|
1-модуль
<question1>Оқушылардың монолог тү рінде Future in-the-Past ты меңгеру барысындағы сабақ міндеттері:
<variant>монологты іскерліктерді қалыптастыру
<variant>фонетикалық дағдыларды қалыптастыру
<variant>аудитивті іскерліктерді қалыптастыру
<variant>лексикалық дағдыларды қалыптастыру
<variant>орфографиялық дағдыларды қалыптастыру
<question1>Шет тілін оқыту әдістемесі:
<variant>Теориялық-қолданбалы ғылым
<variant>Педагогика ғылымының саласы
<variant>Қатысым теориясының саласы
<variant>Лингвистиканың саласы
<variant>Психология ғылымы
<question1>Оқытудың психологиялық ұстанымдарына жатқызады:
<variant>Мотивациялық
<variant>Жүйелілік
<variant>Белсенділік
<variant>Бірізділік
<variant>Концентрлік
<question1>Әдістемеде зерттеу әдісі ретінде сауалнамаға тән:
<variant>Тұжырымдалған пайымдау бойынша сыналушыларың айтылымдары
<variant>Ақпаратты жеке өзі немесе топтық талдау жүргізу
<variant>Әдебиетке сыни талдау жүргізу
<variant>Техникалық құралдармен жабдықталған жұмыстың тиімділігін тексеру
<variant>Сабақтың мақсаттарын, оқытудың тәсілдерін талқылау
<question1>Оқу процесінің негізгі компоненттері:
<variant>Оқыту процесінің қатысушылары
<variant>Мақсаттары мен міндеттері
<variant>Оқу орны
<variant>Қоғамнын әлеуметтік тапсырысы
<variant>Оқыту жүйесінің икемделгіштігі
<question1>Аудипассивтік кабинеттердің артықшылықтары неде:
<variant>Салыстырмалы қарапайым жабдықтар
<variant>Жаттығуларды орындау кезінде оқытушының дауысын есту мүмкіндіктері
<variant>Жаттығуларды орындау кезінде өз дауысыңды есту мүмкіндіктері
<variant>Оқытушыға оқушылардың жұмыс орындарына қосылу мүмкіндіктері
<question1>Бақылаудың педагогикалық эффектісі:
<variant>Ол білім берушілік жүйеге сияды
<variant>Оның нәтижесі өлшемдерге оңай көнеді
<variant>Бақылаудың негізгі қызметі мотивация болып табылады
<variant>Бақылаудың негізгі құралы тестілік тапсырмалар болып табылады
<variant>Бақылаудың нәтижелері сараптамалар арқылы жүзеге асады
<question1>Саналылық ұстанымын қолдану талап етеді:
<variant> Оқушылардың шетел тіліндегі сөзді түсінуін
<variant>Оқушылардың белсенділігі
<variant>Жана ғылыми бағыттардың дамытылуын
<variant>Сезім арқылы қабылдаудан абстракты ойлауға көшу
<variant>Оқушының әрекетін
<question1>Сауалнама зерттеу әдісі болып табылады:
<variant>Сұрақтарға жауаптар арқылы ақпарат алумен байланысты
<variant>Эмперикалық деңгейдегі зерттеу әдістеріне жатады
<variant>Арнайы бағдарлама бойынша оқытуды пайдаланумен байланысты
<variant>Теориялық деңгейдегі зерттеу әдістеріне жатады
<variant>Оқушыларды белсендірудің әр түрлі тәсілдерін пайдаланады
<question1>Эмпирикалық деңгейде қолданылатын зерттеу әдістері:
<variant>Оқыту тәжірибесін қорытындылау,әңгіме,тәжірибелік оқыту,жұмыс нәтижесін статистикалық талдау
<variant>Талдау мен жиынтықтау,салыстыру
<variant>Абстракциялау
<variant>Дедукция мен индукция
<variant>Үлгілеу
<variant>Экстраполировалды
<question1>Дәстүр бойынша мектепте ШТ оқытудың мазмұнына компонент кіреді:
<variant>Психология
<variant>Тарихи
<variant>Филологиялық
<variant>Тақырыптық
<variant>Әлеуметтік
<variant>Дидактикалық
<question1>Рецептивтік сөздік минимумға лексикалық бірліктер жатады,оларды оқушылар:
<variant>Сөздерді мәнмәтінде олардың негізгі белгілеріне қарап тануға
<variant>Дұрыс жазуға
<variant>Ауызша сөзде еркін қолдануға
<variant>Жазбаша сөзде еркін қолдануға
<variant>Олардың грамматикалық формаларын жасауға
<question1>Мұғалімнің «Sport» тақырыбына сай естірту үшін мәтін-диалог дайындау кезіндегі сабақтың міндеттері:
<variant>диалогтық іскерліктерді қалыптастыру
<variant>аудитивті іскерліктерді қалыптастыру
<variant>тақырыпқа сай лексикалық дағдыларды қалыптастыру
<variant>паралингвистикалық дағдыларды қалыптастыру
<variant>графикалық дағдыларды қалыптастыру
<question1>Шетел тіліндегі қатынасты оқытуды бақылаудың мақсаты:
<variant>Оқушылардың программалық материалдарды меңгеруінің сапасын айқындау
<variant>Іскерліктермен дағдыларды диагностикалау
<variant>Оқу жұмысына жауапкершілікті тәрбиелеу
<variant>Жеке-жеке жұмыс істеу іскерлігі
<variant>Топта жұмыс істеу іскерлігі
<question1>Оқушылар газеттің жаңа нөмірін оқып отырып,онда не туралы әңгімеленгенін айту кезіндегі сабақтың міндеттері:
