|
Тема. Зима - білосніжка.
Мета: поглибити знання учнів про зимові явища,
про зв'язок кожного зимового місяця з іншими;
вчити виразно читати вірші; збагачувати
словниковий запас учнів; розвивати їхнє мовлення,
логічне мислення, вміння правильно аналізувати
прочитане, вчити помічати красу довкола;
удосконалювати навички роботи з ножицями, пензлем;
виховувати любов до природи
рідного краю, бережне ставлення до неї.
Методично - дидактичне забезпечення:
Комп’ютерна презентація до уроку, плакат із записом
девізу уроку; таблиці для розчитки:
(прочитати на одному диханні слова; прочитати на
одному диханні вірш; фотооко); таблиця з деформованим
текстом; малюнок, на якому зображено зиму; полотно для
складання павутинки; ілюстрації на зимову тематику;
плакат з кросвордом; " сніжинки"- відгадки; аудіо -
запис мелодії Вівальді "Зима"; ялинка; ялинкові
прикраси.
Хід уроку
І. Організація класу до уроку.
- Діти, давайте проведемо автотренінг і налаштуємося на урок.
Я - учень. Я ходжу до школи. Мене навчають вчитись. Я все розумію.
Я все хочу знати.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів
(Учитель ставить запитання, учні, передаючи уявний
мікрофон, висловлюють свою
думку щодо поставленого запитання.)
Вправа "Мікрофон".
- Подумайте і скажіть, яким має бути наш урок.
- А якими повинні бути ви?
(Міркування учнів.)
- Отже, якщо ви будете такими, то ми разом створимо цікавий,
творчий,продуктивний урок. А він у нас сьогодні дійсно
незвичайний. Адже на ньому ми будемо читати, співати,
танцювати, вирізати, фарбувати. Чи цікавий буде урок?
Отже, все залежить від вашої активності, уважності,
творчості.
- А працюватимемо під гаслом:
Щоб робота в нас кипіла,
Працювати будем:
Швидко! Дружно! Вміло!
ІІІ. Створення емоційного фону уроку
1. Читання вірша вчителем.
2. Обговорення ілюстрації із зображенням дівчини - Зими,
що їде у санях, запряжених трійкою.
3. Розповідь з елементами бесіди про місяць грудень.
IV. Основна частина уроку
1. Розглядання ілюстрацій із зображенням зими.
- Отже, ви побачили, що зима приходить не лише у наше село,
місто, а й у ліс, поле, у гай, у сад. Вона крокує всією нашою
країною. І до нас на урок завітала. Тож давайте всі разом
скажемо їй: "Добридень, зимо! Ми раді вітати тебе у нас на уроці".
2. Гра "Додай прикметник".
- А зараз за допомогою вірша ви відповісте на запитання: яка зима?
3. Розчитанка.
а) прочитати на одному диханні;
(на плакатах записані слова, вірш; учні читають їх на одному диханні)
сніг
зима
хмара
холодна
сніжинка
метелиця
- Хто на одному диханні зможе прочитати більше?
На дуби і на ялинки
Тихо падають сніжинки:
1 сніжинка, 2 сніжинки…
3 сніжинки, 4 сніжинки, 5 сніжинок…
б) фотооко - подивитись на таблицю і сказати одне слово,
яке запам'ятали; подивитись ще раз - назвати два слова; яке слово
написане першим? останнім?
лід
сніг
зима
мороз
холодок
сніжок
снігопад
4. Читання учнями віршів про зиму.
5. Це цікаво знати!
- У нашого народу є ще багато прикмет, за якими визначають
погоду взимку.
Дим вгору в'ється - на мороз.
Падає великий лапатий сніг - на негоду і сирість.
Собака качається - на сніг.
Гуска ховає ніс під крило - на мороз.
6. "Гронування". Складання "павутинки".
- Діти, давайте складемо "павутинку" до слова "зима".
(на дошці - плакати " сніжинки", учні відгадують загадки і
прикріплюють до кожного промінчика "сніжинки" - відгадки, які
вчитель заготовив заздалегідь)
Крил не має, скрізь літає
Та ще й куряву здіймає. Вітер.
Без ніг біжить, без крил летить. Вітер.
Я падаю на ваші хати,
Я білий - білий, волохатий,
Я прилипаю вам до ніг
І називаюсь просто … Сніг.
В небі хмара пролітала,
Білий пух порозсипала.
Він на землю міцно ліг,
Називають його … Сніг.
7. Робота з деформованим текстом.
- Діти, погляньте на екран. На ньому записано речення. Але ж у нас
на уроці присутня Зимонька. Вона вирішила побавитися з вами,
легенько дмухнула вітерцем - і всі літери переплуталися. Давайте
швиденько поставимо їх на місця і прочитаємо речення.
З бане тілела жнані, рнага, вом рказі, жиснінка.
- З чим порівняно сніжинку в реченні? А ще з чим її можна порівняти?
8. Зусріч із Сніжинкою.
9. Самостійна робота.
(вирізування сніжинок, повторення правил безпеки роботи з ножицями)
Учні під мелодію пісні "Білесенькі сніжинки" вирізають із салфеток
сніжинки. Вирізані сніжинки піднімають вгору, а потім дарують їх
дівчинці - Сніжинці.
10. Робота з текстом " Мільйон мільйонів сестричок".
(методична структура АУР - "актуалізація - усвідомлення -
рефлексія"). Читання з передбаченням. Текст поділено на
4 частини.
11. Поетична хвилинка.
- А тепер спробуємо скласти вірш про зиму.
(на таблиці запис, учні добирають до питань слова і складають вірш)
(Що зробила? що?) сизокрила,
(Яким? чим? що?) вкрила.
(Звідки? що роблять? які?) сніжинки
(Хто? що зробили? у чиї?) хатинки.
12. Кросворд.
13. Карнавал. Прибирання ялинки.
V. Підсумок уроку.
- Ось і закінчився наш урок. Яким він у нас був?
- Що нового дізналися на уроці?
- Давайте поаплодуємо собі за нашу працю.
- А оскільки наближається новорічне свято, я хочу, щоб ви привітали
з ним наших гостей. Як це відбувається?
Всі разом. З наступаючим Новим роком вас вітаємо.
Дата добавления: 2015-11-04; просмотров: 42 | Нарушение авторских прав
<== предыдущая лекция | | | следующая лекция ==> |
| | Interpersonal behavior. Assignments |