Студопедия
Случайная страница | ТОМ-1 | ТОМ-2 | ТОМ-3
АрхитектураБиологияГеографияДругоеИностранные языки
ИнформатикаИсторияКультураЛитератураМатематика
МедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогика
ПолитикаПравоПрограммированиеПсихологияРелигия
СоциологияСпортСтроительствоФизикаФилософия
ФинансыХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника

Тема. Складання виразів з дужками. Повторення взаємозв’язку дій множення і ділення. Знаходження довжини ламаної лінії 7 страница



2) Одна сторона трикутника дорівнює 7 см, друга сторона — у 2 рази більша, ніж перша, а третя — на 5 см довша, ніж перша. Знайдіть периметр трикутника.

2. Офтальмологічна пауза

3. Розв’язування логічних задач

1) Завдання 889*.

Від рулону тканини завдовжки 56 м відрізають по 7 м. Скільки розрізів треба зробити, щоб поділити на рівні шматки всю тканину? (7 розрізів)

2) У скільки разів шлях на дев’ятий поверх довший за шлях на третій поверх того самого будинку?

Розв’язання. Відповідь «у 3 рази» неправильна. На дев’ятий поверх ведуть вісім сходових маршів, а на третій — два марші. Отже, шлях довший у 4 рази. Розв’язання доцільно супроводжувати малюнком.

Відповідь: у 4 рази.

VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія

VII. Домашнє завдання

С. 133, завдання 890; 891.


 

Урок математики №114

2 клас

Дата____________

Тема. Таблиця ділення на 8. Вправи на засвоєння таблиці ділення на 8. Розв’язування задач

Мета: ознайомити учнів з таблицею ділення на 8; формувати вміння виконувати завдання на застосування табличного ділення; удосконалювати обчислювальні навички, розвивати логічне мислення, увагу, інтерес до математики.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання (с. 133, завдання 890; 891)

Завдання 890

— Скільки всього пташок прилетіло до годівниці?

Завдання 891

— Прочитайте приклади, у відповіді яких є цифра 6; відповідь одного у 2 рази більша, ніж відповідь іншого.

2. Усна лічба

Гра «Павук і комашка»

— Розплутайте павутиння, розв’язавши приклади, і врятуйте комашечку.

— Яке число є в кожному розв’язаному прикладі? Постежте і дізнайтеся, скільки ніжок у павука. (8)

3. Повторення одиниць вимірювання

— Які одиниці часу ви знаєте?

— Заповніть пропуски.

1 година = хв1 хв = с

1 доба = год1 рік = міс.

1 століття = років

— Прокоментуйте розв’язання.

1 год + 7 хв – 20 хв

— Які одиниці довжини вам відомі?

— Заповніть пропуски.

1 см = мм1 дм = см

1м = дм = см

— Прокоментуйте розв’язання.

2 м + 6 дм – 17 дм

4. Хвилинка каліграфії

— Полічіть вісімками, починаючи з 24 і закінчуючи 80. Запишіть названі числа.

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ми вивчимо таблицю ділення на 8.

IV. Вивчення новогоматеріалу

1. Робота за підручником (с. 133–134)

Завдання 892. Письмове виконання завдання з коментуванням правил

— Що дізнаємося, якщо добуток поділимо на один з множників?

Учні з кожного добутку складають та обчислюють вираз на ділення на 8.



Завдання 893. Колективне опрацювання матеріалу

Учні «ланцюжком» читають і пояснюють складання таблиці ділення на 8.

Завдання 894. Письмове виконання завдання з опорою на таблицю ділення числа 8

1-й стовпчик — колективне розв’язання;

2-й, 3-й, 4-й стовпчики — за варіантами:

1 варіант — 1-й рядок;

2 варіант — 2-й рядок.

Завдання 895. Колективне розв’язування задачі

Аналіз умови задачі, запис скороченої умови, складання плану розв’язання задачі:

1) Скільки кілограмів картоплі взяли ввечері?

2) Скільки кілограмів картоплі взяли вранці і ввечері разом?

3) Скільки кілограмів картоплі залишилося в ящику?

Після цього один учень біля дошки розв’язує і пояснює.

Завдання 896

Учні вимірюють довжину смужок, один учень біля дошки пояснює, як знайти довжину четвертої частини першої смужки та шостої частини другої. Після цього учні перевіряють обчислення вимірюванням. Порівнюють дов- жини четвертої і шостої частин смужки.