<variant>шығармашылық іскерліктерін қалыптастыру
<variant>монологты іскерліктерді қалыптастыру
<variant>оқудың таныстыра оқу түрі
<variant>оқудың көре оқу түрі
<variant>оқу техникасы оқу түрлері табылады
<question1>Шетел тілі бойынша өзіндік жұмыс-бұл оқу формаларын ұйымдастырудың бір түрі:
<variant>жанама турдегі оқу материалдары арқылы оқытушымен жүргізіледі
<variant>сабақтан тыс уақытта, сабақ кезінде өткізіледі
<variant>оқытушыдан тыс байланысу арқылы өтеді
<variant>ерікті негізде ұйымдастырылады
<variant>тек қана қалып қалған оқушылармен жүргізіледі
<question1>Қатысым мен мәдениетті зерделеудегі амалдар (У.Харт және С.С. Құнанбаева):
<variant>Түсіндірме амал
<variant>Бейдәстүр амал
<variant>Орталықтық амал
<variant>Дидактикалық амал
<variant>Тарихи амал
<question1> Шет тілін оқыту ұстанымдары сипатталады:
<variant>Қоғамдық прогрестің ықпалынан өзгеруімен
<variant>Салыстырмалы орнықтылығымен
<variant>Социумның қойған шарттарына бағынышты еместігімен
<variant>Тарихи шарттылығымен
<variant>Уақытпен бірге өзгермейтіндігімен
<question1> Хронометраж зерттеу әдісі ретінде мүмкіндік береді:
<variant> Сабақтың жекелеген компоненттерін аудио жазып алуға
<variant>Сұрақтарға жауаптар арқылы ақпарат алуға
<variant>Бұқаралық оқыту жүргізуге
<variant>Техникалық құралдармен жұмыстың тиімділігін тексеруге
<variant>Жаңа гипотеза және дәстүрлі бағдарламамен оқытуды салыстыруға
<question1> Психологиялық әдебиетте дағдыны қалыптастыру кезеңдері:
<variant>Жағдаяттық-нұсқалаушы
<variant>Қалыптастырушы
<variant>Жаттықтырушы
<variant>Талдаушы
<variant>Синтездеуші
<variant>Дайындық
<question1> Оқытылып отырған тілге қажетті сөздіктер:
<variant>Екі тілді
<variant>Түсіндірме бір тілді
<variant>Арнайы
<variant>Адаптацияланған
<variant>Лексикографиялық
<question1> Мәдениетаралық өзара әрекеттестік ұстанымы талап етеді:
<variant>Әлемнің тілдік бейнесі туралы білім алуды
<variant>Оқушылардың ұлттық-мәдени ерекшеліктерін ескеруді
<variant>Мәдениетаралық құзыреттілікті қалыптастыруды
<variant>Белсенділігі аз оқушыларды оқу үрдісіне тартудыВ Әралуан жаттығулар түрлерін пайдалануды
<variant>Көрнекілікті қолдануды
<question1> Тіл тәжірибесі бойынша оқудың жоғары деңгейінде оқу процесінің негізгі ұйымдастыру формалары:
<variant> Мини лекция
<variant> Семинар,коллоквиум
<variant>Сабақ
<variant>Лабараториялық жұмыс
<variant>Тренинг табылады
<question1> Мектептегі оқу барысын табысты жоспарлауды анықтайтын ең маңызды шарттар:
<variant>сыныптар бойынша ОӘК және бағдарламалардың авторлық тұжырымдамаларын білуі
<variant>«мектептегі шетел тілдері» журналының материалдарын білуі
<variant>мектепте өздерінің педагогикалық жұмыс тәжірибесіне тірек
<variant>сыныптағы жеке оқушыларға өзінің жеке қарым-қатынасы табылады
<variant>оқушылардың сандық құрамын білуі
<variant>басқа мұғалімдердің ұсыныстарын есепке алуы
<question1> Оқытушының кәсіби-педагогикалық қызметі:
<variant>Ұйымдастырушылық
<variant>Академиялық
<variant>Сөз әрекеттілік
<variant>Перцептивтік
<variant>Құралдық
<question1> Қатысымдық ұстанымдардың мазмұндары байланысты:
<variant>«Екінші дәрежедегі тілдік тұлғаны» қалыптастыруға бағытталғанына
<variant>Мәдениеттер диалоғында тұлғаның жеке басының дамуына бағытталғанына
<variant>Тілді оқыту тұлғаға кеңінен білім беруге бағытталғанына
<variant>Шетел тілінде қатыныс жасауға сұраныстың зораына
<variant>Білім берудің жаңа парадигмасына
<question1> Мәдениетаралық өзара әрекеттестік ұстанымы талап етеді:
<variant>Әлемнің тілдік бейнесі туралы білім алуды
<variant>Оқушылардың ұлттық-мәдени ерекшеліктерін ескеруді
<variant>Мәдениетаралық құзыреттілікті қалыптастыруды
<variant>Белсенділігі аз оқушыларды оқу үрдісіне тартудыВ Әралуан жаттығулар түрлерін пайдалануды
<variant>Көрнекілікті қолдануды
<question1> Тәжірибелік оқыту әдісі мына жағдайларда қолданылады:
<variant>Ғылыми болжамды тексеру үшін
<variant>Техникалық құралдармен,оқытуды ұйымдастырушылар ұсынған оқу құралдарымен жұмыстың тиімділігін тексеру үшін
<variant>Ұсынылған бағдарлама бойынша бұқара аралық оқыту үшін
<variant>Алынған жауаптарды талдау үшін
<variant>Сабақтың мақсаттарын,оқыту тәсілдерін талқылау үшін
