Студопедия
Случайная страница | ТОМ-1 | ТОМ-2 | ТОМ-3
АрхитектураБиологияГеографияДругоеИностранные языки
ИнформатикаИсторияКультураЛитератураМатематика
МедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогика
ПолитикаПравоПрограммированиеПсихологияРелигия
СоциологияСпортСтроительствоФизикаФилософия
ФинансыХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника

Тема. Складання виразів з дужками. Повторення взаємозв’язку дій множення і ділення. Знаходження довжини ламаної лінії 1 страница



Урок математики №70

2 клас

Дата____________

Тема. Складання виразів з дужками. Повторення взаємозв’язку дій множення і ділення. Знаходження довжини ламаної лінії

Мета: формувати в учнів уміння складати вирази з дужками; повторити взаємозв’язок дій множення і ділення; навчати знаходити довжину ламаної лінії; розвивати вміння складати і розв’язувати задачі; виховувати акуратність.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання (с. 86, завдання 545; 546)

Завдання 545

— Скільки горщиків меду було на першій полиці?

Завдання 546

— Прочитайте вирази та їх значення.

2. Усна лічба

1) Гра «Здогадайся».

3 • 6 + 3 = 3 •?3 • 8 +? = 3 • 9

3 • 7 + 3 = 3 •?3 •? + 3 = 3 • 6

3 • 10 – 3 = 3 •?3 •? – 3 = 3 • 4

2) Робота за таблицею.

Учитель показує один з горизонтальних рядків, а учні — числа, від множення яких отримані ці добутки. Наприклад, вони відповідають: «12 дістали від множення 3 на 4, або 2 на 6; 16 — 2 на 8; і так далі».

Позначаючи в кожному ряду ті випадки, які складно запам’ятати дітям, потрібно надалі частіше повертатися до них у процесі обчислень.

Інший прийом — усне опитування за таблицею, спочатку — послідовно, потім — вибірково (з формулюванням задачі на слух: 3 • 9 =?) з постійним оберненим питанням: «Скільки дістанемо, якщо 27 розділити на 3?».

3. Хвилинка каліграфії

— Випишіть з таблиці парні числа.

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ми повторимо зв’язок між діями множення і ділення, будемо вчитися знаходити довжину ламаної лінії.

IV. Повторення вивченогоматеріалу

1. Робота за підручником (с. 86–87)

Завдання 547

Один учень біля дошки розв’язує і пояснює.

Математичний диктант

1) Добуток чисел 3 і 2 зменшити на 2.

2) Суму чисел 12 і 6 поділити на 2.

3) Різницю чисел 20 і 18 помножити на 8.

4) Добуток чисел 3 і 6 збільшити на 4.

Завдання 548. Усне виконання завдання

Учні пояснюють, як склали рівності.

Завдання 549

Учні «ланцюжком» з кожного добутку за зразком складають вирази на ділення на 3 та обчислюють їх значення.

Завдання 550

Під час повторення умови один учень записує коротку умову і пояснює розв’язання. Після цього учні самостійно записують розв’язання. Учитель перевіряє.

Завдання 551

Учні з місця складають задачу за таблицею та план розв’язування. Після цього учні самостійно записують розв’язання. Учитель перевіряє.

Завдання 552

Учні вимірюють довжини ланок ламаної, один учень біля дошки пояснює, як знайти довжину ламаної.



Після цього учні будують іншу ламану такої самої довжини.

2. Фізкультхвилинка

V. агальнення й систематизація знань

1. Запис виразів, значення яких дорівнює 9

2 + 14: 2 3 • 7 – 10 27 – 2 • 9 4: 2 + 7

2. обота над задачею

Фермер продав двом покупцям по 3 л молока й одному покупцеві — 5 л молока. Скільки всього літрів молока він продав?

3. Офтальмологічна пауза

4. Розв’язування логічних задач

1) Завдання 553*.

Треба перевезти 11 шаф. На автомобіль можна навантажити не більше 3 шаф. Скільки рейсів доведеться зробити автомобілю? (4 рейси)

2) У Петрика було 7 грн, а у Михайлика — 5 грн. Петрик купив олівець. Скільки коштує олівець, якщо у хлопчиків грошей стало порівну? (2)

3) У Кості і Сергійка марок порівну. Скільки марок Костя віддав Сергійкові, якщо у нього стало на 6 марок менше, ніж у Сергія? (3)

4) У Люсі 3 цукерки, у Валі — стільки ж. Люся віддала Валі 1 цукерку. На скільки цукерок стало більше у Валі? (На 2)

VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія

VII. Домашнє завдання

С. 87, завдання 554; 555.

