Студопедия
Случайная страница | ТОМ-1 | ТОМ-2 | ТОМ-3
АрхитектураБиологияГеографияДругоеИностранные языки
ИнформатикаИсторияКультураЛитератураМатематика
МедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогика
ПолитикаПравоПрограммированиеПсихологияРелигия
СоциологияСпортСтроительствоФизикаФилософия
ФинансыХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника

<question1>Шетел тілі бойынша өзіндік жұмыс- дамытудың керекті шарты:



2-модуль

 

<question1>Шетел тілі бойынша өзіндік жұмыс- дамытудың керекті шарты:

<variant>оқудың стратегиялары

<variant>шығармашылық

<variant>шапшаң оқу

<variant>парасат

<variant>тыңдап түсіну

 

<question1>Шетел тілі сабағында мұғалімнің іс-әрекеттерін бағалау үшін қолданылатын өлшемдер:

<variant>Сабақтағы іс-әрекеті

<variant>Сабаққа әзірлену

<variant>Оқытушының жеке сапалары дің сапалығы

<variant>Оқушылардың белснділігі

<variant>Оқушылардың қызығушылығы

 

 

<question1>Әдістемеде зерттеу әдісі ретінде сауалнамаға тән:

<variant>Ақпаратты жеке өзі немесе топтық талдау жүргізу

<variant>Тұжырымдалған пайымдау бойынша сынаушылардың айтылымдары

<variant>Арнайы дайындалған сұрақтарға жауаптарды талдау арқылы ақпараттар алу

<variant>Сабақтың мақсаттарын, оқытудың тәсілдерін талқылау

<variant>Техникалық құралдармен жабдықталған жұмыстың тиімділігін тексеру

 

<question1>«Зерттеу әдістері» әдістемелік категория:

<variant>Болмыс құбылыстарын тану мен зерделеу тәсілдері

<variant>Теориялық және эмприкалыққа бөлінуі

<variant>Жалпы және арнайыға бөлуі

<variant>Өзара байланысты және бірлік құрушы элементтер жиынтығы

<variant>Оқыту барысында оқушы үйренуге тиістінің бәрі

 

<question1>Дидактикалық ұстанымдар турвлы қағидалардың мінездемесі:

<variant>Олар оқыту пәніні тікелей байланысты емес

<variant>Дидактикалық ұстанымдар алғаш рет Л.С.Выготскиймен тұжырымдалған

<variant>Дидактикалық ұстанымдар оқыту пәніне тікелей байланысты

<variant>Олар дидактиканың негізгі қағидаларында қолданылады

<variant>Дидактикалық ұстанымдар шетел тілін оқытудың арнайы ережелерін көрсетеді

 

<question1>Соның шеңберінде сөйлеуші сөз актісін жүзеге асырмақ болып отырған ниеттер:

<variant>ЫНта

<variant>Қаламау

<variant>Таңдау

<variant>Бағыт

<variant>Мотив

 

<question1>Грамматикалық материалдарды енгізудің ең тиімді тәсілі болып табылады:

<variant>Индуктивтік-дедуктивтік тәсіл

<variant>Қарым қатынастық



<variant>Дедуктивтік индуктивтік тәсіл

<variant>Практикалық тәсіл

<variant>Грамматикалық лексикалық

 

<question1>ОМ жоғары сатысында активтік лексиканы семантизациялаудың ең тиімті тәсілдері болып табылады:

<variant>Мән- мәтін

<variant>Дефинициялар

<variant>Синонимдер мен антонимдер

<variant>Аударма және ана тілінде түсіндіру

<variant>Зат сурет көрнекілігіне сүйену

 

<question1>Монолог мәтінге сөздің келесі қатысымдық типтері кіреді:

<variant>Бейнелеу

<variant>Интервью

<variant>Пікір алмасу

<variant>Қарым қатынас

 

<question1>Оқудың функционалдық түрлері:

<variant>Зерделей оқу

<variant>Таныса оқу

<variant>Қарап шығу

<variant>Баяу оқу

<variant>Жүгірте оқу

 

<question1>Шетел тілін оқытуда оқытудың техникалық құралдарын бөледі:

<variant>Дыбыстық- техникалық

<variant>Бағдарлап оқыту құралдары

<variant>Жарық техникалық

<variant>Бағдарланған

<variant>Жарық сөзгіштер

 

<question1>Жаттығулардың метадологиялық компонеттерінің мазмұны:

<variant>кейбір әріптердің ұқсастықтарын меңгеру

<variant>өздік жұмысы дағдыларын жаттығулар орындауда жетілдіру

<variant>орфографиялық жазуға үйрету

<variant>әр түрлі орфографиялық анықтамаларды қолдану дағдылары

<variant>каллиграфиялық жазуға үйрету

 

<question1>Ұйымдастыру әдісіне қарай оқыту:

<variant>ақпарат-ты

<variant>ашық

<variant>ұжымдық

<variant>аралас

<variant>жеке дара

 

 

<question1>Жоғарғы сынып оқушыларымен В.Гюго-ның «Paris» тақпағымен жұмыс жүргізілген, кездегі сабақ міндеті

<variant>ауызша сөйлеу дағдыларын қалыптастыру

<variant>аргументативті іскерлікті қалыптастыру

<variant>орфографиялық іскерліктерді қалыптастыру

<variant>грамматикалық іскерлікті қалыптастыру

<variant>орфографиялық дағдыларды қалыптастыу табылады

<variant>графикалық дағдыларды қалыптастыру

<variant>лексикалық дағдыларды қалыптастыру

 

<question2>Жазу іскерліктеріне нелер жатады?