<question1> Шетел тілдерін оқыту әдістемесінде қолданылатын зерттеу әдістері:
<variant>Тәжірибелік оқыту, хронометраж,бақылау және педагогикалық тәжірибені қорытындылау
<variant>Тексеру және бағалау
<variant>Сап түзеу
<variant>Талқылау
<variant>Ғылыми әдебиетті іздеу
<question1> Проблемалық жағдай шетелдік қарым-қатынасқа үйретуде:
<variant>Жоба технологиясын пайдалану барысында жүзеге асырылады
<variant>Әдетте мұғаліммен өмірлік жағдайларды үлгілеу арқылы жасалады
<variant>Рольдік ойындарды пайдалану барысында жүзеге асырылады
<variant>Қиял қалыптастырады
<variant>Ішкі сөзді жүйелеу арқылы ұйымдастырылады
<question1> Сабақтың орталық бөлігіне:
<variant>жаңа материалды түсіндіру
<variant>сабақтың басы
<variant>кіріспе әңгіме
<variant>сабақтың аяқталуы
<variant>үйге тапсырма
<question1> Сабақтың сөйлеу қатысымды бағыттылығын қамтамасыз ету үшін мұғалім:
<variant>Оқушыларға ағылшын тілінде мәтінді қайта айтқызады
<variant>Оқушыларға «Sport» мәтінін оқытып аудартады
<variant>«Drills»сияқты жаттығуларды қолданады
<variant>Мұғалім оқушыларға орыс тілінде мәтінді қайта айтқызады
<variant>Спорт ойындары тақырыбына байланысты ойынды сабақтың соңында өткізеді
<question1> Мұғалімнің диктант жұмысын ұйымдастыру кезіндегі сабақтың міндеттері:
<variant>орфографиялық дағдыларын қалыптастыру
<variant>фонетикалық дағдыларды іскерліктерді қалыптастыру
<variant>шығармашылық іскерліктерді қалыптастыру
<variant>граматикалық іскерліктерді қалыптастыру
<question1> Оқытылып отырған тілге қажетті сөздіктер:
<variant>Екі тілді
<variant>Түсіндірме бір тілді
<variant>Арнайы
<variant>Адаптацияланған
<variant>Лексикографиялық
<question1> Шетел тілін меңгерудегі оқушының жеке табыстарын бағалау:
<variant>Портфолио қолданады
<variant>Өздігінен талдау жүргізіледі
<variant>Рейтингтік бақылау жүргізіледі
<variant>Алдын-ала бақылау жүргізіледі
<variant>Қорытынды бақылау жүргізіледі
<question1>Шет тілі сабақтарының типтері
<variant>сөйлеу барысында тілдік жүйені қолдануға арналған сабақтар
<variant>қарым-қатынасты жетілдіруге арналған сабақтар
<variant>тактикалық сабақтар
<variant>бақылаулар
<variant>диягностикалық сабақтар
<question1><Шет тілін оқыту жүйесі>әдістемелік категория ретінде сипатталады
<variant>функционалдығымен,ашықтығымен,күрделілігімен
<variant>құбылыстарды тану және зерделеу тәсілімен
<variant>компоненттердің оқшаулағандығымен
<variant>оқушыларды оқыту барысында үйренуге тиістілердің барлығымен
<variant>оқу процесіне қойылатын жалпы талаптар мен оның құранды бөліктеріне талаптарды анықтайтын қағидалармен
<question1>Ғылыми таным әдісі ретінде үлгілеудің негізгі белгілері
<variant>танымдық жүйелі үрдістері
<variant>идеяларды құрылымдау
<variant>эксперимент жасау
<variant>тестілеу
<variant>сауалнама жүргізу
<question1>Мұғалімнің,<Sport>тақырыбына сай естірту үшін мәтін диалог дайындау кезіндегі сабақтың міндеттері
<variant>диалогтық іскерлерді қалыптастыру
<variant>аудитивті іскерлерді қалыптастыру
<variant>грамматикалық дағдыларды қалыптастыру
<variant>графикалық дағдыларды қалыптастыру
<variant>паралингвистикалық дағдыларды қалыптастыру
<question1>Сөз жаттығулары
<variant>сұрақ жауап жаттығулары
<variant>жағдаятты жаттығулар
<variant>трасформациялық жаттығулар
<variant>кілті бар жаттығулар
<variant>репликалық жаттығулар
<question1>Шетел тілін сабақ сайынғы жоспарлаудың жолдары
<variant>материал көлемін,міндеттері мен мақсаттарын нақтылау
<variant>күтпеген жағдай фактілерін есепке ала отырып материялды (сыныптың дайын еместігі,жарықтың болмауы тағы басқалар)
<variant>тақырыптың жоспарпарлануға және олардың бірізгілігіне сәйкес сабақтың негізгі компаненттерін
<variant>сабақ барысында оқушыларға арналған сұрақтар көлемін нақтылау
<variant>қалыптастыратын дағдылар мен іскерліктер түрлеріне байланысты жаттығулар және технологиялар түрлерін
<question1>Шет тілі сабақтарының типтері
<variant>сөйлеу барысында тілдік жүйені қолдануға арналған сабақтар
<variant>қарым-қатынасты жетілдіруге арналған сабақтар
<variant>тактикалық сабақтар
<variant>бақылаулар
<variant>диягностикалық сабақтар
<question1>Шетел тілі сабағының негізгі сипаттамалары
<variant>жаттығулар техналогиялардың сабақтың мақсатына сай болуы.
