Студопедия
Случайная страница | ТОМ-1 | ТОМ-2 | ТОМ-3
АрхитектураБиологияГеографияДругоеИностранные языки
ИнформатикаИсторияКультураЛитератураМатематика
МедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогика
ПолитикаПравоПрограммированиеПсихологияРелигия
СоциологияСпортСтроительствоФизикаФилософия
ФинансыХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника

Тема. Складання виразів з дужками. Повторення взаємозв’язку дій множення і ділення. Знаходження довжини ламаної лінії 4 страница



Додаткове завдання — 1,5 бала.

Фізкультхвилинка

III. Розв’язування логічних задач

1) Скільки існує двоцифрових чисел, у яких усі цифри парні?

Розв’язання. На першому місці не може стояти нуль. Тому всього буде 4 • 5 = 20 чисел.

1-ша цифра 2-га цифра

0 2 4 6 8

2 20 22 24 26 28

4 40 42 44 46 48

6 60 62 64 66 68

8 80 82 84 86 88

Відповідь: 20 чисел.

2) Скільки існує двоцифрових чисел, у яких усі цифри непарні?

Розв’язання. У двоцифровому числі дві цифри. Перша цифра має бути непарною, тобто це може бути 1; 3; 5; 7 або 9. Друга цифра також непарна, тобто теж 1; 3; 5; 7 або 9. Тому всього таких чисел 25. Це добре видно з таблиці:

1-ша цифра 2-га цифра

1 3 5 7 9

1 11 13 15 17 19

3 31 33 35 37 39

5 51 53 55 57 59

7 71 73 75 77 79

9 91 93 95 97 99

Відповідь: 25 чисел.

3) З’єднайте приклади з відповідями.

2 • 6 + 2 • 7 21

18: 2 – 12: 2 6

3 • 7 – 3 • 5 30

3 • 4 + 3 • 3 33

3 • 2 + 3 • 8 26

3 • 6 – 6: 2 3

3 • 8 + 27: 3 15

IV. Підбиття підсумків. Рефлексія


 

Урок математики №92

2 клас

Дата____________

Тема. Аналізконтрольної роботи. Перевірка віднімання додаванням. Знаходження периметрів трикутників

Мета: проаналізувати результати контрольної роботи, організувати роботу над допущеними помилками; формувати вміння розв’язувати приклади і задачі, застосовуючи знання таблиці множення і правила про порядок дій; розвивати обчислювальні навички, математичне мовлення; виховувати уважність.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Аналіз контрольної роботи

Колективна робота над типовими помилками.

Індивідуальна робота над помилками, допущеними в контрольній роботі.

2. Гра «Ланцюжок»

— Обчисліть і знайдіть правильну відповідь.

18: 3• 4: 3• 7+6–12?

3. Математичний диктант

Від числа 67 відняти суму чисел 12 і 14.

До різниці чисел 35 і 24 додати 59.

До 55 додати добуток чисел 3 і 5.

Від добутку чисел 3 і 9 відняти частку чисел 9 і 3.

Перший множник — 2, другий — частка чисел 40 і 5. Знайти добуток.

Число 45 зменшити в 5 разів, а результат зменшити на 3.

Третину від 27 зменшити на 5.

Ділене — 25, дільник — різниця чисел 53 і 48. Знайти частку.

Половину від числа 14 збільшити в 3 рази.

До частки чисел 21 і 3 додати їх різницю.

Відповіді: 41; 70; 70; 24; 16; 6; 4; 5; 21; 25.

4. Хвилинка каліграфії

— Випишіть з математичного диктанту числа третього десятка, вставляючи пропущені.

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ми повторимо, як перевіряти віднімання додаванням.

IV. Повторення вивченогоматеріалу

1. Робота за підручником (с. 108–109)



Завдання 710. Усне виконання завдання

Учні пригадують, як називаються числа при додаванні.

Завдання 711. Коментоване розв’язання завдання

Учні з кожної різниці складають та обчислюють вираз на додавання. По черзі пояснюють завдання, працюючи в зошитах.

Завдання 712

Один учень біля дошки перевіряє віднімання додаванням і пояснює.

Висновок. Щоб перевірити віднімання додаванням, можна до різниці додати від’ємник. Якщо дістанемо зменшуване, то розв’язання правильне.

Завдання 713

Учні «ланцюжком» обчислюють вирази з перевіркою.

Завдання 714

Учні знаходять значення виразу зі змінною.