Завдання 897

Під час повторення умови один учень записує коротку умову і пояснює розв’язання. Після цього учні самостійно записують розв’язання. Учитель перевіряє.

2. Фізкультхвилинка

V. Узагальнення й систематизація знань (див. додаток на с. 113)

VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія

VII. Домашнє завдання

С. 134, завдання 899; 900.


 

Урок математики №115

2 клас

Дата____________

Тема. Засвоєння таблиці ділення на 8.Розв’язування задач

Мета: формувати вміння розв’язувати приклади і задачі на основі знань таблиці множення і ділення; удосконалювати знання геометричного матеріалу; розвивати навички швидкого рахунку, логічне мислення, увагу.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання (с. 134, завдання 899; 900)

Завдання 899

— Прочитайте вирази, відповіді яких однакові; у відповіді є цифра 8; цифра 9; сума цифр відповіді дорівнює 5; відповідь записана двома однаковими цифрами.

Завдання 900

— Скільки пасажирів було в салоні автобуса спочатку?

2. Усна лічба

1) Гра «Лабіринт».

— Двері лабіринту може відчинити тільки ключик, форма якого нагадує число 8. Отже, в кожному стовпчику знайдіть вираз із відповіддю 8.


24: 3

48: 8

27: 3

64: 8

56: 8

72: 8

45: 5

32: 4

18: 2

16: 4

24: 4

48: 6

21: 3

63: 7

40: 5

28: 4

16: 2

35: 5


2) Фронтальне опитування.

— Скільки ніжок у одного павука? (8)

— Скільки ніжок у 5 павуків? у 7 павуків?

— Скільки ніжок у одного жучка? (6)

— Скільки ніжок у 3 павуків і 3 жучків? (42)

— Скільки ніжок у 8 павуків і 6 жучків? (100)

3) Гра «Віднови таблицю».

— Відновіть таблицю ділення на 8 і знайдіть невідоме ділене.

: 8 = 2: 8 = 4: 8 = 6: 8 = 8

: 8 = 3: 8 = 5: 8 = 7: 8 = 9

3. Хвилинка каліграфії

— Запишіть знайдені ділені у порядку спадання.

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ми повторимо таблицю ділення на 8.

IV. Повторення вивченогоматеріалу

1. Робота за підручником (с. 134–136)

Завдання 901. Усне виконання завдання

Учні перевіряють, чи правильні рівності й нерівності.

Завдання 902. Самостійна робота

Двоє учнів працюють за закритою дошкою.

Завдання 903

Під час повторення умови один учень записує коротку умову і пояснює розв’язання. Після цього учні самостійно записують розв’язання. Учитель перевіряє.

Завдання 904

Після колективного ознайомлення зі змістом задачі складається план розв’язування:

1) Скільки коштує одна лялька?

2) Скільки коштує один ведмедик?

3) Що дорожче: лялька чи ведмедик?

Сильніші учні, скориставшись планом, самостійно записують розв’язання у зошити.

Решта учнів разом з учителем розглядають план розв’язання і визнача-ють дії.

Завдання 905

Учні називають пари протилежних сторін прямокутника АВСD. Вимірюють сторони. Один учень біля дошки пояснює, як знайти суму довжин кожної пари протилежних сторін.

Висновок: протилежні сторони прямокутника рівні; суми пар протилежних сторін рівні.

Після цього учні знаходять периметр прямокутника.

Завдання 906

Учні складають і розв’язують задачі за короткими записами.

Один учень біля дошки розв’язує і пояснює.

2. Фізкультхвилинка

V. Узагальнення й систематизація знань

1. Обчислення значень виразів

80 – 7 • 8 49: 7 • 6 28: (12 – 5): 2

7 • 7 + 35 63: 7 + 56 27: 9 • (60 – 57)

92 – 7 • 9 54: 6 + 78 (17 + 25): 7 • 8

5 • 7 – 18 56: 7 • 5 (90 – 41): 7 • 9

2. Розв’язування задач

1) Два хлопчики поливали в шкільному городі грядки. До обіду вони полили по 5 грядок кожний, а після обіду — по 4. Скільки всього грядок полили хлопчики за день?

Розв’яжіть задачу двома способами:

а) 5 • 2 + 4 • 2 =

б) (5 + 4) • 2 =

— Поясніть кожен спосіб.