<variant>сабақтың тәрбиелік және білім беру патенциялы
<variant>ойындардың қолдануы
<variant>көрермен тіректері қолдану
<variant>мұғалім құрастырған сабақ жоспарларының болуы
<question1>Жазбаша бақылаудың негізі формалары
<variant>эссе
<variant>викторина
<variant>бақылаулар
<variant>жаттығу жұмыстары
<variant>сұрақтар
<question1>Сабақта жуйелік ұстанымын жүзеге асыру талап етеді
<variant>оқушылардың санасында тіл туралы біртұтас жүйе ретінде түсінікті қалыптастыруды
<variant>мополяны синтаксистік негізде оқуды
<variant>мотивті әрекетке тілек деп түсінудi
<variant>Грамматиканы лексикамен табиғи байланысты оқуды
<variant>оқытуды проценті әр түрлі өз стилдеріне тән сөз ерекшеліктерін ескеруді
<question1>Шетелдік білім берудің әдіснамалық ұстанымдары қоспайды
<variant>кәсіби- бағытталғандық
<variant>сабақтастық
<variant>лингвомәдени
<variant>әлеуметтік мәдени
<variant>тұлғаға орталықтанғандық
<question1>Мәдениетаралық қарым қатынастық толыққұқықтық құраушысы ретінде жағдаят сипатталады
<variant>қатысымдық -тапсырмасы болуымен
<variant>қарым қатынасқа қатысушылардың өзара қатынасының сипатымен
<variant>қарым қатынас жағдаятының экспозициясы болуымен
<variant>граматикалық құрылымдардың белгілі құрамымен
<variant>тақырып бойынша белгілі лексика құрамы болуымен
<question1>Ресептивтік сөздік минимумға лексикалық бірліктер жатады (ЛБ)оларды оқушылар
<variant>сөздерді мәні- мәтінде олардың негізгі белгілеріне қарап тануға
<variant>мәтінді тыңдағанда тануға
<variant>ауызша сөзді еркін қолдануға
<variant>жазбаша сөзді еркін қолдануға
<question1>Монолог сөз қатысымдық қызметтің орындау түрлері
<variant>қатысымдық- реттеушілік
<variant>қатысымдық ақпараттық
<variant>аффективтік бағалаушы
<variant>комулятивтік
<variant>иллоқутивтік
<question1>Шетел тілі сабағын жоспарлаудың негізгі шарттары
<variant>оқушылардың шет тілі игеруі деңгейін олардың жалпы даму деңгейін есепке алу
<variant>конструктивті жоспарлау біліктерін игеру
<variant>жаңа материялды бекіту кезеңі
<variant>үй жұмысын айтып жазу
<variant>тақырыпты орыс тілінде түсіндіру
<question1>Шет тілі бойынша өзіндік жұмыс бұл оқу формаларын ұйымдастырудың бір түрі
<variant>оқытушыдан тыс байланысу арқылы өтеді
<variant>үйірмеде жұмыс істеу ді және клубта жұмыс істеуді ескертеді
<variant>тек қана қалып қойған оқушылармен жұмыс істеіді
<variant>ерікті негізде ұйымдастырылады
<variant>тек қана фақультативтарда жүргізіледі
<question1>Шет тілі пәні мұғалімдерімен кәсіби құзіреттілікті бағалауда негізгі алатын базалық параметрлер
<variant>қарым -қатынас құзіреттілігі
<variant>Интегралдық құзіреттілік
<variant>Аналитикалық құзіреттілік
<variant>жалпы м әдени құзіреттілік
<variant>Жобалық құзіреттілік
<question1>Монолог сөз қарым қатынастың қызметін атқарады
<variant>қатысымдық- ақпараттық
<variant>бастсмашыл
<variant>ынталандырушы
<variant>қатысымдық
<variant>иллоқутивтік
<question1>Мектептегі шетел тілін үйренудің қазіргі әдістемесінде сабақтардың негізгі түрлері
<variant>қарым- қатынастың қызметін меңгеруге арналған сабақтар
<variant>тіл жүйесінің элементтерін меңгеруге арналған сабақтар
<variant>құрамалы сабақтар
<variant>үй оқуының сабақтары қолданыс табады
<variant>дәстүрлі емес түрдегі сабақтар
<variant>грамматикалық бағыттағы сабақтар
<question1><Оқыту ұстанымдар>әдістемелік категория
<variant>оқытудың стратегиясы мен тактикасын анықтайтын негізгі- қағидалар
<variant>қолда бар заңдылықтардың корініс табуы мен жинақтауы
<variant>жалпы оқу процесіне және оның құраушы боліктеріне қойылатын талаптарды анықтайтын қағидалар ну мен зерделеу тәсілі
<variant>құбылыстарды та
<variant>оқыту барысында оқушы үйренуге тиістінің барлығы
<variant> оқу техникалық материялдың кешені
<question1>Оқытудың дидактикалық ұстанымдары
<variant>көрнекілік
<variant>саналық ұстаным
<variant>консентризмдік
<variant>апроксимациялық
<variant>мотивациялық
<question1>Көрнекілік ұстанымы талап етеді
<variant>техникалық құралдармен өз бетімен жұмыс істеу дағдыларын қалыптастыру
<variant>оқыту құралдары ретінде визуалды тіректерді қолдануды
<variant>оқушылардың тәжірибелерімен мүдделерін ескеруді
<variant>жаттықтыру үшін әр алуан жаттығуларды пайдалануды
<variant>белсенділігі аз оқушылар үшін жеке жаттығуларды пайдалануды
<question1>Сынақ оқыту барысында
<variant>мұнда түрлендірілмейетін және түрлендірілетін айнымалы шама қатысып отырады
<variant>оқыту тәсілдері талқыланады
<variant>бір бағдарлама бойынша бұқаралық оқыту өткізіледі
<variant>материялды талдау іскерлігі сыни бағаланады
<variant>сабақтың барысы бақыланады
<question1>Дағдыларды қалыптастыру тілдік тапсырмалардың шешуі болып табылады
<variant>лексикалық.
<variant>фонетикалық
<variant>грамматикалық
<variant>орфаграфиялық
<variant>графикалық
<question1>Шет тілі дегеніміз не?