Завдання 715

1) Колективне складання задач за короткими записами.

2) Самостійне розв’язування задачі.

3) Порівняння задач.

Завдання 716

Ознайомившись з умовою задачі, учні складають її короткий запис, план розв’язання та самостійно розв’язують.

План розв’язання задачі:

1) Скільки всього одержали манних крупів і борошна?

2) Скільки кілограмів становили кормові відходи?

Завдання 717

Учні вимірюють довжини сторін трикутників, один учень біля дошки пояснює, як обчислити периметр.

Після цього порівнюють периметри трикутників АВС і КМО.

2. Фізкультхвилинка

V. Узагальнення й систематизація знань

1. Гра «Не помилися!»

30 + 15: 5 24: 3 + 9 • 3 18: (11 – 8) + 48

37 + 9 – 6: 2 • 3 2 • 7 + 8 12: (6: 2)

20: 5 • 3 + 18 100 – (72 – 67) • 2 20: (13 – 9) + 24

2. Розв’язування задач

1) Тато ніс 2 коробки по 8 кг, а Дмитрик — 2 сумки по 3 кг. На скільки кілограмів вантаж тата важчий?

8 • 2 – 3 • 2 = 10 (кг)

3) Олегу потрібно купити олівець за 8 копійок. Він дав касирові 2 монети по 5 копійок. Скільки здачі отримає Олег?

5 • 2 – 8 = 2 (к.)

3. Офтальмологічна пауза

4. Розв’язування логічної задачі

Троє клоунів — Тім, Рудий та Соня — живуть в одному під’їзді на різних поверхах: п’ятому, сьомому, восьмому. Тім живе не нижче, а Рудий не вище за Соню. Хто з клоунів на якому поверсі живе? (Тім — на восьмому, Соня — на сьомому, Рудий — на п’ятому.)

VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія

VII. Домашнє завдання

С. 109, завдання 718; 719.


 

Урок математики №93

2 клас

Дата____________

Тема. Таблиця множення числа 6. Задачі на застосування порядку виконання дій. Знаходження значень виразів зі змінною, яка повторюється

Мета: ознайомити учнів з таблицею множення числа 6 та її практичним застосуванням; удосконалювати вміння знаходити значення виразів зі змінною, що повторюється; формувати вміння розв’язувати приклади і задачі, застосовуючи знання таблиці множення і правила про порядок дій; розвивати обчислювальні навички, математичне мовлення; виховувати уважність.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання (с. 109, завдання 718; 719)

Завдання 718

— Прочитайте кругові приклади.

Завдання 719

— Прочитайте розв’язання задачі різними способами.

2. Робота за таблицями

Множник34

Множник733

Добуток121824

 

Ділене12362432

Дільник4444

Частка7968

3. Розв’язування задач виразом

1) Бабуся зв’язала онукам 5 пар рукавиць. Скільки рукавиць зв’язала бабуся онукам?

2 • 5 = 10 (р.)

2) Купили 2 марки по 6 копійок, 2 марки по 4 копійки і 2 марки по 9 копійок. Скільки грошей заплатили за всю покупку?

6 • 2 + 4 • 2 + 9 • 2 = 38 (к.)

4. Хвилинка каліграфії

— Додайте по 6 від 6 до 60. Запишіть утворені числа.

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ми складемо таблицю множення числа 6.

IV. Вивчення новогоматеріалу

1. Робота за підручником (с. 109–110)

Завдання 720

Учні замінюють додавання множенням, коментують, як виконали обчислення.

Завдання 721. Усне виконання завдання

Учні читають рівність 6 • 7 = 42, пояснюють, що показує множник 7, як перевірити, що 6 • 7 = 42.

— Із скількох прикладів складена таблиця?

— Який перший множник у прикладах?

— На скільки наступна відповідь більша, ніж попередня?

— Як отримати наступну відповідь, маючи попередню? (Додати 6)

— Застосуйте переставну властивість множення і скажіть, які приклади вам знайомі.

6 • 2 = 2 • 6 = 12 6 • 3 = 3 • 6 = 18 6 • 4 = 4 • 6 = 24 6 • 5 = 5 • 6 = 30

— Згадаєте слова пісні: «П’ять на п’ять — двадцять п’ять. Шість на шість — тридцять шість. Цілком вірно!» (6 • 6 = 36)

Запам’ятай!