 

Урок математики №71

2 клас

Дата____________

Тема. Повторення вивченогоматеріалу. Знаходження значень виразів здужками. Творча робота над задачею

Мета: формувати в учнів уміння знаходити значення виразів з дужками, творчо працювати над задачею; повторити прийоми письмового додавання і віднімання; розвивати обчислювальні навички; прищеплювати любов до математики.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання (с. 87, завдання 554; 555)

Завдання 554

— Яка довжина доріжки?

Завдання 555

— Прочитайте вирази та їх значення.

Наприклад. Щоб знайти другий множник, потрібно добуток поділити на перший множник. 12 ділимо на 2, отримуємо 6. Відповідь: другий множник дорівнює 6.

2. Повторення назв компонентів ділення

Ділене1816 1210

Дільник2 22 42

Частка 27 526

3. Усне розв’язування задач

1) Складіть та розв’яжіть задачі.

а) По 3 грн 6 кг,? грн.

б) По 3 грн 8 ігр.,? грн.

в) По? грн. 2 м, 18 грн.

2) В одному пакеті 2 кг борошна. Що дізнаєтесь, обчисливши вирази: 2 • 3? 2 • 5? 10: 2?

4. Математичний диктант

Добуток чисел 3 і 4 зменшити на 6.

Суму чисел 11 і 7 поділити на 2.

Різницю чисел 20 і 18 помножити на 7.

Частку чисел 12 і 2 збільшити на 5.

Різницю чисел 16 і 4 поділити на 2.

5. Хвилинка каліграфії з логічним завданням

21 33 75 9 16 57

— Діти, одне число тут «зайве», воно відрізняється від усіх інших. Здогадайтеся, яке це число, і поясніть чому.

(«Зайвим» можна назвати число 9 — воно одноцифрове, а решта чисел — двоцифрові.

«Зайвим» може бути і число 16 — оскільки воно парне, а решта чисел — непарні.)

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ми повторимо вивчений матеріал.

IV. Вивчення новогоматеріалу

1. Робота за підручником (с. 87–88)

Завдання 556

Учні «ланцюжком» розв’язують приклади. Один учень працює біля дошки, решта у зошитах.

Завдання 557

Учні знаходять значення виразу зі змінною.

Завдання 558

Під час повторення умови один учень записує коротку умову і пояснює розв’язання. Після цього учні самостійно записують розв’язання. Учитель перевіряє.

Завдання 559. Колективне розв’язування задачі

Аналіз умови задачі, запис скороченої умови.

Учні пояснюють, про що можна дізнатися, обчисливши значення виразів:

18 + 22; 22 – 18; (18 + 22) – 30?

Завдання 560

Учні коментують, як виконали обчислення.

Завдання 562. Колективне розв’язування задачі за схематичним малюнком

— Яку відстань пролетіла бджілка спочатку? А потім?

— Скільки всього метрів пролетіла бджілка?

2. Фізкультхвилинка

V. Узагальнення й систематизація знань

1. Робота над задачами

1) Два комп’ютерних диски коштують 8 грн, а флешка — 60 грн. На скільки флешка дорожча за диск?

2) Знайдіть масу трьох кошиків з яблуками, якщо в кожному з них міститься 5 кг яблук, а 3 порожніх кошики мають масу 1 кг.

3) 2 м тканини коштують 16 грн. Скільки коштує 1 м такої тканини?

2. Обчислення значень виразів

29 – 2 • 916: 2 – 514: 2 + 72 • 8 + 38

3. Офтальмологічна пауза

4. Розв’язування логічних задач

1) Завдання 562*.

Двоє коней пробігли 16 км. Скільки кілометрів пробіг кожен кінь? (16 км)

2) У Даші і Маші 15 книг з віршами. Даші подарували ще три книги з вір-шами. Скільки тепер стало у них книг разом?

Розв’язання. Хоча ми не знаємо, скільки книг було у Даші і скільки у неї стало книг, ми можемо розв’язати задачу. Якщо до одного з доданків додати деяке число, то сума збільшиться на це число: (а + c) + b = (a + b) + c за сполучною властивістю додавання. Отже, від збільшення кількості книг у Даші ще на 3 книги загальне число книг теж збільшиться на 3 книги, тобто стане рівним 15 + 3 = 18.

