Студопедия
Случайная страница | ТОМ-1 | ТОМ-2 | ТОМ-3
АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Гра «Автомобіль».

Тема: Автоматизація звука «Ж» в словах

Мета: пригадування та закріплення правильної звуковимови; утворення множини іменників від однини;.вчити визначення наявності та місця звука в слові, поділ слів на склади; розвиток м’язів артикуляційного апарату,загальної та дрібної моторики; виховувати любов до рідної мови.

Обладнання: предметні картинки, дихальна вправа «Жук», гра «Автомобіль»,

Хід заняття

 

І. Організаційний момент (1-2хв.)

 

- Привіт,я рада бачити тебе на сьогоднішньому знятті,давай з тобою познайомимось! Мене звати Настя,а тебе як? До нас на заняття завітав Ведмедик. Він хоче навчитися правильно вимовляти звуки «Ж». Давай допоможемо йому.

1. Артикуляційна гімнастика:


Смачне варення - Як у банці на полиці Варення стояло.
Я його все виїла, та здалося мало.
Щоб за теє вареннячко не сварила мати,
Треба дуже чистесенько губки облизати.

Грибочок - У лісі виросли грибочки - ось стоять вони гурточком
Язичок поставили, наче гриб дістали ми.
Так зробили кілька раз - повні кошики у нас.

Маляр - Малярам знайдеться діло: треба фарбувати стіни
Стелю треба фарбувати. Хочеш їм допомагати?
Язичок свій підніми, стелю ним ти побіли.
Язичком вперед-назад ти біли за рядом ряд.
Працювати будеш вміло, швидко впораєшся з ділом.

 

- Молодець!Скажи будь-ласка, а ти знаєш, що все на світі має свій голос, свою пісеньку, тільки треба вміти її почути? А чи знаєш ти пісеньку жука? Він співає так: «ж-ж-ж». Ось такий вигляд має пісенька нашого жучка.(показуємо символ-звук «ж»).

 

Дихальна гімнастика

- Поглянь який жучок сидить на травичці! Давай ми допоможемо йому полетіти!

 

ІІ. Основна частина (20-25 хв.)

 

3.Виразно промовити звук [ ж ] у словах:
Жакет, живіт, жадоба, жовнір, життя, жалюзі, жалоба, живиця, жалість, вуж, чиж, пляж, гараж, подорож, стриж, діжа, ожеледь, пружина, ожина, лежанка, кажан, кожух,
пожежа, іржа, піджак, довжина, стрижень, пожива.

4.Визначити на слух спільний звук в словах:

Жоржина, лижі, ожина, ножиці.

 

5. Гра «Впіймай звук»

(Потрібно плеснути в долоні почувши в слові звук «ж».

Шнурок, шлях, шлюпка,мишка, шапка, кашка.

Гараж, ніж, морж, корж, пиріжки, ложка.

 

6. «Гра – інсценівка за віршиком про жука»:

Ой летів жук, жук.

(імітуєм політ, озвучуючи його: ж-ж-ж).

Та й у воду - фук!

(«жуки» падають на спину).

Жук лежить і встать не може,

(«жук», лежачи на спині, рухає руками, ногами й весь час промовляє: ж-ж-ж)

Кличе, хто йому поможе: ж-ж-ж.

(Дитина «жук», голосно промовляє цей звук, кличе на допомогу)

Гра «Автомобіль».

- Поглянь на дощечці зображена машина,скажи будь-ласка хто за кермом?

- А тепер поглянь на картинки,назви,друзів Жирафа,які тут зображені?

- Жирафу потрібна допомога. Йому потрібно відвести в садочок друзів у назвах яких є звук [Ж].Давай посадимо їх в автомобіль.

- Молодець!

 

8. Пальчикова гімнастика:


Дата добавления: 2015-07-17; просмотров: 121 | Нарушение авторских прав


Читайте в этой же книге: БОРЕЦЬ І СІЯЧ | У СТАРОВИННОМУ МІСТІ ЛЬВОВІ | ОСТРОЗЬКА АКАДЕМІЯ | Умовний спосіб | Особові закінчення. | В поданих рецептах виділіть дієслова, зробіть їх граматичний аналіз (неозначена форма, дієвідміна, час, стан, спосіб, особа) і перекладіть. | VІІ.3. Матеріали методичного забезпечення заключного етапу. | Пояснення до проведення попереднього тестування | ДЛЯ НЕМОВЛЯТ ТА ДIТЕЙ МОЛОДШОГО ДОШКІЛЬНОГО BIKУ | ДЛЯ ДІТЕЙ СЕРЕДНЬОГО ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ |
<== предыдущая страница | следующая страница ==>
ДІТЕЙ СТАРШОГО ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ| Вправа н визначення спільного звука

mybiblioteka.su - 2015-2024 год. (0.006 сек.)