— Ви переконалися, що обидва вирази мають однакове значення. Яке?

2) Хлопці зміцнили в шкільному саду годівниці для птахів. До чотирьох з них прилетіло по 8 горобців, а до трьох — по 8 снігурів. Скільки всього птахів пообідали у годівниць? Розв’яжіть задачу двома способами.

— Складіть подібну задачу за виразом:

3 • 10 + 5 • 10, або (3 + 5) • 10.

2.Офтальмологічна пауза

VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія

VII. Домашнє завдання

С. 135–136, завдання 907; 908.


 

Урок математики №116

2 клас

Дата____________

Тема. Засвоєння таблиці ділення на 8. Розв’язування задач

Мета: повторити таблиці множення і ділення; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, творчі здібності; виховувати інтерес до математики; розширювати світогляд.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання (с. 135–136, завдання 907; 908.)

Завдання 907

— Прочитайте записані рівності і нерівності.

Завдання 908

— У скільки разів більше кормів давали корові, ніж вівці?

— Розкажіть обернену задачу із питанням: «На скільки більше..?».

2. Усна лічба

1) Математичні «доріжки».

72 64 56 48: 8

16 24 32 40: 8

2) Віршовані задачі.

Біля липи бджіл багато

Мед збирають волохаті.

5 джмелів між них кружляють,

Теж медок вони шукають.

Менше їх, ніж бджіл, в 5 раз.

Порахуймо бджіл, гаразд? (25)Лісом Колобок котився

та із Зайчиком зустрівся.

Зайчик каже: «3 на 7!

Як не скажеш вірно — з’їм!»

Хто врятує Колобка?

Ваша відповідь яка? (21)

 

IV. Повторення вивченогоматеріалу

1. Робота за підручником (с. 136–137)

Завдання 909. Колективне опрацювання матеріалу

Повторення компонентів ділення.

— Що дістанемо, коли дільник помножимо на частку? (Ділене)

— Як знайти невідоме ділене? (Потрібно частку помножити на дільник.)

Висновок: для того, щоб знайти невідоме ділене, потрібно частку помножити на дільник.

Завдання 910

Учні «ланцюжком» обчислюють невідомі ділені.

Завдання 911. Коментоване розв’язування завдання

Учні пригадують, як знайти ділене.

Завдання 912

Після колективного ознайомлення зі змістом задачі сильніші учні, скориставшись планом, самостійно записують її розв’язання у зошити.

Решта учнів разом з учителем розглядають план розв’язання і визнача-ють дії.

Завдання 913

Під час повторення умови один учень записує коротку умову і пояснює розв’язання. Після цього учні самостійно записують розв’язання. Учитель перевіряє.

Завдання 914. Самостійна робота

Під час перевірки учні читають виписані приклади і пояснюють спосіб обчислення.

2. Фізкультхвилинка

V. Узагальнення й систематизація знань

1. Розв’язування задач

1) Маса шести однакових пакетів з борошном 18 кг. Маса одного відра картоплі на 5 кг більше маси одного пакета борошна. Яка маса відра картоплі?

— Складіть схожу задачу за виразом:

24: 6 + 8 =

2) По кошиках розклали 35 кг малини і 36 кг вишні. Малину — по 7 кг у кошик, а вишню — по 9 кг. Скільки всього кошиків знадобилося?

3) Тато із сином ходили в ліс по гриби. Син знайшов 8 білих грибів, а тато — на 7 більше. Скільки білих грибів знайшли тато із сином разом?

2. Самостійна робота

1 варіант

8 • 8 – 36

70 – 32: 4 • 6

37 – (17 + 8)

35 + (15 + 8)

10 – 45: 5 + 892 варіант

64: 8 + 32

50 – 24: 8 • 7

(46 + 8) – 26

72: 8 + 43

60 – 5 • 7 + 19

VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія

VII. Домашнє завдання

С. 137, завдання 915; 916.


 

Урок математики №117

2 клас

Дата____________

Тема. Засвоєння таблиці ділення на 8. Розв’язування задач

Мета: формувати навички швидких обчислень табличних випадків ділення на 8; удосконалювати вміння розв’язувати задачі; розвивати логічне мислення, пізнавальну активність, математичне мовлення; виховувати самостійність.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання (с. 137, завдання 915; 916)

Завдання 915

— На скільки більше осіб може розміститися у восьми чотиримісних човнах, ніж у двох шестимісних?

