Студопедия
Случайная страница | ТОМ-1 | ТОМ-2 | ТОМ-3
АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Усний переказ (за вправою 2). 5 страница

Читайте также:
  1. A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z 1 страница
  2. A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z 2 страница
  3. A Б В Г Д E Ё Ж З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Ю Я 1 страница
  4. A Б В Г Д E Ё Ж З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Ю Я 2 страница
  5. Acknowledgments 1 страница
  6. Acknowledgments 10 страница
  7. Acknowledgments 11 страница

— Спишіть текст з дошки. Визначте і надпишіть над словом відмінки виділених іменників.

Вишиванки — один з видів українського народного мистецтва. В народній вишивці втілено чудеса народної вигадки. На вишивці розміщені різні орна­менти. Праця над вишивкою радісна і клопітка. Поруч з нею завжди пісня.

—Про що ви думаєте, дивлячись на ілюстрації з вишивкою? Завдання. Один із виділених іменників усно розібрати як частину мови.

7. Словничок.

Влітку, улітку.

—До якої частини мови належать ці слова? На які питання відпо­відають?

— В яку колонку таблиці запишемо ці слова?

VII. Домашнє завдання. (Вправа 113.)

VIII. Підсумок уроку.

— Як називається змінювання закінчень іменників за питаннями?

—Скільки всього є відмінків? (7.) Назвіть за порядком.

— Що означає "провідміняти слово"? Провідміняйте слово дорога.

—Що треба зробити, щоб визначити відмінок іменника?

—Яка форма іменників є початковою?


№ уроку_______ Дата__________

Тема. Особливості відмінювання іменників. (Вправи 114-118.)

Мета. Закріпити знання про відмінювання іменників. Виробляти вміння ставити іменники в початковій формі, визначати відмінок конкрет­ного іменника в контексті речення.

Обладнання. Таблиця з назвами відмінків іменників і питаннями до них.

Хід уроку

I. Організація класу до уроку.

II. Перевірка домашнього завдання. (Вправа 113.)

—Яка тема і мета вірша?

— У якому відмінку стоять виділені іменники?

— Що таке початкова форма іменника?

— Прочитайте речення із звертанням, поясніть розділові знаки.

— Назвіть за порядком відмінки і питання до них.

III. Робота над вивченням нового матеріалу.

1. Попереджувальний диктант (за матеріалами вправи 114, перший абзац).

а) Читання тексту, словникова робота, добір заголовка.

б) Записування диктанту з наступною самоперевіркою.

в) Завдання до диктанту.

— Знайдіть 5 іменників, визначте відмінок кожного з них, назвіть початкову форму.

2. Вправляння у відмінюванні іменників.

— Провідміняйте усно іменники мама, дід, сонце.

3. Колективне виконання вправи 115.

а) Порівняння початкової форми іменників жіночого роду в таб­лицях 1 і 2.

— Іменники, що містяться в першій таблиці, належать до жіночого роду і мають в називному відмінку однини закінчення -а (-я).

—До другої таблиці вміщено іменники жіночого роду, які в називно­му відмінку однини мають нульове закінчення.

б) Опрацювання додаткового теоретичного матеріалу (підручник, с. 59).

4. "Перевір себе".

— Виправте помилки в тексті, записаному на дошці (скористайтеся таблицею 3, с. 58).

Немає дарунку, чистого двора, готуємось до диктанта, дивитися з ек­рану, шукати затишка.

Фізкультхвилинка.

5. Науково-дослідницька робота учня (за матеріалами вправи 116).

а) Повторення про будову слова

б) Дослідницька робота (завд. 1, впр. 116).

в) Відмінювання (письмово) двох іменників із запропонованих у пер­шому завданні, позначення в них закінчень.

6. Каліграфічна хвилинка творчого характеру.

— Запишіть якнайбільше іменників чоловічого роду з основою на м'я­кий приголосний. Наприклад. День,....

(День, гай, кінь, кінець, стілець, палець і т. д.).

7. Розвиток зв'язного мовлення (за матеріалами вправи 117).

IV. Підсумок уроку.

V. Домашнє завдання з інструктажем. Вправа 118.

№ уроку_______ Дата__________

Тема. Розвиток зв'язного мовлення. Складання казки за серією малюнків та планом.


УРОК 33

Тема. Диктант.

Мета. Перевірити рівень засвоєння учнями знань за темою "Речення. Од­норідні члени речення", та вміння, набуті під час вивчення цих тем.

Хід уроку

I. Організація класу до уроку.

II. Диктант

 

Нечуйвітер

Прохолодними ранками, густими туманами, рясними дощами сповісти­ла про себе золотокоса осінь. Ще стоять теплі дні, та в природі свої закони. Минула зоряна пора для багатьох трав.

Та деякі рослини не підкоряються вимогам осені. В тіні сосен і дубів жовтіє нечуйвітер волохатенький. Вся рослинка густо вкрита світлим пушком. Тож і нагадує кумедне зайченя, що причаїлося в траві.

