Студопедия
Случайная страница | ТОМ-1 | ТОМ-2 | ТОМ-3
АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Результат

Читайте также:
  1. II. Проведите занятие с составленным приемом (техникой) с детьми. Опишите проведенное занятие и полученный результат (чему дети научились, как изменились и т.д.).
  2. III. Принципы конечного результата.
  3. А Результаты анализов
  4. А через несколько часов результаты допроса Анны уже обсуждались в штаб-квартире ЦРУ в Лэнгли.
  5. Алгоритм определения результатов закрытой подписки
  6. Анализ полученных результатов
  7. Анализ полученных результатов

Учителька: У твого брата п'ять яблук, а ти в нього два забереш. Який буде результат?

Учень: Він мене відлупцює.

— То які числівники ви почули в усмішках?

— Які орфограми у цих числівниках?

VI. Домашнє завдання з інструктажем.

Вправа 19. Інформація про види тварин і рослин, які орієнтують нас у часі.


№ уроку_______ Дата__________

Тема. Практичне ознайомлення з формами родового відмінка числів­ників 50-80. (Вправи 20-23.)

Мета. Ознайомити учнів з формою родового відмінка числівників 50—80. Виробляти вміння правильно вживати ці числівники у родовому відмінку. Розвивати навички правильної вимови числівників.

Обладнання. Текст для списування (заздалегідь записаний на дошці). Номерки для гри (1, 2, З, 4, 5).

Хід уроку

I. Організація класу до уроку.

II. Перевірка домашнього завдання.

1. Зачитування числівників, підкреслених у домашній вправі 19. (Десяти, п'ятнадцяти, п'ятсот...).

—Назвіть орфограми у записаних числівниках.

— Назвіть інші числівники з апострофом.

— Правильно назвіть числа, записані на дошці. (11, 14.)

—Як правильно записати числівник, що називає число, в якому шість сотень? (Шістсот.)

2. Хто підготував додаткову інформацію про види тварин чи рослин, які можуть орієнтувати нас у часі? (Діти зачитують свою інформацію.)

3. Самостійне списування із завданням. (Вправа записана на дошці.) Дайте повні відповіді на запитання, використовуючи слова в дужках.

Числівники записуйте словами.

Коли прилітають перші граки? (17 березня) Коли прилітають перші шпаки? (24 березня) Коли з'являються перші весняні мухи? (28 березня) Коли починається рух соку в кленах? (30 березня) Коли день дорівнює ночі? (21 березня).

III. Робота над вивченням нового матеріалу.

1. Ознайомлення з кількісними і порядковими числівниками. (Можна провести у вигляді рольової гри.)

Опис гри.

—Нам необхідно вислати на змагання з паралельним класом п'ятьох учасників. Виставляємо 5 учнів і прикріпляємо номери 1, 2, 3, 4, 5. Скільки виставили учасників? (5) Називаємо учасників:

Андрійко — під номером 1, Василько — і т.д. У першій естафеті побіжать у такому порядку: Перший — Андрійко, другий — Василько і т.д.

2. Вправа 20 (на творення порядкових числівників).

а) Ознайомлення із першим завданням вправи.

б) Записування вправи за зразком. Дев'ять — дев'ятий.

в) Висновок. Числівники, які вказують на кількість предметів і відповідають на питання скільки?, називають кількісними. Числівники, які вказують на порядковий номер предмета і відповідають на питання який? котрий?, називають порядковими. Порядкові числівники можна утворити від кількісних. Іноді вони утворюються від різних коренів, наприклад: один — перший, два — другий.

3. Колективне виконання вправи 21.

а) Читання прикладів різними способами:

до п'ятдесяти додати сорок п'ять;

сума чисел п'ятдесят і сорок п'ять;

перший доданок п'ятдесят, другий доданок — сорок п'ять;

п'ятдесят збільшити на сорок п'ять.

б) Записування прикладів словами з використанням прийменників від, до.

в) Опрацювання додаткового теоретичного матеріалу про вживання числівників: п'ятдесяти, шістдесяти, сімдесяти, вісімдесяти. (Підручник, с. 14.)

г) Колективне складання і записування словами прикладів на додавання та віднімання з числівниками п'ятдесят, шістдесят, сімдесят, вісімдесят з використанням прийменників до, від (завдання 2, вправа 21).

Фізкультхвилинка.

4. Відпрацювання вимови числівників, записаних у рамочці на с. 15 підручника.

— Прочитайте виразно числівники, записані в рамочці в порядку зростання.

— Прочитайте ці числівники в порядку спадання.

—Прочитайте числівник з апострофом. (П'ятдесяти.)

—Прочитайте числівник, що починається звуком с. (Сімдесяти.)

—Почитайте числівник, у якому найбільше складів. (Вісімдесяти.)

5. Каліграфічна хвилинка.

сім сім дес деся сімдесятий ві вісі вісімдесят вісімдесятий

—Складіть речення з одним із числівників каліграфічної хвилинки.

6. Списування (за вправою 22).

IV. Підсумок уроку.

1. — Яку частину мови ми тепер вивчаємо?

—Як називають числівники, що відповідають на питання скільки? (Кількісні.)

—Як називають числівники, що відповідають на питання який? котрий? (Порядкові.)

2. Вибірковий диктант.

— Випишіть з вірша числівники.


Дата добавления: 2015-10-21; просмотров: 60 | Нарушение авторских прав


Читайте в этой же книге: Колективне виконання вправи 1 (усно). | Усний переказ (за вправою 2). 1 страница | Усний переказ (за вправою 2). 2 страница | Усний переказ (за вправою 2). 3 страница | Усний переказ (за вправою 2). 4 страница | Усний переказ (за вправою 2). 5 страница | II. Повторення вивченого. Мовна розминка. | IV. Повторення вивченого про прикметник. | Як дерева зимують | II. Контрольна робота. |
<== предыдущая страница | следующая страница ==>
II. Повторення вивчених частин мови.| Непосида Вася 1 страница

mybiblioteka.su - 2015-2024 год. (0.007 сек.)