Студопедия
Случайная страница | ТОМ-1 | ТОМ-2 | ТОМ-3
АрхитектураБиологияГеографияДругоеИностранные языки
ИнформатикаИсторияКультураЛитератураМатематика
МедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогика
ПолитикаПравоПрограммированиеПсихологияРелигия
СоциологияСпортСтроительствоФизикаФилософия
ФинансыХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника

Заключна частина.

Розробка дидактичного проекту уроку | Додаток А | III. Правила безпеки | III . Правила безпеки |


Читайте также:
  1. ПРАКТИЧНА ЧАСТИНА.
  2. ПРАКТИЧНА ЧАСТИНА.
  3. ПРАКТИЧНА ЧАСТИНА.
  4. сновна частина.
  5. соблива частина.
  6. ступ, основна частина, заключна.

Поздоровлення, нагородження.

 

Аналіз відвіданого виховного заходу

Мета: Поглибити знання учнів про історію виникнення свята. Сприяти вихованню в учнів почуття кохання, вірності, любов до літератури та поезії.

Форма: сценарій,конкурси.

Захід було заздалегідь продумано та добре організоване. Учні групи були попереджені та запрошені на цей захід.

Я вважаю, що захід був доступним та цікавим, відповідало віковим та індивідуальним особливостям учнів та необхідним їм у подальшому житті.

Цей виховний захід викликало великий інтерес у учнів, вони активно брали участь у конкурсах.

В ході виховного заходу використовувався метод бесіди.

В ході виховного заходу були досягнуті цілі, які викладач поставив на початку виховного заходу. Учні згадали, а дехто і дізнався багато нового та цікавого.

 

Тема: Інтернет - залежність. Причини, наслідки, рекомендації.

Мета: Профілактика емоційних і комунікативних порушень у студентів.

Форма проведення: бесіда;

Група, курс: СПР-11, 3 курс

Робоча професія: Наладчик верстаків з ЧПУ

Місце, дата і час проведення: аудиторія 306, 24.02.2014, 14:00.

Відповідальний за проведення: Шалашна Марія Леонідівна

Хід заходу

Підготовчий етап.

1. Повідомлення студентом-практикантом теми та мети бесіди;

Основний етап.

1.Сценарій виховного заходу (Додаток В)

2.План проведення заходу:

I. Вступна бесіда

1. Дискусія про здоров'я

2. Розмова про залежностях

3. Обговорення проблеми віртуальної залежності

II. Інтернет як джерело залежності

1. Розповідь про історію Інтернету

2. Ознаки віртуальної залежності

3. Проведення тесту з учнями «Чи є Ви інтернет-залежним?»

4. Причини віртуальної залежності

5. Розлади особистості як результат інтернет-залежності

6. Дискусія: «Плюси» і «мінуси» Інтернету

III. Правила безпеки

1. Залежність - відмова від альтернатив

2. рекомендації підліткам

3. Правила роботи в Інтернеті

Заключний етап.

1. Підведення підсумків

2. Бесіда із студентами про значення цього заходу.

3. Вислів своїх думок, свої враження, обговорення, зауваження з приводу організації цього заходу.

 

3.4 Аналіз відвідуваного виховного заходу

Тема: Інтернет - залежність. Причини, наслідки, рекомендації.

Мета: Профілактика емоційних і комунікативних порушень у студентів.

Форма проведення: бесіда;

Група, курс: СПР-11, 3 курс

Робоча професія: Наладчик верстаків з ЧПУ

Місце, дата і час проведення: аудиторія 306, 24.02.2014, 14:00.

Відповідальний за проведення: Шалашна Марія Леонідівна

Дана тема «Інтернет - залежність. Причини, наслідки, рекомендації» дуже актуальна на сьогоднішній день. Не секрет, що інформатизація суспільства має безліч соціальних наслідків, як позитивних, так і негативних, що перешкоджають досягненню основних цілей особистісно - соціального виховання учнів. Насамперед, потребує вирішення завдання пошуку і вдосконалення засобів боротьби з розвиваються по епідемічної моделі комп'ютерної та (або) інтернет- залежностями, що представляють собою один із способів "відходу" школяра з реального життя шляхом зміни стану свідомості.

Особливо небезпечно для учнів то, що відмінною особливістю інтернет - адикції є малий термін формування залежності (для формування традиційних видів залежності нерідко потрібні роки): 25 % інтернет - адиктів придбали залежність протягом перших шести місяців з початку роботи в Інтернеті, 58 % - протягом другого півріччя, 17 % - незабаром по закінченні року.

Таким чином, можна зробити висновок, що інформатизація викликала ряд соціальних наслідків, негативні прояви яких істотно знижують ефективність процесу навчання і виховання в сучасній сім'ї та школі. Слід відзначити їх можливий негативний вплив на учня і навіть викликану ними деформацію особистості. У зв'язку з цим необхідно цілеспрямовано готувати учня до життєдіяльності в інформаційному суспільстві шляхом активізації виховної роботи в сім'ї та навчальних закладах. Сьогодні життєво необхідні нові методи, покликані служити профілактики та запобігання негативних соціально - психологічних наслідків інформатизації, сприяти формуванню морально- вольових якостей особистості, поглядів, переконань, моральних уявлень, звичок, правил і норм поведінки в умовах інформатизації суспільства. Саме тому була обрана дана тема виховного заходу.

