Студопедия
Случайная страница | ТОМ-1 | ТОМ-2 | ТОМ-3
АрхитектураБиологияГеографияДругоеИностранные языки
ИнформатикаИсторияКультураЛитератураМатематика
МедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогика
ПолитикаПравоПрограммированиеПсихологияРелигия
СоциологияСпортСтроительствоФизикаФилософия
ФинансыХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника

Урок 19. 05.02

Тестування | Робота над загадками | Фронтальне опитування | Урок 24. 12.03 | Урок 25 19.03 | Урок 26. 26.03 | Урок 27. 02.04 | Урок 28. 09.04 | Урок 29. 16.04 | Урок 30 23.04 |


Тема: Я ВИВЧАЮ ПРАВИЛА КУЛЬТУРНОЇ ПОВЕДІНКИ

Мета: систематизувати й розширити знання учнів про правила поведінки в громад­ських місцях; розвивати спостережливість; прищеплювати бажання наслідувати зразки культурної поведінки.

Тип уроку: комбінований

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Вправа «Мікрофон»

— Що таке громадські місця? (Місця, якими користується громада,
тобто люди.)

-- Які ви знаєте громадські місця? (Магазин, ринок, театр, пошта, банк, музей, транспорт...)

— У яких громадських місцях вам доводилося бувати?

— А чи говорили вам батьки, як потрібно там поводитися?

— Які правила культурної поведінки ви вивчили на попередньому уроці?

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ви продовжите вивчення правил культурної поведінки
в громадських місцях.

І& ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 74-77)

— Розгляньте малюнки на с. 74. Складіть речення.

— Які правила культурної поведінки порушують діти?

— До яких наслідків може призвести порушення правил культурної пове­дінки?

Робота в групі

— Розгляньте схему. Розкажіть про види транспорту.

— Прочитайте правила поведінки в міському транспорті на с. 75. Які пра­вила ви виконуєте? Про які правила поведінки в міському транспорті розпові­дають ці знаки?

— Прочитайте правила поведінки в міжміському транспорті на с. 76. Які правила ви виконуєте? Про які правила поведінки в міжміському транспорті розповідають ці знаки?

— Розгляньте малюнки на с. 76. Хто з цих дітей дотримує правил пове­дінки в транспорті?

— Прочитайте правила поведінки в театрі, на концерті на с. 77. Які пра­вила ви виконуєте? Про які правила поведінки в театрі розповідають малюнки нас. 77?

2. Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Гра «Доповни правила»

1) Правила поведінки в тролейбусі, автобусі, трамваї, маршрутному таксі.

• Чекаючи транспорт, не можна стояти... (на краю тротуару).

• Під час посадки не можна... (штовхатися).

• Слід поступатися місцем людям... (похилого віку).

• Якщо в салоні немає вільних місць, тримайся за... (поручні).

Обов'язково потрібно проплачувати... (проїзд).

(Не можна)... галасувати в салоні, висовувати руки та голову у відчинені вікна.

• Під час руху... (не можна) стояти на східцях і притулятися до дверей.

2) Правила поведінки в метро

• Спускаючись ескалатором, потрібно триматися за... (поручні).

• Підходити до дверей вагону можна тільки після... (повної зупинки по­тягу).

• Входити до вагону можна тільки після того, як... (вийдуть пасажири).

• Якщо щось упало на колію, не... (діставай річ самостійно), повідом про це... (працівника станції).

2. Гра «Так чи ні?»

• На вулиці голосно розмовляю, галасую, сміюся.

• Поступаюся місцем старшим.

• На вулиці гризу насіннячка, недогризки від яблук.

• Під час відвідування кінотеатру не галасую, не бігаю, не затіваю ігри.

• Розштовхую інших дітей, займаючи місце.

• Кидаю папірці від цукерок у магазині.

• Під час перегляду кінофільму не заважаю глядачам, не свищу, не тупочу.

• У салоні автобуса голосно розмовляю.

• Поводжуся чемно, дисципліновано.

• До кінозали приходжу вчасно.

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Які правила поведінки вивчали на уроці?.