Відповідь: 18 книг.

VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія

VII. Домашнє завдання

С. 88, завдання 563; 564.


 

Урок математики №72

2 клас

Дата____________

Тема. Таблиця ділення на 3. Розв’язування задач

Мета: скласти і вивчити таблицю ділення на 3; працювати над засвоєнням змісту множення і ділення та взаємозв’язку між ними; формувати вміння застосовувати випадки табличного ділення на 3 під час розв’язування прикладів і задач; розвивати мислення, пам’ять, мовлення; виховувати інтерес до математики.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання (с. 88, завдання 563; 564)

Завдання 563

— Скільки кабачків поклали в кожний кошик?

Завдання 564

— Прочитайте записаний вираз та його значення.

2. Гра «Перевір себе!»

Учні лічать від 1 до 40 по одному. Замість чисел, які діляться, наприклад, на 2, вони говорять: «Не скажу!»

3. Математичний диктант

Перед будинком стоїть 12 машин, а мотоциклів — на 9 менше. Скільки мотоциклів стоїть перед будинком? (3)

У театральному гуртку займається 23 дівчинки. Це на 8 більше, ніж хлопчиків. Скільки хлопчиків у театральному гуртку? (15)

У бідоні 3 л молока. Скільки молока в двох таких бідонах? (6)

На полив городу взяли 6 пляшок води, по 2 л кожна. Скільки літрів води yyвзяли на полив городу? (12).

В альбомі 15 листівок з кімнатними рослинами. Це на 6 більше, ніж з деревами. Скільки листівок з деревами в альбомі? (9)

— Прочитайте відповіді. (3; 15; 6; 12; 9)

— Запишіть їх у порядку зростання. (3; 6; 9; 12; 15)

— Що цікавого помітили? (Числа збільшуються на 3)

— Назвіть серед них парні числа. (6; 9)

— «Ланцюжком» додаватимемо до 15 по 3, поки не вийде 30.

4. Хвилинка каліграфії з логічним завданням

— Запишіть числа 2-го і 3-го десятків, яких немає в таблиці множення чисел 2 і 3.

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ми складемо таблицю ділення на 3.

IV. Вивчення новогоматеріалу

1. Робота за підручником (с. 88–89)

Завдання 565. Письмове виконання завдання з коментуванням

Учні складають та обчислюють вирази на множення числа 3. З кожного добутку складають вираз на ділення на 3.

Завдання 566. Колективне опрацювання матеріалу

Учні читають таблицю множення числа 3 і таблицю ділення на 3.

Завдання 567

Учні «ланцюжком» обчислюють, користуючись таблицею ділення на 3. Один учень працює біля дошки, решта — у зошитах.

Завдання 568. Фронтальне вивчення змісту задачі

Під час відтворення змісту учні на дошці зображують умову задачі.

По 3 л? б. 18 л

Після цього учні працюють самостійно, один учень — за закритою дошкою.

Завдання 569

Учні розв’язують задачі усно.

2. Фізкультхвилинка

V. Узагальнення й систематизація знань

1. Гра «Добери відповідний знак»

27 3 7 = 17 (– –)27 3 7 = 16 (: +) 27 3 7 = 31 (– +)

27 3 7 = 23 (+ –) 27 3 7 = 2 (: –)27 3 7 = 37 (+ +)

2. Робота над задачею

У 3 рядах розташували 15 кружечків, у кожному ряду — порівну. Скільки кружечків вийшло в ряду?

3. Творча робота над задачею

— Розв’яжіть задачу та складіть до неї дві обернені.

Михайлик приніс 17 білих грибів, 9 із них мама засмажила. Скільки грибів залишилося?

4. Обчислення значень виразів із наступною перевіркою

43 + 5132 + 61

98 – 7685 – 24

71 – 4836 + 59

43 + 19100 – 86

5. Офтальмологічна пауза

6. Розв’язування логічних задач

1) На двох полицях стояло 19 книг. На кожну полицю поставили ще стільки книг, скільки було на ній. Скільки книг стало на двох полицях після цього? (19 + 19 = 38)

2) Тетянка, Оленка й Іринка за контрольну роботу отримали різні оцінки: 10; 9; 8. З’ясуйте, яку оцінку отримала кожна з дівчаток, якщо у Тетянки не 8, а в Іринки — не 8 і не 10.

