Читайте также:
|
|
Розрахунок втрат теплоти через тамбур
1.Трансмісійнй витрати.
Розмір дверного блоку (зовнішнє огородження):Довжина – 0,82 м Висота – 1,92 м. Визначимо втрати теплоти через двері.
Температура внутрішнього повітря +180С
Температура зовнішнього повітря (середня за опалювальний період, норматив -10С.
Коефіцієнт теплопередачі дверей k = 1,7 Вт/ м2 град
Отже, втрати теплоти дверима становлять
Q = кF(tв – tз)= 1.7 * (0,82*1,92)*(18+1) = 50,85Вт = 0,051 кВт
За опалювальний період трансмісійні втрати становитимуть
Qрік = Q*4488 = 0,051 *4488 = 229 кВт год = 0,197 Гкал
2.Ще одна стаття втрат – це втрати на нагрівання холодного повітря, яке вривається через двері. Наявність тамбура тут дуже допомагає. Не важливо, що у ньому тонкі стіни. Задача тамбура – зменшити кількість повітря, яке вривається до коридору.
Втрати на нагрівання повітря через двері. СНиП 2.04.05.91 Опалення, вентиляція і кондиціонування.
Q =0,7 В (H + 0,8 P) (tв – tз) 0,001
Н – висота гімназії – 7,67 м
P – кількість людей у гімназії - 440
В – залежить від кількості тамбурів: один В=1. два послідовно – 0,6; відсутній -2.
Для одного тамбура
Q = 0,7*1(7,67 +0,8*440) *(18+1)0,001 = 4,78 кВт
За рік втрати на інфільтрацію
Qрік = Q*4488 = 4,78 *4488 = 21453 кВт год = 18,45 Гкал
Усього втрати за рік 0,197 + 18,45 = 18,65 Гкал. Це при тарифі у 1280 грн. буде 23868грн.
Якщо зробити два тамбури, то буде (коефіцієнт В =0,6)
Qрік =0,6*18,45+0,197=11,27 Гкал (14426 грн).
Однак фактично внаслідок конструктивних прорахунків двері з тамбура в вестибюль майже завжди відкриті і це призводить до додаткових тепловтрат. Це відбувається тому що тамбур маленький і відкривати двері всередину тамбура дуже незручно.
Проведемо розрахунки для цього випадку. (коефіцієнт В =2)
Qрік =2*18,45+0,197=37,097 Гкал (47484 грн)
Для зменшення втрат необхідна добудова ще одного тамбура і заміна внутрішніх дверей першого тамбура на зсувні з доводчиком
Економія за рік – 47484 -14426 = 33058 грн. на одній вхідній групі. Але тамбурів повинно бути два послідовно. Добудова тамбура орієнтовно коштує 20000 грн. Термін окупності 20000/33058=0,6 року.
3. Вхідний блок №2
Вхідний блок №2 постійно закритий і використовується рідко. Розміри стандартні і співпадають розмірами центрального вхідного блоку.
Розрахунок втрат теплоти:
1.Трансмісійнй витрати.
Розмір дверного блоку (зовнішнє огородження):Довжина – 0,82 м Висота – 1,92 м. Визначимо втрати теплоти через двері.
Температура внутрішнього повітря +180С
Температура зовнішнього повітря (середня за опалювальний період) у тамбурі -0,50С.
Коефіцієнт теплопередачі дверей k = 1,7 Вт/ м2 град
Отже, втрати теплоти дверима становлять:
Q = кF(tв – tз)= 1.7 * (0,82*1,96)*(18+0,5) = 50,55 Вт*год = 0,051 кВт*год
За опалювальний період трансмісійні втрати становитимуть:
Qрік = Q*4488 = 0,051 *4488 = 229 кВт *год = 0,196 Гкал
При тарифі 1280 грн., маємо: 0,196*1280=252 грн
Оскільки двері не відчиняються, то втрат на нагрівання повітря з вулиці немає
2.Трансмісійні витрати після утеплення дверей.
Виберемо мінеральну вату товщиною 100 мм. (плита). Коефіцієнт теплопередачі приймемо 0,4.
Отже, втрати після утеплення:
Q = кF(tв – tз)= 0,4 * (0,82*1,96)*(18+0,5) = 11,9 Вт = 0,012 кВт*год
За опалювальний період трансмісійні втрати становитимуть:
Qрік = Q*4488 = 0,012*4488 = 0,054кВт* год = 0,046 Гкал
Оплата: 0,046*1280=59 грн.
Економія за рік 252 - 59 = 193 грн. на одних дверях. Невелика економія, але і витрати незначні. При ціні мінеральної вати 40грн/м2 (площа дверей 1 м 2) маємо термін окупності: 40/193=0,2 року.
Дата добавления: 2015-12-01; просмотров: 23 | Нарушение авторских прав