<variant>Орфография, пунктуция

<variant>Фонетика

<variant>Морфология

<variant>Стилистика

<variant>Барлығы дұрыс

 

 

<question1>Оқушылардың дағдыларын және білімдерін тексеретін ідістер:

<variant>Ауызша сұрау

<variant>Үй жұмысының тексерілуі

<variant>Ағымдағы бақылау

<variant>Алдын ала бақылау

<variant>Жылдық бақылау

<variant>Топтық жұмыс

 

<question1>Өзіндік жұмыс:

<variant>жазбаша түрде

<variant>ауызша түрде

<variant>аудиториялық сағаттарды толтыру үшін

<variant>үлгермейтін оқушылар үшін қолданылады

<variant>оқушылардың қалаулары бойынша

 

<question1>Бақылауды ұйымдастырудың формалары:

<variant>Жеке- дара

<variant>Тәрбиелік

<variant>Диагностикалық

<variant>Прогностикалық

<variant>Білімберушілік

 

<question1>Үлгілеу үрдісі таным әдістерін қосып алады:

<variant>Ғылыми болжам құру

<variant>Абстракцияларды құру

<variant>Тестілеу

<variant>Жоспарлау

<variant>Тәжірбиелік оқыту

 

<question1>Зерттеу әдісі ретінде тестілеудің педагогикалық әдістем еде қолданылатын бірнеше зерттеу әдісі

<variant>Тұлғаның әртүрлі аспектілерін –мотивацияны,мүдделерін,құндылық бағдарын зерделеуді

<variant>Зияткерлік дамуын зерделеуді

<variant>Ақыл-ой дамуын зерделеуді

<variant>Әр тапсырманы орындауга жұмсалган уақытты анықтауды

<variant>Дұрыс жазу мен сөйлем құру іскерлігін

 

<question1>Проблемалық жағдаят функциялары:

<variant>Тексеру ш і

<variant>Ұйымдастырушы

<variant>Көшіруші

<variant>Танымдық

<variant>Басқарушы

 

<question1>мәдениетаралық-қатысымдық құзыреттіліктің (МҚҚ) пәндік – мазмұндық аспектілерін қалыптастыратын жаттығулардың типтері:

<variant>Мәдениетаралық-қатысымдық жаттығулар типтері

<variant>Прагмо кәсіптік жаттығулар типтері

<variant>Жазуды дайындайтын жаттығулар

<variant>Зейін процестерін белсендіруге бағытталған жаттығулар

<variant>Білім, іскерліктер мен дағдыларды үлгілейтін жаттығулар

 

<question1>. Мәтінді оқып шығып оқушылар не? Қашан? Сұрақтарына жауап беру кезіндегі сабақтың міндеттері:

<variant>диалогты іскерліктерді қалыптастыру

<variant>оқудың таныстыра оқу түрі

<variant>монологты іскерліктерді қалыптастыру

<variant>оқу техникасы

<variant>оқудың іздестіру түрі

 

<question1>Оқушылардың сөйлеу жаттығуларын орындауы:

<variant>сөздегі меңгерілген материалды қолдану тәжірбиесі кезеңінде

<variant>сабақтың орталық бөлігінде жаңа материалды бекіткеннен кейін

<variant>сабақтың қоытындылаушы бөлігінде

<variant>сәлемдесу кезінде сабақ басында

<variant>сабақтың басында үйге берген тапсырманы текмергеннен кейін

 

<question1>Шетел тілі бойынша өзіндік жұмыс- дамытудың керекті шарты:

<variant>оқудың стратегиялары

<variant>шығармашылық

<variant>шапшаң оқу

<variant>парасат

<variant>тыңдап түсіну

 

<question1>Шетел тілі сабағында мұғалімнің іс-әрекеттерін бағалау үшін қолданылатын өлшемдер:

<variant>Сабақтағы іс-әрекеті

<variant>Сабаққа әзірлену

<variant>Оқытушының жеке сапалары дің сапалығы

<variant>Оқушылардың белснділігі

<variant>Оқушылардың қызығушылығы

 

<question1>Оқытушының кәсіби –педагогикалық қызметі:

<variant>Ұйымдастырушылық

<variant>Дидактикалығы

<variant>Сөз әрекетілік

<variant>Академиялық

<variant>Перцептивтік

 

<question1>Проблемалық жағдаят функциялары:

<variant>Тексеру ш і

<variant>Ұйымдастырушы

<variant>Көшіруші

<variant>Танымдық

<variant>Басқарушы

 

<question1>Сабақта қарым-қатынастың әралуан жағдаяты болады, олар шартты түрде топқа бөлінеді:

<variant>Шынайы

<variant>Проблемалық

<variant>Ынталы

<variant>Вербалды

<variant>Вербалды емес

 

<question1>Мұғалім әңгімелесу формасына сай шынайы қатысымды ұйымдастыру барысындағы сабақтың міндеттері:

<variant>аудитивті іскерліктерді қалыптастыру

<variant>лексикалық дағдыларды қалыптастыру

<variant>айтуға арналған іскерліктерді қалыптастыру

<variant>графикалық іскерліктерді қалыптастыру

 

 

<question1>Соның шеңберінде сөйлеуші сөз актісін жүзеге асырмақ болып отырған ниеттер:

<variant>ЫНта

<variant>Бағыт

<variant>Таңдау

<variant>Мақсат

<variant>Қаламау

 

<question1>Оқудың функционалдық түрлері

<variant>Таныса оқу

<variant>Тереңдетіп оқу

<variant>Баяу оқу

<variant>Жүгірте оқу

<variant>Жеделдетіп оқу

 

<question1>Инновация дегеніміз не?

<variant>жаңа мазмұнды ұйымдастыру, жаңалық енгізу

<variant>жаңаша оқыту әдісіне бейімдеу

<variant>білімге деген түбегейлі көзқарас

<variant>білім берудің дәстүрлі қалыптасқан жүйесі

<variant>барлығы дұрыс

 

<question1>Жазбаша бақылаудың негізгі формалары:

<variant>Эссе

<variant>Диктанттар

<variant>Жаттығу жұмыстары

<variant>Викторина

<variant>Сұрақтар

<variant>Бақылаулар

 

<question1>Монолог мәтінге сөздің келесі қатысымдық типтері кіреді:

<variant>Бейнелеу

<variant>Әңгіме

<variant>Пікір алмасу

<variant>Пайымдау

<variant>Интервью

 

<question1>Оқытылып отырған тілге қажетті сөздіктер:

<variant>Түсіндірме (бір тілді)

<variant>Арнай

<variant>Лексикографикалық

<variant>Шағын

<variant>Адаптацяланған

 

<question1>Ұйымдастыру әдісіне қарай оқыту:

<variant>ақпарат-ты

<variant>ұжымдық

<variant>аралас

<variant>жеке дара

<variant>ашық

 

