|
Кам’янська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1
Урок – подорож
До принцеси Каліграфії
в країну Букляндію
Різні методики
по виробленню каліграфічних навичок
у 1 класі
Учитель
Шмагайло І.С.
2013 р.
Мета: закріплювати уміння учнів писати вивчені букви; вдосконалювати навички каліграфічного письма і звуко – буквеного аналізу; розвивати увагу, уяву, логічне мислення; виховувати охайність, доброту.
Хід уроку
І. Організація класу.
- Добрий день, діти! У нас сьогодні дуже багато гостей, тож давайте привітаємося до них.
(Ввімкнувся „чарівний телевізор”)
Принцеса Каліграфія:
- Доброго дня, дорогі діти! Я – принцеса Каліграфія, запрошую усіх вас у своє королівство Букляндію. Але шлях до королівства нелегкий. І хто здолає всі перешкоди, буде нагороджений золотими зернятками – літерками.
ІІ. Актуалізація знань.
- Отже вирішено, подорожуємо!
- А що ми знаємо про Букляндію?
(Це країна букв. Позначають голосні і приголосні звуки. Мають “секрети”).
- Що беремо із собою листок паперу, ручку, олівець, пластилінові джутики, планшет і гарний настрій.
ІІІ. Робота над темою уроку.
1.Про поставу під час письма..
Зошит свій я відкриваю,
Навкоси його кладу,
Ручку я ось так тримаю.
Сяду рівно, не зігнусь,
Буду я писати гарно,
До роботи я берусь!
2. Звуко-буквений аналіз слів.
- Як ми будемо подорожувати?
(Пішки, на літаку, поїздом, на велосипеді, на кораблі).
- Ми виберемо той вид транспорту, у назві якого більше звуків, ніж букв.
Поїзд (- 0 = 0 - -) звуків 6, букв 5.
Корабель (- 0 – 0 – 0 =) звуків 7, букв 8.
Літак (= 0 – 0 -) звуків 5, букв 5.
- Подорожуємо поїздом!
3. Робота над виробленням каліграфічних навичок.
1 вид. Іде поїзд наш невпинно
До казкової країни,
Бо господарі привітні
Нас чекають до гостини!
Письмо „паровоза із вагончиками”
(„Великий паровоз” на висоту великої букви, а „вагончики” – на висоту рядкової букви).
2 вид. Письмо овалів.
Поїзд їде і пускає кільця.
3 вид. І гори стають перед нами на шляху. Ми їх здолаємо.
„Гори” високі і низькі.
4 вид. І ось перед нами море, а в морі грають хвилі.
Письмо маленьких і великих „хвиль”.
IV. Фізкультхвилинка.
-Приїхав наш поїзд. Далі треба іти пішки до палацу Каліграфії. І тому перед дорогою треба відпочити.
Раз! Два! Всі присіли,
Потім вгору підлетіли;
Три! Чотири! Нахилились,
Із струмочка гарно вмились.
П’ять! Шість! Всі веселі –
Крутимось на каруселі.
Сім! Вісім! В поїзд сіли,
Ніжками затупотіли.
Дев’ять! Десять! Відпочили
І за парти дружно сіли.
4.Гра «У яких букв є такі елементи?».
- Хтось іде нам назустріч!
- Хто ви такі? Що з вами трапилося?
Літерки:
- Ми – літерки!
Ми по стежечці ішли, пісеньку співали,
Ніжним квітам новину, ми розповідали:
- А ми букви знаємо!
Раптом вітер-пустунець збоку налетів
І всі частинки букв він розгубив!
То ми їх зібрали у кошик і хочемо,
щоб ви допомогли впізнати, з яких букв частинки?
(Літерки виставляють на магнітну дошку елементи, а діти називають букви і записують).
- Дякуємо вам, діти! Щасливої подорожі!
6. Гра» Клубочок букв». (Усно).
Вітер – пустунець:
- А я пісню літерок спіймав і собі співаю:
- А я букви знаю!
Ой, що я наробив!
Букви всі перемішались
І як захотіли, склались.
- Діти, допоможіть мені впізнати їх!
- Дякую! Я полетів далі!
7. Ліплення букви.
- Полетів вітерець, розсердив хмарку і скоро, мабуть, почнеться дощ.
Але дощу ми не злякаємось, всі від нього під парасольку заховаємось.
- На яку букву схожа парасолька? (Р).
- Зі скількох елементів складається буква Р? У яких літерах ми вже зустрічали ці елементи?
(Два джгутики довжиною 11 см.)
- А тепер уважно стежте за мною. Ми починаємо ліпити велику букву Р. З першого джгутика утворюється похила із заокругленням внизу. З другого джгутика робимо „капелюшок” для похилої.
8. Складання слів із букв.
Ручка:
- Я, Ручка, попала під дощ. У цій країні навіть краплинки літери! Ось скільки краплинок у мене на парасольці.(Г Р І А К М ).
Складіть із них слова.
(Грім, грак, рік, рак, мак, ріпа, маг).
- Молодці!
9. „Магічні” перетворення.
Маг:
- О! Мене тут згадували! Я – маг. Я можу перетворювати одні букви в інші!
- Хіба я не молодець?
10. Гра „Шифрувальники“.
- Ось ми дійшли до палацу принцеси Каліграфії. Але вартові нас не пускають, бо треба розшифрувати пароль.
Азбука – до мудрості сходинка. (Кожній букві - №)
А Б Д З И І К М Н О Р С Т У Х
1 2 6 10 11 12 15 17 18 19 21 22 23 24 26
11. Зрізаний запис.
Каліграфія:
- Любі друзі! Я вас усіх чекала і побажання приготувала.
Що за магія? Хто з’їв побажання?
Буквоїд:
- Це я, Буквоїд, з’їв ваші літерки, бо я такий голодний.
Каліграфія:
- Що ж, діти, постарайтесь прочитати побажання?
(Всіх дітей Каліграфія нагороджує золотими зернятками – літерами).
Буквоїд:
- А як же я?
- І тобі дамо зернятка – літерки, а з’їсти їх можеш, як прочитаєш.
IV. Підсумок уроку.
- Подорож закінчилась! На все добре.
(Кращі роботи виставляються на зразкову дошку королівства Букляндії).
Дата добавления: 2015-08-29; просмотров: 32 | Нарушение авторских прав
<== предыдущая лекция | | | следующая лекция ==> |
дисциплинирова ы ветре ый | | | Социологическое наблюдение- метод сбора первичной социальной информации об изучаемом объекте путем направленного, систематического и непосредственного визуального и слухового восприятия |