грудочок цукру поклали у 8 склянок?

2) Скільки грудочок цукру залишилося в цукорниці?

Складання виразу до задачі.

28 – 3 • 8 = 4

Після цього учні відповідають на питання: «У скільки разів більше взяли цукру, ніж залишилось?».

2. Фізкультхвилинка

V. Узагальнення й систематизація знань

1. Складання виразів

— Запишіть вирази та обчисліть їх:

а) перший доданок 40, другий — добуток чисел 8 і 6;

б) ділене 42, а дільник виражений різницею чисел 40 і 33.

2. Офтальмологічна пауза

3. Розв’язування логічних завдань

1) Завдання 866*.

Як зміниться частка, якщо ділене 18 зменшити у 2 рази і дільник 6 теж зменшити у 2 рази? (Не зміниться. 18: 6 = 3; 18: 2 = 9, 6: 2 = 3, 9: 3 = 3)

2) Поставте, де необхідно, знаки дій, щоб відновити рівність.


8 2 4 = 4

(8 • 2: 4 = 4

10 5 2 = 10

(10 – 5) • 2 = 10

7 4 19 = 9

7 • 4 – 19 = 9

80 40 5 = 8

(80 – 40): 5 = 8)


3) Дідові 60 років, а онукові 10. Коли дід буде втричі старший за онука? (Через 15 років)

VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія

VII. Домашнє завдання

С. 130, завдання 867; 868.


 

Урок математики №111

2 клас

Дата____________

Тема. Засвоєння таблиці множення числа 8. Розв’язування задач

Мета: закріплювати знання табличних випадків множення числа 8; формувати вміння розв’язувати задачі; повторити і систематизувати знання учнів про порядок виконання арифметичних дій; удосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, творчі здібності; виховувати уважність.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання (с. 130, завдання 867; 868)

Завдання 867

— Скільки кілограмів вівса дають коневі на добу?

— Скільки всього кілограмів кормів дають коневі на добу?

Завдання 868

— Прочитайте вирази та їх значення.

2. Усна лічба

1) Математична «доріжка».

2) Розв’язування задач.

На одну жіночу сукню потрібно 4 м тканини. Скільки тканини потрібно на 3 сукні? на 4? на 6? на 8?

У 3 однакових пакетах 6 кг борошна. Скільки кілограмів борошна в одному пакеті?

Скільки потрібно трилітрових банок, щоб розлити 15 л соку?

3. Математичний диктант

Число 28 зменшити в 7 разів.

Другий множник — 8, а добуток — 40. Записати перший множник.

Число 70 зменшити на добуток чисел 8 і 6.

Добуток чисел 8 і 9 на 12 більше, ніж число...

Перший доданок — добуток чисел 8 і 7, другий доданок — 44. Записати суму.

Є два добутки: 6 • 6 і 6 • 8. Записати суму.

Відповіді: 4; 5; 22; 60; 100; 84.

4. Хвилинка каліграфії

— Запишіть відповіді математичного диктанту в порядку спадання.

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ми повторимо вивчені випадки табличного множення і ділення.

IV. Повторення вивченогоматеріалу

1. Робота за підручником (с. 130–131)

Завдання 869

Перший стовпчик — з коментуванням, решта прикладів — самостійно.

Один учень працює біля дошки, решта — у зошитах.

Завдання 870. Самостійне виконання завдання

Один учень працює біля дошки.

Завдання 871

Учні з місця за малюнком добирають кількість предметів для покупки і складають задачу за схемою розв’язання.

Завдання 872. Усне виконання завдання

Учні називають точки, що лежать поза прямою. Вимірюють відстань між точками К і М. Визначають, у скільки разів довжина відрізка ВС менша за довжину відрізка АС.

2. Фізкультхвилинка

V. Узагальнення й систематизація знань

1. Знаходження значень виразів, у яких остання дія — віднімання

28 – 18: 242 + (37 – 18)56: 7 – 7

(80 – 17): 742 – (17 + 18)(72 – 9): 7

2. Розв’язування задач

— Визначте, якій задачі яка схема розв’язання відповідає.

