|
Тема. Письмо великої букви Щ («ща»), буквосполучень, слів
з нею.
Мета. Навчити писати велику букву Щ. Закріпити звукове значення букви “ща”; повторити матеріал тексту “Батьківщина”, ознайомити учнів із порами року, назвами місяців; вчити зв’язно висловлювати свої думки на задану тему; удосконалювати вміння виконувати звуко-буквений аналіз слів; навичку свідомого і правильного, виразного читання; розвивати пам’ять, увагу, виховувати любов до Батьківщини.
Обладнання: склади-блискавки, індивідуальні фішки, сигнальні палички; розрізана азбука, ілюстративний матеріал по темі “Пори року”, таблиця-павутинка “Україна” картки із завданнями і словами назвами місяців; мікрофони; дівчинка-українка (предметний малюнок); віночок “Річничок”; Від А до Я. Зошит з навчання грамоти.
Тип уроку: комбінований
Хід уроку
І.Організація учнів.
1. Музичне привітання(співають діти):
Треба разом привітатись:
- Добрий день!
Дружно разом всім сказати:
- Добрий день!
Вліво-вправо повернутись.
Туди-сюди посміхнутись:
- Добрий день! (3 рази)
2. Слова вітання від вчителя:
Ми вам раді, люди добрі,
І вітаєм щиро вас!
І запрошуєм ласкаво
На уроках читання в 1 (перший) клас.
3. Психологічне настроювання учнів.
- Наш урок, любі діти, повинен бути якнайкращим, а ви, учні, повинні бути:
УВАЖНИМИ
РОЗУМНИМИ
ОРГАНІЗОВАНИМИ
КМІТЛИВИМИ
4. Перекличка
(Діти відповідають хором на запитання вчителя)
- Сьогодні у нас незвичайний урок;
- Сьогодні ми зробимо ще один крок;
В країну надзвичайну, в країну краси,
В країну величі і чистоти.
В країну мови золотої,
Рідної і дорогої.
- Але ж мушу вас спитати я:
- Хто ти, дівчинко маленька?
(Дівчатка відповідають хором)
Я маленька українка –
Треба всім це знати.
Українець є мій тато,
Українка – мати
- Ще спитаю хлопців наших.
- Хто ти, хлопчику маленький?
(Хлопчики відповідають хором)
Син я України – Неньки!
Українцем я зовуся
Й тою назвою горджуся!
- От, які ви дружні в мові, а ще я буду дуже тішитися, якщо ви будете такими ж дружними у навчанні і праці.
ІІ. Настанова учнів до подальшої роботи. Мотивація навчальної діяльності.
- На минулому уроці ми вивчали нову букву і засвоїли новий вірш, тому б я дуже хотіла, щоб слова цього вірша стали девізом сьогоднішнього уроку
(Діти у мікрофон)
- Хто рідний край над все кохає,
- До праці творчої вставай
- Хай процвітає й засіяє
- На цілий світ наш рідний край.
ІІІ. Закріплення набутих учнями знань.
- Отож, на попередньому уроці ви познайомились із буквою “щ” (ща) вивчили особливості її вимови і звукове позначення. То ж давайте ми цю букву пригадаємо і склади із нею прочитаємо.
1. Склади-блискавки
(Діти читають хором)
- Діти, будьте дуже уважні. Якщо до складів із буквою “ща” заблукає інша буква – запам’ятайте ці склади:
чи, щи, ща, ще, щі, жи, ша, шу.
- Молодці! Гарно ви читали, але чи були уважними?
- Які склади були зайвими, які заблукали?
(Так, це склади чи, жи, ша)
- Утворіть, будь-ласка, із поданих прямих складів – непрямі, тобто поставте на початку голосний звук, а потім звук, що позначає приголосний.
(ащ, ощ, ущ, ищ, іщ, ещ)
- Дітки, а які особливості і загадки має ця буква?
(Ця буква позначає звукосполучення [ШЧ ] (Вона завжди позначає 2 звуки).
2. Звуки і букви.
- А хто запам’ятав, де ця буква стоїть у розрізній азбуці і може її знайти?
(Виставляємо букву на магнітну дошку).