<variant>шет тілі үлкен тәрбиелік диапазон
<variant>адамгершілік қасиеттің шарты
<variant>сезімнің жоғары маңыздылығы
<variant>көркемдік талғам
<variant>барлығы дұрыс
<question1>Жоғары сыныптарда бағдарда оқыту неге сүйенеді?
<variant>базалық білім негізіне сүйенеді
<variant>бағдарлама жасауға сүйенеді
<variant>мамандық тандауға сүйенеді
<variant>танып процессіне сүйенеді
<variant>барлығы дұрыс
<question3>Шет тілі пәнінен жоғары сыныптардағы басты міндеті
<variant>тілдік қарым – қатынас жасай алу біліктілігін жетілдіру
<variant>тілдік қарым- қатынас жасай алмау
<variant>тәрбиелік, мәндік қатынас жасау
<variant>этеографиялық жағдайларды оқып білу
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Шет тілін білмеген адамға жаңаша өмір сұру мүмкін емес қай жылғы білім тужырымдасында анықталған?
<variant>2015 жыл
<variant>2008 жыл
<variant>2009 жыл
<variant>2030 жыл
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Шет тілдерін оқытудағы ерекшіліктері
<variant>объективті және субъективті себебі
<variant>факультативтік, тереңдетілген
<variant>кәсібі саралап оқыту
<variant>тілдік базаны меңгеру
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Тандем әдісі
<variant>оқытудың жаңа халықаралық бағдарламасы
<variant>оқытудың жаңа түрлері
<variant>болашақтағы атқарылатын іс-шаралар
<variant>жаңа бағыттағы технологиялары
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Инновация дегеніміз не?
<variant>жаңа мазмұнды ұйымдастыру, жаңалық енгізу
<variant>жаңаша оқыту әдісіне бейімдеу
<variant>білімге деген түбегейлі көзқарас
<variant>білім берудің дәстүрлі қалыптасқан жүйесі
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Инновация әдісі алғашқы рет қай ғасырда пайда болды?
<variant>XIX ғасырда
<variant>XX ғасырда
<variant>X ғасырда
<variant>XXI ғасырда
<variant>барлығы дұрыс
<question3>Тандем әдісінің негізгі неше принципі бар?
<variant>2 принципі
<variant>10 принципі
<variant>5 принципі
<variant>3 принципі
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Шетел тілін білмеген адамға жаңаша өмір сұру мүмкін емес қай жылғы білім тұжырымдасында анықталған?
<variant>2015 жыл
<variant>2008 жыл
<variant>2009 жыл
<variant>2030 жыл
<variant>барлығы дұрыс
<question3>Қай психологтың ойынша баланың абстрактілі ойлау қабилеті шет тілімен байланысты жоғарлайды?
<variant>Е.В. Жиркова
<variant>А.В. Верещагина
<variant>Ф. Оң ғарсынова
<variant>Т.В. Рогова
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Шет тілдерін оқытудағы ерекшіліктері
<variant>объективті және субъективті себебі
<variant>факультативтік, тереңдетілген
<variant>кәсібі саралап оқыту
<variant>тілдік базаны меңгеру
<variant>барлығы дұрыс
<question3>Коммуникативтік оқыту технологиясы неге негізделген әдістеме?
<variant>пікір алысуға негізделген әдістеме
<variant>ғылымы әдістеменің объективті әдістеме
<variant>сөйлеу қабілетін жетілдіру әдістеме
<variant>барлығы дұрыс
<variant>оқыту процесінің тілдік бағыты
<question2>Коммуникативтік дегеніміз не?
<variant>оқыту- процесінің тілдік бағыты
<variant>пікір алысу бағыты
<variant>әдістемелерді қабылдау бағыты
<variant>сөйлеу бағыты
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Шет тілі сабақтарында қандай жұмыстар ауқымды анықталады?
<variant>тілді ауызша, жазбаша қолдану, мәтіндермен жұмыс істеу
<variant>коммуникативтік іс әрекет
<variant>тақырыптарды таңдау
<variant>мәдени құндылықтарды анықтау
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Шәкірттер үнемі нені жетілдіруге тиісті?
<variant>тілді түсіну, әдіс – тәсілдерді үнемі жетілдіру
<variant>тақырыптарды таңдау
<variant>тілді ауызша қолдану
<variant>тәжірибелер мен қызықтырушыларға.
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Жоғары сыныптарда бағдарда оқыту неге сүйенеді?
<variant>базалық білім негізіне сүйенеді
<variant>бағдарлама жасауға сүйенеді
<variant>мамандық тандауға сүйенеді
<variant>танып процессіне сүйенеді
<variant>барлығы дұрыс
<question3>Жоғары сыныптарда қандай мағлұматтардың алар орны зор?
<variant>эстетикалық, мағлұматтарға толы әдеби мәтіндер
<variant>ғылыми –шығармашылық мәтіндер
<variant>әдеби – танымдық мәтіндер
<variant>жазбаша мәліметтер
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Қоғам талабына сай шетел тілдерін оқытудағы талап түрі?
<variant>коммуникативтік бағытта оқыту
<variant>фразеологиялық бағытта
<variant>танымдық бағытта
<variant>саралық бағытта
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Тілдік қарым –қатынас қандай бағыттарға бөлінеді?
<variant>әлеуметтік - мәдени, коммуникативтік тіл білімі
<variant>этнографиялық мәдени
<variant>пікір алысу, талдай алу
<variant>грамматикалы, лексикалық
<variant>барлығы дұрыс
<question3>Сабақтар қандай материалды қолдана отырып әрекетін іске асырады?
<variant>аутент-ті материалдар
<variant>интеактивті материалдар
<variant>мониторинг әдістер
<variant>әдеби – шығармашылық
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Portfolio элементтері қандай оқулықтарды қамтиды?
