Студопедия
Случайная страница | ТОМ-1 | ТОМ-2 | ТОМ-3
АрхитектураБиологияГеографияДругоеИностранные языки
ИнформатикаИсторияКультураЛитератураМатематика
МедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогика
ПолитикаПравоПрограммированиеПсихологияРелигия
СоциологияСпортСтроительствоФизикаФилософия
ФинансыХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника

Наче квітка, прехороший!

Тема: Як ми говоримо? Темп мовлення –від швидкого до повільного.

Вивчення скоромовок та чистомовок. Гра “Дощик”

Мета: вчити дітей змінювати темп мовлення відповідно до мовленнєвої ситуації, розвивати артикуляційний апарат засобами скоромовок, чистомовок, виховувати бажання розмовляти, дотримуючись мовної культури.

 

Хід заняття

І. Організаційний момент.

Перевірка наявності членів гуртка на занятті.

ІІ. Повторення вивченого матеріалу.

- Які види лялькового театру найчастіше використовують під час роботи гуртка?

- Які здібності потрібно розвивати, щоб стати справжнім актором?

ІІІ. Оголошення теми та мети заняття.

- Пригадайте, в яких ситуаціях ви говорили швидше (повільніше), ніж звичайно?

- Якщо людина кудись поспішає, вимовляє скоромовку, то вона, звичайно, робить це дуже швидко.

Якщо щось пояснює, вчить напам’ять, то тоді повільно.

- Скажіть, чи може змінюватись темп мовлення упродовж однієї розмови

чи розповіді?

- Отже, протягом розмови людина може застосовувати різний темп

мовлення. Все залежить від ситуації спілкування. За допомогою темпу ми передаємо слухачам свої почуття, настрій, які можуть змінюватися протягом розмови або розповіді.

- Отож, ми сьогодні будемо вчитись правильно підбирати темп мовлення, вчити скоромовки, чистомовки на розвиток артикуляційного апарату.

ІV. Робота по темі.

1. Вивчення чистомовки.

Шу-шу-шу- чистомовки я пишу.

Ят-ят-ят- їх пишу для всіх малят.

Ки-ки-ки- всі говорять залюбки.

Ло-ло-ло- щоб чисте мовлення було.

2. Гра «Дощик»

Діти, змінюючи темп і тон мовлення, промовляють вивчену чистомовку.

- Дощик починається: (Діти шепочуть і повільно розмовляють)

- Дощ посилюється: (Діти підвищують тон і прискорюють темп)

- Злива: (Діти голосно промовляють і дуже швидко)

- Дощ закінчується (Діти затихають і дуже повільно промовляють)

3. Вивчення скоромовки.

Кричав Архип.

Архип охрип.

Не треба Архипу

Кричати до хрипу.

4. Гра «Моя лялька –розмовляйка»

Діти вибирають будь-яку ляльку та підбирають відповідний темп мовлення.

Промовляють скоромовку голосом свого «героя».

5. Читання вірша відповідним темпом.

О. Пчілка

МЕТЕЛИК

Діти бігають, стрибають,

Далі –весело гукають:

Ах, метелик!...подивися!...

Ось, він, ось він метушиться!

Та який же гарний, гожий!

Наче квітка, прехороший!

Самостійно визначіть, у якому темпі його варто читати.

Поясніть, чому темп читання змінюється?

V. Підсумок уроку:

- Чи потрібно міняти темп мовлення під час розмови?

- Чому? Від чого це залежить?

- Вивчіть ще одну скоромовку і чистомовку?

- Для чого їх потрібно вчити?

 

 

Заняття № 3 (1 клас)

Тема: Як ми говоримо? Гучність мовлення. Робота з кричалками. Ігрові ситуації для розвитку вміння підбирати різні ступені гучності мовлення. Гра “Почуй мене”

Мета: ознайомити дітей із гучністю як засобом усного мовлення, розвивати вміння керувати тоном і темпом мовлення відповідно до мовленнєвої ситуації, виховувати артистизм, повагу до співрозмовника.

Хід заняття


Дата добавления: 2015-12-01; просмотров: 31 | Нарушение авторских прав



mybiblioteka.su - 2015-2024 год. (0.006 сек.)