<question1>Қазіргі оқулықтар құрамы

<variant>Аудиовизуалды оқулықтар кіреді

<variant>Түсініктеме сөздіктер

<variant>Арнайы сөздіктер

<variant>Видеофонограммалар

<variant>Оқытудың құралдары

 

<question1>Мектептегі шетел тілі бойынша өзіндік жұмыс түрлері:

<variant>Репродуктивті

<variant>Имитативті

<variant>Шығармашылық

<variant>Сабақ сайынғы

<variant>Тоқсандық

<variant>Жылдық

 

 

<question1>Тексеру мен бағалаудың негізгі қызметтері:

<variant>Тексерушілік

<variant>Үйретушілік және білім берушілік

<variant>Тәрбиелеушілік

<variant>Логикалық

<variant>Бақылаушылық

<variant>Фронтальды

 

<question1>Жазбаша бақылаудың негізгі формалары:

<variant>Эссе

<variant>Диктанттар

<variant>Жаттығу жұмыстары

<variant>Викторина

<variant>Сұрақтар

<variant>Бақылаулар

 

<question1>Бақылаудың негізгі түрлері:

<variant>Білімдердің аралық бақылау және бағасы

<variant>Білімдердің ағымдағы бақылау және бағасы

<variant>Білімдердің қорытынды бақылау бағасы

<variant>Оқытушылық тексеру

<variant>Фронтальды тексеру

 

<question1>Әдістеме үшін педагогиканың анықтаушы басты категориялары анықтаушы болды:

<variant>Дамы ту

<variant>Тәрбие

<variant>Саналылық

<variant>Алдына шығу

<variant>Ауызша негіз

<variant>Қатысымдылық

 

<question1>Шетел тілдерін оқыту әдістемесінде тестілеудің зерттеу әдісі ретінде ажыратады. Бұл әдіске тән:

<variant>Сыналушылар арнайы тапсырмалар-тестерді орындайды

<variant>Оқу материалын игерудің тиімділігін анықтау

<variant>Тапсырматесттердің көмегімен тілді меңгеру деңгейін бағалау

<variant>Абстрактылы ойлаудың дамуының деңгейін анықтау

<variant>Оқушылардың сабақта ынтасын бақылау

<variant>Сөзді қодана отырып ойлаудың дамуын зерделейді

<variant>Зияткерлік дамуын зерделейді

 

<question1>Мұғалім сабақты естірте оқуға арнаса, онда сабақтың міндеттері болып:

<variant>ауызша сөйлеу дағдыларын қалыптастыру

<variant>оқу техникасының дағдыларын қалыптастыру

<variant>диалогты іскерліктерді қалыптастыру

<variant>көру оқу іскерліктерін қалыптастыру табылады

<variant>таныстыра оқудың іскерліктерін қалыптастыру

 

<question1>«Шет тілін оқытудың мазмұны» әдістемелік категория ретінде сипаттайды:

<variant>Іріктеудің белгілі ұстанымдарының бар екендігін

<variant>Пәндік және процессуалдық аспектілерді жүзеге асыратын

<variant>Өзара байланысты және бірлік құрушы

<variant> Оқу кешенін

<variant>Құбылыстарды тану және зерделеу кешенін

<variant>Пәндік және процессуалдық

<variant>Жалпы оқу үрдісіне және оның құраушы бөліктеріне

 

<question1>Оқыту ұстанымдары- оқу үрдісіне және оның құрушыларына қойылатын талаптарды анықтайтын негізгі қағидалар:

<variant>Қ ұ ралдар

<variant>Әдістер

<variant>Оқушының жеке басының жоспары

<variant>Ресурстар

<variant>Тәртіп ережелері

 

 

<question1>ОМ жоғарғы сатысында активтік лексиканы семантизациялаудың ең тиімті тәсілдері болып саналады:

<variant>Мән-мәтін

<variant>Синонимдер мен антонимдер

<variant>Зат сурет көрнекілігіне сүйену

<variant>Аударма жіне ана тілінде түсіндіру

<variant>Сөз тудырушы элементтері бойынша талдау

<variant>Аударма

 

<question1>Portfolio дәстүрлі түрде қай елде қолданылып келді

<variant>Франция

<variant>Ұлыбритания

<variant>АҚШ

<variant>Қазақстан

<variant>Барлығы дұрыс

 

<question3>Тандем әдісінің негізгі неше принципі бар?

<variant>2 принципі

<variant>10 принципі

<variant>5 принципі

<variant>3 принципі

<variant>барлығы дұрыс

 

 

<question1>Оқудың функционалдық түрлері:

<variant>Зерделей оқу

<variant>Жеделдетіп оқу

<variant>Қарап шығу

<variant>Баяу оқу

<variant>Жеделдетіп оқу

 

 

<question1>Оқытудың қазіргі технологиялары қолданылады:

<variant>Оқыту процесінің ұйымдастыру- тиімділігін көтермелеу үшін

<variant>Аудиториядан тыс сабақтарды өткізу үшін

<variant>Оқытудың қосымша құралдары ретінде

<variant>Жаңа материалды бекіту үшін қолданылады

<variant>Қалып қалған оқушылармен жұмыс істеуге

 

<question1>Ұйымдастыру әрекетіне қарай оқыту:

<variant>ақпарат-ты

<variant>жеке және ұжымдық бола алады

<variant>ұжымдық

<variant>аралас

<variant>жабық

<variant>жеке дара

 

<question1>Оқушылардың тіл туралы топтық жоба дайындау кезіндегі сабақ міндеттері:

<variant>шығармашылық іскерліктерді қалыптастыру

<variant>рецептивті іскерліктерді қалыптасмтыру

<variant>фонетикалық дағдыларды қалыптастыру

<variant>синтетикалық іскерліктерді қалыптастыру

<variant>грамматикалық іскерліктерді қалыптастыру

 

<question1>Сабақтың тұрақты компонеттеріне:

<variant>Сабақтың басы

<variant>Сабақтың аяқталуы

<variant>Жаңа маиериалды бекіту

<variant>Үйге тапсырма

<variant>Қорытындыны жинақтау

 

<question1>Сабақтан тыс жұмыс жүргізіледі:

<variant>Аудиториялық жұмыстардың формасында

<variant>Жеке дара

<variant>Аудиториялық сағаттарды толтыру үшін

<variant>Оқушылардың өзіндік жұмысын формада

<variant>Үлгермейтін оқушылармен жұмыс жасау үшін

<variant>Фақультативтік жұмыстардың формасында

 

<question1>Жазбаша бақылаудың негізі мінездемелері:

<variant>Бір уақытта сыныпты және жеке оқушылардың әрқайсысын дайындауға мүмкіндік береді

<variant>Істелінген жұмыстардың тексерілуіне уақыт аз болады

<variant>Логикалық ойлауды дамытуға мүмкіндік туғызбайды

<variant>Сұрақтарға жылдам жауап беру реакциясын өндіруге мүмкіндік туғызады

<variant>Қисынды сөзді жітілдіреді

<variant>Оқушысы жазбаша бақылауда аз жұмыс жасайды

 

<question1>Эмприкалық деңгейде қолданылатын зерттеу әдістерінің ішңнде айырып көрсетіледі:

<variant>Сауалнама

<variant>Ғылыми бақылау

<variant>Абстаркциялау

<variant>Экстраполяция

<variant>Үлгілеу

 

<question1>Шетелдік білім беру мазмұнының компоненттері:

<variant>Тақырыптар

<variant>Жағдаят

<variant>Техникалық құрал

<variant>Үйде арналған кітап

<variant>Технология

 

<question1>Портфолио немесе тілдік портфель, жұмыс материалдарының жиынтығы:

<variant>оқушылар мен мұғалімдерге белгілі бір кезеңдегі оқуға жеке және бірігіп жұмыс көлемін бағалауға мүмкіндік беріледі

<variant>оқушының шетел тіліндегі жетістіктерінің сипаттарын және оның мәдениетаралық қатысымдық құзыреттілігінің даму динамикасын анықтауға мүмкіндік береді

<variant>шетел тілін меңгеруде оқушылардыңоқу әрекетінің тәжірбиесін ұсынады

<variant>оқушының мектептегі әрекетінің сипаты туралы ұсынысын береді

<variant>оқушының мектептегі және үйдегі әрекетін бекітеді

<variant>оның когнитивті қабілеттіліктері туралы шешім қабылдауға мүмкіндік береді

 

<question1>Грамматикалық минимумда іріктеуде қойылатын ең басты талаптар:

<variant>жалпылылығы

<variant>жаттығу

<variant>қолдану

<variant>грамматикалық әрекетті

<variant>танысу

 

<question1>Оқушылыр мәтіндегі бар ақпаратты алып, сұрақтарға жауап беріп, өз пікірлерін білдіру барысында сабақ міндеттері:

<variant>диологты іскерліктерді қалыптастыру

<variant>үйрететін оқу түрі

<variant>хат жаза білу іскерліктерін қалыптастыру

<variant>көре оқу түрі

<variant>оқу техникасы табылады

<variant>монологты іскерліктерді қалыптастыру

 

<question1>Шетел тілі бойынша өзіндік жұмыс- дамытудың керекті шарты:

<variant>оқудың стратегиялары

<variant>шапшаң оқу

<variant>хаттар және жазбаша сөз

<variant>парасат

<variant>шығармашылық

 

<question1>Шетел тілі сабағында мұғалімнің іс-әрекеттерін бағалау үшін қолданылатын өлшемдер:

<variant>Сабақтағы іс-әрекеті

<variant>Сабаққа әзірленудің сапалығы

<variant>Оқушылардың белсенділігі

<variant>ТОҚ-ны қолдану

<variant>Оқушылардың қызығушылығы

<variant>Оқытушының кескін-келбеті

 

<question1>С.С Қүнанбаева бойынша мән-мәтіндік қарым-қатынастың кезеңдері:

<variant>Қарым-қатынастың типтік жағдаяттарын үлгілеу кезеңдерi

<variant>Мәнмәтіндік негізделген қарымқатынасқа дайындық кезеңі

<variant>Мәдениетаралықщатысымдық қарымқатынас кезеңi

<variant>Үлгіні трасформациялауға дайындау кезеңі

<variant>Метатілдік іскерліктерді қалыптастыру кезеңдері

<variant>Мән мәтіндік қарымқатынастың дағдыларының қалыптасқандығын тексеру кезеңі

 

<question1>Қазакстан Республикасы Ұлттық білім беру жүйесінің жаңасатылары;

<variant>ЖОО-дан кейінгі білім беру

<variant>Орта техникалық білім беру

<variant>Бакалавриат

<variant>Мектептен кейінгі білім беру

<variant>Аспирантура

 

<question1>«Зерттеу әдістері» әдістемелік категория:

<variant>Болмыс құбылыстарын тану мен зерделеу тәсілдері;

<variant>Қолда бар заңдылықтардың керініс табуы мен жинактауы

<variant>Өзара байланысты жэне бірлік құрушы элементтердін жиынтығы

<variant>Окыту барысында оқушы үйренуге тиістінің бәрі

<variant>Оқу-техникалық материалдар кешені

<variant>Жалпы оқу үрдісі мен оның құраушы бөліктерін аныктайтын қағидалары

 

 

<question1>Дағдылары калыптастыру тілдік тапсырмалардың шешуі болып табылады:

<variant>Фонетико-графикалық

<variant>Орфографиялық

<variant>Графикалық

<variant>Фонетикалық

<variant>Лексикографикалық

<variant>Грамматикалықаударма

 

<question1>Оқытудың аудиовизуалдык құралдары бөлінеді:

<variant>Видеограммалар

<variant>Көрнекі

<variant>Стереограммалар

<variant>Монофонограммалар

<variant>Фонограммалар

 

<question1>Ұйымдастыру әдісіне карай окыту:

<variant>ақпаратты

<variant>аралас

<variant>оқу

<variant>жеке дара

<variant>ұжымдық

 

<question1>Тексеру мен бағалаудың негізгі қызметтері:

<variant>Тексерушілік

<variant>Үйретушілік және білім берушілік

<variant>Тәрбиелеушілік

<variant>Логикалық

<variant>Бақылаушылық

<variant>Фронтальды

 

<question1>Шеттілдік білім берудің әдіснамалық ұстанымдары қоспайды:

<variant>Қатысымдык

<variant>Сабақтастык

<variant>Лингвистикалық

<variant>Тұлғаға орталықтанғандық

<variant>Когнитивтік

 