Відповідь:

ТетянкаОленкаІринка


8– + –

9–– +

10 + ––


3) Пес Тузик на 6 кг важчий за кота Барсика, а Барсик утричі легше за Тузика. Скільки важить Барсик?

(1 і 7 — хибне; 2 і 8 — хибне; 3 і 9 — істинне.)

Відповідь: 3 кг.

VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія

VII. Домашнє завдання

С. 89, завдання 570; 571.

 

Урок математики №73

2 клас

Дата____________

Тема. Розв’язування вправ і задач на застосування таблиці ділення на 3. Правилознаходження периметра квадрата і прямокутника

Мета: вправляти учнів у застосуванні випадків табличного ділення на 3 під час розв’язування прикладів і задач; закріпити навички додавання і віднімання в межах 100; формувати вміння знаходити периметр квадрата і прямокутника; виховувати активність, уважність.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання (с. 89, завдання 570; 571)

Завдання 570

— Прочитайте вирази та їх значення.

Завдання 571

— Яка маса однієї цеглини? Скільки цеглин мають масу 24 кг?

2. Гра «Продовжуй!»

Учитель називає будь-який приклад (6: 3 = 2) і передає прапорець учневі за першою партою. Учень має продовжити — назвати наступний приклад (9: 3 = = 3) та передати прапорець своєму сусідові, і так далі.

3. Робота за таблицею

Ділене151410

Дільник33232

Частка4928

4. Усне розв’язування задач

1) У пакети розсипали 24 кг борошна, по 3 кг у кожний. Скільки вийшло пакетів борошна?

2) Учень розв’язав 15 прикладів і записав їх у 3 однакові стовпчики. Скільки прикладів у нього вийшло в одному стовпчику?

3) Кравець з 18 м тканини зшив сукні, витрачаючи на одну сукню 3 м. Скільки всього суконь зшив кравець?

4) Кравець з 15 м тканини зшив 3 сукні. Скільки метрів тканини він витрачав на одну сукню?

5) Для роботи в шкільному саду всіх учнів класу розподілили на 3 групи. У кожній групі виявилося по 5 дівчаток і 3 хлопчики. Скільки в класі дів-чаток? Скільки в класі хлопчиків? Скільки всього учнів у класі?

5. Гра «Розкажи таблицю ділення на 3 з пам’яті»

6. Хвилинка каліграфії

— Спишіть числа, які діляться на 3.

6; 20; 12; 63; 2; 42; 84; 21; 72

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ми повторимо таблицю ділення на 3.

IV. Повторення вивченогоматеріалу

1.Робота за підручником (с. 89–90)

2.Завдання 572. Письмове виконання завдання з коментуванням

3.Один учень працює біля дошки, решта — у зошитах.

4.Завдання 573

5.Учні складають план розв’язання задачі:

6.1) Скільки залів облаштували у 8 магазинах?

7.2) Скільки всього залів облаштували?

8.Сильніші учні, скориставшись планом, самостійно записують розв’язан-ня задачі у зошити. Решта учнів разом з учителем розглядають план роз-в’язання і визначають дії.

9.Завдання 574

10.Учні вимірюють довжини сторін, один учень біля дошки пояснює, як обчислити периметр квадрата додаванням, а потім — множенням.

11.Після цього знаходять периметр прямокутника.

12.Завдання 575*. Колективне розв’язування задачі

13.Аналіз умови задачі, запис скороченої умови.

14.2. Фізкультхвилинка

15.V. Узагальнення й систематизація знань

16.1. Самостійна робота

12: 3 + 2510: 2 + 57

8: 2 + 7721: 3 + 48

27: 3 + 173 • 8 – 9

2. Гра «Віконечка»

3 • = 21 • 9 = 27

3 • = 24 – 12 3 • = 16 + 5

3. Офтальмологічна пауза

4. Розв’язування логічних задач

1) Валя, Маша, Оленка і Наталя зірвали 4 різні квітки: дзвоник, ромашку, волошку і троянду. На запитання, хто яку квітку зірвав, дівчатка жартома відповіли так, що в кожній відповіді одна частина істинна, а друга — хибна. Відповіді дівчаток:

«Оленка зірвала ромашку, Наталя — волошку».

«Оленка зірвала дзвоник, Маша — ромашку».

«Валя зірвала ромашку, Наталя — троянду».

Хто яку квітку зірвав?