Завдання 916

— Прочитайте вирази, у яких відповіді одноцифрові; двоцифрові.

2. Усна лічба

1) Гра «Замкни коло».

2) Веселі задачі.

Ласун Карлсон з’їв 4 банки полуничного джему, а вишневого варення — в 3 рази більше. На скільки банок менше полуничного джему, ніж вишневого варення, з’їв Карлсон? (8)

Фрекен Бок випекла 8 солодких плюшок, а ватрушок з сиром — на 4 менше. У скільки разів солодких плюшок було більше, ніж ватрушок з сиром? (2)

3) Робота за таблицею.

a273234830

b158221219

c65757

(a + b): c

4) Які рівності та нерівності істинні, а які — хибні?

4 • 8 = 8 • 4 (і) 8 • 9 > 8 • 8 (і) 25: 5 = 15: 3 (і)

24: 8 = 24: 6 (х) 16: 8 < 16: 4 (і) 64: 8 > 45: 5 (х)

3. Хвилинка каліграфії

— Запишіть множину чисел, які діляться на 8.

4. Математичний диктант.

Суму чисел 6 і 3 збільшити у 8 разів.

Число 63 зменшити у 7 разів і додати 41.

Добуток чисел 8 і 8 зменшити на 37.

Частку чисел 56 і 8 збільшити на 28.

III. відомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ми повторимо таблицю ділення на 8.

IV. вторення вивченогоматеріалу

1. обота за підручником (с. 137–138)

Завдання 917

Учні «ланцюжком» усно виконують обчислення.

Завдання 918

Після колективного ознайомлення зі змістом задачі і вказівкою учні складають план розв’язання:

1) Скільки ґудзиків пришив 1 учень першої групи? (24: 4 = 6)

2) Скільки ґудзиків пришив 1 учень другої групи? (25: 5 = 5)

3) Яка група працювала краще? (6 > 5)

Відповідь: перша група працювала краще.

Сильніші учні, скориставшись планом, самостійно записують розв’язання у зошити.

Решта учнів разом з учителем розглядають план розв’язання і визнача- ють дії.

Завдання 919

Під час повторення умови один учень записує коротку умову і пояснює розв’язання. Після цього учні самостійно записують розв’язання. Учитель перевіряє.

Завдання 920. Коментоване розв’язання кругових прикладів

Учитель звертає увагу на те, яким чином виконуються обчислення.

Завдання 921*

Розв’язання краще записати у вигляді таблиці.

Трикутників Квадратів Усього

Тарас 8 8 + 3 = 11 8 + 11 = 19

Юрко 2 2 • 8 = 16 2 + 16 = 18

Відповідь: Тарас вирізав більше фігур.

Завдання 922. Самостійне виконання завдання

Один учень працює біля дошки.

Завдання 922. Колективне розв’язування задачі

Аналіз умови задачі, запис скороченої умови.

2. Фізкультхвилинка

V. Узагальнення й систематизація знань (див. додаток на с. 113–114)

VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія

VII. Домашнє завдання

С. 138, завдання 924; 925.


 

Урок математики №118

2 клас

Дата____________

Тема. Таблиця множення числа 9. Розв’язування задач

Мета: ознайомити учнів із таблицею множення числа 9; формувати вміння записувати розв’язання задач двома способами, обчислювати периметр трикутника; вдосконалювати навички розв’язання прикладів і задач, використовуючи знання таблиці множення і ділення; виховувати уважність.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання (с. 138, завдання 924; 925)

Завдання 924

— На скільки років син молодший від батька?

Завдання 925

— Прочитайте шукані числа.

2. Усна лічба

1) Математична естафета «Знайди пару».

Грають три команди (ряди).

— З’єднайте стрілками приклади з відповідями.

3. Математичний диктант

Ділене — 40, дільник — 8. Знайдіть частку.

Місткість бочки 72 л, а відра — у 8 разів менше. Запишіть місткість відра.

У ящики розклали 64 кг лимонів, по 8 кг в кожного. Скільки використали ящиків?

Вихователька роздала порівну 56 цукерок семи дітям. Скільки цукерок отримала кожна дитина?

Вартість чотирьох м’ячів 32 грн. Скільки потрібно заплатити за один такий м’яч?

Відповіді: 5; 9; 8; 8; 8.

