Студопедия
Случайная страница | ТОМ-1 | ТОМ-2 | ТОМ-3
АрхитектураБиологияГеографияДругоеИностранные языки
ИнформатикаИсторияКультураЛитератураМатематика
МедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогика
ПолитикаПравоПрограммированиеПсихологияРелигия
СоциологияСпортСтроительствоФизикаФилософия
ФинансыХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника

Орта топта балаларды музыкалық - ырғақтық қимылдарға үйрету әдісі

Дәстүрлі | Н. Тәрбиелік мәні. Балалардың даусының және тыңдау қабілетінің жас ерекшелік мінездемесі. | Кіші топтағы балаларды ән салуға үйрету әдістемесі | Орта топтағы балаларды ән салуға үйрету әдістемесі | Ересек топтағы балаларды ән салуға үйрету. | Мектепке даярлық тобындағы балаларды ән салуға үйрету әдістемесі. | Н үйрету әдістемесін сараптау, талдау жасау | Жалпы сипаттама | Музыкалық-ырғақтық қимылдарға үйретудің оқыту тәсілдері | Кіші жастағы балаларды музыкалық- ырғақтық қимылдарға қатыстыру әдісі |


Читайте также:
  1. Бөлім.Балалалрдыңмузыкалық қызметін ұйымдастыру формалары.
  2. Балабақша жұмысындағы музыка жетекшісінің рольі . Балабақшадағы жалпы жетекшілік ,музыкалық тәрбие.
  3. Балабақшада музыкалық сабақтың өтілуін, ұйымдастыруын, безендірілуін бақылау және анализ жасау.
  4. Ересек топтағы балаларды ән салуға үйрету.
  5. Ересек топтағы балаларды музыкалық ырғақтық қимылдарға үйретудің әдістері
  6. Жарық дифракциясы. Гюгейнс-Френель принципі. Френель әдісі.
  7. Жылу беру коэффициентінің және критериалық тендеудің коэффициенттерің эксперименталды анықтау әдісі

Музыкалық – ырғақтық қимылдар – мектеп жсына дейінгі балалар үшін олардың ынтасы мен өздігінен жұмыс стеуін дамытуға септігін тгізетін тартымды қызымет: олар ойынның кейіпкерлерін өздерінше «бейнелейді», билейді, қймыл жасау жүйелілігін естерінде сақтайды. Көркем қыимылдар балалрдың музыкаға дген нтасымен құмартуын тәрбиелеи отрып, қоршаған орат туралы түсінігін молайтады, көптеен қызықты оқйғалар туралы әңгімелейді, түсінігін байытады, шаттыққа бөлейді. Бес жасқа толған балаларды музкалық мәнердің мейілінше қарапайым элеманттерін ажылата, сезіне және түсіне біліуге, мозыканы тұтас күйінде қабылдай білуге, оның әсерін, жалпы сипатын сезіне білуге үйрету. Мозыкаға қосылып, мәнерлі қймылдау үшін оны сезіне, қабылдай білу және негізгі геманастикалық, секрме билер, образдық сияқты кейбір басы артық қймылдарды меңгере білу, коллективте үйлесімділікпен әрекет жасай білу керек. Бұған балалар үнемі жаттықтрлады.

Музкалық – ырғақтық дағдыларды игеру музыкалық ойындармен, қол ұстасып өлең айту мен, секірмен билермен, жаттығулармен танысу және олардыүйрену кезінде жүзеге асрлады. Балалр музыкаға қослып ойнау арқылысюжетті және сюжетсіз оузкалық ойындарды үйренп алады.

Тапсырманың күрделігіне, дағдылардың меңгерлу дәрежесіне, материалды жаттау уақытына байлансты методикалық тәсілдердің түрі өзгеріп отрады. Ең бастсы және міндетті бір жағдай өзгермейді. Ол музыканы педагогтың мәнерлеп орндауы. Бұлай істеу балалардың жүрегін қуанышқа толтырады, белсенділік көрсету мен өздігінен қймыл жасау ынтасын тудрады. Бұл жаста балалар не нәрсенәң болмасын айқын әрі дұрыс көрсетілуіне, қысқаша түсінік беруіне өте мұқтаж болады. Сол себепті қандай жағдайда қимылдарды өздігінен іздеп табу жөніндегі тапсрмалалрдың балаларға түсінікті болатынын, қандай жағдайда олардың үлкендердің көрнекі көмегі қажетін педагогтың күні бұрын ойластыру қажет.

24.Сабақтың тақырыбы: «Ересек дайындық топтағыларға музыкалық- ырғақтық қозғалыстарға үйрету әдістемесі»

Сабақтың мақсаты:

Білімділігі: Ересек және дайындық топтағы балаларды музыкалық- ырғақты қимылдардың түрлеріне баулудағы әдістемелік тәсілдермен таныстыру;

Дамытушылығы: Ересек және дайындық топтағы балаларды билеудің алуан түрлі би ырғақтық жаттығуларға дайындау барысындағы іскерлігімен таныстыру;

Тәрбиелілігі: Ересек дайындық топтағы балаларды әсемдікке тәрбиелеуде қимыл- қозғалыстардың түрлеріне іске асыра отырып, билерді игеруде денелерін ширатуда жаттығулардың мәнділерін жасата үйретуге тәрбиелеу

Практикалық сабақ: Дәстүрлі

Көрнекілігі: аспап,үнтаспа, видео

Сабақтың барысы:

1. Ұйымдастыру

2. Жаңа тақырып

3. Пысықтау

4. Үй тапсырмасын тексеру

5. Бағалау

6. Үйге тпасырма

 


Дата добавления: 2015-11-04; просмотров: 554 | Нарушение авторских прав


<== предыдущая страница | следующая страница ==>
Мектеп жасына дейінгі балаларды музыкалық-ырғақтық қимылдарға үйрету әдісі| Ересек топтағы балаларды музыкалық ырғақтық қимылдарға үйретудің әдістері

mybiblioteka.su - 2015-2024 год. (0.013 сек.)