- Щоб добігти до цієї букви, ваші оченята швиденько пригадали усі вивчені нами звуки і букви, але я сьогодні дуже хочу, щоб ви назвали і знайшли ось таких кілька букв:
(Викладаємо букви у хаотичному порядку на магнітній дошці)
а, б, і, к, в, и, н, а, щ, ь, к, т.
- Давайте пригадаємо, які звуки позначають ці букви. Я буду називати букву, а ви сигнальною паличкою із фішками визначатимете, який звук – голосний чи приголосний, позначає ця буква.
(Діти сигнальними паличками визначають звуки:
голосний - о, приголосний--, м’який знак – оплеск)
3. Слово.
- Молодці! Гарно ви працюєте, активні, чемні діти.
Але от чи слово ви складете, у якому слові є усі ці букви, що ви відшукали. Щоб вам допомогти, я дам таку підказку:
- Як називається країна, де людина народилася?
(Це рідний край)
- А ще?
(Батьківщина)
- Як ще можна сказати по іншому, уявляючи або слухаючи це слово?
(Батьківщина – Вітчизна – рідний край – Рідна земля – Україна – Вкраїна)
- От молодці! Як багато слів ви запам’ятали з минулого уроку. Та думаю, що ще більше ви запам’ятали про рідну землю, де ви живете. Ми на минулому уроці читали текст
- “Батьківщина”. А також складали з вами таблицю павутинку “Батьківщина – Україна”. Отож, звернемось до нашої таблиці – павутинки.
- Прочитайте хором слова із павутинки
мова земля пісня
Батьківщина - Україна
гори
Вітчизна лани море край
4. Речення (“Мікрофон”)
- Використовуючи слова із павутинки, дайте повні відповіді на запитання. Запросіть наших гостей у мандрівку нашою землею.
- Що таке Батьківщина?
(Батьківщина – це рідний край)
(Батьківщина – це наша земля)
- Як називається наша Батьківщина?
(Батьківщина наша називається Україна)
- Чому ми наш край називаємо рідним?
(Бо тут звучить рідна мова і материнська пісня)
- Що таке Україна?
(Україна – це лани пшениці, багато полів і садів)
- Що є в Україні?
(У нас є гори Карпати, багато річок і два моря)
- Ви бачите яка багата рідна наша матінка – земля.
А ось подивіться, якою красивою, по традиції, зображують Україну. Вона у образі дівчинки – українки.
(Чіпляємо образ дівчинки-українки на магнітну дошку).
ІV. Фізкультхвилинка. (словами)
Мандруючи нашою Батьківщиною, ми трішки втомились, отож, відпочиваємо:
Маленькі наші ноги
Та знають свою путь
На службу Україні,
Як виростуть підуть.
Маленькі наші ручки,
Та кріпнуть і ростуть
На службу Україні –
всі сили віддадуть
Маленькі в нас серденька
Та сильне в них чуття
Любити Україну
будем ціле життя.(М. Підгірянка)
V. Оголошення теми і завдань уроку.
- Сьогодні на уроці ми на уроці будемо вчитися писати велику букву Щ («ща»).
1. Письмо великої букви Щ
- Показ вчителем написання великої букви Щ.
- Показ в повітрі.
VІІ. Підсумок уроку.
1. То ж перегорніть листочок і давайте пригадаємо кольори року, та обведемо ту пору, яку ви найбільше любите:
Синім олівцем – зиму;
Зеленим – весняні малюнки;
Червоним – літо;
А жовтим – осінь.
2. За прекрасну роботу на уроці дарує вам Матінка-Земля, наша Батьківщина ось цей віночок “Річничок”. Він вам буде нагадувати про усі пори року. А також ось такий кошик із промінчиками-місяцями.
Кожна група витягне по 3 картки, а потім ми вишикуємось у довгу стрічечку року із 12 місяців.
(Можна розмістити назви навколо віночка промінчиками)
- Якщо, малята, вам сподобається урок – поплещіть у долоньки.
Дата добавления: 2015-08-28; просмотров: 484 | Нарушение авторских прав
<== предыдущая лекция | | | следующая лекция ==> |
Коллега, доброе утро! Мебельная фабрика Gramercy-Home приглашает Вас стать дилером или представителем в вашем городе (регионе). Наша тема: американская винтажная мебель. | | | Дорогие наши студенты-выпускники!!! |