4. Хвилинка каліграфії

— Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені.

9; 19; 29;...;...; 59;...;...;...; 99.

III. відомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ми вивчимо таблицю множення числа 9.

IV. ивчення новогоматеріалу

1. обота за підручником (с. 138–139)

Завдання 926. Письмове виконання завдання

Учні додають числа, а потім замінюють додавання множенням.

— Як ви розумієте дію множення? (Це сума однакових доданків.)

Завдання 927. Колективне опрацювання матеріалу

Учні пояснюють, як склали таблицю множення числа 9.

— Як утворюється кожна наступна відповідь? (До попередньої відповіді додається 9.)

— Подивіться уважно на таблицю. Які випадки множення 9 нам уже знайомі, а які — ні? Відповідь обґрунтуйте!

Запам’ятай!

9 • 9 = 81.

Завдання 928. Письмове виконання завдання з опорою на таблицю множення числа 9

Завдання 929

Учні розв’язують задачу виразом під керівництвом учителя.

9 • 3 + 6 = 33 (кв.)

Після цього учні відповідають на питання: «На скільки квіток менше у більшій вазі?».

Завдання 930

Під час повторення умови один учень записує коротку умову і пояснює розв’язання. Після цього учні самостійно записують розв’язання. Учитель перевіряє.

На друге питання до задачі: «На скільки кілограмів більше зібрали з третього куща, ніж із першого?» учні відповідають двома способами. (13 – 8 = 5; 3 + 2 = 5)

Завдання 931

Учні називають, які сторони трикутника АВС перетинає пряма КМ. Вимірюють довжини сторін АВ і СВ та порівнюють їх. Один учень біля дошки пояснює, як обчислити периметр трикутника АВС.

2. Фізкультхвилинка

V. Узагальнення й систематизація знань

Розв’язування логічних задач (див. додаток на с. 114)

VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія

VII. Домашнє завдання

С. 139, завдання 933; 934.


 

Урок математики №119

2 клас

Дата____________

Тема. Засвоєння таблиці множення числа 9. Розв’язування задач

Мета: вправляти учнів у засвоєнні табличних випадків множення числа 9; вдосконалювати вміння розв’язувати задачі; формувати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, творчі здібності, математичне мовлення; розвивати пізнавальний інтерес.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання (с. 139, завдання 933; 934)

Завдання 933

— Скільки тканини було у кравчині спочатку?

Завдання 934

— Прочитайте вирази з однаковими відповідями; інші вирази прочитайте у порядку зростання відповідей.

2. Усна лічба

1) Гра «Помнож 9 на пальцях».

— Розв’яжіть приклади.

9 • 5 = 9 • 4 = 9 • 3 =

9 • 7 = 9 • 6 = 9 • 2 =

9 • 8 = 9 • 9 =

9 • 5 = 9 • 4 = 9 • 3 =

9 • 7 = 9 • 6 = 9 • 2 =

9 • 8 = 9 • 9 =

 

— Перевірте розв’язання за допомогою пальців:

9 • 1, загнули лівий мізинчик.

Кількість пальців ліворуч від мізинчика — це кількість десятків. (У даному випадку їх немає.) Кількість пальців праворуч — ця кількість одиниць. Їх 9, тобто 9 • 1 = 9.

3. Хвилинка каліграфії

— Полічіть дев’ятками до 90; вісімками до 80. Запишіть названі числа.

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ми повторимо таблицю множення числа 9.

IV. Вивчення новогоматеріалу

1. Робота за підручником (с. 139–140)

Завдання 935

Учні «ланцюжком» лічать дев’ятками до 90; вісімками до 80.

Завдання 936. Коментоване розв’язування завдання

Учні по черзі пояснюють завдання, працюючи в своїх зошитах.

Завдання 937. Робота в парах

Учні по черзі розв’язують математичні «ланцюжки».

Завдання 938

1) Колективне ознайомлення зі змістом задачі, її аналіз. Один учень записує умову, пояснює розв’язання і закінчує його.

2) Під час повторення умови один учень записує коротку умову і пояснює розв’язання. Після цього учні самостійно записують розв’язання. Учитель перевіряє.

Завдання 939

Перший стовпчик — з коментуванням, решту прикладів — самостійно.

Двоє учнів працюють за закритою дошкою.