 

<question1>Проблемалық жағдаят функциялары:

<variant>Тексеруші

<variant>Ұйымдастырушы-ынталандырушы

<variant>Негіздеуші

<variant>Кешіруші

<variant>Қатысымдык-оқытушы

 

 

<question1>Оқушылардың дағдыларын және білімдерін тексеретін ідістер:

<variant>Ауызша сұрау

<variant>Үй жұмысының тексерілуі

<variant>Ағымдағы бақылау

<variant>Алдын ала бақылау

<variant>Жылдық бақылау

<variant>Топтық жұмыс

 

<question1>Қатысым мен мәдениетті зерделеудегі амалдар (У.Харт жәнеС.С. Құнанбаева):

<variant>Дидактикалық амал

<variant>Бейдәстүр амал

<variant>Орталықтык амал

<variant>Диалектикалық амал

<variant>Дәстүрлі амал

 

<question1>Сөз актілері типтерге бөлінеді:

<variant>Локутивтік емес

<variant>Иллокутивтік

<variant>Делокутивтік

<variant>Перлокутивтік

<variant>Экстралокутивтік

 

<question1>Қарым-қатынасты үлгілейтін жаттығулардын типтері:

<variant>Нұсқалық-жағдаяттык жаттығулар

<variant>Жағдаяттықәрекеттік жаттығулар

<variant>Метатілдік материалмен танысуды камтамасыз ететін жаттығулар

<variant>Сөз әрекетінін әралуан түрлерінде қарым қатынастың процессуалдықаспектілерін калыптастыратын жаттығулар

<variant>Креативтікжағдаяттық жаттығулар

<variant>Креативтік шығармашылық жаттығулар

<variant>Жағдаяттыкиптік жаттығулар

 

<question1>Технология қай тілінен аударылған?

<variant>Грек

<variant>Ағылшын

<variant>Неміс

<variant>Орыс

<variant>Барлығы дұрыс

 

<question1>Тіл сабағына дайындалу кезеңінде сабақ міндеттері:

<variant>сабақ басында үйге берген сабақты тексергеннен кейін

<variant>сабақтың корытындылаушы бөлігінде

<variant>Бағалау кезінде сабақтын корытындылаушы бөлігінде

<variant>сабақтың орталық белігінде

<variant>жаңа материалды бекіту кезеңінде

 

 

<question1>Оқудың функционалдық түрлері:

<variant>Зерделей оқу

<variant>Таныса оқу

<variant>Қарап шығу

<variant>Баяу оқу

<variant>Жүгірте оқу

 

<question1>«Шет тілін окытудың мазмұны» әдістемелік категория ретінде сипатталады...

<variant>Іріктеудің белгілі ұстанымдарынын бар екендігін

<variant>Құбылыстарды тану және зерделеу тәсілін

<variant>Жалпы оқу үрдісіне және оның құраушы беліктеріне койылатынталаптарды аныктайтын қағидаларды

<variant>Өзара байланысты және бірлік құрушы элеметтердің жиынтығын

<variant>Оқу әдістемелік материалдар кешенін

 

<question2>Психологиялық әдебиетте дағдыны қалыптастырудың кезендері:

<variant>Таныстырушы-дайындық

<variant>Синтездеуші

<variant>Талдаушы

<variant>Жағдаяттық нұсқалаушы

<variant>Қалыптастырушы

 

 

<question2>ШТ оқытуда оқытудың техникалық құралдарын бөледі:

<variant> Дыбыстық -техникалық

<variant>Жарық сөзгіштер

<variant>Жарық техиикалық

<variant>Бағдарланған

<variant> Аудиовизуалдык

 

<question2>Қазіргі оқулықтар құрамы:

<variant>Аудиовизуалды оқулықтар кіреді

<variant>Түсініктеме сөздіктер

<variant>Видеограммалар

<variant>Видеофонограммалар

<variant>Арнайы сөздіктер

 

<question2>А.Н. Щукиннің классификациясы бойынша оқыту әдістемесініңәдістемелік категориялары:

<variant> Практика

<variant>Өзін-өзі түзету

<variant>Түзету

<variant>Өзін-өзі багалау

<variant>Таныстыру

<variant>Жаттықтыруға қатысу

 

 

<question2>Шеттілдік білім берудің әдіснамалық ұстанымдары:

<variant>Сабақтастық

<variant>Білімдік

<variant>Тұлғаға орталықтанғандық

<variant>Құзыреттілік

<variant>Лингвистикалық

<variant>Кәсіптік бағдарланғандық

 

<question2>Шеттілдік білім берудің (пәнаралық конструктігін) құрамдық нысандары:

<variant>тұлға

<variant> Бөтен сaна

<variant>Бөтен субъект

<variant>Бөтен мәдениет

<variant>Бөтен тұлға

 

<question2> Қазіргі оқулықтар құрамы:

<variant>Аудиовизуалды оқулықтар кіреді

<variant>Түсініктеме сөздіктер

<variant>Видеограммалар

<variant>Видеофонограммалар

<variant>Арнайы сөздіктер

 

<question2>Тыңдап түсінуге үйрету жанама қарым-қатынас актісі ретінде оқушылардың қабілеті болуын талап етеді:

<variant>Қарым-қатынастың қатысымдық-аффективтік қызметін атқару

<variant>Мәтінді қайта айтып берудің жоспарын құру

<variant>Аудиомәтіннің негізгі мазмұнын айтып беруін

<variant>Диалог құру

<variant>Қарым қатынастың қатысымдық реттеушілік қызметін атқару

<variant>Мәтінді ана тілінде айтып беру

<variant>Тыңдаган мәтіннің негізінде қарымқатынастың қатысымдық ақпараттық қызметін

 

<question2>Тілдік биография нені зерттейді?

<variant>Шетел тілі қалай, не үшін және қайда оқылғанын

<variant>тарихын

<variant>тілін

<variant>міндетін

<variant>Барлығы дұрыс

 

<question2>Фильмді көрсету әдістері

<variant>дауысын шығармай

<variant>қызықты жерлерін көру

<variant>үзінді көру

<variant>теріс қарап көру

<variant>барлығы дұрыс

 

<question2>«Әсемдікті сезіну, адамгершілік қасиеттің шарты» - деп қай ғылым айтты?