6 • 7 = 42 6 • 8 = 48 6 • 9 = 54

Завдання 722. Колективне опрацювання матеріалу

Учні пояснюють, як склали таблицю множення числа 6.

— Як одержати наступний добуток з попереднього?

Завдання 723

Письмове виконання завдання з опорою на таблицю множення числа 6.

Завдання 724

Під час повторення умови один учень записує коротку умову і пояснює розв’язання.

Завдання 725. Колективне розв’язування задачі

Аналіз умови задачі, запис скороченої умови.

Завдання 726. Колективне опрацювання матеріалу

Учні складають задачу за даними таблиці. Перевіряють розв’язання.

Завдання 727

Учні знаходять значення виразів зі змінною, що повторюється.

2. Фізкультхвилинка

V. Узагальнення й систематизація знань

1. Розв’язування задачі

У ставку плавало 6 гусей, гусенят було в 4 рази більше, ніж гусей. Скільки гусенят і гусей плавало в ставку?

2. Обчислення значень виразів

85 – 3 • 6 4 • 6 + 28 6 • 6: 4 32 + 6 • 8

5 • 7 – 4 • 6 42 – 6 • 5 54 + 6 • 5 (81 – 75) • 6

3. Офтальмологічна пауза

4. Розв’язування логічних задач

1) На дубі три гілки, на кожній — по 5 яблук. Полічіть урожай. (На дубі яблука не ростуть.)

2) У сітці 5 груш. Необхідно їх поділити між п’ятьма дівчатками (по одній), але так, щоб одна груша залишилася у сітці. (Одній дівчинці дати яблуко із сіткою.)

VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія

VII. Домашнє завдання

С. 110, завдання 728; 729.


 

Урок математики №94

2 клас

Дата____________

Тема. Одиниці вимірювання часу. Секунда. Визначення часу за годинником. Співвідношення між одиницями часу. Задачі, які включають дворазове збільшення (зменшення) числа у декілька разів

Мета: ознайомити учнів зі співвідношенням між одиницями часу; навчати визначати час за годинником; формувати навички обчислень з використанням таблиці множення; удосконалювати навички розв’язування задач, які включають дворазове збільшення (зменшення) числа у декілька разів; розвивати логічне мислення, математичне мовлення; виховувати вміння цінувати час.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання (с. 110, завдання 728; 729)

Завдання 728

— Прочитайте вирази, у відповіді яких є цифра 6; цифра 0; дві послідовні цифри.

Завдання 729

— Прочитайте складені за малюнками задачі та їх розв’язання.

2. Гра «Котра година?»

Повторення таблиці множення і ділення числа 6.

На дошці — модель годинника. Учитель показує на числа навколо цифер-блата, учні виконують множення і називають відповідь.

— Користуючись годинничком, складіть приклади на ділення. (12: 6 = 2)

3. Порівняння виразів

(36 – 12): 6 + 6 36 – 12: 6 + 6

Повторення порядку виконання дій.

4. Індивідуальне опитування

Картка 1

1. 6 • 7 – 5 • 6; 36: 6 + 32

2. Бабуся поклала на тарілочку 12 пи-ріжків. Третина пиріжків була з грибами, решта — з капустою. Скільки пиріжків з капустою лежало на тарілочці?Картка 2

1. 6 • 8 – 5 • 6; 32: 4 • 5

2. Мама дала дітям 18 цукерок.

Третина цукерок була шоколадна, решта — іриски. Скільки ірисок мама дала дітям?

5. Хвилинка каліграфії

— Запишіть відповіді таблиці множення числа 6.

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ми повторимо таблицю множення числа 6.

IV. Повторення вивченогоматеріалу

1. Робота за підручником (с. 110–112)

Завдання 730

Учні відгадують загадки.

1) Росте дуб, у нього 12 гілок, на кожній гілці 4 гнізда, в кожному гнізді 7 пташенят. Що це таке? (12 місяців у році, 4 тижні у місяці, 7 днів у тижні.)

2) Не їсть і не п’є, а ходить і б’є. (Годинник)

Завдання 731. Колективне опрацювання матеріалу

Учні називають частини доби. (Ранок, день, вечір і ніч складають добу.)

Пригадують, скільки годин у добі, скільки хвилин у годині.

— Час визначають за годинником. За добу годинна стрілка робить два повних оберти. Хвилинна стрілка робить повний оберт за 1 год, а секундна — за 1 хв.