2. Фізкультхвилинка

V. Узагальнення й систематизація знань

1. Робота над задачею

У магазин привезли 7 ящиків печива. Частину печива продали, і до кінця дня залишилося 9 кг. Скільки кілограмів печива продали, якщо в кожному ящику було 8 кг?

— Яку дію виконаємо першою? (Множення)

— Що про це сказано в умові? (7 ящиків по 8 кг)

— Яку дію виконаємо останньою? (Віднімання)

Далі учні записують самостійно розв’язання задачі виразом.

7 • 8 – 9 = 47 (кг)

2. Обчислення значень виразів

9 • 4: 69 • 6 – 149 • (16: 8)24: 3 • 9

9 • 3 + 279 • 7 – 539 • 8 – 1527 + 9 • 5

3. Офтальмологічна пауза

4. Розв’язування логічної задачі

Завдання 940*

— Як зміниться добуток 9 • а, якщо число а збільшити в 3 рази; зменшити в 3 рази?

Щоб відповісти на питання, потрібно скласти відповідні вирази, підставити замість змінної числа і поспостерігати закономірність. Наочно покажемо на прикладі таблиці.

а9 • аа • 39 • (а • 3)

Висновок: якщо число а збільшити в 3 рази, то добуток 9 • а теж збільшиться в 3 рази.

а9 • аа: 39 • (а: 3)

Висновок: якщо число а зменшити в 3 рази, то добуток 9 • а зменшиться в 3 рази.

VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія

VII. Домашнє завдання

С. 140, завдання 941; 942.


 

Урок математики №120

2 клас

Дата____________

Тема. Таблиця ділення на 9. Застосування таблиці ділення на 9

Мета: ознайомити учнів із таблицею ділення на 9; вправляти у використанні табличних випадків під час виконання завдань різних видів; удосконалювати обчислювальні навички, розвивати логічне мислення, математичне мовлення; виховувати пізнавальний інтерес.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання (с. 140, завдання 941; 942)

Завдання 941

— Скільки кілограмів яблук залишилось у кошику?

Завдання 942

— Прочитайте записані вирази і їх значення.

2. Усна лічба

1) Гра «Мовчанка».

2) Веселі задачі.

У перший день шкідливі мишенята доставили котові Леопольду 14 неприємностей. Це в 2 рази більше, ніж у другий день. Скільки неприємностей доставили шкідливі мишенята доброму котові Леопольду за два дні? (21)

Дуремар розсадив своїх п’явок у 4 банки, по 6 у кожну, і ще у нього залишилося 14 п’явок. Скільки всього п’явок було в Дуремара? (38)

3. Запис виразів та обчислення їх значень

Добуток чисел 5 і 7 збільшити на 8;

Частку чисел 40 і 5 зменшити на 3;

Суму чисел 15 і 17 зменшити в 4 рази;

Різницю чисел 45 і 38 збільшити в 5 разів.

4. Хвилинка каліграфії

— Запишіть відповіді таблиці множення числа 9 у порядку спадання.

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ми ознайомимося з таблицею ділення на 9.

IV. Вивчення новогоматеріалу

1. Робота за підручником (с. 140–141)

Завдання 943. Усне виконання завдання

Учні «ланцюжком» знаходять невідомі ділені, дільники і частки.

Завдання 944. Колективне опрацювання матеріалу

Учні пояснюють, як склали таблицю ділення на 9. Читають таблицю.

Завдання 945. Письмове виконання завдання з опорою на таблицю множення числа 6

Перший і другий стовпчик — колективно, третій і четвертий — самостійно.

Завдання 946

Під час повторення умови один учень записує коротку умову і пояснює розв’язання. Після цього учні самостійно записують розв’язання. Учитель перевіряє.

На друге питання задачі учні відповідають усно.

Завдання 947

Учні з місця складають вирази, знаходячи половину, третину і дев’яту частину чисел.

2. Фізкультхвилинка

V. Узагальнення й систематизація знань

1. Самостійна робота

72: 9 • 8 56: 8 • 9 100 – 8 • 7

28: 4 • 7 63: 9 • 8 100 – 9 • 9

36: 4 • 9 42: 6 • 8 100 – 8 • 8

2. Гра «Обери знак»

6 • 8 + 6 6 • 9 3 м 1 дм 30 дм

6 • 9 – 6 6 • 8 6 дм 60 см

3. Офтальмологічна пауза

4. Розв’язування логічних задач

1) Завдання 948*.

