Студопедия
Случайная страница | ТОМ-1 | ТОМ-2 | ТОМ-3
АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Курс на Африку.

Малюх Лариси 51-ПО групи

Розробка уроку з освітньої галузі «Я і Україна»

Предмет: Природознавство

Клас: 2

Тема: Кімнатні рослини. Умови життя рослин.

Мета: продовжувати формування поняття “ рослина - живий організм “, виховувати дослідницький підхід до розуміння природних явищ; ознайомити учнів з кімнатними рослинами, розкрити їхнє значення, навчити доглядати; виховувати інтерес до праці; естетичні почуття; розвивати спостережливість, інтерес до рослин, їх колекціонування.

Обладнання: таблиці, роздавальні картки, живі кімнатні рослини, вирощені вдома чи у кутку живої природи.

Тип уроку: урок-подорож.

Хід уроку

I.Організація класу.

II.Актуалізація опорних знань.

Вступне слово вчителя.

- Увага, увага! Прошу всіх зайняти свої місця і приготуватися до подорожі. Ми вирушаємо на найшвидшому, найсучаснішому виді транспорту.

В синім небі путь моя,

Швидше всіх літаю я,

Маю крила, хоч не птах,

Люди звуть мане (літак)

1 -й штурман: Щоб не заблукати в дорозі, візбмемо з собою компас та карту. Компас наш допоможе швидко визначити, де північ і де південь.

2 - й штурман:

Гарна, велика країна моя,

Є в ній озера, річки і моря,

Гори високі, степи та ліси -

Скільки багатства і скільки краси.

 

2. Гра «Де чий дім».

(вчитель показує картки, а діти піднімають картки: зелена - ростуть в лісі; червона - на луках). Залишаються картки з рослинами кімнатними.

III.Узагальнення, систематизація знань.

1. Бесіда.

- Де ростуть ці рослини?

Рослини, які постійно ростуть в кімнатних умовах, називають кімнатними.

мандрівники, уважно придивіться до них!

Вони теж мандрівники, тому що прибули з різних країн світу.Здавна вчені, торговці та дослідники, опиняючись у невідомих країнах, зустрічали там невідомі рослини, деякі були дуже гарні, мали велике листя, яскраві квіти.Їх привозили з подорожей додому, дарували їхнє насіння друзям.

 

2. Відомий мандрівник барон Менхаузен вирішив намалювати дивовижні рослини.

(Малюнки рослин, у яких стебло й листя однієї рослини, квіти іншої. Знайти помилки.)

3. Курс на Азію.

-Слово «Азія» означає «схід», там багато гір і звідси до нас прийшли примула та бегонії.На батьківщину у себе бегонії ростуть у лісах, що на схилах гір. Листя у квітки велике, швидко росте, віддає перевагу світлу та волозі.

-Якого догляду потребують бегонії?

Якщо піднятись вище вгору, стане прохолодніше, зникнуть ліси, з”являються луки.Тут можемо зустріти примулу та цикламен.В Азії це перші весняні квітки, ними прикрашають будинки.Тому ці рослини пристосовані до прохолодного повітря, їх не треба поливати. За гарного догляду цикламен може жити 25 - 27 років.

4. Гра «Квітковий магазин».

(щоб придбати квітку треба описати її, розповісти,як доглядати за нею.)

 

Курс на Африку.

-Тут ми зустрінемось з рослиною, що має довге листя з колючками, шматочки листків використовуються для лікування поранень, наривів.Цярослина живе 100 років.

-Наш літак над пустелями Африки, де росте алое.Маючи довгі корені, рослина може діставати вологу зі значної глибини і накопичувати її у листі.Від перегріву листки рятує воскова плівка, якою вкрита поверхня.

6. Гра «Лікарські рослини»

Сталося лихо на борту, несподівано захворіли командир літака і другий штурман.Їм негайно потрібні ліки від нежитю та кашлю.

- Чим вас лікує мама від грипу?

- Які рослини допомогають зміцнити здоров’я?

7. Курс до Центральної Америки, в Мексику.

Цю країну неможливо уявити без кактусів.Вони тут значно більші, ніж у нас, і квіти з’являються на них значно частіше, ніж у кімнатних. З кактусів, які мають довгі колючки і швидко ростуть, насаджають живі паркани; їх молоді м’ясисті стебла вживають у їжу. А для нас - це кімнатні рослини.

- Який догляд потрібен за кактусами?

8. Курс над тропічними лісами Південной Америки.

Тропіки - це теплий південний край, де не буває холодної зими.Тут усім рослинам достатньо вологи, все швидко росте.Звідси прийшли до нас квіти дивовижної краси: герань, традесканції.Їх розмножують шматочками стебла з листям або ж окремими листками. Традесканція може рости навіть у вазі з водою, бо вона - мешканка тропічних боліт.

Під час дощу вода заливає рослини, та вони не гинуть, а живуть деякий час під нею.

IV.Закріплення вивченого.

1. Славнозвісний барон Мюнхаузен, коли друзі питали, чому він не привіз тропічних рослин, відповідав, що вони тільки цвіли, а насіння ще не було.

Чим іще, крім насіння, розмножуються рослини?

2. Змагання, по рядах:

1. Назви рослини, що розмножуються

а) корінням;

б) листками;

в) стеблами;

2. Назви умови, необхідні для життя рослин.

3. Намалювати кімнатні рослини.

4. Назви лікарські рослини.

V.Підсумок уроку.

Інтерактивна гра «Мікрофон».

Учням пропонується уявний мікрофон. Діти по черзі висловлюються на питання:

- Чи сподобався вам урок?

- Що ви очікували від цього уроку?

- Що вам найбільше сподобалось?

- Що найбільше запам’яталось?

- На скільки можете оцінити нашу роботу на уроці?

VI. Д/з розповідати про умови життя рослин та правила догляду за ними.

 


Дата добавления: 2015-12-08; просмотров: 75 | Нарушение авторских прав



mybiblioteka.su - 2015-2024 год. (0.009 сек.)