<variant>В.Г. Белинский

<variant>А.А. Алхазшвили

<variant>Г.В.Рогова

<variant>В.Л. Салкин

<variant>барлығы дұрыс

 

<question2>Шет тілі сабақтарының басты мақсаты?

<variant>жеке бас тәжірибесін жетілдіре түсуге көмектеседі

<variant>өз пікірін қалыптастыру

<variant>білім деңгейін көтеру

<variant>сөйлеу мәдениетін дамыту.

<variant>барлығы дұрыс

 

<question2>Шет тілі пәндері оқушыларға қандай ықпал жасайды?

<variant>тұлға ретінде жетілуге қоғамда өз орнын табуға

<variant>тыныс - тіршіліктен хабардар болуға

<variant>тілдік қарым- қатынас жасауға

<variant>айтылған және жазылған мәтіндерді түсінуге.

<variant>барлығы дұрыс

 

<question2>Оқушының қарым - қатынас жасай білу біліктілігін жетілдіру барысында неге үлкен көңіл бөлінеді?

<variant>оқушының жеке басына

<variant>оқушының түр-тұлғаына

<variant>оқушының сөйлеу мәнеріне

<variant>оқушының сана - сезіміне

<variant>барлығы дұрыс

 

<question2>Жоба жұмысын қорғау барысы неше түрге бөлінеді?

<variant>4- түрге

<variant>7- түрге

<variant>8- түрге

<variant>9- түрге

<variant>барлығы дұрыс

 

<question2>Коммуникативтік оқыту технология барысында қандай қорытындылар жасауға болады?

<variant>сөйлесу, қарым - қатынас, объективті тұрғыдан бағалау

<variant>біріні - бірі түсіну

<variant>коммуникативтік оқыту әдістемесі

<variant>қарым қатынас жасауын арттыру

<variant>барлығы дұрыс

 

<question2>Коммуникативтік оқыту технологиясы неге негізделген әдістеме?

<variant>пікір алысуға негізделген әдістеме

<variant>ғылымы әдістеменің объективті әдістеме

<variant>сөйлеу қабілетін жетілдіру әдістеме

<variant>барлығы дұрыс

<variant>коммуникативтік оқыту әдістеме

 

<question2>«Сөйлеу және ес механизимдері» атты еңбектің авторлары кімдер?

<variant>И.Н. Борисенко, В. Пенфильд, Л. Робентс

<variant>Л.Робентс, Е.В. Жирова

<variant>Ф. Оңгарсынова, А.В. Тихомирова

<variant>А. В.Басов М. Г. Горунов

<variant>барлығы дұрыс

 

<question2>«Өздік» сөзінің мағынасы қандай?

<variant>тәуелсіз әрекетке қабілетте болу

<variant>мақсаты, бағыты бір

<variant>өздігімен жұмыс жасайтын

<variant>өздік жұмыс ішкі басқарумен байланысты

<variant>барлығы дұрыс

 

<question2>СӨЖ ұйымдастыру мәселелерін кімдер зерттеді?

<variant>Бутягина К.Л., Сорокина Т.В.

<variant>Ф. Оңғарсынова

<variant>К.Ушинский

<variant>В.Шуркова

<variant>Барлығы дұрыс

 

<question2>Жазбаша оқитын оқушылар үшін

<variant>нашар оқитын оқушылар үшін

<variant>қабілеті нашар оқушылар үшін

<variant>қабілеті жоғары оқушылар үшін

<variant>мылқау балалар үшін

<variant>барлығы дұрыс

 

<question2>Жазбаша аудармамашықтандырудың қай сатысына жатады?

<variant>бірінші сатысына

<variant>оныншы сатысына

<variant>соңғы сатысына

<variant>үшінші сатысына

<variant>барлығы дұрыс

 

<question2>Шет тілі дегеніміз не?

<variant>шет тілі үлкен тәрбиелік диапазон

<variant>адамгершілік қасиеттің шарты

<variant>сезімнің жоғары маңыздылығы

<variant>көркемдік талғам

<variant>барлығы дұрыс

 

<question2>Жоғары сыныптарда бағдарда оқыту неге сүйенеді?

<variant>базалық білім негізіне сүйенеді

<variant>бағдарлама жасауға сүйенеді

<variant>мамандық тандауға сүйенеді

<variant>танып процессіне сүйенеді

<variant>барлығы дұрыс

 

<question2>Шет тілі сабақтарында қандай жұмыстар ауқымды анықталады?

<variant>тілді ауызша, жазбаша қолдану, мәтіндермен жұмыс істеу

<variant>коммуникативтік іс - әрекет

<variant>тақырыптарды таңдау

<variant>мәдени құндылықтарды анықтау

<variant>барлығы дұрыс

 

<question2>Жоба жұмысын қорғау барысы неше түрге бөлінеді?

<variant>4- түрге

<variant>7- түрге

<variant>8- түрге

<variant>9- түрге

<variant>барлығы дұрыс

 

<question2>Балалар психологиясын зерттеген мамандар теледидар жайлы қандай ойда?

<variant>Бала психологиясына кері әсер келтіреді

<variant>Бала мінезі тқйық болып қалыптасады

<variant>Бала психологиясына зиян

<variant>Бала психологиясына қауіпті

<variant>барлығы дұрыс

 

<question1>Сабақтар қандай материалды қолдана отырып әрекетін іске асырады?

<variant>аутентті материалдар

<variant>интеактивті материалдар

<variant>мониторинг әдістер

<variant>әдеби - шығармашылық

<variant>барлығы дұрыс

 

<question2>Жоба жұмысын қорғау барысы неше түрге бөлінеді?

<variant>4- түрге

<variant>7- түрге

<variant>8- түрге

<variant>9- түрге

<variant>барлығы дұрыс

 

<question2>Коммуникативтік оқыту технология барысында қандай қорытындылар жасауға болады?

<variant>сөйлесу, қарым - қатынас, объективті тұрғыдан бағалау

<variant>біріні - бірі түсіну

<variant>коммуникативтік оқыту әдістемесі

<variant>қарым қатынас жасауын арттыру

<variant>барлығы дұрыс

 

<question2>СӨЖ ұйымдастыру мәселелерін кімдер зерттеді?

