|
Фрагмент уроку (1 клас)
Тема: Рослини
Мета: ознайомити дітей із будовою рослин; з’ясувати значущість кожної частини рослини; виховувати дбайливе ставлення до природи.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Повідомлення теми і мети уроку
Ø Робота над загадками
На дошці — малюнки-відгадки.
• У сукні зеленій стою цілий рік:
Сонечко світить, чи падає сніг.
Голок багато в ґадзівстві тримаю,
Тільки не шию і не вишиваю. (Ялинка)
• Батько тисячу синів має,
Кожному шапочку справляє. (Дуб)
- За якими ознаками ви дізналися, що це дуб?
- Які у нього плоди?
- Хто живиться його плодами?
• І красива, і пахуча
Квітка ця, на жаль, колюча. (Троянда)
• Я тримаю у долоні
намистиночки червоні.
ягідка ця кислувата,
на кущі їх так багато! (Порічка)
• Лист різний із оксамита,
Соком ягідка налита.
А для хворої дитини
Кращі ліки — чай з... (малини).
- Назвіть усі ці предмети одним словом. (Рослини)
- Сьогодні на уроці ми говоритимемо про рослини, зокрема про їх будову.
III. Вивчення нового матеріалу
1. Бесіда про рослини
- Рослини — це жива чи нежива природа?
- Доведіть, що це жива природа. (Вони дихають, ростуть, розмножуються, живляться, помирають.)
- Що потрібне рослині для життя? (Світло, тепло, вода, ґрунт, вітер)
- Що дає світло і тепло? (Сонце)
- Сонце — це жива або нежива природа?
- Навіщо рослині світло і тепло?
- Звідки рослини беруть воду? (З ґрунту)
- Отже, рослини пов’язані з ґрунтовою вологою.
- Для чого рослинам потрібен вітер?
- Вода і вітер — це жива або нежива природа?
Висновок. Жива природа пов’язана з неживою.
2. Розповідь про значення кожної частини рослини
- Навіщо рослині коріння?
РОЗПОВІДЬ ДІДУСЯ КОРЕНЯ
Я сьогодні завітав до вас, щоб ви, діти, почули розповідь дідуся-кореня. У ґрунті міститься велика кількість коріння. Коріння дерев живуть довго — від 50 до 500 років, кущів — від 10 до 20 років, а трав — від 1 року до 20.
Коріння ростуть упродовж усього життя рослини. Вони рухаються між частками ґрунту у пошуках води і мінеральних солей.
Своїм коренем я закріплюю рослину в ґрунті, міцно утримую її. Чим більше рослина, тим більше корінь.
Коренем я дістаю з різних куточків ґрунти воду для рослини з розчиненими в ній мінеральними солями, які відправляю по стволу до гілок і листя.
- Складемо ланцюжок, що демонструє взаємозв’язок усіх частин рослини.
• Для чого потрібне стебло? (Тримає листя і квітку.)
• Для чого потрібне листя? (Ловить сонячне проміння, листям
рослина дихає.)
• Для чого потрібна квітка? (У ній утворюються насіння і плоди.)
- Як ви вважаєте, чи зможе рослина жити без якої-небудь частини?
Висновок. Усі частини рослини важливі та взаємопов’язані. Це єдиний організм.
IV. Узагальнення й систематизація знань та вмінь учнів
1. Гра «Третій зайвий»
- Що «зайве»?
(Гілка ялини)
2. Робота над загадками
• Заглядає у віконечко
Зрощене з зерняток сонечко. (Соняшник)
• Росту при дорозі, всім допомагаю.
Лікую тих, хто опіки має. (Подорожник)
• Сам червоний, сахаристий,
Жупан зелений, оксамитний. (Кавун)
• Червона, солодка, запашна,
Росте низько, до землі близько. (Полуниця.)
- Листя яких рослин людина використовує в їжу?
IV. Підсумок уроку
- Що нового ви дізналися на уроці?
- Для чого рослині корінь, стебло, листя?
Дата добавления: 2015-08-28; просмотров: 44 | Нарушение авторских прав
<== предыдущая лекция | | | следующая лекция ==> |
Хирургические заболевания и повреждения прямой кишки (основы проктологии) | | | В хирургическом отделении на лечении находилась больная К 65 лет по поводу флегмоны 1 страница |