Три брати впіймали 41 карася. Коли один відклав для юшки 7 карасів, другий 3, а третій 4, то в кожного брата залишилася однакова кількість рибин. Скільки карасів упіймав кожний брат?

Пояснення і розв’язання

1) 7 + 3 + 4 = 14 (к.) — віддали;

2) 41 – 14 = 27 (к.) — залишилося у трьох;

3) 27: 3 = 9 (к.) — залишилося в одного;

4) 9 + 7 = 16 (к.) — упіймав 1-й брат;

5) 9 + 3 = 12 (к.) — упіймав 2-й брат;

6) 9 + 4 = 13 (к.) — упіймав 3-й брат;

Перевірка: 16 + 12 + 13 = 41.

2) Є дві посудини місткістю в 3 л і в 5 л. Інших місткостей немає. Як налити з водопровідного крану у більшу посудину 1 л води?

Розв’язання. Наллємо в малу посудину з крану 3 л і переллємо їх у велику посудину. Знову наллємо в малу посудину з крану 3 л і віділлємо з неї у ве-лику посудину 2 л (поки не заповнимо велику посудину). У малій посудині залишиться 1 л. Випорожнимо велику посудину і переллємо в неї 1 л з малої.

VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія

VII. Домашнє завдання

С. 141, завдання 949; 950.


 

Урок математики №121

2 клас

Дата____________

Тема. Засвоєння таблиць множення і ділення. Розв’язування задач двома способами

Мета: закріпити знання табличних результатів множення і ділення; вдосконалювати навички розв’язування задач двома способами; розвивати творчі здібності; розширювати світогляд; виховувати допитливість.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання (с. 141, завдання 949; 950)

Завдання 949

— Прочитайте рівності; нерівності, в яких поставили знак «більше»; знак «менше».

Завдання 950

— Скільки кілограмів яблук привезли в дитячий садок?

2. Усна лічба

1) Математичний «ланцюжок».

2) Віршовані задачі.

9 груш у мавпи Зіти.

Вдвічі більше в мавпи Чіти.

Порахуйте, любі діти,

Скільки груш у мавпи Чіти. (18)

Мамі зайчик Куцохвіст

У трьох пучечках моркву ніс.

В кожному — по 7 морквин.

«Скільки всіх?» — рахує він. (21)

3. Розв’язування задач виразом

У книзі 56 сторінок. Вова читав щодня по 8 сторінок. За скільки днів Вова прочитав цю книгу? (56: 8 = 7 (дн.))

В одній книзі 9 сторінок. Це в 3 рази менше, ніж в іншій. Скільки сторінок у другій книзі? (9 • 3 = 27 (ст.))

В одній книзі 9 сторінок, а в іншій — у 4 рази більше. Скільки сторінок у двох книгах? (9 + 9 • 4 = 45 (ст.))

В одній книзі 40 сторінок, а в іншій — у 5 разів менше. Скільки сторінок у двох книгах? (40 + 40: 5 = 48 (ст.))

В одній книзі 30 сторінок, а в іншій — на 24 менше. У скільки разів у другій книзі менше сторінок, ніж у першій? (30: (30 – 24) = 5 (р.))

4. Хвилинка каліграфії

— Лічіть дев’ятками, починаючи з 45 і закінчуючи числом 90. Запишіть названі числа.

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ми повторимо вивчені таблиці множення і ділення.

IV. Повторення вивченогоматеріалу

1.Робота за підручником (с. 141–142)

 

Завдання 951. Усне виконання завдання

Учні «ланцюжком» складають вирази та обчислюють їх значення.

Завдання 952. Коментоване розв’язування кругових прикладів

Учитель звертає увагу на те, яким чином виконуються обчислення.

Завдання 953

Під час повторення умови один учень креслить схеми і пояснює розв’язання задачі двома способами.

1-й спосіб 2-й спосіб

(+):: +:

За схемами розв’язання задачі учні складають план розв’язання до кожного способу, підставляють числа і знаходять відповіді.

Коли вони переконаються, що відповіді однакові, учитель пояснює, що обидва вирази ілюструють два різні способи ділення суми на число.


Дата добавления: 2015-09-29; просмотров: 23 | Нарушение авторских прав







mybiblioteka.su - 2015-2024 год. (0.081 сек.)







<== предыдущая лекция | следующая лекция ==>