Студопедия
Случайная страница | ТОМ-1 | ТОМ-2 | ТОМ-3
АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

ІІ. Формування знань учнів

Читайте также:
  1. E учнів...ий
  2. Види рекреаційних комплексів. Умови формування рекреаційних потреб
  3. Використання структурно-логічних схем для формування основних понять квантової фізики
  4. Відкриття банківського рахунку для формування статутного фонду господарського товариства
  5. ГЕОГРАФІЧНІ ЧИННИКИ ЯК ПІДСТАВА ФОРМУВАННЯ УКРАЇНСЬКОЇ КУЛЬТУРИ
  6. Глава 5. Порядок формування, організація роботи органів та посадових осіб місцевого самоврядування
  7. Джерела формування доходів місцевих бюджетів

УРОК 1

ТЕМА: Комбінаторика

МЕТА: Активізування пізнавальної діяльності учнів, формування вміння міркувати, аналізувати і робити висновки, розвивати творчі здібності та логічне мислення учнів. Виховування позитивної мотивації до навчання.

 

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент

ІІ. Формування знань учнів

Двома основними правилами комбінаторики є:

Принцип суми. Якщо множина A містить m елементів, а множина B – n елементів, і ці множини не перетинаються, то A об’єднане з B містить m+n елементів.

Принцип добутку. Якщо множина A містить m елементів, а множина B – n елементів, то A перемножене з B містить m×n елементів, тобто пар.

Кількість елементів множини A будемо далі позначати |A|.

Ці правила мають також вигляд:

Принцип суми. Якщо об'єкт A можна вибрати m способами, а об'єкт B – n іншими способами, то вибір "або A, або B" можна здійснити m+n способами.

Принцип добутку. Якщо об'єкт A можна вибрати m способами і після кожного такого вибору об'єкт B може бути вибраним n способами, то вибір "A і B" в указаному порядку можна здійснити m×n способами.

Перестановки

Нехай маємо n різних об’єктів. Будемо переставляти їх всіма можливими способами (кількість об’єктів залишається незмінним, змінюється тільки їх порядок). Комбінації, що вийшли, називають перестановками, а їх кількість дорівнює

Pn=n!=1⋅2⋅3⋅...⋅(n−1)⋅n

Символ n! називається факторіалом і означає добуток усіх цілих чисел від 1 до n. За означенням, вважають, що 0!=1,1!=1.

Приклад усіх перестановок із n=3 об’єктів (різних фігур) - на рисунку. Згідно з формулою, їх повинно бути рівно P3=3!=1⋅2⋅3=6, як і виходить.

Зі збільшенням кількості об’єктів кількість перестановок дуже швидко збільшується і зображувати кількість становиться важко. Наприклад, кількість перестановок з 10 предметів – вже 3628800 (більш 3 мільйонів!).


Дата добавления: 2015-07-10; просмотров: 142 | Нарушение авторских прав


<== предыдущая страница | следующая страница ==>
Тесты для самоконтроля| Розміщення

mybiblioteka.su - 2015-2024 год. (0.005 сек.)