<variant>Бутягина К.Л., Сорокина Т.В.

<variant>Ф. Оңғарсынова

<variant>К.Ушинский

<variant>В.Шуркова

<variant>Барлығы дұрыс

 

<question2>Тілдік қарым -қатынас қандай бағыттарға бөлінеді?

<variant>әлеуметтік - мәдени, коммуникативтік тіл білімі

<variant>этнографиялық мәдени

<variant>пікір алысу, талдай алу

<variant>грамматикалы, лексикалық

<variant>барлығы дұрыс

 

<question2>Сабақтар қандай материалды қолдана отырып әрекетін іске асырады?

<variant>аутентті материалдар

<variant>интеактивті материалдар

<variant>мониторинг әдістер

<variant>әдеби - шығармашылық

<variant>барлығы дұрыс

 

<question2>Проблемалық ситуациялар сабақты өткізудегі пайдасы

<variant>оқушылардың логикалық қабилеттерін, өз бетімен жұмыс істеуін арттыру

<variant>проблемалық ситуацияларды шешу

<variant>оқушылардың білім сапасын қөтеру

<variant>жұмыс жасаудың бір салалы проблемалық ситуациялар туғызу

<variant>барлығы дұрыс

 

<question2>Шетел тілін білмеген адамға жаңаша өмір сұру мүмкін емес қай жылғы білім тужырымдасында анықталған?

<variant>2015 жыл

<variant>2008 жыл

<variant>2009 жыл

<variant>2030 жыл

<variant>барлығы дұрыс

 

<question2>Қай психологтың ойынша баланың абстрактілі ойлау қабилеті шет тілімен байланысты жоғарлайды?

<variant>Е.В. Жиркова

<variant>А.В. Верещагина

<variant>Ф. Оң ғарсынова

<variant>Т.В. Рогова

<variant>барлығы дұрыс

 

<question2>Еуропалық Достастық елдерінде еуропалық стандарттар қай жылы жасалды?

<variant>90ж

<variant>91ж

<variant>89ж

<variant>92ж

<variant>Барлығы дұрыс

 

<question2>Тілдік портфель мағынасын қалай түсінесің?

<variant>Тіл білімінің деңгейін бекітетін куәлік

<variant>сынақ кітапшасы

<variant>ведомость

<variant>студенттік билет

<variant>Барлығы дұрыс

 

<question2>Жазу іскерліктеріне нелер жатады?

<variant>Орфография, пунктуция

<variant>Фонетика

<variant>Морфология

<variant>Стилистика

<variant>Барлығы дұрыс

 

<question2>Рюшликон қаласында халықаралық симпозиум қай жылы өтті?

<variant>1991ж

<variant>1992ж

<variant>1993ж

<variant>1995ж

<variant>Барлығы дұрыс

 

<question2>Тілдік биография нені зерттейді?

<variant>Шетел тілі қалай, не үшін және қайда оқылғанын

<variant>тарихын

<variant>тілін

<variant>міндетін

<variant>Барлығы дұрыс

 

<question2>Сабақта қандай диаграмманы қолданасың?

<variant>Венн

<variant>Ойын

<variant>Сұрақ -жауап

<variant>Басқатырмақ

<variant>Барлығы дұрыс

 

<question2>Шетел тілін оқытудың мақсаты

<variant>Оқушылардың санасында мәдениетаралық коммуникация іскерліктерін қалыптастыру

<variant>ойлау

<variant>болжау

<variant>жазу

<variant>Барлығы дұрыс

 

<question2>Шет тілін меңгеруге ана тілінің тигізетін тиімді ықпалын психологтар не деп атайды?

<variant>Тасымал

<variant>Буын

<variant>екпін

<variant>буын үндестігі

<variant>Барлығы дұрыс

 

<question2>Portfolio -мағынасы нені білдіреді?

<variant>Студенттердің өзін-өзі тексеру және бағалау

<variant>өзара қарым-қатынас

<variant>пікірталас

<variant>ойлау

<variant>Барлығы дұрыс

 

<question2>Portfolio дәстүрлі түрде қай елде қолданылып келді

<variant>Франция

<variant>Ұлыбритания

<variant>АҚШ

<variant>Қазақстан

<variant>Барлығы дұрыс

 

<question2>Portfolio элементтері қандай оқулықтарды қамтиды?

<variant>English File

<variant>Macmillan

<variant>Headway

<variant>Inside out

<variant>Барлығы дұрыс

 

<question2>PEL -қандай бөлімдерден тұрады?

<variant>Тілдік паспорт, тілдік биография

<variant>Жаңалықтар

<variant>Хабарландыру

<variant>Досье

<variant>Барлығы дұрыс

 

<question2>Технология қай тілінен аударылған?

<variant>Грек

<variant>Ағылшын

<variant>Неміс

<variant>Орыс

<variant>Барлығы дұрыс

 

<question2>Технология сөзінің мағынасы қандай?

<variant>Білім беру әдісі

<variant>жазу

<variant>сауат ашу

<variant>шеберлік

<variant>Барлығы дұрыс

 

<question2>Педагогикалық технологияға алғаш анықтама берген кім?

<variant>В.Беспалько

<variant>Атутов. П

<variant>Поляков. В

<variant>Лихачев. Б

<variant>Барлығы дұрыс

 

<question2>Оқушының сөйлеу мәнеріне әсері мол қасиет?

<variant>әсемдік жайлы сезім және талғамды дамыту

<variant>білгірлік

<variant>белсенділік және сыпайылық

<variant>зеректік ойшылдық

<variant>барлығы дұрыс

 

<question2>«Әсемдікті сезіну, адамгершілік қасиеттің шарты» - деп қай ғылым айтты?

<variant>В.Г. Белинский

<variant>А.А. Алхазшвили

<variant>Г.В.Рогова

<variant>В.Л. Салкин

<variant>барлығы дұрыс

 

<question2>Шет тілі сабақтарының басты мақсаты?

<variant>жеке бас тәжірибесін жетілдіре түсуге көмектеседі

<variant>өз пікірін қалыптастыру

<variant>білім деңгейін көтеру

<variant>сөйлеу мәдениетін дамыту.

<variant>барлығы дұрыс

 

<question2>Шет тілі пәндері оқушыларға қандай ықпал жасайды?