1) Купили 6 банок білої фарби, по 3 кг в кожній, і 4 банки зеленої фарби, по 5 кг в кожній. Якої фарби купили більше і на скільки кілограмів?

2) Горобець за кормом літав 3 дні по 59 км і 2 дні по 60 км. Скільки кілометрів пролетів горобець за ці дні?

Схеми розв’язань:

1) • + • 2) • – •

3. Офтальмологічна пауза

4. Розв’язування логічних задач

1) Сума і добуток чотирьох чисел дорівнює 8. Числа не обов’язково різні. Запишіть їх. (Можливі варіанти: 2 • 2 + 2 • 2 = 8; 1 • 4 + 2 • 2 = 8; 2 • 2 + 2 + 2 = 8; 4 • 1 + 3 + 1 = 8.)

2) Від’їжджаючи з літнього табору, друзі обмінялися фотографіями: кожен дав кожному по одній своїй фотографії. Усього їм для цього знадобилося 6 фотографій. Скільки було друзів?

Розв’язання виходить з розглядання малюнка. На ньому друзі позначені точками, а фотографії — відрізками зі стрілками: відрізок АВ означає, що А дав фотографію В. Видно, що якщо друзів двоє, то фотографій потрібно дві, а якщо троє — то 6. Якщо ж друзів більше, ніж 3, то і фотографій буде більше, ніж 6.

Відповідь: 3.

VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія

VII. Домашнє завдання

С. 131, завдання 873; 874.


 

Урок математики №112

2 клас

Дата____________

Тема. Засвоєння таблиці множення числа 8. Розв’язування задач

Мета: формувати в учнів уміння розв’язувати задачі; закріпити знання табличних випадків множення і ділення; вдосконалювати навички усних обчислень; розвивати логічне мислення, увагу; виховувати самостійність.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання (с. 131, завдання 873; 874)

Завдання 873

— Прочитайте вирази, у відповіді яких є цифра 4; цифра 7; однакове число десятків і одиниць; сума десятків і одиниць дорівнює 5.

Завдання 874

— Розкажіть задачу. Прочитайте її розв’язання.

2. Усна лічба

1) Математичні «ланцюжки».

8 • 949: 721 + 4216: 48 • 8

– 32+ 17: 7• 8+ 16

: 5: 4+ 9– 17– 24

2) Віршовані задачі.

Четвірка сонних кошенят

На сонці спочивала.

16 сірих мишенят

Навколо танцювало.

Я хочу запитати вас:

Скажіть мені, у скільки раз

Більше жвавих мишенят,

Ніж лінивих кошенят? (4)Ворона Каркарона синочків годувала.

Кожному синочку по 5 жучків давала.

Всіх 25 жучків пішло.

То скільки ж пташенят було? (5)

8 кіз побігло в ліс.

Скільки разом ніг у кіз? (32)

Завдання 878. Колективне ознайомлення зі змістом задачі, її аналіз

Один учень записує умову і розв’язує задачу.

Після цього учні змінюють питання таким чином, щоб у розв’язанні останньою дією було віднімання.

Завдання 879

Під час повторення умови один учень записує коротку умову і пояснює розв’язання.

2. Фізкультхвилинка

V. Узагальнення й систематизація знань

1. Робота над задачами

1) У дитячий садок привезли 48 кг груш у ящиках, по 8 кг у кожному, і 40 кг яблук у ящиках по 10 кг у кожному. Що дізнаєтеся, якщо виконаєте дії:

48: 8 =?

40: 10 =?

48: 8 + 40: 10 =?

2) У глечик вміщується 3 л води, а в каністру — в 7 разів більше. Скільки літрів води вміщується в глечик і в каністру разом?

2. Обчислення значень виразів

36: 6 • 7 42: 7 • 4 8 • 5 – 3 • 7

54: 6 + 81 48: 8 • 7 4 • 6 + 2 • 8

6 • 6: 4 32: 8 • 6 7 • 5 – 4 • 4

42: 6 + 59 54: 6: 3 6 • (81 – 72)

3. Офтальмологічна пауза

4. Розв’язування логічних задач

1) Робота за таблицею.