Відповідь. Якщо Оленка зірвала ромашку, то в другому випадку вона не могла зірвати дзвоник, але тоді Маша не могла зірвати ромашку, тому що обидві відповіді будуть помилковими. Отже, Наталя зірвала троянду, Валя — ромашку, Оленка — дзвоник, Маша — волошку.

2) Рибалка впіймав окуня, йоржа і щуку. Щуку він упіймав раніше, ніж окуня, окуня — пізніше, ніж йоржа, а йоржа — раніше, ніж щуку. Яку рибу рибалка впіймав першою? (Йоржа) Яку рибу рибалка впіймав останньою? (Окуня)

VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія

VII. Домашнє завдання

С. 89, завдання 576; 577.

 

 

Урок математики №74

2 клас

Дата____________

Тема. Розв’язування задач на вивчені випадки арифметичних дій. Знаходження значень виразів. Обчислення довжини сторони рівносторонньоготрикутника за йогопериметром

Мета: формувати поняття про таблицю множення і ділення на 3; тренувати здатність множити і ділити на 2 і 3; навчити обчислювати довжину сторони рівностороннього трикутника за його периметром; розвивати розумові операції (аналіз, синтез, узагальнення), увагу, пам’ять, творчі здібності; прищеплювати інтерес до математики.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання (с. 89, завдання 576; 577)

Завдання 576

— Прочитайте вирази та їх значення.

Завдання 577

— Скільки вийшло таких шматків? Скільки метрів дроту залишилося?

2. Гра «Не помилися!»

Учитель називає числа. Якщо учні почують число, кратне 3,— вітають його, піднявши руки вгору, якщо число не кратне 3 — ховаються від нього, обхопивши себе руками.

12; 10; 15; 18; 22; 21; 25; 27.

3. Робота за таблицею

Зменшуване53356212

Від’ємник183517

Різниця461934717

4. Гра «Мовчанка»

12: 3182468• 367915: 32127

5. Усне розв’язування задач

1) У трьох відрах знаходиться 21 л води, в кожному відрі — порівну. Скільки літрів води знаходиться в одному відрі?

2) З кошику яблука поклали на 6 тарілок, по 2 яблуки на кожну. У кошику залишилося ще 5 яблук. Скільки яблук було в кошику?

6. Хвилинка каліграфії

— Установіть закономірність і запишіть наступні числа.

10; 12; 14...

7. Математичний диктант

Суму чисел 11 і 7 поділити на 3.

Різницю чисел 12 і 3 поділити на 3.

Число 3 помножити на різницю чисел 26 і 24.

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ми повторимо таблицю ділення на 3.

IV. Повторення вивченогоматеріалу

1. Робота за підручником (с. 90–91)

Завдання 578. Колективне ознайомлення зі змістом задачі, її аналіз

Один учень записує умову і розв’язує задачу.

Завдання 579

Учні «ланцюжком» читають вирази та обчислюють їх значення.

Завдання 580

Учні знаходять значення виразу зі змінною.

Завдання 581

Під час повторення умови один учень записує коротку умову і пояснює розв’язання. Після цього учні самостійно записують розв’язання. Учитель перевіряє.

Завдання 582

Один учень біля дошки розв’язує і пояснює.

— Що таке периметр?

— Що означає вираз рівносторонній трикутник?

— Як знайти довжину сторони, знаючи периметр?

2. Фізкультхвилинка

V. Узагальнення й систематизація знань

1. Робота над задачею

У магазин привезли 20 ящиків печива, по 8 кг у кожному. До обіду продали 18 ящиків. Скільки кілограмів печива залишилося?

— Поміркуйте, чи треба дізнаватися, скільки кілограмів печива привезли і скільки кілограмів продали до обіду, щоб розв’язати цю задачу?

2. Розв’язування прикладів

68 + 8 + 24 27: 3 + 12 90 – 12 – 18

53 – 16 – 8 3 • 6: 9 90 – 12 + 18

45 + 46 – 12 3 • 4: 2 10: 2 + 47

3. Офтальмологічна пауза

4. Розв’язування логічної задачі

Батькові і синові разом 40 років. Скільки буде їм разом через три роки?

Розв’язання. У цій задачі невідомо, чому дорівнюють доданки: вік батька і вік сина. Проте відома їх сума — 40 років. Невідомо і те, скільки буде років кожному з них через 3 роки. Але відомо, що кожен доданок збільшиться на 3, а значить, сума збільшиться на 3 + 3 = 6.