Учні за малюнком визначають, скільки годин і хвилин показує годинник.

Завдання 732

Учні «ланцюжком» визначають час за годинником. Один учень працює біля дошки.

1) Запишіть, котру годину показує кожен годинник.

2) Запишіть, котру годину покаже кожен годинник через 10 хв.

Завдання 733. Коментоване виконання завдання

Завдання 734. Самостійна робота

Під час перевірки учні читають виписані приклади і пояснюють спосіб обчислення.

Завдання 735

Після колективного ознайомлення зі змістом задачі, з короткою умовою складається план розв’язання задачі. Сильніші учні, скориставшись планом, самостійно записують її розв’язання у зошити.

Решта учнів разом з учителем розглядають план розв’язання і визначають дії.

Завдання 736*. Самостійна робота

Учні розшифровують слово, розставивши букви біля результатів у порядку зростання. (Пейзаж)

Пейзаж — це зображення природи або певної місцевості.

2. Фізкультхвилинка

V. агальнення й систематизація знань

Бесіда «Цінуй кожну хвилинку» (див. додаток на с. 58)

VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія

VII. Домашнє завдання

С. 112, завдання 737; 738.


 

Урок математики №95

2 клас

Дата____________

Тема. Визначення часу за годинником. Співвідношення між одиницями часу. Задача на дворазове збільшення (зменшення) числа на декілька одиниць абоу декілька разів. Перетворення величин, виражених в одиницях двох найменувань

Мета: формувати в учнів уміння користуватися годинником; розв’язувати задачі на дворазове збільшення (зменшення) числа на декілька одиниць або у декілька разів; удосконалювати обчислювальні навички під час роботи з іменованими числами; розвивати пізнавальну активність, логічне мислення; виховувати уважність.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання (с. 112, завдання 737; 738)

Завдання 737

— Прочитайте складену задачу та її розв’язання.

Завдання 738

— Прочитайте виписані вирази та їх значення.

2. Гра «Котра година?»

Повторення таблиці множення і ділення чисел 4; 5; 6.

На дошці — модель годинника.

Числа на годиннику змінюються на 4 і 6.

Учень-консультант (біля дошки з указкою) показує на числа навколо циферблата, учні виконують множення і називають відповідь. Якщо відповідь дана правильно, «годиннички цокають» далі за годинниковою стрілкою, якщо учень припустився помилки, то учень-консультант показує на число повторно.

3. Розв’язання задач

1) Урок триває 40 хв, а перерва — 10. На скільки довше триває урок, ніж перерва?

2) Дітей запросили на день народження на 2 годину дня. Сергій прийшов о 13 год 55 хв, Олена — через 10 хв після Сергія, а Жанна — на 5 хв раніше, ніж Олена. Хто прийшов у точно призначений час?

4. Математичний диктант

Скільки місяців у році?

Скільки днів складають 1 тиждень?

Скільки годин у добі?

Скільки хвилин у годині?

Скільки секунд у хвилині?

Скільки годин складають дві доби?

Скільки хвилин складають чотири години?

Скільки секунд складають 3 хвилини 40 секунд?

5. Хвилинка каліграфії

— Запишіть відповіді математичного диктанту в порядку зростання.

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ми продовжимо роботу над одиницями часу, закріпимо вміння визначати час за годинником.

IV. Вивчення новогоматеріалу

1. Робота за підручником (с. 112–113)

Завдання 739. Коментоване виконання завдання

Учні «ланцюжком» записують рівності, наводять свої міркування.

Завдання 740. Коментоване розв’язування завдання

Учні за годинником пояснюють, скільки часу тривала велика перерва.

Завдання 741. Колективне розв’язування задачі

Аналіз умови задачі, запис скороченої умови.

Завдання 742

Після колективного ознайомлення зі змістом задачі учні складають коротку умову, пояснюють, про що дізналися кожною дією.

Після цього визначають, скільки всього кілограмів овочів витратив кухар.

Завдання 743

Учні «ланцюжком» коментують, як виконують обчислення. Один учень працює біля дошки, решта у зошитах.

Завдання 744*. Коментоване розв’язування задачі

У Вінні-Пуха 12 повітряних кульок, а у П’ятачка — 6. Що треба зробити, щоб кульок у них стало порівну? (Якщо Вінні-Пух віддасть П’ятачку 3 кульки, то кульок у них стане порівну).

Завдання 745

Перший стовпчик — з коментуванням, решта прикладів — самостійно.