Вже й листя опало. А нечуйвітер все зеленіє. Впаде на траву сніг, сховає рослину од лютих морозів. Живим і свіжим залишається її стебельце цілу зиму. (82 слова.)

 

III. Збір зошитів.


№ уроку_______ Дата__________

Тема. Аналіз контрольного диктанту. Розрізнення відмінків іменників жіночого роду на -а (-я). (Вправи 119-126.)

Мета. Ознайомити учнів зі способами розрізнення називного і знахідно­го, давального і місцевого відмінків іменників жіночого роду на -а (-я). Виробляти в учнів вміння і навички розрізняти відмінкові закінчення іменників. Виховувати любов до природи, дбайливе став­лення до неї.

Обладнання. Політична карта Європи або світу, ілюстрації з історії Запо­різької Січі, таблиця словникових слів, тлумачний словник.

Хід уроку

I. Організація класу до уроку.

II. Аналіз контрольного диктанту.

III. Перевірка домашнього завдання. (Вправа 118.)

— Прочитайте записані речення.

— Прокоментуйте визначені відмінки іменників. Доведіть свою думку.

— Чи можна вважати записані речення текстом? Якщо так, то виз­начте вид тексту і доведіть свою думку.

IV. Робота над вивченням нового матеріалу.

1. Повторення вивченого про відмінювання іменників в однині (впра­ва 119).

2. Колективне виконання вправи 120.

а) Читання тексту, словникова робота, добір заголовка.

б) Визначення відмінків іменників, з'ясування відмінностей у за­кінченнях іменників, що стоять в одному й тому самому відмінку.

в) Завдання 3, вправа 120 — для найспостережливіших.

г) Розвиток монологічного мовлення.

— Перекажіть текст так, ніби ви у прямому ефірі по радіо хочете закликати всіх дітей дбайливо ставитися до живої природи.

3. Розвиток зв'язного мовлення (за вправою 121).

а) Читання тексту і співставлення його з малюнком на с. 62.

б) Розвиток монологічного мовлення.

— Чи доводилося вам садити дерева? Розкажіть.

в) Визначення відмінків виділених іменників (завд. 3, впр. 121).

г) Опрацювання додаткового теоретичного матеріалу (с. 62).

4. Каліграфічна хвилинка.

Де ер рж жа ав. в а держава

5. Словник.

Держава — апарат політичної влади в суспільстві. Країна з таким апаратом політичної влади. Українська держава.

— Покажіть на карті Європи Україну.

— Яка орфограма в слові держава?

—До якої частини мови належить це слово? Доведіть.

— Запишемо це слово в таблицю словникових слів і запам'ятаймо його правопис.

6. Списування із граматичним завданням (за вправою 122).

До першого завдання вправи можна використати ілюстрації з історії козацтва.

Фізкультхвилинка.

7. Вправляння у визначенні відмінків іменників (за вправою 123).

8. Коментоване списування (за матеріалами вправи 124).

а) Читання тексту, з'ясування значення невідомих слів.

б) Коментоване списування з визначенням відмінків виділених іменників.

в) Розвиток монологічного мовлення.

— Перекажіть текст, користуючись малюнками (с. 64).

9. Самостійна робота (за вправою 125) з наступною фронтальною пе­ревіркою.

10. Творча вправа (матеріал записаний на дошці).

а) Поставте подані в дужках іменники у знахідному відмінку.

б) Складіть два речення (на вибір) з утвореними словосполучен­нями.

Побачити (зозуля). Любити (матуся). Захищати (Україна). Читати про (природа). Збирати (пшениця). Задивитися на (калина).

V. Підсумок уроку.

VI. Домашнє завдання з інструктажем.

Вправа 126.


№ уроку_______ Дата__________

Тема. Закінчення іменників у родовому відмінку однини. (Впра­ви 127-132.)

Мета. Ознайомити учнів із правописом іменників чоловічого роду в ро­довому відмінку однини; формувати вміння і навички користува­тись орфографічним словником для перевірки закінчення таких іменників; розвивати словниковий запас учнів; виховувати культу­ру мовлення.

Обладнання. Орфографічні словники, мовний матеріал, прислів'я.

Хід уроку

I. Організація класу до уроку.

Хто поважає рідну мову — вживає всі її слова безпомилково.


Дата добавления: 2015-10-21; просмотров: 121 | Нарушение авторских прав


Читайте в этой же книге: Коливання, хитання, вагання 2 страница | Коливання, хитання, вагання 3 страница | Коливання, хитання, вагання 4 страница | Половина, третина, чверть | Одним рядком | Одним рядком | Колективне виконання вправи 1 (усно). | Усний переказ (за вправою 2). 1 страница | Усний переказ (за вправою 2). 2 страница | Усний переказ (за вправою 2). 3 страница |
<== предыдущая страница | следующая страница ==>
Усний переказ (за вправою 2). 4 страница| II. Повторення вивченого. Мовна розминка.

mybiblioteka.su - 2015-2024 год. (0.011 сек.)