Отже, вона дорівнюватиме 40 + 6 = 46.

Відповідь: 46 років.

VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія

VII. Домашнє завдання

С. 90–91, завдання 583; 584.

 

 


 

Урок математики №75

2 клас

Дата____________

Тема. Повторення вивчених таблиць множення і ділення. Складання задач на дві дії за даним виразом. Знаходження значень виразів зі змінною. Самостійна робота

Мета: повторити і закріпити знання таблиць множення і ділення чисел 2 і 3; учити творчо працювати над задачами; формувати вміння знаходити значення буквених виразів; розвивати творчі здібності; виховувати самостійність.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання (с. 90–91, завдання 583; 584)

Завдання 583

— Скільки рибин віддали дівчинці?

Завдання 584

— Прочитайте вирази з однаковими відповідями; відповіді — двоцифрові числа; одноцифрові числа.

2. Гра «Не помилися!»

На плакаті написані числа від 1 до 30. Учні мають назвати числа, які зустрічаються в таблиці множення на 3.

3. Гра «Угадай приклад»

Учитель демонструє картку з відповіддю з таблиці множення числа 2, діти мають згадати приклад.

4. Робота за таблицею

Множник3 2 22

Множник 2432

Добуток1210 18141816

5. Усне розв’язування задач

1) В одному відрі 7 л молока, а в іншому — 5 л. Скільки знадобиться дволітрових банок, щоб розлити все молоко?

— Складіть подібну задачу за виразом:

(15 + 12): 3 =

2) У 3 однакових банках міститься 21 кг фарби. Скільки кілограмів фарби в одній банці?

6. Хвилинка каліграфії

— Установіть закономірність і запишіть наступні числа.

11; 13; 15...

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ми повторимо таблиці множення та ділення числа 3.

IV. Повторення та закріплення вивченогоматеріалу

1. Робота за підручником (с. 91)

Завдання 585. Математичний диктант

Учні «ланцюжком» складають і обчислюють вирази. Один учень працює біля дошки, решта — у зошитах.

Частку чисел 18 і 3 збільшити на 6.

Суму чисел 9 і 15 поділити на 3.

Добуток чисел 6 і 2 поділити на 3.

Добуток чисел 6 і 2 зменшити на 3.

Завдання 586

Один учень біля дошки креслить і пояснює.

Завдання 587

Учні за першим виразом складають задачу про саджанці яблунь і груш, а за другим — про огірки в ящиках.

Завдання 588

Учні знаходять значення виразу зі змінною.

Завдання 589. Колективне опрацювання матеріалу

Завдання 590*. Колективне ознайомлення зі змістом задачі, її аналіз

Один учень записує умову і розв’язує задачу.

2. Фізкультхвилинка

V. Узагальнення й систематизація знань

Самостійна робота

1 варіант

1. Задача.

У чотирьох коробках лежало по 3 іграшки. Принесли ще одну коробку, в якій було 5 іграшок. Скільки іграшок в усіх коробках?

2. Сторона рівностороннього трикутника 2 см. Знайди периметр цього трикутника.

3. Обчисли.

27: 3: 33 • 4 + 4912: 3 + 40 – 9

16: 2 + 263 • 9 – 253 • (91 – 85)

4. Знайди значення виразу 3 • а + 15, якщо а = 9.

5. Порівняй вирази.

3 • (7 + 2) 9: 3 + 18

2 варіант

1. Задача.

У мами було 30 грн. Вона купила два букети троянд по 6 грн. Скільки грошей залишилося у мами?

2. Периметр рівностороннього трикутника 21 см. Знайди довжину сторони цього трикутника.

3. Обчисли.

3 • 6 + 2724: 3: 2 16: 2 + 16 + 4

15: (12 – 9) 27: 3 + 272 • 8 + 28 – 20

4. Знайти значення виразу 3 • а + 29, якщо а = 6.

5. Порівняти вирази.

2 • (9 – 5) 9: 3 + 16

VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія

VII. Домашнє завдання

С. 91, завдання 591; 592.


 

Урок математики №76

2 клас

Дата____________

Тема. Повторення вивчених таблиць множення і ділення. Розв’язування задач на ділення і складених задач на три дії за планом

Мета: повторити вивчені таблиці множення і ділення; формувати вміння розв’язувати задачі на ділення, складати і розв’язувати задачі на три дії за даним планом; проаналізувати помилки, допущені в самостійній роботі; підготуватися до контрольної роботи.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання (с. 91, завдання 591; 592)

Завдання 591

— Скільки метрів до зустрічі проплив другий плавець?

