|
Заняття з розвитку мовлення на тему: «Будь охайним»
Мета: поглибити знання дітей про предмети гігієни та їх призначення;
збагачувати словник малят прикметника, продовжити вчити їх відповідати на запитання дорослого; сприяти розвитку зорової уваги, спостережливості; виховувати охайність, акуратність, вміння поводитися з предметами гігієни;
Попередня робота: спостереження в умивальній кімнаті; розглядання мила з метою отримання знань про його властивості та якості; читання художніх творів, загадок про предмети гігієни.
Матеріал: дві ляльки (одна чиста, друга забруднена), предмети гігієни, складені в торбинку (мило, рушничок, мочалка, зубна щітка, гребінець), сюжетні малюнки за темою заняття;
Хід заняття: Діти заходять у групу. Вітаються з гостями.
Вихователь. -Діти, давайте привітаємося тепер один з одним.
Психогімнастика. Усміхнулись сонечку: «Здраствуй, золоте!»,
Усміхнулись квіточці: «Хай вона росте!»,
Усміхнулись дощику: «Лийся, мов з відра!»,
Друзям посміхнулися: «Зичимо добра!»
Про чистоту хто всюди дбає,
Завжди здоров’я добре має.
І настрій в того просто гарний,
І в світі він живе не марно.
Приношу у групи дві ляльки - чисту і брудну.
Спочатку показую чисту і зачитую віршика.
Наша доня чепуруха –
Миє шию, миє вуха,
Миє руки, миє ніжки,
Як лягає спати в ліжко.
Та іще гарненько очі
Миє - аж блищать вони,
Щоб приходили щоночі
Голубі чистенькі сни.
Погляньте, яка гарненька, чистенька наша лялечка! Як ви гадаєте, чому вона така? Приємно взяти до рук таку ляльку. Які в неї ручки, ніжки, обличчя? А волоссячко яке? Дуже гарна лялечка?
А зараз, дітки, я вам покажу іншу ляльку. Чи подобається вона вам? (Ні!) Чому? Мабуть, ця лялька зовсім не знає про тих помічників, які роблять нас чистими. А хто такі ці помічники? Зараз ми відгадаємо.
1.Білих 30 зубчиків для кучерів і чубчиків
По голівці ходять – волосся в порядок приводять. (Гребінець)
Мию, мию без жалю. Мию там, де брудно. Цю роботу я люблю, Та від неї худну. (Мило)
Чищу зубки кожен день Дуже добре й швидко, Мені в цьому допоможе Моя зубна… (щітка)
• Будуть зубки здоровенькі — Я почищу їх гарненько. Візьму в руки зубну щітку, Густу і пухнасту. Що крім цього треба, дітки? Ще і зубну… (пасту).
5. Я - маленька полотнинка,
Випрана дбайливо.
Не серветка, не хустинка, знаю своє діло.
Я до щічок, до голівки притулюсь ласкаво,
Я вберу усі краплинки з тіла після ванни.
Я не гість – хазяїн в домі,
І лежати я не звик
Вам ім’ я моє відомо, пригадайте я … (рушник)
Молодці дітки! Правильно відгадали усі загадки.І саме цих корисних помічників ми з вами віднайдемо у чарівній торбинці.
Д/г «Щоб бути охайним»
Дістаю торбинку і пропонує кільком дітям (за бажанням) по черзі підійти до неї, дістати по одному предмету, назвати його і розказати про його призначення.
Наприклад: Це мило. Мило потрібно, щоб мити руки, умиватися, намилювати ним мочалку, коли купаєшся у ванні чи під душем. (рушник, зубна щітка, мочалка, гребінець).
Якщо дитина вагається з відповіддю, їй з дозволу педагога допомагає хтось із товаришів або сам вихователь, а малюк потім повторює правильну відповідь. (наприкінці гри діти розкладають усі предмети на столи)
Д/г «Предмети гігієни»
Показую по черзі малятам речі, спонукаючи їх дібрати та назвати якомога більше слів - ознак до кожного предмета.
Мило яке? Рушничок який? Зубна щітка яка? Мочалка яка? Гребінець який?
А тепер малята я хочу,щоб ви розказали про те,як дбаєте про своє здоров’я і чи завжди виглядаєте охайними.
Щоб міцніше здоров’ я мати,
Треба добре – добре знати
Дітям правила прості,
А за змістом – золоті.
Щоб нічого не боліло,
Полюбити треба мило!
Чисто, чисто руки мити
Та охайними ходити.
. Я до крана сам дістану
Умиваюсь біля крана
Мию милом щоки, шию
І водою добре мию.
Учень 4. В мене щіточка зубна,
Подивіться: ось вона!
Зверху вниз і навпаки
Чищу зуби залюбки.
Учень 5. Коли я сідаю їсти,
На столі у мене чисто:
Скатертину не заллю
Бо порядок я люблю!
Фізкультхвилинка «Будемо чистими!»
З полички мило ми взяли
і мити ручки почали,
Під струменем водички
Помили вушка й щічки,
І носик наш помився
Щоб більше не бруднився!
Рушничок беруть малята -
Утираються завзято.
Причесались гребінцями –
Стали дітки молодцями!
(Непомітно ховаю брудну ляльку) Стало соромно брудній лялечці, що вона така неохайна, от вона і побігла додому, щоб там привести себе до ладу. А що вона взяла із собою?
Д/г «Що забрала лялька?»
Педагог непомітно прибирає зі столу той чи інший предмет гігієни і просить малят подивитися уважно і відповісти, яку річ узяла із собою лялька.
Молодці, ви були дуже уважними. А тепер давайте роздивимось веселі малюнки, які розкажуть нам про те, як добре і важливо бути охайними, чистенькими і акуратними.
Роздивляємося сюжетні картинки за темою заняття. Діти за проханням та за допомогою педагога коментують те, що зображено на малюнках.
Підсумок заняття:
- Хто до нас приходив на заняття?
- Чому одна лялька чиста, а інша брудна?
- Якими предметами гігієни ви користуєтесь?
Дата добавления: 2015-11-04; просмотров: 169 | Нарушение авторских прав
<== предыдущая лекция | | | следующая лекция ==> |
Законодательство об авторском праве и смежных правах | | | Бестолковов емеля иванович |