2. Фізкультхвилинка

V. Узагальнення й систематизація знань

1. Гра «Режим дня»

Учитель розповідає дітям режим дня другокласника, вони показують названий час на циферблаті.

2. Усне розв’язування задач

1) У 3 коробках було по 6 тістечок. 4 тістечка з’їли. Скільки тістечок залишилося?

2) У саду посадили 2 ряди смородини, по 6 кущів у кожному. Скільки всього кущів смородини посадили в саду?

3) Оля вимила чашки і розставила їх на трьох полицях, по 6 чашок на кожній. Скільки чашок вимила Оля?

4) На уроці фізкультури всі учні вишикувалися в 4 ряди, по 6 учнів у кожному. Скільки учнів було на уроці фізкультури?

3. Офтальмологічна пауза

4. Розв’язування логічних задач

VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія

VII. Домашнє завдання

С. 113, завдання 746; 747.


 

Урок математики №96

2 клас

Дата____________

Тема. Визначення часу за годинником. Дії зіменованими числами

Мета: закріпити вміння учнів визначати час за годинником; удосконалювати вміння розв’язувати задачі на зменшення числа у декілька разів, виконувати дії над іменованими числами; розвивати обчислювальні навички, пізнавальну активність, логічне мислення; виховувати уважність.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання (с. 113, завдання 746; 747)

Завдання 746

— Яка ширина кожного з двох тротуарів?

Завдання 747

— Яке третє число?

2. Розв’язування задач на час

1) Літак вилетів о 7 год 20 хв, а прилетів через 10 год 20 хв. О котрій годині прилетів літак?

2) Потяг вирушив вранці о 9 год 18 хв, а прибув на станцію призначення о 21 год 56 хв. Скільки часу він був у дорозі?

3) П’єса закінчилася о 10 год 50 хв вечора. Коли вона почалася, якщо тривала 3 год 30 хв?

4) Магазин закрився на перерву о 14. 00. О 15. 00 він відкрився для роботи. Скільки часу тривала перерва?

5) Урок триває 45 хв, а перерва — 15 хв. Скільки часу тривають урок і перерва разом? На скільки урок довший за перерву?

6) Перерва розпочалася о 10 год і тривала 20 хв. Коли розпочався наступний урок?

7) Урок розпочався о 8 год 20 хв. Дзвоник пролунав о 9 год 5 хв. Скільки часу тривав урок?

3. Хвилинка каліграфії

Скільки годин триває доба?

Скільки хвилин триває година?

Скільки місяців триває рік?

Скільки місяців триває кожна пора року?

Скільки обертів за добу робить годинна стрілка?

Скільки обертів за годину робить хвилинна стрілка?

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ми повторимо, як визначати час за годинником.

IV. Повторення вивченогоматеріалу

1. Робота за підручником (с. 114)

Завдання 748

Учні «ланцюжком» записують вирази на дошці та обчислюють їх значення.

1) Суму чисел 8 і 16 поділити на 4.

2) Число 6 помножити на різницю чисел 20 і 12.

3) Різницю чисел 40 і 12 зменшити в 4 рази.

4) 60 зменшити на добуток чисел 6 і 9.

Завдання 749. Усне виконання завдання

— Коли учень розпочав виконувати домашнє завдання з математики?

— О котрій годині учень закінчив виконувати завдання?

Завдання 750

Усне виконання завдання. Котру годину показує кожний годинник?

Завдання 751

Ознайомившись з умовою задачі, учні складають її короткий запис та самостійно розв’язують.

По 6 м 3 с.,? м

Завдання 752

Учні складають план розв’язання задачі:

1) Скільки кілограмів груш купив батько?

2) Скільки всього кілограмів фруктів купив батько?

Сильніші учні, скориставшись планом, самостійно записують її розв’я- зання у зошити.

Решта учнів разом з учителем розглядають план розв’язання і визнача- ють дії.

Завдання 753*. Колективне розв’язування завдання

Учні ставлять дужки таким чином, щоб рівності були правильними.

6 • (4 – 2) = 12 31– (10 – 3) = 24 (40 – 15): 5 = 5

12: (2 + 2) = 3 (6 – 2) • 3 = 12 16: (4: 2) = 8

2. Фізкультхвилинка

V. Узагальнення й систематизація знань

1. Робота над задачею

В ательє зшили 8 суконь, витрачаючи на кожну сукню по 3 м тканини. Після цього залишилося 28 м тканини. Скільки метрів тканини було в ательє?