<variant>English File
<variant>Macmillan
<variant>Headway
<variant>Inside out
<variant>Барлығы дұрыс
<question2>PEL-қандай бөлімдерден тұрады?
<variant>Тілдік паспорт, тілдік биография
<variant>Жаңалықтар
<variant>Хабарландыру
<variant>Досье
<variant>Барлығы дұрыс
<question2>Жазбаша оқитын оқушылар үшін
<variant>нашар оқитын оқушылар үшін
<variant>қабілеті нашар оқушылар үшін
<variant>қабілеті жоғары оқушылар үшін
<variant>мылқау балалар үшін
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Жазбаша аудармамашықтандырудың қай сатысына жатады?
<variant>бірінші сатысына
<variant>оныншы сатысына
<variant>соңғы сатысына
<variant>үшінші сатысына
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Ауызша аударома машықтанудың қай сатысына жатады?
<variant>екінші сатысына
<variant>бесінші сатысына
<variant>бірінші сатысына
<variant>алтыншы сатысына
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Тілдік портфель мағынасын қалай түсінесің?
<variant>Тіл білімінің деңгейін бекітетін куәлік
<variant>сынақ кітапшасы
<variant>ведомость
<variant>студенттік билет
<variant>Барлығы дұрыс
<question2>Жазу іскерліктеріне нелер жатады?
<variant>Орфография, пунктуция
<variant>Фонетика
<variant>Морфология
<variant>Стилистика
<variant>Барлығы дұрыс
<question3>Ауызша аударма қалай ұғындырылады?
<variant>қиындық тудыратын сөйлемдермен жұмыс жасап талдау арқылы
<variant>тек некеленген бөліктерді аудару арқылы
<variant>толық сәтінді аударуарқылы
<variant>ғылыми тілдің мәнері арқылы
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Аудармаға қанша уақыт бөлінуі керек?
<variant>20-50 сағат
<variant>1-1,5 сағат
<variant>5-10 сағат
<variant>30-55 сағат
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Қоғамдық - гуманитарлық бағытта оқыту қандай түрлерге бөлінеді?
<variant>оқу материалдарын саралау, оқу -тапсырмаларын орындау, оқушы қабілетін ескеру
<variant>тілід игеру мүмкіндігі мен қабілетін арттыру
<variant>саралай оқыту
<variant>оқушының танымдық білімдік қажеттіліктерін қанағаттандыру
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Шет тілі сабақтарының басты мақсаты?
<variant>жеке бас тәжірибесін жетілдіре түсуге көмектеседі
<variant>өз пікірін қалыптастыру
<variant>білім деңгейін көтеру
<variant>сөйлеу мәдениетін дамыту.
<variant>барлығы дұрыс
<question3>Шет тілі пәндері оқушыларға қандай ықпал жасайды?
<variant>тұлға ретінде жетілуге қоғамда өз орнын табуға
<variant>тыныс тіршіліктен хабардар болуға
<variant>тілдік қарым қатынас жасауға
<variant>айтылған және жазылған мәтіндерді түсінуге.
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Шет тілі дегеніміз не?
<variant>шет тілі- үлкен тәрбиелік диапазон
<variant>адамгершілік қасиеттің шарты
<variant>сезімнің жоғары маңыздылығы
<variant>көркемдік талғам
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Шет тілі сабақтарында қандай жұмыстар ауқымды анықталады?
<variant>тілді ауызша, жазбаша қолдану, мәтіндермен жұмыс істеу
<variant>коммуникативтік іс әрекет
<variant>тақырыптарды таңдау
<variant>мәдени құндылықтарды анықтау
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Мектепте шетел тілін жастан, бастауыш сыныптан бастап оқытуды зерттеген кім?
<variant>Р.Ф. Исаева
<variant>Ф.Оңғарсынова
<variant>С.Назарбаева
<variant>К.Д.Ушинский
<variant>В.Подласый
<question3>Қазақ мектептерінде шет тілін оқытуды нешінші сыныптан бастаған жөн?
<variant>3-4 сыныптардан
<variant>5-6 сыныптардан
<variant>1 сыныптардан
<variant>мектепте дейінгі жастар
<variant>барлығы дұрыс
<question3> Болашақта 12 жылдық мектеп бойынша жалпы Европалық білім стандарты қай деңгейде?
<variant>1-4 сыныптар
<variant>9-10 сыныптар
<variant>10-11 сыныптар
<variant>11-12 сыныптар
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Сабақта бейнефильмдердің түрлері
<variant>тіл меңгеруге арналған фильмдер
<variant>мультфильм
<variant>драма
<variant>комедия
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Шетел тілін үйренудегі маңызды аспектілердің бірі-
<variant>жазу
<variant>ойлау
<variant>қабылдау
<variant>сөйлеу
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Шет тілі сабақтарында қандай жұмыстар ауқымды анықталады?
<variant>тілді ауызша, жазбаша қолдану, мәтіндермен жұмыс істеу
<variant>коммуникативтік іс әрекет
<variant>тақырыптарды таңдау
<variant>мәдени құндылықтарды анықтау
<variant>барлығы дұрыс
<question3>Тіл ғылымының бір бөлігі
<variant>фонетика
<variant>грамматика
<variant>тұрлаусыз мүшелер
<variant>тұрлаулы мүшлер
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Шет тілін оқыту процесінде қандай аппараттарды қолданамыз?
<variant>аудио-видео және электронды техникалық
<variant>телемагазин
<variant>жарнама
<variant>техникалық құралдар
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Шет тілін үйрену процесінде коммуникативті бағытталған негіздер
<variant>тілге деген құштарлығы
<variant>ойлау
<variant>болжам жасау
<variant>үйрету
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Аудармаға қанша уақыт бөлінуі керек?
