Студопедия
Случайная страница | ТОМ-1 | ТОМ-2 | ТОМ-3
АрхитектураБиологияГеографияДругоеИностранные языки
ИнформатикаИсторияКультураЛитератураМатематика
МедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогика
ПолитикаПравоПрограммированиеПсихологияРелигия
СоциологияСпортСтроительствоФизикаФилософия
ФинансыХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника

Урок 30 23.04

Урок 18 29.01 | Урок 19. 05.02 | Тестування | Робота над загадками | Фронтальне опитування | Урок 24. 12.03 | Урок 25 19.03 | Урок 26. 26.03 | Урок 27. 02.04 | Урок 28. 09.04 |


Тема: ТАКІ РІЗНІ І ТАКІ СХОЖІ КРАЇНИ ТА НАРОДИ

Мета: дати учням уявлення про різноманітність народів у світі, їхніх культур і звичаїв; пояснити, чим схожі та чим відрізняються народи світу; розвивати пізнавальний ін­терес; виховувати повагу до культури народів світу.

Тип уроку: комбінований

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Гра «Що спільного, чим відрізняємось?»

— Крім даних від природи, біологічних ознак, люди відрізняються й суспільними рисами, тобто такими, що сформувалися у зв'язку із життям на певній території серед інших людей.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, чим схожі та чим відрізняються народи світу.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Робота за підручником (с. 114-119)

Вправу «Мікрофон»

— Розгляньте малюнок на с. 114 угорі. Уявіть, що всі люди на Землі одна­кові. Чи цікаво було б так жити? Чому?

— Розгляньте малюнки на с. 114 унизу. Розкажіть, кого на них зобра­жено?

— Чи доводилося вам бувати в інших країнах? Або переглядати телемандрівки до інших куточків нашої планети? Що, на вашу думку, відрізняє людей різних країн?

— Прочитайте текст нас. 115-116 і поділіться своїми думками щодо про­читаного.

— Що із прочитаного було вам знайоме?

— Що нового ви дізналися?

— Чому Землю називають планетою людей?

— Чим відрізняються люди різних рас? Розкажіть за малюнками на с. 115.

— Які мови належать до східнослов'янських мов?

— Як люди можуть розуміти одне одного?

— Чому кажуть: «Скільки я знаю мов, стільки разів я людина»? Як ви ро­зумієте висловлювання Панаса Мирного про мову?

— Хто такий Агатангел Кримський? Що ви про нього дізналися?

Вправа «Мікрофон»

— Чи можете ви сказати, що старанно оволодіваєте рідною мовою? Яку ще
мову, крім української, ви вивчаєте?

Робота в групі

— Хочете про народ знати — маєте його казку прочитати. Ознайомтеся із шотландською народною казкою «Лисиця і Яструб». Про кого в ній ідеться?

— Які поради дав Яструб Лисиці?

— Чого навчила вас ця казка?

— Пригадайте, які європейські казки ви знаєте.

— Розгляньте ілюстрації до казок на с. 119. Герої яких казок зображені на малюнках?

2. Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

Цікаво знати!

— Найбільшими за чисельністю народами в світі є китайці, їх понад 1 млрд чол., хіндустанці (живуть в Індії), їх понад 220 млн чол. До великих також належить й українська нація, яка за кількістю представників посідає 22-ге місце. У світі українців — понад 47 млн, у тому числі на території України їх проживає 37,5 млн. Близько 10 млн українців живуть за межами своїх історичних земель: у Росії, США, Канаді, Казахстані, країнах Європи.

— У світі немає жодного народу, який не мав би своїх традицій і звичаїв, що передаються новим поколінням.

У кожного народу — свої звичаї.

Розглянемо на прикладі одного з найулюбленіших свят — зустріч Нового року. В українців, як і в інших народів, сформувалися певні традиції його святкування.

Пригадайте, якими є традиції святкування Нового року в українців.

Після обговорення відповідей учнів учитель розповідає про традиції свят­кування Нового року в різних народів.

— У країнах Європи Новий рік зустрічають у ніч з 31 грудня на 1 січня. В Італії у новорічну ніч офіційно дозволено, прощаючись зі старим роком, галасувати з усіх сил. Уважають, що Новий рік треба зустріти з відкритим серцем, звільнитися від поганих почуттів і намірів. До Нового року необхідно звільнитися від усього зайвого. Зайві предмети італійці викидають прямо з вікна. На вулицю летять старі стільці, крісла, праски тощо.

В Іспанії, святкуючи Новий рік, майже всі мешканці країни йдуть уночі на центральні площі своїх міст їсти виноград. Зокрема, мешканці іспанської сто­лиці, міста Мадрид, з'їдають під бій годинника дванадцять виноградних ягід, кожна виноградина — за один з дванадцяти місяців Нового року. Вулиці міст, якими іспанці прямують до центру міста, обов'язково прикрашають вогнями і сосновими гілками, всюди спалахують феєрверки.

У Німеччині та Австрії символами удачі й добробуту в Новому році здавна вважаються сажотрус і свиня. У давнину в Новий рік, коли на ву­лиці з'являвся сажотрус, люди бігли за ним, намагаючись доторкнутися і за­бруднитися сажею. Вони вірили, що це принесе їм щастя. За традицією, пер­шого січня необхідно було їсти свинину (на щастя), хрін (на здоров'я) і зе­лений горошок (щоб гроші були). Монетний двір у Відні вже декілька десятків років карбує до Нового року спеціальну монету-сувенір, на якій зображений хлопчик верхи на свині.

У Німеччині люди різного віку, як тільки годинник починає відбивати північ, вискакують на стільці, крісла і столи, щоб з останнім ударом дружньо «встрибнути» у Новий рік.

У Фінляндії дівчата на Новий рік кидають через плече черевичок. Якщо він упаде носком до дверей — буде весілля. Новорічні подарунки за давнім зви­чаєм заздалегідь складають на стіл, але прикривають перегорнутими мисками.

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Чим відрізняються різні народи?.

— Чому потрібно вивчати різні мови?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Є.115-119.


Дата добавления: 2015-09-05; просмотров: 211 | Нарушение авторских прав


<== предыдущая страница | следующая страница ==>
Урок 29. 16.04| Урок 31. 30.04

mybiblioteka.su - 2015-2024 год. (0.007 сек.)