Студопедия
Случайная страница | ТОМ-1 | ТОМ-2 | ТОМ-3
АрхитектураБиологияГеографияДругоеИностранные языки
ИнформатикаИсторияКультураЛитератураМатематика
МедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогика
ПолитикаПравоПрограммированиеПсихологияРелигия
СоциологияСпортСтроительствоФизикаФилософия
ФинансыХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника

Урок 18 29.01

Тестування | Робота над загадками | Фронтальне опитування | Урок 24. 12.03 | Урок 25 19.03 | Урок 26. 26.03 | Урок 27. 02.04 | Урок 28. 09.04 | Урок 29. 16.04 | Урок 30 23.04 |


Тема: ПРАВИЛА КУЛЬТУРНОЇ ПОВЕДІНКИ

Мета: систематизувати й розширити знання учнів про правила поведінки в громад­ських місцях: музеї, бібліотеці; розвивати спостережливість; прищеплювати ба­жання дотримувати правил поведінки в музеї, бібліотеці.

Тип уроку: комбінований

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Творча вправа «Сонечко»

— У нас на дошці є сонечко, але воно без промінців. А у кожного з вас є промінчик, на якому ви запишете риси характеру, які допоможуть вам під­тримувати дружні стосунки у класі.

— Щоб у класі панувала злагода, щоб дружно працювалося в гурті, учні повинні бути уважними одне до одного і ввічливими.

2. Гра «Світлофор ввічливості»

— Те, що є ввічливим,— позначте зеленим кольором, неввічливим — чер­воним.

О Під час розмови розмахувати руками.

О Голосно розмовляти, галасувати, верещати.

О Кепкувати над кимсь у гурті.

О Уступати дорогу старшим і дівчаткам.

О Показувати на когось або на щось пальцем.

О Сперечатися на кожному кроці з будь-якого приводу.

О Перебивати розмову дорослих або ровесників.

О Говорити погано про відсутніх.

О Іронічно посміхатися над кимось.

О Грюкати дверима.

О Вітатися, усміхаючись.

О Повчати і критикувати друга на людях.

О Попросити пробачення у свого товариша.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про правила культурної поведінки.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 70-73)

— Розгляньте малюнок на с. 70 угорі.

— Що роблять діти? Складіть речення до кожного з них.

— Чи потрібні правила поведінки за столом? Чому?

— Розгляньте малюнок на сі 70 унизу. Куди прийшли діти? Як ви вва­жаєте, який це музей?

— Чи потрібні правила поведінки в музеї? Чому?

— Прочитайте текст на с. 71 і поділіться своїми думками щодо прочита­ного.

— Що із прочитаного було вам знайоме?

— Що нового ви дізналися?

— Навіщо люди склали правила культурної поведінки?

— Які громадські місця ви знаєте? Розкажіть, скориставшись схемою на с. 71.

— У громадських місцях є свої правила поведінки. Кожна вихована лю­дина повинна їх дотримувати. Ці правила культури поведінки прийшли до нас з давніх часів і за традицією вони продовжують існувати і служити людям. До­тримуючись правил культури поведінки в громадських місцях, ми вислов­люємо повагу до людей.

Але, на жаль, у нашому суспільстві є люди, які не знають, як правильно поводитися в громадських місцях, або ж не бажають цього робити. Вони ду­мають тільки про своє благополуччя, а не про те, що відчувають люди, які поруч із ними.

— Що таке музей?

— Прочитайте правила поведінки в музеї на с. 72. Які з них ви викону­вали, коли були в музеї?

— Прочитайте текст про бібліотеки на є. 72-73.

— Що із прочитаного було вам знайоме?

— Що нового ви дізналися?

— Що таке бібліотека?

— У нас, у Харкові,— одна з найбільших бібліотек країни, — державна на­укова бібліотека імені В. Г. Короленка. Вона відкрита 1886 р. У 1901 р. на кошти, зібрані у населення, за проектом архітектора Бекетова споруджено бу­динок, в якому вона розміщена і зараз.

У кожному районі міста є свої районні бібліотеки. У нашій школі теж є шкільна бібліотека і читальна зала.

— Які правила поведінки в бібліотеці ви запам'ятали?

— Розгляньте спеціальні знаки на с. 73. Про які правила поведінки в бібліо­теці розповідають ці знаки?

— Чому треба дотримувати цих правил?

— До яких наслідків призведе порушення правил поведінки в бібліотеці?

2. Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

Рольова гра «У бібліотеці»

1) Учительбібліотекар. Учні в класічитачі у читальні. Учні по черзі звертаються до бібліотекаря (1-3 учні)

2) Робота в парах:

1 варіант — бібліотекарі;

2 варіант — читачі.

3) Складання правил поведінки у бібліотеці.

• Заходячи до бібліотеки, слід привітатись з бібліотекарем.

• Коли просиш у бібліотекаря книжку або допомогу в пошуку книжки, не за­бувай про слова ввічливості: «будь ласка» та «дякую».

• До бібліотекаря звертайся на ім'я по батькові.

• Якщо книжку тобі видали у читальній залі — тихо сядь за вільний стіл.

Читай книжку не вголос. Не висловлюй своє захоплення або незадоволення

вголос. Пам'ятай, поруч є й інші читачі — їм твої репліки заважатимуть.

• Не можна приходити до бібліотеки з їжею.

• Бібліотека — не спортивний майданчик, не можна бігати, штовхатися, го­лосно розмовляти. Краще зверніть увагу на книжки. Ви можете взяти до­дому почитати 1-2 книги.

• Коли ти вже йдеш з бібліотеки, не забудь сказати «дякую» та «до поба­чення».

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Які правила поведінки запам'ятали?

— Наведіть приклади правил поведінки, яких ви дотримуєте.

• — Які нові правила поведінки ви почули на уроці?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 70-73.


Дата добавления: 2015-09-05; просмотров: 61 | Нарушение авторских прав


<== предыдущая страница | следующая страница ==>
Тестування| Урок 19. 05.02

mybiblioteka.su - 2015-2024 год. (0.008 сек.)