<variant>20-50 сағат
<variant>1-1,5 сағат
<variant>5-10 сағат
<variant>30-55 сағат
<variant>барлығы дұрыс
<question2>СӨЖ ұйымдастыру мәселелерін кімдер зерттеді?
<variant>Бутягина К.Л., Сорокина Т.В.
<variant>Ф. Оңғарсынова
<variant> К.Ушинский
<variant>В.Шуркова
<variant>Барлығы дұрыс
<question2>Коммуникативтік біліктілікті дамытудың түрлері
<variant>тілдік
<variant>қарым қатынастық
<variant>өзара қатынас
<variant>бірлесу
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Бұл тілдің құрылымы мен қызметі
<variant>тілдік- біліктілік
<variant>қабілеттілік
<variant>қарымқатынастық
<variant>сөйлеу әрекеті
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Тілді меңгерудегі барлық сөйлеу әрекет түрлері
<variant>коммуникативтік- біліктілік
<variant>қарымқатынастық
<variant>тілдік
<variant>өзара қатынастық
<variant>барлығы дұрыс
<question2> Шетел маманының кәсіби білімді меңгеруі
<variant>кәсіби –сөйлеу біліктілігі
<variant>тілдік
<variant>коммуникативтік
<variant>қарым-қатынас
<variant>барлығы дұрыс
<question2> Тыңдау процесі қандай механизмен тығыз байланысты
<variant>есту қабілеті
<variant>ойлау
<variant>жазу
<variant>көру
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Тілдік биография нені зерттейді?
<variant>Шетел тілі қалай, не үшін және қайда оқылғанын
<variant>тарихын
<variant>міндетін
<variant>маңызын
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Шет тілін оқытудың ең қиын аспектісі
<variant>ауызша сөйлеуге үйрету
<variant>жазбаша
<variant>ойлау
<variant>түсіну
<variant>барлығы дұрыс
<question3>Тыңдалған әңгіме бойынша қандай жұмыс түрлерін орындауға болады.
<variant>мәтінге ат қою, жазбаша жоспар құру
<variant>жаңа сөздерді жазу
<variant>сөз тіркестерін жазу
<variant>сұрақтарға жауп беру
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Шет тілі сабақтарының басты мақсаты?
<variant>жеке бас тәжірибесін жетілдіре түсуге көмектеседі
<variant>өз пікірін қалыптастыру
<variant>білім деңгейін көтеру
<variant>сөйлеу мәдениетін дамыту.
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Тілді меңгерудегі барлық сөйлеу әрекет түрлері
<variant>коммуникативтік- біліктілік
<variant>қарымқатынастық
<variant>тілдік
<variant>өзара қатынастық
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Қазақ тілі неше облыстық диалектіге бөлінеді.
<variant>4
<variant>7
<variant>3
<variant>9
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Шет тілін оқыту процесінде қандай аппараттарды қолданамыз?
<variant>аудио-видео және электронды техникалық
<variant>телемагазин
<variant>жарнама
<variant>техникалық құралдар
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Шетел тілін үйренудегі маңызды аспектілердің бірі-
<variant>жазу
<variant>ойлау
<variant>қабылдау
<variant>сөйлеу
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Шет тілін меңгеруге ана тілінің тигізетін тиімді ықпалын психологтар не деп атайды?
<variant>Тасымал
<variant>Буын
<variant>екпін
<variant>буын үндестігі
<variant>Барлығы дұрыс
<question3>Сөз қоры және емле ережесі қандай жаттығулармен байланысты?
<variant>ойын
<variant>ереже
<variant>диктант
<variant>шығарма
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Фильмді көрсету әдістері
<variant>дауысын шығармай
<variant>қызықты жерлерін көру
<variant>үзінді көру
<variant>теріс қарап көру
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Тыңдап түсінудің негізгі топтары
<variant>мәтінің грамматикалық және морфологиялық формаларын тани білу
<variant>көру
<variant>жазу
<variant>ойлау
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Адамның естіген сөздердің мағынасына талдау жасау
<variant>ауызша сөзді түсіну
<variant>тыңдау
<variant>қабылдау
<variant>есту
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Инновация әдісі алғашқы рет қай ғасырда пайда болды?
<variant>XIX ғасырда
<variant>XX ғасырда
<variant>X ғасырда
<variant>XXI ғасырда
<variant>барлығы дұрыс
<question3>Тандем әдісінің негізгі неше принципі бар?
<variant>2 принципі
<variant>10 принципі
<variant>5 принципі
<variant>3 принципі
<variant>барлығы дұрыс
<question2>7 жымдық тандем әдісінің кең тарағай түрі
<variant>жоба жүргізу әдісі
<variant>жұмыс жүргізу әдісі
<variant>интернет сайттарына енгізу
<variant>интервью немесе анкета жүргізу
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Оқытуда жаңа технологиялық білім беру жүйесін ішіндегі ең тиемді әдісі
<variant>тандем әдісі
<variant>инновациялық әдіс
<variant>электрондық почта арқылы оқыту әдісі
<variant>технологиялық әдістер
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Қоғам талабына сәйкес мұғалімнің негізгі мақсаты
<variant>оқушының білім сапасын арттыру
<variant>оқушының тәртібін қадағалау
<variant>оқушының қоғамдық жумыстарына белсендігін арттыру
<variant>ситуациялық күрделі тапсырмаларды орындау
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Проблемалық ситуациялар сабақты өткізудегі пайдасы
<variant>оқушылардың логикалық қабилеттерін, өз бетімен жұмыс істеуін арттыру
<variant>проблемалық ситуацияларды шешу
<variant>оқушылардың білім сапасын қөтеру
<variant>жұмыс жасаудың бір салалы проблемалық ситуациялар туғызу
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Шәкірттер үнемі нені жетілдіруге тиісті?