— Наведіть приклади правил поведінки, яких ви дотримуєте.

— Які нові правила поведінки ви запам'ятали?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 74-77.


Урок 20 12.02

Тема: Я В СУСПІЛЬСТВІ

Мета: сформувати в учнів поняття суспільства як єдності людських спільнот, розповісти про їх різноманітність; допомогти школярам усвідомити свою належність до україн­ського суспільства; виховувати патріотичні почуття.

Тип уроку: комбінований

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

— Чим людина відрізняється від інших істот? (Людина є членом суспіль­ства)

Оберіть ознаки людини як представника суспільства.
Народжується, харчується, росте, розмовляє, дихає, міркує, плаче, розмножується, радіє, працює, спілкується, помирає.

— Що ми називаємо суспільством? Позначте правильні відповіді.

• Об'єднання людей, які взаємодіють, залежать один від одного, називають:

а) суспільством;

б) колективом;
в)родиною.

• До суспільства належить:

а) людина;

б) тварина;

в) рослина.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про правила існування людей у суспіль­стві.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 78-81)

— Чи погоджуєтеся ви з думкою, що жодна людина не існує сама по собі, і кожен із нас може жити лише серед людей? Кожен із нас належить до пев­ного колективу, групи, вікової категорії.

— Розгляньте малюнки на с. 78. Ким є діти в різних ситуаціях?

— Що таке суспільство?

— Прочитайте текст на с. 80 і поділіться своїми думками щодо прочи­таного.

— Що із прочитаного було вам знайоме?,

— Що нового ви дізналися?

— Розгляньте малюнки на с. 79. Доведіть, що люди живуть у світі не від­окремлено.

— Що таке толерантність?

— Які існують правила, щоб співіснувати в суспільстві мирно й щасливо?

Робота в порі

— Прочитайте історію на с. 80 й обміркуйте.

— Чим, на вашу думку, завершилася ця історія? Яке правило порушила Оксана?

— Які три «Не можна» слід запам'ятати?

Робота із словничком

— Знайдіть у словничку (с. 140-141) слово толерантність. Дізнайтеся його значення.

— Прочитайте твердження на с. 81. Спробуйте до кожного твердження до­дати слово Я. Оцініть себе: якщо твердження правдиве — молодець. Ти — толерантна людина. Якщо ні — подумай, чого тобі потрібно навчитися.

— Ознайомтеся з думками Григорія Сковороди та Антуана де Сент-Екзюпері. Чи погоджуєтеся ви з цими думками? Поясніть свою думку.

2. Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

, Вправа «Чим ми схожі?» (робота в парах)

— Усі люди різняться між собою. Одні мають білий колір шкіри,
інші — чорний або жовтий. Одні люди високі, інші — невисокі. Одні стрункі,
інші — гладкі. Люди звертають увагу на відмінності, але це не означає, що
хтось є кращим за інших.

Учитель пропонує учням знайти спільні і відмінні риси з товаришем (смаки, уподобання, заняття). Необхідно назвати 5 відмінностей і 5 спіль­них рис.

— Цією вправою ви довели, що ми є різними, але у нас багато спільного, того, що нас об'єднує, тому не варто ображати інших. Дуже важливо сприй­мати людей такими, якими вони є, навіть коли їх уподобання відмінні від твоїх.

— Навчіться поважати тих, хто відрізняється від вас!

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Які правила стосунків між людьми в суспільстві ви знаєте?

— Яких правил дотримуєте?

— Що таке толерантність?

— Яку людину вважають толерантною?

— Що сприяє порозумінню між людьми? (Повага, любов, компроміс)

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 78-81.


Урок 21. 19.02

Тема: УКРАЇНА — НЕЗАЛЕЖНА ДЕРЖАВА

Мета: формувати в учнів уявлення про Україну як незалежну державу; розвивати творче мислення, уяву; виховувати патріотичні почуття.

Тип уроку: комбінований

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ


Дата добавления: 2015-09-05; просмотров: 176 | Нарушение авторских прав


<== предыдущая страница | следующая страница ==>
Урок 18 29.01| Тестування

mybiblioteka.su - 2015-2024 год. (0.011 сек.)