<variant>тұлға ретінде жетілуге қоғамда өз орнын табуға

<variant>тыныс - тіршіліктен хабардар болуға

<variant>тілдік қарым- қатынас жасауға

<variant>айтылған және жазылған мәтіндерді түсінуге.

<variant>барлығы дұрыс

 

<question2>Оқушының қарым - қатынас жасай білу біліктілігін жетілдіру барысында неге үлкен көңіл бөлінеді?

<variant>оқушының жеке басына

<variant>оқушының түр-тұлғаына

<variant>оқушының сөйлеу мәнеріне

<variant>оқушының сана - сезіміне

<variant>барлығы дұрыс

 

<question2>Жоба жұмысын қорғау барысы неше түрге бөлінеді?

<variant>4- түрге

<variant>7- түрге

<variant>8- түрге

<variant>9- түрге

<variant>барлығы дұрыс

 

<question2>Коммуникативтік оқыту технология барысында қандай қорытындылар жасауға болады?

<variant>сөйлесу, қарым - қатынас, объективті тұрғыдан бағалау

<variant>біріні - бірі түсіну

<variant>коммуникативтік оқыту әдістемесі

<variant>қарым қатынас жасауын арттыру

<variant>барлығы дұрыс

 

<question2>Коммуникативтік оқыту технологиясының мақсаты?

<variant>шет тілі мәдениетін пікір алысу нәтижесін меңгеру

<variant>пікір алысу арқылы үйрету

<variant>жан - жақты зерттеу

<variant>шет тілінде пікр алысу

<variant>барлығы дұрыс

 

<question2>Қоғамдық - гуманитарлық бағдар не көздейді?

<variant>жан-жақты білім беруді көздейді

<variant>мәдени ғылым беруді көздейді

<variant>оқытуды, сөйлеуді көздейді

<variant>жазу талаптарын көздейді

<variant>барлығы дұрыс

 

<question2>Оқытудың тәрбиелік мақсаттары неше бағытта нақтыланады?

<variant>4 - бағытта

<variant>1- бағытта

<variant>1- бағытта

<variant>15- бағытта

<variant>барлығы дұрыс

 

<question2>Тілдің қарым - қатынас жасау неше бағытта асырылады?

<variant>3 - бағытта

<variant>6- бағытта

<variant>25- бағытта

<variant>12- бағытта

<variant>барлығы дұрыс

 

<question2>Шет тілі пәнінен жоғары сыныптардағы басты міндеті

<variant>тілдік қарым - қатынас жасай алу біліктілігін жетілдіру

<variant>тілдік қарым- қатынас жасай алмау

<variant>тәрбиелік, мәндік қатынас жасау

<variant>этеографиялық жағдайларды оқып білу

<variant>барлығы дұрыс

 

<question2>Сабақ оқу тәрбиесіндегі орны

<variant>сабақ- оқу тәрбие процесінің жүрегі

<variant>сабақ - негізгі құрылым

<variant>оқытудың бірден- бір қызметі

<variant>оқытудың тәрбиелік сипаты

<variant>барлығы дұрыс

 

<question2>Эстетика сөзінің түсінігі

<variant>«эстетика» - гректің «эстетиз», сезімдік, дарындылық

<variant>«эстетика»- латынның «эстетиз» ойшылдық, тынымдылық

<variant>«эстетика»- гректің «экстетиз» тәрбие

<variant>«эстетика»- гректің «экстетит» ғылым,білім

<variant>барлығы дұрыс

 

<question2>Шетет тілін білмеген адамға жаңаша өмір сұру мүмкін емес қай жылғы білім тужырымдасында анықталған?

<variant>2015 жыл

<variant>2008 жыл

<variant>2009 жыл

<variant>2030 жыл

<variant>барлығы дұрыс

 

<question2>Эстетика Ғылыми термин ретінде ең алғаш қолдануы

<variant>1750 жылы

<variant>1496 жылы

<variant>1900 жылы

<variant>1756 жылы

<variant>барлығы дұрыс

 

<question2>Қоғамдық - гуманитарлық бағдар не көздейді?

<variant>жан-жақты білім беруді көздейді

<variant>мәдени ғылым беруді көздейді

<variant>оқытуды, сөйлеуді көздейді

<variant>жазу талаптарын көздейді

<variant>барлығы дұрыс

 

<question2>Әсемдікті тануға тәрбиелеу

<variant>оқушының бойында өнерге және шындыққа қолыптастыру

<variant>еңбек пен ғылым сапасын арттыру

<variant>оқушының, бойында сулулықты дамыту

<variant>әсемдікті, моданы қалыптастыру

<variant>барлығы дұрыс

 

<question2>Бүгінгі таңда педагогика саласының дамуына кімдер үлес қосуда?

<variant>мектеп мұғалымдері мен жоғары оқу орны оқытушылары

<variant>білім және ғылым министірлігі

<variant>класс жетекшілері және кураторлар

<variant>академиктер, профессорлар

<variant>барлығы дұрыс

 

<question2>Эстетикалық көзқарастарда неше қол жеткізу болады?

<variant>әлеуметтік адамгершілік қасиеттерге қол жеткізу

<variant>табиғатқа және туған жерге деген сүйіспеншілігін арттыру

<variant>оқушылардың эстетикалық тәрбиесін арттыру

<variant>ауыл жастарының мәдени құндылықтарын арттыру

<variant>барлығы дұрыс

 

<question3>Шет тілдерін оқытудағы ерекшіліктері

<variant>объективті және субъективті себебі

<variant>факультативтік, тереңдетілген

<variant>кәсібі саралап оқыту

<variant>тілдік базаны меңгеру

<variant>барлығы дұрыс

 

<question3>Объективті себебі

<variant>халық шаруашылығының түрлі салаларды шет тілін меңгерген мамандар болуы

<variant>шет тілдерін меңгеру әрбір оқушының меке бас қызығушылығы


Дата добавления: 2015-08-29; просмотров: 71 | Нарушение авторских прав




<== предыдущая лекция | следующая лекция ==>
<question1>Оқушылардың монолог тү рінде Future in-the-Past ты меңгеру барысындағы сабақ міндеттері: | 

mybiblioteka.su - 2015-2024 год. (0.311 сек.)