Учні 3 курсу групи СПР - 11 брали активну участь у підготовці даного заходу (готували доповідь про історію інтернету і матеріал про відомих людей, які зробили свій внесок у розвиток комп'ютерної мережі) Також у зв'язку з актуальністю теми, учні проявили особисту зацікавленість до виховного заходу.

У ході виховного заходу використовувалися групи методів:

1 метод: традиційної бесіди;

2 метод: особистого й позитивний приклад;

3 метод: заохочення.

Якість виконання заходу було досить високим. Вважаю поставлені цілі і завдання досягнутими, весь план вдалося привести у виконання, всі заплановані етапи були реалізовані. Захід був спрямований на розвиток відповідальності у виборі, свободі та профілактику емоційних і комунікативних порушень учнів. Протягом усього заходу учні активно розмірковували про значущість здоров'я і здорового способу життя, прийшли до висновку про необхідність збагачення реального соціального досвіду. Також учні самостійно розробили рекомендації користувачеві Інтернету. Виховний захід пройшов дуже цікаво, хлопці і класний керівник залишилися задоволені проведеною дискусією, відзначили важливість даної проблеми особисто для себе.

Причиною успіху даного заходу вважаю особисту зацікавленість у проблемі Інтернет - залежності кожного учня, відповідність обраної теми віку учнів. Також активно використовувалися ТСО (проектор, комп'ютерна презентація), що урізноманітнило бесіду, надало можливість наочного піднесення матеріалу, був проведений тест на виявлення Інтернет - залежності серед учнів, розроблені пам'ятки - рекомендації для безпечного використання Інтернету.

Даний захід зробило велике значення для розвитку колективу і окремих учнів. Оскільки їм показали причини та ознаки Інтернет - залежності, змусили задуматися над наслідками віртуальної залежності, в результаті чого учні переглянули свій режим перебування за комп'ютером.

3.6 Результати профорієнтаційної роботи з учнями ПТНЗ

Результати профорієнтаційної роботи в групі СПР - 11

Електромеханічного технікуму.

П. І. Б. учня Напрям інтересів Коефіцієнт розвитку здібностей за опитувальником КОЗ Навчальна успішність
Комунікативні здібності Організаційні здібності
1.Азацький Роман Радіотехніка 0,8 – дуже високий 0,6 – середній  
2.Задорожний Руслан Електро-, радіотехніка 0,4 - нижче середнього 0,55 – нижче середнього  
3.Зоря Євгеній Деревообробна галузь 0,7 – високий 0,55 – нижче середнього  
4.Іванов Владислав Військова справа та спорт 0,8 – дуже високий 0,7 – високий 5-4
5.Кисельов Максим Громадська діяльність 0,55 – нижче середнього 0,5 – нижче середнього 4-3
6.Коробков Роман Харчова промисловість 0,8 – дуже високий 0,7 – високий  
7.Орел Євгеній Музика 0,7 – високий 0,9 – дуже високий  

 

Висновок по тесту:

За результатами проведеного тесту можна визначити, що в групі в більшості, тобто в 4 з 7 учнів переважає тип темпераменту - сангвініки. Сангвініки володіють одним з чотирьох основних типів темпераменту, що характеризується високою психічною активністю, енергійністю, працездатністю, швидкістю і жвавістю рухів, різноманітністю і багатством міміки, швидким темпом мови. Сангвінік прагне до частої зміни вражень, легко і швидко відгукується на навколишні події, товариський. Емоції у сангвініка переважно позитивні, вони швидко виникають і швидко змінюються. Він швидко пристосовується до нових умов і швидко сходиться з людьми. Його почуття легко виникають і змінюються новими, йому властива виразність, але іноді і мінливість.

В двох учнів тип темпераменту меланхоліки їх можна охарактеризувати, як легко вражених, схильних глибоко переживати навіть незначні невдачі, але ззовні в'яло реагуючих на навколишнє. Вони гальмуються, їм важко довго зосереджуватися на чомусь одному, сильні впливи приводять до ступору, іноді їм властиві замкнутість, боязкість, тривожність.

Та в одного ученика тип темпераменту холерик і його можна охарактеризувати як швидкого, поривчастого, здатного віддаватися справі з пристрасністю, долати значні труднощі, але, в той же час, неврівноваженого, схильного до бурхливих емоційних спалахів і різким змінам настрою. Даний темперамент характеризується сильними, швидко виникаючими почуттями, яскраво відбиваються в мові, жестах і міміці.


Дата добавления: 2015-08-02; просмотров: 66 | Нарушение авторских прав


<== предыдущая страница | следующая страница ==>
Виховна частина| Загальний висновок про проведену виховну роботу

mybiblioteka.su - 2015-2024 год. (0.008 сек.)