Завдання 592

— Прочитайте вирази та їх значення.

2. Аналіз помилок, допущених у самостійній роботі, виконання відповідних завдань

3. Гра «Крокуй і рахуй»

Троє учнів змагаються між собою. Вони стають по одній лінії. Учитель стає поряд з першим учнем, вони одночасно роблять перший крок, під час якого вчитель говорить, припустимо: «три». Учень має вмить «налаштуватися» на це число і, роблячи наступні кроки, говорити: «шість, дев’ять, дванадцять і т. ін.» — на кожен крок по числу. Учитель йде із ним у ногу, не даючи уповільнити крок. Як тільки учень сказав не те число, вони відразу зупиняються, до кінця гри сходити з цього місця не можна.

Те саме виконують решта гравців по черзі. Перемагає той, хто зупиниться далі.

4. Усне розв’язування задач

1) На зиму заготовили 27 л варення і розлили його по банках, по 3 л у кожну. Скільки всього знадобилося банок?

2) В одному шматку 12 м тканини, а в другому — на 3 м більше. З усієї тканини зшили сукні, витрачаючи на кожну сукню по 3 м. Скільки зшили суконь?

5. Хвилинка каліграфії

— Спишіть числа, які діляться на 3.

6. Математичний диктант

Добуток чисел 3 і 8 збільшити на 27.yy

Суму чисел 8 і 6 поділити на 2.yy

Різницю чисел 20 і 18 помножити на 9.yy

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ми повторимо вивчені таблиці множення і ділення, підготуємось до контрольної роботи.

IV. Повторення вивченогоматеріалу

1. Робота за підручником (с. 92)

Завдання 593. Колективне ознайомлення зі змістом задачі, її аналіз

Один учень записує умову і розв’язує задачу.

Завдання 594

Учні вставляють такі числа, щоб рівності стали істинними.

Коментоване розв’язування завдання. Учні пригадують, як знайти доданок, зменшуване, від’ємник. По черзі учні пояснюють завдання, працюючи в зошитах.

Завдання 595

Учні складають план розв’язання задачі:

1) Скільки залишилося відремонтувати наручних годинників?

2) Скільки залишилося відремонтувати настінних годинників?

3) На скільки більше залишилося відремонтувати наручних годинників, ніж настінних?

Після складання плану розв’язання учні записують розв’язання самостійно.

Завдання 596

Учні «ланцюжком» читають вирази та обчислюють їх. Один учень працює біля дошки, решта — у зошитах.

Завдання 597. Фронтальне вивчення змісту задачі

Під час відтворення змісту учні на дошці зображують умову задачі. Після цього учні працюють самостійно, один учень — за закритою дошкою.

Задачі порівнюються.

Завдання 598*. Усне виконання завдання

2. Фізкультхвилинка

V. Узагальнення й систематизація знань

1. Робота над задачею

З мішка з картоплею двом покупцям продали по 9 кг, після цього в мішку залишилося 32 кг. Скільки кілограмів картоплі було в мішку?

— Чи можна відповісти на питання задачі?

— Що треба дізнатися спочатку? Якою дією? Чому?

— Що треба дізнатися потім? Якою дією? Чому?

2. Офтальмологічна пауза

3. Розв’язування логічних задач

1) Школярі посадили 15 кущів смородини й аґрусу. На кожен кущ аґрусу припадає два кущі смородини.

Скільки кущів смородини посадили школярі? (10)

Скільки кущів аґрусу посадили школярі? (5)

2) Три хлопчики мають зріст 80 см, 85 см і 90 см. Яким є зріст Петрика, якщо Петрик не нижчий за усіх, а Вітя вищий за Петрика? (85 см) Який зріст Миколки? (80 см)

VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія

VII. Домашнє завдання

С. 92, завдання 599; 600.

 


 

Урок математики №77

2 клас

Дата____________

Тема. Контрольна робота № 5

Мета: перевірити засвоєні учнями навички табличного множення і ділення; вміння розв’язувати задачі, знаходити значення буквених виразів; розвивати мислення; виховувати культуру оформлення письмових робіт.


Дата добавления: 2015-09-29; просмотров: 31 | Нарушение авторских прав







mybiblioteka.su - 2015-2024 год. (0.075 сек.)







<== предыдущая лекция | следующая лекция ==>