— Чи всі зображені фігури можна назвати геометричними? (Так)

— Яку найменшу геометричну фігуру ви знаєте? (Точка)

— Яка фігура не має кутів? (Круг, точка, відрізок)

— Скільки на малюнку многокутників? (4)

— Назвіть кожну фігуру. Поміркуйте, чому їй дали таку назву.

2) Маємо трійку чисел 2; 7; 5. Установіть закономірність й утворіть нову трійку, вставивши пропущене число: 6;...; 3. (6; 9; 3)

3) У двох їжаків було 7 яблук. Чи могло в одного з них бути на 6 яблук більше, ніж у другого? (Не могло, бо тоді у другого їжака 0 яблук, що супе-речить умові задачі.)

VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія

VII. Домашнє завдання

С. 131–132, завдання 880; 881.


 

Урок математики №113

2 клас

Дата____________

Тема. Засвоєння таблиці множення числа 8. Розв’язування задач

Мета: закріпити знання табличних випадків множення і ділення; вдосконалювати вміння розв’язувати задачі, навички усних обчислень; розвивати логічне мислення, увагу; виховувати акуратність.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання (с. 131–132, завдання 880; 881)

Завдання 880

— Скільки кілограмів борошна залишилося в їдальні?

Завдання 881

1) Чи є серед відповідей однакові? Прочитайте одноцифрові відповіді; двоцифрові відповіді.

2) Прочитайте вирази та їх значення.

2. Гра «Мовчанка»

3. Складання виразів за таблицею, обчислення їх значень

Ділене18562870 – 725 + 17

Дільник67777

4. Математичний диктант

Добуток чисел 7 і 5 зменшити на 15.

Різницю чисел 50 і 8 зменшити у 7 разів.

Суму чисел 56 і 7 зменшити у 7 разів.

Частку чисел 35 і 7 збільшити на 95.

5. Хвилинка каліграфії

— Запишіть множину чисел, що діляться на 7.

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ми повторимо вивчені таблиці множення і ділення.

IV. Повторення вивченогоматеріалу

1. Робота за підручником (с. 132–133)

Завдання 882. Усне виконання завдання. Робота в парах

Завдання 883. Коментоване розв’язування завдання

Учні пригадують, як знайти ділене, множник, зменшуване. По черзі пояснюють завдання, працюючи у зошитах.

Завдання 884. Фронтальне вивчення змісту задачі

Під час відтворення змісту учні на дошці зображують умову задачі.

Після цього учні працюють самостійно, один учень — за закритою дошкою.

Завдання 885. Коментоване розв’язування кругових прикладів

Учитель звертає увагу на те, яким чином виконуються обчислення.

Завдання 886. Усне виконання завдання

Учні називають, скільки на малюнку многокутників. Називають кожну фігуру, що не є многокутником.

Завдання 887

Після колективного ознайомлення зі змістом задачі учні складають план розв’язання.

1) Скільки хлопчиків у шкільному хорі?

2) Скільки всього дітей у хорі?

Сильніші учні, скориставшись планом, самостійно записують розв’язання у зошити.

Решта учнів разом з учителем розглядають план розв’язання і визнача- ють дії.

Після цього учні замінюють число 3 числом 2. (Чи зміниться план розв’я- зання задачі?)

Завдання 888

Учні знаходять значення виразу зі змінною.

Один учень біля дошки розв’язує і пояснює.

2. Фізкультхвилинка

V. Узагальнення й систематизація знань

1. Робота над задачами

1) Перше число дорівнює 7, а друге — на 42 більше, ніж перше. У скільки разів друге число більше від першого?


Дата добавления: 2015-09-29; просмотров: 20 | Нарушение авторских прав







mybiblioteka.su - 2015-2024 год. (0.084 сек.)







<== предыдущая лекция | следующая лекция ==>