— Складіть задачу з такими питаннями:

Скільки метрів тканини залишилося в ательє?

Скільки всього зшили суконь?

Скільки метрів тканини витратили на одну сукню?

2. Коментоване розв’язування завдання

1 год – 15 хв 1 дм – 4 см 31 дм + 9 дм

6 м – 1 дм 5 м 1 дм – 6 дм 45 хв + 15 хв

3. Самостійне виконання завдання

Один учень працює біля дошки.

3 доби – 28 год 83 хв – 1 год 56 с + 4 с

15 год + 9 год 27 хв + 33 хв 92 с – 1 хв

VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія

VII. Домашнє завдання

С. 114, завдання 754; 755.


 

Урок математики №97

2 клас

Дата____________

Тема. Таблиця ділення на 6. Розв’язування задач і прикладів, які включають ділення на 6. Творча робота над задачею

Мета: ознайомити учнів із таблицею ділення на 6; формувати вміння розв’язувати задачі і приклади, які включають ділення на 6; удосконалювати навички творчої роботи над задачею; розвивати обчислювальні навички, пізнавальну активність, логічне мислення, математичне мовлення; виховувати уважність.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання (с. 114, завдання 754; 755)

Завдання 754

— Яка завдовжки стрічка залишилася?

Завдання 755

— Прочитайте вирази та їх значення.

2. Усна лічба

Гра «Мовчанка»

3. Усне розв’язування задач

1) Пляшки з газованою водою поставили в ящик таким чином, що вийшли 4 ряди по 6 пляшок. Скільки пляшок з водою поставили в ящик? Скільки пляшок у двох таких ящиках? Скільки їх у трьох ящиках?

2) Хор складається з чотирьох груп співаків: сопрано, альтів, тенорів і басів. У кожній групі 6 співаків. Скільки співаків у хорі?

3) З чотирьох кущів зняли по 5 помідорів, а з трьох кущів — по 6. Скільки помідорів зняли з усіх кущів?

4) На картині намальовано 4 корови, а овець — у 3 рази більше. Скільки всього тварин намальовано на картині?

4. Гра «Добери число»

4 • 2 + 4 > 4 • 12: 6 < 12: – 2

4 • 8 = 4 • 9 – 4 • 8 = 4 • 7 +

5. Хвилинка каліграфії

— Випишіть з ряду чисел тільки ті, що є відповідями таблиці множення на 6.

8; 12; 14; 18; 21; 24; 26; 30; 34; 36; 42; 48; 54; 56.

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ми складемо таблицю ділення на 6.

IV. Вивчення новогоматеріалу

1.Робота за підручником (с. 115–116)

Завдання 756. Коментоване виконання завдання

Учні з рівності 6 • 7 = 42 складають вираз на ділення на 6.

Завдання 757. Колективне опрацювання матеріалу

Учні пояснюють, як склали таблицю.

— Що отримаємо, якщо добуток поділимо на перший множник? (Другий множник)

Завдання 758

Письмове виконання завдання з опорою на таблицю множення числа 6.

Завдання 759

Учні пояснюють, з якого добутку складено рівність.

Завдання 760. Колективне розв’язання задач

Аналіз умови задачі, запис скороченої умови.

Учні знаходять серед поданих виразів ті, якими розв’язується кожна із задач. Після цього складають свою задачу за першим виразом.

Завдання 761. Самостійне виконання завдання

Учні знаходять вирази, значення яких обчислено неправильно. Один учень працює біля дошки.

Учні пояснюють, чому виникли помилки. (Неправильний порядок дій.)

Завдання 762. Усне виконання завдання

Учні пояснюють, про яку величину дізнаємося, коли обчислимо значення кожного виразу.

2. Фізкультхвилинка

V. Узагальнення й систематизація знань

2.1. Розв’язування прикладів з коментуванням

24: 6 + 19(98 – 44): 648: 6 – 42: 6

60 – 30: 674 – 42: 618: 6 + 12: 6

2. Робота над задачею

Теслярі розпиляли колоду завдовжки 12 м на 6 однакових частин.

— Яка довжина кожної частини? (12: 6 = 2)

— Скільки розпилювань зроблено? (5)

3. Офтальмологічна пауза

4. Розв’язування логічних задач

1) Якщо пізньої осені о 10 год вечора йде дощ, то чи можлива через 48 год сонячна погода? (Ні, буде ніч.)