<variant>тілді түсіну, әдіс – тәсілдерді үнемі жетілдіру
<variant>тақырыптарды таңдау
<variant>тілді ауызша қолдану
<variant>тәжірибелер мен қызықтырушыларға.
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Жоғары сыныптарда бағдарда оқыту неге сүйенеді?
<variant>базалық білім негізіне сүйенеді
<variant>бағдарлама жасауға сүйенеді
<variant>мамандық тандауға сүйенеді
<variant>танып процессіне сүйенеді
<variant>барлығы дұрыс
<question3>Жоғары сыныптарда қандай мағлұматтардың алар орны зор?
<variant>эстетикалық, мағлұматтарға толы әдеби мәтіндер
<variant>ғылыми –шығармашылық мәтіндер
<variant>әдеби – танымдық мәтіндер
<variant>жазбаша мәліметтер
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Қоғам талабына сай шетел тілдерін оқытудағы талап түрі?
<variant>коммуникативтік бағытта оқыту
<variant>фразеологиялық бағытта
<variant>танымдық бағытта
<variant>саралық бағытта
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Тілдік қарым –қатынас қандай бағыттарға бөлінеді?
<variant>әлеуметтік - мәдени, коммуникативтік тіл білімі
<variant>этнографиялық мәдени
<variant>пікір алысу, талдай алу
<variant>грамматикалы, лексикалық
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Сабақтар қандай материалды қолдана отырып әрекетін іске асырады?
<variant>аутент-ті материалдар
<variant>интеактивті материалдар
<variant>мониторинг әдістер
<variant>әдеби шығармашылық
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Проблемалық ситуациялар сабақты өткізудегі пайдасы
<variant>оқушылардың логикалық қабилеттерін, өз бетімен жұмыс істеуін арттыру
<variant>проблемалық ситуацияларды шешу
<variant>оқушылардың білім сапасын қөтеру
<variant>жұмыс жасаудың бір салалы проблемалық ситуациялар туғызу
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Шетел тілін білмеген адамға жаңаша өмір сұру мүмкін емес қай жылғы білім тужырымдасында анықталған?
<variant>2015 жыл
<variant>2008 жыл
<variant>2009 жыл
<variant>2030 жыл
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Қай психологтың ойынша баланың абстрактілі ойлау қабилеті шет тілімен байланысты жоғарлайды?
<variant>Е.В. Жиркова
<variant>А.В. Верещагина
<variant>Ф. Оң ғарсынова
<variant>Т.В. Рогова
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Шет тілін меңгеруге ана тілінің тигізетін тиімді ықпалын психологтар не деп атайды?
<variant>Тасымал
<variant>Буын
<variant>екпін
<variant>буын үндестігі
<variant>Барлығы дұрыс
<question2>Сөз қоры және емле ережесі қандай жаттығулармен байланысты?
<variant>ойын
<variant>ереже
<variant>диктант
<variant>шығарма
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Фильмді көрсету әдістері
<variant>дауысын шығармай
<variant>қызықты жерлерін көру
<variant>үзінді көру
<variant>теріс қарап көру
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Шет тілі сабақтарында қандай жұмыстар ауқымды анықталады?
<variant>тілді ауызша, жазбаша қолдану, мәтіндермен жұмыс істеу
<variant>коммуникативтік іс әрекет
<variant>тақырыптарды таңдау
<variant>мәдени құндылықтарды анықтау
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Шәкірттер үнемі нені жетілдіруге тиісті?
<variant>тілді түсіну, әдіс – тәсілдерді үнемі жетілдіру
<variant>тақырыптарды таңдау
<variant>тілді ауызша қолдану
<variant>тәжірибелер мен қызықтырушыларға.
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Жоғары сыныптарда бағдарда оқыту неге сүйенеді?
<variant>базалық білім негізіне сүйенеді
<variant>бағдарлама жасауға сүйенеді
<variant>мамандық тандауға сүйенеді
<variant>танып процессіне сүйенеді
<variant>барлығы дұрыс
<question3>Жоғары сыныптарда қандай мағлұматтардың алар орны зор?
<variant>эстетикалық, мағлұматтарға толы әдеби мәтіндер
<variant>ғылыми –шығармашылық мәтіндер
<variant>әдеби – танымдық мәтіндер
<variant>жазбаша мәліметтер
<variant>барлығы дұрыс
<question3>Қоғам талабына сай шетел тілдерін оқытудағы талап түрі?
<variant>коммуникативтік бағытта оқыту
<variant>фразеологиялық бағытта
<variant>танымдық бағытта
<variant>саралық бағытта
<variant>барлығы дұрыс
<question3>Оқушының қарым - қатынас жасай білу біліктілігін жетілдіру барысында неге үлкен көңіл бөлінеді?
<variant>оқушының жеке басына
<variant>оқушының түр-тұлғаына
<variant>оқушының сөйлеу мәнеріне
<variant>оқушының сана – сезіміне
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Жоба жұмысын қорғау барысы неше түрге бөлінеді?
<variant>4- түрге
<variant>7- түрге
<variant>8- түрге
<variant>9- түрге
<variant>барлығы дұрыс
<question3>Коммуникативтік оқыту технология барысында қандай қорытындылар жасауға болады?
<variant>сөйлесу, қарым – қатынас, объективті тұрғыдан бағалау
<variant>біріні – бірі түсіну
<variant>коммуникативтік оқыту әдістемесі
<variant>қарым қатынас жасауын арттыру
<variant>барлығы дұрыс
<question3>Бағдарлы мектептерде шет тілін оқыту неше түрге бөлінеді?
Дата добавления: 2015-08-29; просмотров: 37 | Нарушение авторских прав
<== предыдущая лекция | | | следующая лекция ==> |
Питання на модульний контроль №2 | | | <question1>Шетел тілі бойынша өзіндік жұмыс- дамытудың керекті шарты: |