2) Минула третя частина доби. Скільки годин залишилося до кінця доби? (16 год)

3) Микола вийшов з дому о 15 год. Він грав у футбол 1 год 40 хв і 70 хв катався на велосипеді. О котрій годині Микола повернувся додому? (О 17 год 50 хв)

4) На ввесь шлях від селища до міста шофер витратив 3 год. У місто він приїхав о 2 год дня. У котрій годині шофер виїхав з селища? (Об 11 годині дня.)

VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія

VII. Домашнє завдання

С. 116, завдання 763; 764.


 

Урок математики №98

2 клас

Дата____________

Тема. Засвоєння таблиці ділення на 6. Знаходження довжини ламаної

Мета: вправляти учнів у розв’язуванні задач на різницеве порівняння, знаходження дов-жини ламаної лінії; вдосконалювати навички обчислювальних операцій у межах вивченого матеріалу; розвивати вміння застосовувати теоретичні знання на практиці; сприяти розвитку математичного мовлення, логічного мислення; виховувати пізнавальний інтерес.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання (с. 116, завдання 763; 764)

Завдання 763

— Скільки кілограмів крохмалю одержали з 30 кг картоплі?

Завдання 764

— Прочитайте вирази, у яких відповіді — круглі числа; у відповіді є циф-ра 4; цифра 1.

2. Усна лічба

1) Гра «Мовчанка».

2) Розв’язування задач.

Ціна ручки 3 грн. Купили 6 ручок. Скільки заплатили за покупку?

Для виготовлення 1 л варення потрібно 2 кг ягід. Скільки літрів варення вийде з 12 кг ягід?

3) Робота за таблицею.

ЦінаКількістьВартість

5 грн4?

4 грн?24 грн

?321 грн

Ділене — 54, дільник — 6. Знайдіть частку.

Частку чисел 42 і 6 збільшіть на 24.

Число 91 зменшіть на частку чисел 36 і 6.

Частку чисел 24 і 6 зменшіть у 2 рази.

Знайдіть добуток чисел 6 і 3, зменшіть його в 2 рази.

4. Хвилинка каліграфії

— Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені.

12; 18; 24;...; 36;...; 48; 54.

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ми повторимо таблицю ділення на 6.

IV. Повторення вивченогоматеріалу

1. Робота за підручником (с. 116–117)

Завдання 765. Усне виконання завдання

Учні виконують тільки першу дію виразів.

Завдання 766. Самостійне виконання завдання

Один учень працює біля дошки.

Після цього учні складають обернені задачі.

Завдання 767

Під час повторення умови один учень записує коротку умову і пояснює розв’язання.

Завдання 768

Ознайомившись з умовою задачі, учні порівнюють її з попередньою задачею, складають короткий запис та самостійно розв’язують.

Завдання 769

Учні «ланцюжком» називають за зразком у кожному виразі перший і другий множники, а потім знаходять значення добутку.

Завдання 770

Учні вимірюють довжини ланок ламаної, один учень біля дошки пояснює, як знайти довжину ламаної лінії дією додавання. Учні вимірюють довжину кожної ділянки ламаної і бачать, що всі вони мають однакову довжину — 6 см, тому загальну довжину можна записати множенням. Відповідь записують у сантиметрах, а потім — у дециметрах і сантиметрах.

2. Фізкультхвилинка

V. Узагальнення й систематизація знань

1. Робота над задачею

Тато купив 11 цукерок, а мама — 7. У сім’ї троє дітей. Куплені цукерки батьки розділили між дітьми порівну. Скільки цукерок отримав кожний з дітей?

— Складіть подібну задачу, використовуючи вираз:

(14 + 18): 4 =

2. Обчислення значень виразів

12: 6 + 186 + 24: 648: 6 + 1242: 6 + 25

(50 – 2): 654: 6: 35 + 30: 651 – 18: 6

3. Офтальмологічна пауза

4. Розв’язування логічних задач

1) Завдання 771 *.

Коментоване розв’язування завдання. Учні у виразі 12: 2 + 2 • 2 ставлять дужки так, щоб після обчислення дістати суму 6 і 2.


Дата добавления: 2015-09-29; просмотров: 21 | Нарушение авторских прав







mybiblioteka.su - 2015-2024 год. (0.075 сек.)







<== предыдущая лекция | следующая лекция ==>